Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@yor2 שקופית מרשימה מאד - אלא שלא כתבת את החצי השני - שמסביר שמדובר בתופעות קלות וחולפות .

דרך אגב, קיבלתי אתמול אחה"צ את המנה השניה, בינתיים מרגיש מצויין ואפילו כותב כאן. רק דחיתי את אימון הבוקר שלי לאחה"צ כי יש מי שאומר שכדאי להמנע ממאמצים 24 שעות אחרי קבלת החיסון.

@DareDevil 1000 מאושפזים זה לא מספר שגולש לרחובות, אבל זה כן משפיע על הטיפול בחולים במחלות אחרות. אלה שדוחים להם את הצנתור או הקולונוסקופיה או ה-CT, כי המיטות תפוסות, נדרש חיטוי יותר יסודי של המכשירים והרופאים והאחיות במקרה הטוב עסוקים במחלקת הקורונה ובמקרה הרע מבודדים או חולים בעצמם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, korola כתב:

חולים קשה כבר שברנו .. עברנו את ה1000 ואין תמונות קשות כמו מאיטליה.

אין תמונות קשות, אבל בלי סגר היינו כנראה בדרך לשם.

image.png.07a2bfad095aeb6c7ffd783e5411b7b3.png

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך קשר עם צוותים שעובדים בבתי חולים ? במחלקות קורונה? 

גם לי יש הרגשה שמישהו מורח אותנו. 

אצלנו יש 1000 חולים קשה על 9 מיליון תושבים   - חולה קשה לכל 9000 תושבים

בארה"ב 28,000 חולים קשה על 300 מיליון תושבים   חולה קשה לכל 10,000 תושבים

בבריטניה  3,000 חולים קשה על 68 מיליון תושבים.  חולה קשה לכל 20,000 תושבים 

אצלנו .. הכל תקין , זה לא עומס.. אפשר לעבוד. אבל בארה"ב ובריטניה הם קורסים , האמבולנסים עומדים מחוץ לבתי החולים שעות עד שמכניסים את החולים.

פה ושם מדווחים על בתי חולים אצלנו שמבקשים ממד"א לא להביא יותר חולים  (לפחות עד שיתפנו עוד כמה מיטות)

לפני שבוע דיווחו שאיכילוב לא מוכן לקלוט חולים מירושלים או מחיפה. 

אבל הכל בקטנה... רק לצאת ידי חובה. 

אבל בנימה אופטימית, כנראה שהחיסונים מתחילים להשפיע , למרות הגידול במספר המאובחנים היומי. מתחילים לראות ירידה במספר החולים קשה.

אם היו מפרסמים את הנתונים הגולמיים (ללא פרטים אישיים),  ניתן היה בוודאות לדעת האם החיסונים מתחילים להשפיע.

הרי חיסנו 20% מהאוכלסייה (כולל צעירים והכל)...   אז ?  כמה מתוך ה 9500 שאובחנו אתמול קיבלנו חיסון ב-3 שבועות האחרונים ?

אם היו נותנים להם מים (במקום חיסון) , הייתי מצפה ש 20% מה 9500 יהיו כאלה שקיבלו חיסון, כל מספר נמוך מ 10% (950) יעיד על אפקטיביות של החיסון.

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

אין תמונות קשות, אבל בלי סגר היינו כנראה בדרך לשם.

image.png.07a2bfad095aeb6c7ffd783e5411b7b3.png

אכן פה ושם דולפים ידיעות כאלה, אבל יש הרגשה שבתקשורת מחביאים אותם. 

איפה גמזו ועידית מטות?   הם עובדים באיכילוב.. וטענו כל התקופה שאין צורך בסגר, כי בתי החולים יכולים לעמוד בעומס

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארועים נקודתיים מתרחשים - לפני כשבוע וולפסון סגר את המיון הנשימתי בגלל עומס, וגם לפני הקורונה פה ושם איזה מיון היה מבקש למנוע הגעה (כללית או חולים מסויימים) בגלל עומס השאלה היא מה קורה ברמה ארצית או אזורית, ומה קורה עם מי שמגיע בגלל סיבות שאינן קורונה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, פינדר כתב:

אם היתה משילות (המושג האהוב על הימין), היה ניתן להטיל סגרים מקומיים ולקנות זמן, בין סגר מלא אחד לשני.

אבל יש פוליטיקה..

זה לא רק פוליטיקה, זה סימפטום של שלטון ביבי - התעסקות במה שקל ופשוט ודחייה של כל דבר קשה עד שלא ניתן יותר לדחות.

אם זה היה רק פוליטיקה, מזמן הייתה משילות במרחב שמדרום למחלף בית קמה, אבל אין. והסיבה היא לא הפוליטיקה (אם כבר השלטת החוק הישראלי במרחב הזה הייתה מדברת לבייס של הליכוד), אלא כי זה קשה, זה סיזיפי, זה מצריך עבודה וגם מעקב אחרי הגורמים המקצועיים, וזה קצת פחות מדבר לביבי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, korola כתב:

יש לך קשר עם צוותים שעובדים בבתי חולים ? במחלקות קורונה? 

גם לי יש הרגשה שמישהו מורח אותנו. 

אין לי קשר אישי עם עובדים במחלקות הקורונה.

אני עוקב אחרי אנשי רפואה שעובדים שם.

הדיווח בתקשורת, לדעתי, מוטה משיקולי בעד\נגד ביבי.

ערוץ 12 מוביל ממרץ אפריל, קו של הפחתה בחשיבות ורצינות המצב.

הם אלו שהפכו את יורם לס לכוכב.

ערד ניר, דני קושמרו ועוד כתבים, כולם במין מצב של הפחתה בחומרת המצב. לעניות דעתי זה קשור גם לזהות הפוליטית שלהם.

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

זה לא רק פוליטיקה, זה סימפטום של שלטון ביבי - התעסקות במה שקל ופשוט ודחייה של כל דבר קשה עד שלא ניתן יותר לדחות.

אם זה היה רק פוליטיקה, מזמן הייתה משילות במרחב שמדרום למחלף בית קמה, אבל אין. והסיבה היא לא הפוליטיקה (אם כבר השלטת החוק הישראלי במרחב הזה הייתה מדברת לבייס של הליכוד), אלא כי זה קשה, זה סיזיפי, זה מצריך עבודה וגם מעקב אחרי הגורמים המקצועיים, וזה קצת פחות מדבר לביבי.

בגדול אני מסכים איתך.

נקודתית, בזמן הקורונה, אני חושב שביבי היה מאוד רוצה לצמצם תחלואה בערים חרדיות, אבל אין לו יכולת פוליטית לבצע את זה, והוא מעדיף את השרידות שלו בבלפור, מאשר לצאת למלחמה בחרדים.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שנראה לי זה סימפטום של אותה מחלה, הרי ביבי יכל לצמצם תחלואה בערים חרדיות גם בלי לצאת למלחמה עם הח"כים החרדים. אבל זה שוב, מצריך עבודה.

הרי זו לא התנגשות בין ביבי שרוצה לצמצם תחלואה, והח"כים החרדים שרוצים להגביר תחלואה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להאמין גם שמי שחושב שהסגרים הם פוליטיים מקצין וטועה. 

אם יש הצדקה לסגר מלא על כל המדינה כרגע אני עדיין לא משוכנע, אבל מילא. בסוף בכל מקרה  הבעיה היא אכן במשילות, או בהעדרה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שיש פה בעיה של משילות (בין היתר) ופקידים (כמו מנדלבליט) שבהינף יד תולים דברים אחד בשני.

לדוגמה, הגבלת תפילות במקום פתוח - הגבילו והוא שתק.

הגבלת הפגנות (באותה מתכונת, או עם יותר אנשים ופחות ריחוק מאשר תפילה) - רצו להגביל הוא צעק שזה תלוי אך ורק בסגירה מוחלטת של המשק.

אבל זה היה לטעמי המקום של ביבי לשלוח אותו לשבת במשרד שלו שייצא משם אחרי שנעבור את הקורונה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה החישוב של חולים קשים פר קפיטה לא בר השוואה בין ארה"ב לישראל. בישראל אתה יכול לשנע חולה מאשקלון לרמבם אם אין עומס ולבצע מיצוע טוב של החולים קשה בין בתי החולים. בארה"ב, אם יש לך פי ארבע מהממוצע בניו יורק לא תשנע אותם לאריזונה שריקה לצורך הדוגמא.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

זה לא רק פוליטיקה, זה סימפטום של שלטון ביבי

סימפטומם של שלטון ביבי מוכל ממש בפוליטיקה, ולכן אפשר לטעון שזה פשוט פוליטקה.

(גם אני אוהב לשחק במשחק הבדידה)

נ.ב.

אני יודע שלא הגדרנו מה זה פוליטיקה, אבל תזרמו איתי :)

• מצחיק 4
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, EliC25 כתב:

אחי אגב התחסן לפני שבוע ולא נדבק מהם, מעניין.

חוזר בי לצערי

• מבאס 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

@yor2 שקופית מרשימה מאד - אלא שלא כתבת את החצי השני - שמסביר שמדובר בתופעות קלות וחולפות .

ספראיל בשביל זה צירפתי קישור.

קשה לי לכתוב לחן אני מוסיף קישורים.

דרך אגב בתופעת הלואי של החום אני רואה בזה טוב.

ואני לא נגד חיסוני הקורונה.

תרגיש טוב.

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרים שבית חולים סוגר מיון כי הפנימית מגיעה לעומס של 150-200% קורים (כמעט) כל שנה.

עוד נתון מעניין שבחורף הזה עדיין לא היו בכלל מקרי מוות משפעת או מRSV.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תואם למה שכתבתי על השנה. בינתיים הארועים נקודתיים, לא אי ספיקה של המערכת. אבל בלי לנקוט באמצעי מניעה, קרי ריחוק, מסכות, סגרים מקומיים במוקדי תחלואה (ואם נדרש - גם סגרים כלליים) קל מאד להדרדר. ע"ע איטליה, ספרד, קליפורניה.

לא לשכוח שהקורונה גם יותר מדבקת וגם יותר מסוכנת מהשפעת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...