Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק גבוהה אחרי ניקוי בספריי קרבורטור

נתי 2
מעבר לפיתרון נפתר ע"י tribel,
שימו לב! השרשור הזה בן 1176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סובארו B3 שנת 2008 שהיה צורך בתוך העיר 1:10-11 (בלי מזגן) התחיל לצרוך 1:7-8 לאחר שהמוסכניק השפריץ ספריי קרבורטור לתוך הקרבורטור תוך כדי פול גז, אשמח לקבל עצות מה אפשר לעשות כדי להחזיר את המצב לקדמותו (חשוב לציין שבדקנו עשר פעמים שהמצערת וכל הצינורות והחיישנים חוברו וחזרו למקומם)

אציין בדרך אגב שבאותו טיפול הוחלף גם פילטר שמן וכל השמן (אולי זה קשור?)

עריכה אחרונה על ידי נתי 2
הוספת פרטים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה פה טעות וכדאי לשאול את המכונאי מה הוא עשה, בסובארו B3 2008 כמובן אין קרבורטור מדובר במנוע עם הזרקה רב נקודתית MPI, ניקוי מצערת (אם זה מה שמכונאי התכוון לעשות) עושים כאשר המצערת על השולחן ולא על הרכב בטח לא כאשר הרכב מונע (כמו שאתה לא שותה מי פה), במנועים מוזרקים קיימים חיישני חמצן על מערכת הפלטה ואם אכן ניקו את המצערת כאשר הרכב מונע עם ספרי קרבורטור יש סיכוי גדול שהחיישן חמצן ניזוק , ממליץ לבדוק ערכים של חיישן חמצן ותקלות מחשב מנוע, לא ציינת אם נדלקה נורת ״בדוק מנוע״ אני מניח שכן .

• אהבתי 1

פולקסווגן-כי חיים רק פעם אחת !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התיקון התכוונתי לומר שהוא השפריץ לתוך המצערת כמה דקות תוך כדי פול גז בשביל לנקות, ולפי דבריך הוא היה לא מקצועי בעליל

ולגבי נורת בקרה, הכן נדלקה נורה מיד לאחר ה''ניקוי'' ונעלמה אחרי יום 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, ד_ר_ו_ר_ כתב:

ישנה פה טעות וכדאי לשאול את המכונאי מה הוא עשה, בסובארו B3 2008 כמובן אין קרבורטור מדובר במנוע עם הזרקה רב נקודתית MPI, ניקוי מצערת (אם זה מה שמכונאי התכוון לעשות) עושים כאשר המצערת על השולחן ולא על הרכב בטח לא כאשר הרכב מונע (כמו שאתה לא שותה מי פה), במנועים מוזרקים קיימים חיישני חמצן על מערכת הפלטה ואם אכן ניקו את המצערת כאשר הרכב מונע עם ספרי קרבורטור יש סיכוי גדול שהחיישן חמצן ניזוק , ממליץ לבדוק ערכים של חיישן חמצן ותקלות מחשב מנוע, לא ציינת אם נדלקה נורת ״בדוק מנוע״ אני מניח שכן .

דרור מה שמגיע לחיישן זה רק הגז מהבעירה של הספריי.

למה אתה חושב שהחיישן חמצן ניזוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, נתי 2 כתב:

תודה על התיקון התכוונתי לומר שהוא השפריץ לתוך המצערת כמה דקות תוך כדי פול גז בשביל לנקות, ולפי דבריך הוא היה לא מקצועי בעליל

ולגבי נורת בקרה, הכן נדלקה נורה מיד לאחר ה''ניקוי'' ונעלמה אחרי יום 

פעולה מקובלת ולא מזיקה שרוב המוסכניקים מבצעים בהצלחה בכדי לנקות את המצערת. אחרי ניקוי המצערת  בדרך כלל יש לבצע כיול בעזרת סורק תקלות.

• רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אני חושב שהחיישן חמצן ניזוק כי גם אני בצעירותי הרסתי ככה חיישן חמצן.
ב. מקובלת או לא זה זה לא נכון לנקות ככה מצערת במנוע עם מערכת הזרקה.
ג.״לא מזיקה״ לא הייתי חותם על זה, הנה לכם אדם שנכנס למוסך ללא תקלת מנוע ויצא עם מנורת ״בדוק מנוע״ וצריכת דלק. גבוהה מהרגיל.

אני מקווה שאחרי בדיקת מחשב נקבל עידכון על מהות התקלה .

פולקסווגן-כי חיים רק פעם אחת !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה צריך להחליף מוסכניק, הפעולה שעשה לא מקצועית בעליל, לנקות בית מצערת בצורה כזו זה פשוט עצלנות במקום לפרק ולנקות הוא עשה זאת עוד כשהרכב מונע.

הייתי אומר לך לחזור אליו אבל ככול הנראה התגובה שתקבל היא לא התגובה שתתאים לך או התגובה הרצויה במקרה הזה, אחריות על כך הוא לא יקבל את זה אני חותם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על תדאג דבר ראשון שעשיתי זה היה לרוץ אליו ולשאול אותו מה קורה כאן, וכמובן (כדרכם של רוב בעלי המקצוע בתחום) הוא ענה לי משהו בסגנון 'תמיד זה ככה, קצת עולה ואחר כך יורד...' אולי ביקום מקביל קל למצוא בעלי מקצוע שלוקחים אחריות ...

עריכה אחרונה על ידי נתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נדלקה לך המנורת מנוע אחרי הטיפול אז יכול להיות שהלך לך אחד החיישנים. קשה מאוד לקבוע אם בכלל שזה מה שגרם לעליה בצריכת דלק. אולי לא מדדת כמו שצריך לפני ואחרי.

נסה לבדוק כיוונים שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

דבר ראשון תבדוק לחץ אוויר ואת המפלס של השמן שהחליפו.

וגם רשמת שנותקו צינורות.

צינור שחוזר למקום לא מבטיח שהוא אטום ויכול למשוך אוויר.

מדובר ברכב ישן יחסית

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון פתרון

פירקתי את הצינור והתיבה (לא יודע איך קוראים לה) המובילים מהכונס אויר והפילטר למצערת  ושמתי לב לחריץ קטן בתחתית 'התיבה' שלפני המצערת, סתמתי אותו עם סילקון עמיד בחום והחזרתי את כל העסק עם שימת לב לחיבור הצינורות בחוזק וסגירת אזור הפילטר אוויר בצורה טובה, וממש מהר ראיתי שינוי לטובה בהתייצבות הסל''ד ובהתמתנות צריכת הדלק

תודה לכל המשיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד, נשמע שיש לך ראש והבנה מכאנית. אולי כדאי להתחיל ללמוד לעשות דברים בעצמך, יצא לך רק טוב מזה במקום תקלות מבעלי מקצוע כמו זה שהלכת אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, נתי 2 כתב:

עדכון פתרון

פירקתי את הצינור והתיבה (לא יודע איך קוראים לה) המובילים מהכונס אויר והפילטר למצערת  ושמתי לב לחריץ קטן בתחתית 'התיבה' שלפני המצערת, סתמתי אותו עם סילקון עמיד בחום והחזרתי את כל העסק עם שימת לב לחיבור הצינורות בחוזק וסגירת אזור הפילטר אוויר בצורה טובה, וממש מהר ראיתי שינוי לטובה בהתייצבות הסל''ד ובהתמתנות צריכת הדלק

תודה לכל המשיבים

האם מדובר על פתח/חריץ מקורי שקיים בבית הפילטר או משהו אחר ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.1.2021 בשעה 22:03, מרק10 כתב:

פעולה מקובלת ולא מזיקה שרוב המוסכניקים מבצעים בהצלחה בכדי לנקות את המצערת. אחרי ניקוי המצערת  בדרך כלל יש לבצע כיול בעזרת סורק תקלות.

מחזק
ממה שידוע לי (גילוי נאות - לא מכונאי מוסמך) ניקוי מצערת ללא פירוק פחות יעיל ומסוכן.

פחות יעיל כי בפעולה כזו רק צד אחד של הפרפר מנוקה ומסוכן בעיקר כי ספריי לא ייעודי (כמו ספריי ניקוי קרבורטורים שלרוב משתמשים בו) מכיל חומר חזק שיכול לנזוק בחלקי פלסטיקה מסביב.

למען הסר ספק, אני לא מצדד בשיטה הזו אבל מעולם לא שמעתי על מקרים (טוב עכשיו בפוסט הזה :) שהתזה של הספריי עשתה נזק לחיישן

מחשבה בקול (יתקנו אותי המומחים)
אחרי ניקוי מצערת צריך לעשות כיול כמו שמרק אמר, לתת לה "ללמוד" מחדש . יכול להיות שזה מה שהמכונאי לא עשה וזה השפיע על הצריכה של הדלק.

עריכה אחרונה על ידי Igal G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...