Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים שונים על אותו ציר

memilavi
שימו לב! השרשור הזה בן 820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Shmelov כתב:

ההפרש הריאלי בין מקדמי החיכוך בצמיגים סטנדרטיים הוא אפסי.

גם אם חברה אחת כותבת TW320 וחברה שניה כותבת TW260 צריך לקחת את זה בערבון מוגבל בגלל סטיות בשיטות המדידה. לאו דווקא יהיה הבדל. אם הבת שלו תשים R888 וסיני בצד השני אז זה לא בריא.

ברוב המוחלט של הרכבים יש ABS וגם ESP, שום אבדן שליטה. בחיאת.

זאת לא פורמולה 3 בשנות ה-70 בסילברסטון בגשם. לא להשתגע בבקשה...

צודק אובדן שליטה לא יהיה, ABS נועד גם כדי לאפשר בלימה יציבה כשצד אחד של הרכב נמצא על משטח חלק יותר, כמו בסרטון פה.

אבל כן יש הבדל דיי משמעותי במקדם החיכוך בין צמיג חדש לצמיג שחוק ויבש בן 4.

במקרה כזה האחיזה בפניות לצד אחד תיהיה גרועה מבפניות לצד השני, ובמקרים של נסיעה מהירה בגשם עם שלוליות על הכביש הצמיג השחוק עלול להיכנס לציפה (aquaplaning) לפני הצמיג החדש ואז גם אם מדובר בשלולית קצרה שעם שני צמיגים זהים היית עובר ישר ובלי להתרגש אתה אולי תמצא את עצמך בסחרור באמצע כביש מהיר.

לפות"ש- תחליף לה גם את הצמיג השני, בכל מקרה צמיג בן 4 כנראה סיים את חייו בגלל יובש וגם אם הרכב נוסע רק 10K בשנה יהיה הפרש גדול בשחיקה לעומת הצמיג החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Michaelr כתב:

תחליף לה גם את הצמיג השני

ושים את החדשים על הסרן הקדמי

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור עם הסרן לא בהכרח נכון ויש ויכוח עצום על זה. אז עזוב את זה.

לגבי זה שאין איבוד שליטה מאז שיש ABS ו-ESP - זה בגדול שטות אחת גדולה.

רכבים מחליקים ומאבדים שליטה עם ESP. ABS וגם אם יש להם 4*4 או צמיגי סופר פרימיום חדשים.

אז שלא תחשוב לרגע אחרת.

כו. מותר לשים 2 צמיגים לא זהים במותג על אותו סרן.

האם זה מומלץ? לא.

האם זה סוף העולם? לא.

האם הייתי ממשיך לנסוע עם צמיג אחד שהתאום שלו התפוצץ? לא.

לגבי ההשפעה בהתנהגות, ישנה. חד משמעית.

כמה היא משמעותית? לא יודע. לא מכיר מבחן שבדק את זה אובייקטיבית. אנסה לחפש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הנה צילום של הצמיג שהתפוצץ.

ב1303529939_WhatsAppImage2022-01-25at11_10_32.thumb.jpeg.edc0fa95b8656ad5cee09a53ceeb82a5.jpeg

הרכב (קליאו) נוסע בסביבות ה-15K בשנה, אם כי ברגע שיחליטו על המשך עבודה מהמשרד במקום מהבית, בשאיפה לעולם לא, הנסועה תזנק לסביבות ה-35K (חלק מהתשלום על מגורים בפריפריה...).

מכיוון שלא היה בפנצ'ריה שום צמיג מוכר שאני יכול לסמוך עליו (מה זה Riken? מודה שלא שמעתי עליו עד המקרה הזה) הוחלט כרגע להחליף רק את הצמיג שהתפוצץ, ובהזדמנות הראשונה לקפוץ למקום שכן מחזיק תוצרת איכותית ולהחליף את שני הצמיגים האחוריים.

ואם כבר - על מה אתם ממליצים? היא כמובן לא נהגת שודים, אבל בהחלט אוהבת לנהוג מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Riken, Viking, Barum ושאר השמות הללו הם יצרנים שמתבססים על יצרנים גדוליםץ RIKEN מתבסס על מישלין, השניים האחרים טוענים לכתר של קונטי. כמה זה נכון? לא יודע. נחותים מהם? בוודאי. משתלמים כלכלית? לא יודע. כל אחד והשיקולים שלו. כמו שחס על חייו אני מעדיף לשלם עוד 50-100 ש"ח לצמיג ולהיות בראש שקט, עם לרוב 4 שנות אחריות לנזק כתוצאה מפגם בייצור (יחדית נדיר שנזק כזה מסכן חיים).

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבאתי אתמול את תקנה 322 - מתייחסת למבנה, ממדי וקודי הצמיג - לא לדגם הספציפי. אז מבחינת החוק קצין הרכב צודק, אבל כל ההמלצות הן להתקין צמיגים זהים על אותו סרן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 11 שעות, memilavi כתב:

מכיוון שלא היה בפנצ'ריה שום צמיג מוכר שאני יכול לסמוך עליו (מה זה Riken? מודה שלא שמעתי עליו עד המקרה הזה) הוחלט כרגע להחליף רק את הצמיג שהתפוצץ, ובהזדמנות הראשונה לקפוץ למקום שכן מחזיק תוצרת איכותית ולהחליף את שני הצמיגים האחוריים.

RIKEN אכן שייכת לקונצרן של מישלן, והצמיגים מיוצרים בסרביה. זה חלק מהמאמץ של חברות צמיגים מובילות להתחרות בהיצע ההולך וגדל של צמיגים סיניים זולים.

מסטטיסטיקה אישית מאד מוגבלת, הבנתי מצמיגאים שהם לא מתלהבים מהצמיג מבחינה מקצועית - הוא לא מחזיק מעמד הרבה זמן ונוטה לסבול מהתייבשות מהירה בשמש הישראלית. יחד עם זאת, בהחלט לא מדובר בצמיג לא בטיחותי שצריך להדאיג, כמו שצמיג סיני צריך להדאיג, ונתוני האחיזה שלו הם סבירים פלוס.

מתוקף הנסיבות, אפשר ומומלץ בהחלט להרכיב RIKEN גם במקום הצמיג הישן שנשאר על הציר האחורי.

לגבי השאלה העקרונית - כפי שנכתב כאן, צמיגים זהים בנתונים על אותו הציר הם בגדר המלצה, אבל לא חובה.

אישית, אני בהחלט מקפיד על הכלל הנ"ל משום שבנסיבות מסויימות (של כביש רטוב בעיקר) ניתן להבחין בהבדלי אחיזה בין צד שמאל לימין, והתנהגות אסימטרית של הרכב זה דבר שאנחנו ממש לא רוצים.

המלצה שלי לצמיגים טובים במחיר סביר, היא של צמיגי GENERAL, חברה ששייכת לקונצרן קונטיננטל, והצמיגים המיובאים ארצה מיוצרים פעמים רבות בגרמניה. צמיג מצויין על רטוב ויבש, שחיקה מאד מתונה - נותן ערך מצויין לכסף.

גם הפאלקן 310 מקבל ציונים טובים במבחנים השוואתיים.

שניהם עולים על הרייקן גם באחיזה ובלימה על כביש רטוב במבחנים השוואתיים.

• אהבתי 1

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Mech Morphix כתב:

ושים את החדשים על הסרן הקדמי

אויש.

ההבדל בין הקדמי לאחורי הוא, שבפיצוץ צמיג אחורי אין שליטה על ה'צלחת' שהרכב מבצע, ולכן יש להרכיב תמיד את החדשים על הסרן האחורי

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שיתפוצץ? אני מעדיף לשים את הצמיגים הטריים על הסרן שאחראי גם על ההיגוי וגם על ההנעה מאשר להיות יותר מוכן למקרה שכמעט בטוח שלא יקרה

• אהבתי 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@tinoki צודק

צמיגים חדשים שמים על הסרן שאין לו היגוי.

משתי סיבות עיקריות:

1. כשהצמיג כושל (והרבה פעמים צמיג כושל, והסבירות שלו להגיע לכשל עולה עם הגיל שלו), יש לך שליטה על הסרן עם הצמיג שכשל, ואפילו אינטואיטיבית אתה עושה תיקונים להיגוי שמפצים על הכשל.

2. הסרן עם ההיגוי הוא הקדמי, הסרן ללא ההיגוי בד"כ הוא האחורי (להוציא מקרים מיוחדים של היגוי לכל ארבעת הגלגלים וכו'), תקלה בסרן הקדמי גורמת לתת היגוי, שהוא נשלט אינטואיטיבית, תקלה בסרן האחורי גורמת להיגוי יתר, שהוא לא נשלט אינטואיטיבית.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, הלוחש למכוניות כתב:

לגבי השאלה העקרונית - כפי שנכתב כאן, צמיגים זהים בנתונים על אותו הציר הם בגדר המלצה, אבל לא חובה.

אישית, אני בהחלט מקפיד על הכלל הנ"ל משום שבנסיבות מסויימות (של כביש רטוב בעיקר) ניתן להבחין בהבדלי אחיזה בין צד שמאל לימין, והתנהגות אסימטרית של הרכב זה דבר שאנחנו ממש לא רוצים.

זו הסיבה העיקרית והחשובה ביותר. גם אם הצמיגים זהים במידה , חריצי הניקוז לא יהיו זהים בהכרח, ולכן כל צמיג ינקז את המיים באופן שונה. 

גם גיל הצמיגים ישפיע על מידת האחיזה של כל צמיג בנפרד. לכן ההמלצה (לא חובה ככל שידוע לי) היא לצמיגים זהים על אותו הסרן. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...