Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור מצלמה למאזדה 3 ספיריט 2021

amann
שימו לב! השרשור הזה בן 947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אני פותח כאן אשכול אחרי שכבר התייאשתי לחפש באינטרנט ואולי כאן אצליח למצוא תשובה. 

סיפור ארוך בקצרה: קניתי רכב חדש מאזדה 3 ספיריט 2021 תוצרת והרכבת ייפן.

הכל טוב ויפה, הרכב בן כמה חודשים וכבר מישהו הצליח לדפוק לי אותו 😡. מפה לשם החלטתי לקנות מצלמה כזאת שיודעת לצלם גם כשהרכב חונה.

אחרי מלא המלצות ושיבוכים קיבלת המלצה חמה על 70mai Dash Cam 4K A800s שכוללת גם מצלמה אחורית וגם חיישן כזה לחניה. הלכתי קניתי את הכל.

אחרי שהבאתי את השיט הזה הבנתי שצריך לחבר אותו לפיוזים של הרכב.

האדום אמור להתחבר לחשמל קבוע.

הצהוב לחשמל רק כשמדליקים את הרכב.

השחור זה מינוס אז לשלדה של הרכב.

image.thumb.png.18b775a40dbefa6add13b4c7e23bff07.png

אמרתי לעצמי טוב סבבה אין בעיה והלכתי לבדוק את הפיוזים עם רב מודד. פתחתי את קופסט הפיוזים והופתעתי לגלות שהיא ממש קטנה בייחס לדגמים הקודמים ורכבים אחרים.

IMG_1501.thumb.JPG.cdba2d1c9f22c134312ae2e83727b49a.JPG

התחלתי לבדוק פיוז פיוז כדי לראות במי יש חשמל קבוע ובמי לא. חרא על החיים שלי בכולם יש 12v קבוע! 

למפת הפיוזים של 2021: https://fuse-box.info/mazda/mazda-3-bp-2019-fuses

שאר הפיוזים נמצאים במנוע (לא הייתי כל כך רוצה לגעת שם במשהו, בכל זאת צריך להעביר את הכבל דרך המנוע).

האם מישהו נתקל בזה? האם יש פיוז שלא בשימוש שבו ניתן להשתמש? האם מישהו מכיר את הערכה הזאת של המצלמה או דומה לה ויש לו המלצה מסויימת? אשמח לעזרה.

וכן חיפשתי מלא בגוגל ויוטיוב, אין שום מידע בגלל שהדגם חדש לגמרי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, amann כתב:

התחלתי לבדוק פיוז פיוז כדי לראות במי יש חשמל קבוע ובמי לא. חרא על החיים שלי בכולם יש 12v קבוע! 

כנראה בדקת עם סוויץ' דלוק.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בספר רכב, או אפילו בצד הפנימי של המכסה שפרקת, יש תרשים של הפיוזים, עם ערך, ותפקיד לכל פיוז.

2. אתה צריך משהו שנקרא "auto circuit fuse tap", או בעברית "מפצל פיוזים". ועוד אחד כזה בצורה של טבעת (שיהיה מינוס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Electron כתב:

כנראה בדקת עם סוויץ' דלוק.

ממש לא, הרכב עמד כבוי לילה (צריך חצי שעה מינימום בשביל שכל כחשמל יצא מהרכב). חוץ מזה שאין סוויטצ׳ בכלל. 

לפני 11 שעות, Legend כתב:

1. בספר רכב, או אפילו בצד הפנימי של המכסה שפרקת, יש תרשים של הפיוזים, עם ערך, ותפקיד לכל פיוז.

2. אתה צריך משהו שנקרא "auto circuit fuse tap", או בעברית "מפצל פיוזים". ועוד אחד כזה בצורה של טבעת (שיהיה מינוס).

אין משהו כזה, מצורף לכאן ספר רכב. ועל המכסה של הפיוזים כתובים רק המספרים שלהם אז הוא לא כזה עוזר. צריך להשתמש רק בספר רכב.

לפני 9 שעות, Shab00 כתב:

בהרבה רכבים יש שני קופסאות פיוזים פנימיות, אחת אצל הנוסע ואחת אצל הנהג.

לא נראה לי הגיוני שיש כל כך מעט פיוזים.

יש רק מצד הנהג ומנוע בלבד. יש כאן מפת פיוזים של כל הרכב באשכול. אין יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, amann כתב:

ממש לא, הרכב עמד כבוי לילה (צריך חצי שעה מינימום בשביל שכל כחשמל יצא מהרכב).

ציינת שחיפשת באינטרנת האם ראית את הפוסט הזה: (בתגובות אחד המשתמשים ביצע התקנה ושיתף מידע)

לפני 8 שעות, amann כתב:

חוץ מזה שאין סוויטצ׳ בכלל. 

ברור שיש, זה שאין מפתח אלה כפתור לא אומר שאי אפשר להדליק סוויץ',

אבל זאת לא הבעיה, לפי התגובות באינטרנט באמת נראה שכל הנתיכים מקבלים 12V קבוע.

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.9.2021 בשעה 17:03, Electron כתב:

ציינת שחיפשת באינטרנת האם ראית את הפוסט הזה: (בתגובות אחד המשתמשים ביצע התקנה ושיתף מידע)

ברור שיש, זה שאין מפתח אלה כפתור לא אומר שאי אפשר להדליק סוויץ',

אבל זאת לא הבעיה, לפי התגובות באינטרנט באמת נראה שכל הנתיכים מקבלים 12V קבוע.

כן ראיתי את הפוסט הזה, ההבדל הוא שהמצלמה שלו מתחברת ישירות לזרם חשמלי ואצלי יש מודול מיוחד שצריך חיבורים אחרים. ציינתי את זה בראש הפוסט. בכל אופן אני מבין שצריך לחבר את זה לקופסא של המנוע ואין דרך אחרת.

לגבי הסוויצ׳. נכון, יש כפתור, ברגע שמפעלים אותו הוא מתחיל לצפצף. אם אין שום פעולה אחרי חצי דקה הרכב נכבה אוטומטית. ברכב יש גם מערכת נעילה מרחוק. ברגע שאתה מתרחק למטר ויותר הרכב מכבה את עצמו אוטומטית. ככה שלהדליק סוויץ זה ממש צריך לשכב ברכב. אחרת הרכב יכבה את עצמו כל הזמן חחח. בכל אופן אני מבין שאף אחד לא עשה את זה מעולם ואני אהיה בפיונר. עכשיו רק נשאר למצוא דרך להעביר לשם כבל כי זה על גבול הבלתי אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, amann כתב:

כן ראיתי את הפוסט הזה, ההבדל הוא שהמצלמה שלו מתחברת ישירות לזרם חשמלי ואצלי יש מודול מיוחד שצריך חיבורים אחרים. ציינתי את זה בראש הפוסט. בכל אופן אני מבין שצריך לחבר את זה לקופסא של המנוע ואין דרך אחרת.

לגבי הסוויצ׳. נכון, יש כפתור, ברגע שמפעלים אותו הוא מתחיל לצפצף. אם אין שום פעולה אחרי חצי דקה הרכב נכבה אוטומטית. ברכב יש גם מערכת נעילה מרחוק. ברגע שאתה מתרחק למטר ויותר הרכב מכבה את עצמו אוטומטית. ככה שלהדליק סוויץ זה ממש צריך לשכב ברכב. אחרת הרכב יכבה את עצמו כל הזמן חחח. בכל אופן אני מבין שאף אחד לא עשה את זה מעולם ואני אהיה בפיונר. עכשיו רק נשאר למצוא דרך להעביר לשם כבל כי זה על גבול הבלתי אפשרי.

לא קראת, בקישור המצורף בREDDIT (בראש השירשור) שמוביל לפורום מאזדה בתגובה 15 יש בחור שחיבר "מודול מיוחד" (aka - hard wire kit) והוא תיאר אך עשה זאת ואז בREDDIT בחור בשם "dlc0012" עשה גם את אותה ההתקנה ושיתף את הממצאים שלו.
אם תחליט לעשות את זה, תעשה טובה תנתק את המצבר כי אתה תעבוד ליד קרית אוויר.

כמו כן עליך לקחת בחשבון שהם השתמשו ב"מודול מיוחד" (aka - hard wire kit) מחברה שונה, אומנם הפונקציה שהם מבצעים היא זהה אבל תקח בחשבון פרמטרים פיזיים(אורך כבל, גודל המודל וכ'ו).

ובנימה אישית ממליץ לך לא לבצע את ההתקנה לבד וללכת למקצוען.

עריכה אחרונה על ידי Electron

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Electron כתב:

לא קראת

למעשה reddit מוביל לפורום דיי ידוע mazda3revolution וכן קראתי. אין שם שום מודול. אני לא הולך לחתוך כבלים מאחר שהרכב באחריות (כתבתי הרכב נקנה לפני כמה חודשים). החיבור הבטוח ביותר זה לחבר לפיוזים וזהו. כאמור, אצטרך להיות הפיונר בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.9.2021 בשעה 07:57, amann כתב:

למעשה reddit מוביל לפורום דיי ידוע mazda3revolution וכן קראתי. אין שם שום מודול. אני לא הולך לחתוך כבלים מאחר שהרכב באחריות (כתבתי הרכב נקנה לפני כמה חודשים). החיבור הבטוח ביותר זה לחבר לפיוזים וזהו. כאמור, אצטרך להיות הפיונר בזה.

או שלא הבנת מה אתה קורא או שלא קראת, שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.9.2021 בשעה 07:57, amann כתב:

אני חושב שהפתרון המוצע ב-Reddit הוא הכי טוב עבורך. אתה לא חייב לחתוך כבלים; יש קונקטורים מיוחדים ש"נוגסים" בכבל מספיק כדי ליצור חיבור ואז אם תרצה להסיר אז הנזק מינימלי. מה גם שמדובר בשני חוטים, ואין שום קשר לאחריות הרכב. 

הפתרון של פיוזים מתא המנוע זה מסובך ויכול לגרום יותר נזק. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...