Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים שונים על אותו ציר

memilavi
שימו לב! השרשור הזה בן 819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז הבת שלי נסעה לה שמחה וטובת לב בכביש 5, כאשר לפתע הצמיג האחורי-ימני התפוצץ.

אחרי שבמשטרה אמרו לה לפנות לידידים, ואחרי שהבחור הנחמד מידידים נאבק חצי שעה במנגנון הגלגל הרזרבי של הקליאו, היא המשיכה לפנצ'ריה בראש העין.

הצמיג המדובר היה של Dunlop.

להפתעתי, הבחור בפנצ'ריה, שהציע לה צמיג של Riken, אמר שאין שום בעיה להשאיר את הצמיג השני, Dunlop כאמור, ולנסוע עם שני צמיגים שונים על אותו ציר (עוד פרט חשוב: הצמיג השני הוא בן 4).

ההמלצה הזו היא בניגוד מוחלט לכל מה שאני מכיר, ואני תוהה - אני מפספס משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מפספס כלום, כשאני קניתי את הרכב שלי היו לי שני צמיגים שונים על הציר הקידמי, כחלק מהישור קו החלפתי אותם לצמיגים זהים, אני חושב שאם הצמיג השני הוא בן 4 שנים אז הגיע הזמן להחליף את שניהם.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן, הצמיגאי בקונפליקט. במצב שישתמע שדחף צמיג נוסף כשאין לזה חובה חוקית...יקום הגאון שיגיד שהוא לא צדיק.

בגלל זה טענתי שחשוב שיסביר את המלצתו המקצועית כולל העובדה שזו לא חובה, אבל מבחינתו זו רשלנות.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר גמור לשים צמיגים מחברות שונות (באותה מידה) על אותו סרן.

ברוב הרכבים בארץ יש 4 צמיגים שונים עם תאריכים שונים על כל רכב.

זה לא שהיא שמה 1 סמי סליק ו-1 צמיג אקונומי על אותו סרן שגם מגיע עם דפרנציאל מוגבל החלקה.

את הצמיג הישן מומלץ להחליף בכל מקרה גם אם הוא לא נראה שחוק.

• רעיון גרוע 3
  • רעיון טוב! 1

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Shmelov כתב:

ברוב הרכבים בארץ יש 4 צמיגים שונים עם תאריכים שונים על כל רכב..

ככל שאני רואה זה ממש לא נכון.  רק במכוניות ממש ישנות זה קורה וגם אז לא תמיד.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום רוב הפנצ'ריות ממליצות על צמיגים זהים רק בקדמיות אבל באחוריות אומרים שלפי התקנות אין עניין כזה.

לפני 21 שעות, מיץ פטל כתב:

לכן, הצמיגאי בקונפליקט. במצב שישתמע שדחף צמיג נוסף כשאין לזה חובה חוקית...יקום הגאון שיגיד שהוא לא צדיק.

בגלל זה טענתי שחשוב שיסביר את המלצתו המקצועית כולל העובדה שזו לא חובה, אבל מבחינתו זו רשלנות.

אם הבנתי נכון אתה מדבר על נפילה בתוכנית של יצאת צדיק שם הוא יפול גם אם המליץ והודיע שזה לא בטיחותי כי הם אומרים לו להחליף ואז אומרים שהוא לא היה בסדר ושזו המלצה לא מקצועית.... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Shmelov כתב:

זה לא שהיא שמה 1 סמי סליק ו-1 צמיג אקונומי על אותו סרן שגם מגיע עם דפרנציאל מוגבל החלקה.

לפני 3 שעות, מיץ פטל כתב:

ממש לא!

מבחינת החוק צודק שמלוב.

האם הייתי עושה זאת? כמו מיץ פטל, בהחלט שלא.

מתוך תקנה 322:

ציטוט

(ד)  (1)   לא יורכבו ברכב מנועי צמיגים שונים במידה, בכושר העמסה ובמבנה - בין רדיאלי ובין דיאגונלי - על סרן אחד.

לפני 27 דקות, motior כתב:

ככל שאני רואה זה ממש לא נכון.  רק במכוניות ממש ישנות זה קורה וגם אז לא תמיד.

או ברכבי ליסינג, שבהם מחליפים צמיגים אחרי נקר, וכל צמיגאי מתקין מה שיש לו במלאי לשביעות חשבון הבנק של חברת הליסינג.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Shmelov כתב:

ואז מגיע גשם ואתה בולם, והרכב זז לאיזה כיוון? הרי כל צמיג יש לו מקדם חיכוך שונה עם גשם ואז אבדן שליטה ותאונה.

מקווה עבורך שלא תנהג ברכב במצב כזה של שני צמיגים שונים (שלא לדבר על ארבעה שונים) על אותו סרן.

ביבש אכן פחות מורגש אבל לא טוב ולא בריא

עריכה אחרונה על ידי kobi_g
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש הריאלי בין מקדמי החיכוך בצמיגים סטנדרטיים הוא אפסי.

גם אם חברה אחת כותבת TW320 וחברה שניה כותבת TW260 צריך לקחת את זה בערבון מוגבל בגלל סטיות בשיטות המדידה. לאו דווקא יהיה הבדל. אם הבת שלו תשים R888 וסיני בצד השני אז זה לא בריא.

ברוב המוחלט של הרכבים יש ABS וגם ESP, שום אבדן שליטה. בחיאת.

זאת לא פורמולה 3 בשנות ה-70 בסילברסטון בגשם. לא להשתגע בבקשה...

• רעיון טוב! 1

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הניתוח שלך מבוסס על השערות.

אולי אתה צודק ואולי לא.

קשה לי לקבל אמירה שהנתונים על הצמיג אינם נכונים - הלכת מאוד רחוק.

בטיחות זה לא עניין לספקולציות. 2 צמיגים זהים מנטרלים את הסיכון שאולי אתה טועה.

(כוכבית - לא רואה בעיה בצמיג מאותו דגם בדיוק, אבל בגיל שונה. וגם זה בתנאי שאין הבדלי שחיקה או יובש משמעותיים)

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה אומר שבטיחות זה לא עניין לספקולציות אבל מצד שני אתה לא רואה בעיה להתקין צמיגים בגילאיים שונים. הרי יהיו הבדלים בין צמיג חדש לצמיג משומש נכון? יופי. מי קבע מזה משמעותי ומזה לא?

הבת שלו הגיעה למצב שאשכרה התפוצץ צמיג בנסיעה. אולי היא עברה עליו 120K ק"מ ב-4 שנים? אולי עלתה על משהו? אולי פגם בייצור? הייתי שמח לדעת מה הסיבה ואולי אפילו לראות תמונה של הצמיג האחורי השני. סקרנות.

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...