Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג פרטי-תפעולי מול חדש/0 ק״מ וגם המלצה לרכב/עסקה

galbh
שימו לב! השרשור הזה בן 842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסתמן שהגיע הזמן להעיף פג׳ו 208 בת 5 מזדקנת שעומדת בגדול מאחורי כל הסטיגמות על אמינות. נרכשה בזול יד שניה בת 2.5. ובזאת סיימתי את ההרפתקאות עם אירופאיות יד שניה.

אנחנו זוג עם 2 ילדים קטנים, אין צפי להתרחבות אז זה לא שיקול בבחירת רכב.

ממה שאני מבין שוק היד2 לרכבים אמינים ומבוקשים הזוי ולכן אני מסתכל על האופציות שרשמתי בכותרת.. 

לענייניו -

ברור לי שאם אקנה רכב זה חייב להיות ״מניה בטוחה״, גם באמינות וגם בסחירות בעוד מספר שנים. את התחזיות של ״אקנה ב 150 אלף אמכור ב 115״ אני פחות מחבב כי איך אפשר לדעת איזה שפשופים יהיו בחניה ומה יהיה הביקוש לרכבים לא חשמליים עוד כמה שנים.

האם ההערכה שלי שזאת ״תקופת מעבר״ של השוק בנושא חשמלי נכונה. ואם כן, אולי עדיף ליסינג כדי להוריד את האי ודאות הזאת של ביקוש וסחירות עתידיים?

מה גם שבליסינג אין בעיה לקחת רכב אירופאי מפנק שלא הייתי נוגע בו כחדש (סחירות)/יד2 (אמינות)..

אשמח לשמוע דעות בנושא.. וגם כמה באמת ההפרש בין ליסינג לקניה ומכירה תאורטית (אם מכניסים ירידת ערך, ביטוחים, טיפולים, עלויות מימון וכו..).

אשמח גם לקבל המלצות לרכבים/עסקאות בליסינג פרטי שכדאי לקחת בחשבון.

* לצערי חשמלי/פלאג אין בעייתי כרגע מבחינת עמדת הטענה בחניה וזה נושא שאני צריך לחקור אותו.

** אני מעדיף שברכב יותקן תפוח גרירה (מתקן אופניים). האם אפשרי לעשות דבר כזה ברכב ליסינג?

תודה!

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב שלך?

אגב אל תפסול את כל האירופאיות ישר, זה לא יהיה נכון...

אני נכוותי בדיוק כמוך מאותו המנוע אבל אין מה להכליל את כל הדגמים של אותו יצרן...

אני יכול להמליץ לך על 3008 דיזל(יש להורים שלי אחת שאני מניח שעם הזמן תעבור לאשתי) שנכון להיום שומר טוב על ערכו גם כרכב משומש.

אבל שוב מה התקציב שלך?

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא יצא לי לקנות רכב חדש ואם אעשה את זה אין לי שום כוונה לקחת סיכון על סחירות עתידית. היום שומר על ערך עוד 4 שנים כל הפורומים הודעות אימה.. לא תודה.

תקציב - זאת הוצאה בכלל לא מתכוננת ואני לא מחובבי הוצאת כספים על רכב שיושב בחניה רוב הזמן. מבחינה כלכלית יחסית גמיש אבל מעדיף להתמקד באיזור הטווח היותר נמוך של מחירים למשהו סבבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תגיע למסקנות מעניינות אשמח אם תשתף.

היינו על סף הזמנה של 2008 חדשה ובעקבות מה שהלך השבוע החלטנו לוותר.

חוזרים לשקול את האופציה של לקנות את היאריס קרוס או נירו שתיהן היברדיות ועקב שוק היד 2 המבהיל חשבנו על לקנות חדשות אבל אולי באמת ליסינג יכול להיות פתרון מעניין. ידוע לך כמה המחיר גבוה יותר אם הולכים על מסלול הליסינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, mrmiki1234 כתב:

הכתבה הכי מפורטת שגם משווה עלויות נמצאת פה -

https://cars.walla.co.il/item/3347066

תודה רבה!

לא דמיינתי שהפער כזה גרוע במסלולי הליסינג... לא מרגיש כדאי בכלל.

כיוון שאין יותר (לפחות לא בזמן הקרוב) הנחות על קנייה במזומן התוצאה כמעט זהה ל 0 ק"מ.

בהנחה ולוקחים מימון חיצוני, איך היית משווה בין שני המסלולים האלו? מה כדאי לקחת בחשבון לכאן או לכאן (יתרונות חסרונות)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם הייתי בדילמה שלך והשגתי מימון חיצוני ממש טוב.

עניין של זמינות דגמים, רמות גימור וכסף בפועל שרוצים להשקיע (10% פער לטובת רכב מיבואן)

אגב, החברות ממש מפמפמות את המסלולים האלה ותראה כמה זה יותר יקר. עשיתי גם את החישובים בעצמי אבל הכתבה בוואלה מראה את זה ממש יפה

עריכה אחרונה על ידי mrmiki1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ את השרשור.. למדתי קצת מאז ואני חושב שהכיוון הוא לקנות חדש/0 ק״מ לאור מצב שוק היד 2.

חשבתי על CX30 אבל קשה לי לקנות רכב בנזין בכזה מחיר.. לצערי חשמלי עדיין לא רלוונטי. מחכה בקוצר רוח לעדכון חוק המקרקעין שהבטיחו עד סוף השנה לגבי עמדת טעינה (מריבות שכנים)..

אנחנו כרגע רק עם רכב אחד (208) אבל נצטרך שני רכבים.

אז חשבתי דווקא לקנות את הרכב השני עכשיו ולקנות ראשי חשמלי בהמשך, גם בשנה הבאה יהיו הרבה אופציות מעניינות.

כרכב שני אני מעדיף לא להשתגע במחיר.

הסתכלתי על מאזדה 2. נראית הקניה הכי ״בטוחהֿ״ ושתחזיק שנים (עד סוף עידן הבנזין?). אבל היא מיושנת, עם מובילאיי :(

יאריס היברידית נראית קטנה מדי.

יאריס קרוס היברידית אמורה להיות מסופקת בפברואר. מביקורות שראיתי נראה יקר מאוד ביחס למה שמקבלים. ואני לא יודע אם באמת יותר גדולה מהיאריס מלבד תא המטען. בכל מקרה מדובר על קרוב ל-140 אלף ש״ח וזה יקר.

יונדאי/קיה טורבו רובוטית לא יודע אם אני רוצה לבדוק את נושא האמינות והתחזוקה..

אשמח לשמוע חוות דעת בנושא.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, galbh כתב:

מקפיץ את השרשור.. למדתי קצת מאז ואני חושב שהכיוון הוא לקנות חדש/0 ק״מ לאור מצב שוק היד 2.

חשבתי על CX30 אבל קשה לי לקנות רכב בנזין בכזה מחיר.. לצערי חשמלי עדיין לא רלוונטי. מחכה בקוצר רוח לעדכון חוק המקרקעין שהבטיחו עד סוף השנה לגבי עמדת טעינה (מריבות שכנים)..

אנחנו כרגע רק עם רכב אחד (208) אבל נצטרך שני רכבים.

אז חשבתי דווקא לקנות את הרכב השני עכשיו ולקנות ראשי חשמלי בהמשך, גם בשנה הבאה יהיו הרבה אופציות מעניינות.

כרכב שני אני מעדיף לא להשתגע במחיר.

הסתכלתי על מאזדה 2. נראית הקניה הכי ״בטוחהֿ״ ושתחזיק שנים (עד סוף עידן הבנזין?). אבל היא מיושנת, עם מובילאיי :(

יאריס היברידית נראית קטנה מדי.

יאריס קרוס היברידית אמורה להיות מסופקת בפברואר. מביקורות שראיתי נראה יקר מאוד ביחס למה שמקבלים. ואני לא יודע אם באמת יותר גדולה מהיאריס מלבד תא המטען. בכל מקרה מדובר על קרוב ל-140 אלף ש״ח וזה יקר.

יונדאי/קיה טורבו רובוטית לא יודע אם אני רוצה לבדוק את נושא האמינות והתחזוקה..

אשמח לשמוע חוות דעת בנושא.. 

נראה לי שבמקרה הזה כדאי לך לפתוח שרשור חדש. בכל מקרה, יאריס קרוס אכן נראית קצת יקרה, וזה אחד הדגמים ששקלתי בשעתו.

היתרון - בשנייה שתרצה למכור אותה (אולי לטובת חשמלי), יהיה מי שיקנה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...