Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ריו 2019 אחרי תאונה מסוחר

biktokle
שימו לב! השרשור הזה בן 871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני בודק אפשרות של קניית קיה ריו 2019 מסוחר רכבים.

הרכב אחרי תאונה, אבל ביקשתי דוח סליקה שלו והדוח נראה די בסדר.

אני מבין שהייתה תאונה בנובמבר לפני שנתיים, ועוד תאונה ממש לפני כמה שבועות.

אבל, אני מבין שבתאונה האחרונה הסכום שהביטוח שילם הוא 0 וזה גם מסתדר עם מה שהסוחר אמר לי (שנכנסו ברכב מאחורה)

השאלה שלי היא אם ככה איך אפשר לדעת מה היה הנזק? הדרך היחידה זה לראות את הדוח סליקה של הרכב שנכנס בו מאחורה?

זה נראה לי מוזר כי הרכב נמכר בכמה אלפים מתחת למחירון, אז אני מרגיש שהנזק היה חמור.

בנוסף, התקשרתי לקיה לברר אם הרכב עדיין יהיה במסגר אחריות אפילו שעבר תאונה ואמרו לי כמה דברים:

1. אם הרכב ביבוא אישי יש אחריות ל3 שנים, ואם זה מהיבואן יש ל7 (איך אני יכול לבדוק איך הרכב נקנה?)

2. לא אמורה להיות בעיה עם האחריות כל עוד הרכב טופל ותוקן במוסך מורשה (איך אני יודע איפה הרכב טופל ותוקן?)

תודה רבה.

דוח.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שמתואר לא הייתה תאונה קשה.

בשביל לדעת בדיוק מה הוחלף צריך דוח שמאי.

הרכב יד 1?

אם הרכב יד 2, אפשר לראות דרך אזור האישי ממשלתי את עבר בעלויות של הרכב.

לגבי אחריות, תבקש היסטורית טיפולים, אם כולם בוצעו ביבואן אז צריכה להישמר האחריות, או שהרכב טופל במוסך לא יבואן אבל עם חלפים מאושרים על ידו, אבל אז אתה צריך לברר זאת, קצת כאב ראש.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגמולי ביטוח ששולמו הם 0, אבל האם יכול להיות שהתאונה הייתה חמורה אבל פשוט בגלל שהביטוח של הרכב האשם שילם אז הפרטים לא מופיעים פה?

הרכב יד 1 (יש לי רישיון רכב)

ביקשתי דוח שמאי או קבלות על התיקון והסוחר אמר לי "אין לי את זה, זה לא קרה אצלי". מה זה אומר בדיוק?

הוא אומר שהוא קיבל את הרכב מוכן לפני כשבוע (התאונה הייתה לפני 3 שבועות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ביטוח של הרכב הפוגע משלם, אתה צריך לראות זאת.

הגיוני שאין לו, אצל הבעלים הקודמים יכול להיות שיש או שאפשר לבקש מחברת הביטוח.

בכול מקרה, צריך לקחת לבדיקה ולא להסתמך רק על דוח סליקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך יכול להיות שהייתה תאונה כל כך חמורה שהרכב הגיע לסוחר, אבל שולמו 0 שקלים לבעלים?

וכמובן שאקח לבדיקה, אני פשוט מפחד שאולי יפספסו שם משהו.

אם הרכב היה בתאונה מספיק חמור כדי לסכן את הבטיחות שלו לא הייתי רוצה בכלל להתעסק איתו.

אפשר לבקש מחברת הביטוח לפי מספר התביעה לדעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יודע שהייתה תאונה חמורה?

מה שכן, אכן מוזר שהרכב צמוד לתאונה  הגיע לסוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע.

אבל נשמע לי הגיוני שרכב שהגיע לסוחר מיד לאחר תאונה כנראה הבעלים שלו רצה להפטר ממנו.

אני אנסה מחר בבוקר להתקשר לחברת הביטוח וגם למוסך מורשה של קיה כדי לראות אם אני יכול לקבל עוד פרטים על הרכב.

שאל נוספת, ברכב חדש מקבלים רישיון רכב חדש כל שנה? או רק לאחר 3 שנים?

זה הרישיון שקיבלתי מהסוחר, התוקף שלו פג ב2020 (רואים למעלה) אבל יש איזה מדבקה באמצע עם 20221691814765_.thumb.PNG.5aa66caf27ee3be8b2627dc52831ee7b.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשיון הזה ישן ולא רלוונטי, הסוחר צריך להוציא כפל רשיון על מנת שיהיה רשיון מעודכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, dani666 כתב:

מקבלים כל שנה (כי משלמים כל שנה).

אתה לא חושב שהרכב הזה יותר מדי מסריח ?

אני כן חושב.

צצה הזמדנות לקנות רכב עם נתונים זהים מפרטי ללא תאונות ב10 אלף יותר ואני שוקל אותה בחיוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שבדו"ח סליקה כתוב 'תגמולי ביטוח ששולמו- 0' לא מחייב שזה המצב.

למה? כי הדוח הזה רחוק מלהיות מושלם.

במקרה שלך, כמעט בוודאות זה לא המצב.

למה? כי סוחר רכב לא מחלק מתנות.

מחברת הביטוח לדעתי לא תקבל מידע כי הרכב לא בבעלותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת רכב שמעורר יותר מדי סימני שאלה.

אולי הגיע לסוחר לאחר שהוכרז בתאונה האחרונה כאובדן להלכה? אין לי מושג איך זה אמור להופיע בדוח הסליקה, ואולי דוח הסליקה מציג תמונה חלקית או מעוותת משום שהתאונה טריה יחסית והטיפול בה טרם הסתיים.

בכל מקרה עם כל כך הרבה חשדות אני אפילו לא הייתי מבזבז זמן וכסף על בדיקה ומדלג מיד לרכב הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה לא מזמן נתקלתי ברכב שהיה כתוב בדוח שהוא אובדן להלכה, אז אני מניח שאמור להיות רשום.

דרך אגב הסיפור על הרכב ההוא זה סיפור בכלל הזוי, עם סוחר שהתחזה למוכר פרטי וטען שהרכב עבר תאונה קלה ואפילו מכר אותו מעל מחירון.

בכל מקרה, ירדתי מרכב שעבר תאונה ועברתי לבחון קיה ריו 2019 פרטית.

הבעיה איתה (כמובן תמיד יש בעיה) שאין לה היסטוריה במוסך מורשה (בדקתי ודווקא ברכב שעבר תאונה כן יש היסטוריה)

האם זה אומר בהכרח שהאחריות לא תקפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפע החוק אם הרכב טופל במוסך מורשה משרד התחבורה ובחלקים שמאושרים ע״י היבואן האחריות לא תתבטל.

אבל אתה צריך לבדוק באילו חלקים הרכב טופל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...