Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לשכור בית פרטי או דירה בבניין?

ahim
שימו לב! השרשור הזה בן 1105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 45 דקות, khc כתב:

חכה שתשמע על זה שקראו לו על שם כביש ראשי בישראל...

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

התכוונת את ההוא שקראו לו על שם כיכר בתל אביב

נ.ב. התמונה שצירפתי מגוגל ממש לא משקפת את המציאות, כל שטח ריק שהיה ברחוב והרחוב המקביל התמלא בבניינים חדשים והרחוב הצטופף מאוד.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.4.2021 בשעה 21:38, ahim כתב:

אנחנו מעוניינים לשכור דירה אבל נתקלנו בהתלבטות. מצד אחד אנחנו מעוניינים בבית פרטי , שכן יש פרטיות די מוחלטת, שקט משכנים, גינה גדולה (מקום לכלב), צמחים הרבה ירוק בעין, ושטח בית יותר גדול .

אנחנו לפני שנתיים החלטתו החלטה אסטרטגית,לגור איפה שנוח לנו,ולהשקיע איפה שכדאי לנו,לכן עברנו לחיות בשכירות בהתאם לחינוך שרוצים לתת לילדים,וקרבה למקום עבודה של אשתי,אני גמיש.
ישר הוחלט על בית פרטי.
היתרונות ברורים,אבל תשכח מהדימוי של פרטיות מוחלטת/שקט ולא בהכרח בית פרטי גדול יותר מדירת בניין מפוארת.
בגלל החצר,הרגשה של מתירנות יתר,הרבה מאוד דיירי בתים פרטיים עם בריכה וחצר גדול,מרגישים לבד בעולם,חפלות או סתם חברים של ילדים מתאספים עד השעות הקטנות,טרקטורונים,ויאללה בלאגן.
כל היופי שאתה חי בשכירות שממומן מהשכרה של נכסים אחרים,זה גמישות והמעצרים שיש לך,לא תשתולל בהשקעות לשיפוצים מגלומניים,ילדים גדלו,צרכים משתנים,עוברים לנכס אחר,אם אתה לא עם אופי "שבטי" שחייב אותם אנשים מסביבך.
בקיצור לא מספיק לראות הודעות,חייבים להגיע פיזית,ולעשות חקר על השכונה,סוג אוכלוסיה,ואם זה בית פרטי,לעשות ביקורי פתע בשעות לא שגרתיות כדי להתרשם איך באמת חיים שם,ולא רק להגיע עם מתווך לראות את בתוך הבית !

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.4.2021 בשעה 09:09, SlowRide כתב:

למה תמיד יוספטל זה מקום מעפן בכל עיר ישראלית, לא יודע אבל זה חוק טבע.

תודה על חדות העין- במקרה אנוכי גר כמעט 6 שנים ברחוב הזה- כן,יש חלקים טובים יותר בתחתית הרחוב ואיפה שאני גר- בהתחלה היה סביר ולאחר שהצטרפו דיירים נוספים מכל מיני סוגים וגוונים (נוותר על הערות עדתיות וגזעניות) המצב הידרדר.

לגבי בית וגן- יש שם מצוקת חניה נוראית- הבתים יפים ,האזור שקט יחסית אבל חניה רוב שעות היום אין כמעט וכצרכן בכל מיני חנויות באיזור,נאלצתי לחנות פה ושם מעט על אדום לבן או לרדת לתחתית הרחוב כדי לסיים את הסידורים ולהתפלל שלא אקבל דו"ח).

לבעלי הדירות יש חניה אחת בטאבו לדייר אבל,לאנשים מזדמנים יש בעיה רצינית.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוספטל בקרית אתא תמיד היה מקום שמושך אוכלוסיות חלשות.

פעם היה שם שוק, זוהמה רעש וחוסר נגישות כללי כך שמי שנשאר שם זה רק מי שלא יכול היה לעבור.

עם הזמן השוק עובר ממקומו, הוקמה המטרונית והיום, משרד השיכון או WHATEVER החליטו לשכן שם אוכלוסיות עולים, חלשות בעיקר, ככה שהיום יש שם בעיקר מבוגרים ועולים.

בסופו של יום,לאזרח הישראלי הממוצע - אין מה לחפש ברחוב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stum כתב:

בסופו של יום,לאזרח הישראלי הממוצע - אין מה לחפש ברחוב הזה.

לא יודע עד כמה הינך מכיר את האזור אבל,אספר בקצרה..

אסביר בקצרה: גרתי 28 שנים באזור אחר בקרית אתא (ק.בנימין) אך הבית לא היה שלי (סבא וסבתא ז"ל).

לאחר פטירתם,היתה לרשותי אפשרות אך מצד שני גם מגבלה ואסביר אותה... ת-ק-צ-י-ב -

קונים במה שיש ואפשרי להחזר ולא משתוללים ובסוף נשארים ללא יכולת החזר.

את הבית שלי רכשתי לפני 6 שנים ב 470,000- דירה בת 3 חדרים בקומה 2,ערכתי שיפוץ קל,שעלותו נעה סביב ה 40K.

בניגוד לחלק מהבניינים,אצלי מדובר בבניין "קוביה" ולא מסוג "רכבת" שקיים בחזית מימין לבית שלי.

הבית היום,על סף האזור המורכב מבחינת אוכלוסייתו,שווה היום עוד 190K (שמאות העריכה ב 700K אבל בוא נגיד,שאם ארצה היום לעבור ותהיה לי אפשרות כלכלית לקנות דירה אחרת במקום טוב יותר) אז אתגמש גם על 650K (כל שבוע,יש מדבקות מגנט על הבלוק והדירה שלי אם אני רוצה למכור... תכל'ס כן אבל אני גם נשאר ריאלי)..

הבעיה ריאלית,שהיום אין לי עוד 150-200K להוסיף כדי לגור באזור אחר ויש בתים לא רחוק ממני שעולים יותר מהבית שלי אבל,קנייתם אינה מהווה התקדמות או שדרוג ולו בגלל אזור עוד יותר בעייתי,שבו לקחו דירות ישנות (בן עמי למשל),הרסו חלק ובנו במקומן "וילות",שיקרות בהרבה מהבית שלי אבל,גם אם תשים שם זהב האיזור יישאר יותר חרא מאיפה שאני גר.

להבדיל אלפי הבדלות,אבי מתגורר 3 ק"מ ממני בבית פרטי,באיזור מעט טוב יותר שעלה לפני 2 עשורים +שנה אז כ 600K והיום שווי הבית יותר מכפול.

לפני 4 שעות, ocsi4u כתב:

בקיצור לא מספיק לראות הודעות,חייבים להגיע פיזית,ולעשות חקר על השכונה,סוג אוכלוסיה,ואם זה בית פרטי,לעשות ביקורי פתע בשעות לא שגרתיות כדי להתרשם איך באמת חיים שם,ולא רק להגיע עם מתווך לראות את בתוך הבית !

זו הטעות שאני עשיתי ואם היה לי זמן אז לבצע חקר מדוייק כנראה שבאיזור הזה ממש לא הייתי קונה את הדירה שרכשתי.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9
  • מעניין 1

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ניסו לשכנע אותי לפני כמה שנים לקנות שם דירה להשקעה בגלל תכנית השיקום של הרחוב עם הרכבת הקלה אבל בגלל שגדלתי בקרית אתא והכרתי את האזור, היה לי קשה להאמין שמשהו טוב יכול לצאת מזה. גם אם ערך הדירה יעלה למי יש כח להתעסק עם שוכרים בשכונת עוני? סה"כ צדקתי. כילד אני זוכר את האזור הזה כמחורבן במיוחד, עם הבלאגן של השוק והאוכלוסיה החלשה וגם היום זה נשאר חרא.

קרית בניימין באזור של הבתים הפרטיים זה אמריקה לעומת יוספטל. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק נקודה לגבי עלויות, חדר כושר ומתקנים אחרים בבניין משותף עולים כסף. 

כמה? 

תלוי במתקנים וכמות הדיירים. 

מצבם ואופי השימוש בהם תלוי בתפקוד של הוועד. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל שכן יקבל בעין יפה מוסך שנפתח לו ליד הבית - זה עלול ליצור בעיה, עבודה בגינה זה כיף אבל לא תמיד קל, יש סכנה לגניבות מבית פרטי, יש יותר ג'וקים וחיות אחרות, מצד שני תוכל לקנות טסלה ולחבר לחשמל. והכי חשוב, תקשיב לבת הזוג, אחרת היא תזכיר לך יום יום את הבחירה "הגרועה" שעשיתם בגללך😝

• רעיון טוב! 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...