Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

נחזור למקדם ההדבקה השבועי, למרות שאתמול אבחנו 9613 חולים חדשים,

קצב ההדבקה יורד,  אולי הסגר מתחיל להשפיע? 

אם נמשיך בקצב הזה של 0.04 כל יום , אז תוך שבוע נגיע למקדם שבועי 1  (אם זה אפשרי בכלל). 

אני מקווה שקצב הירידה יאיץ ונתחיל לראות מקדם 1 כבר ביום שישי הזה.

image.png.f864a4deb41b545ad977c5d7994d299c.png

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעריצי המודל השבדי:

בתי החולים בשבדיה מתחילים לדחות ניתוחים דחופים, בגלל עומס מקרי קורונה.

https://www.thelocal.se/20210109/hospitals-in-sweden-forced-to-delay-necessary-operations

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאפילו השוודים כבר לא מעריצים את המודל השוודי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי בערוץ 12.  שמודרנה ממליצה שלושה חיסונים.

מתרצים את זה בתור בבוסט לחיסון.

עוד דבר אמרו שהוא מגן למשך שנה לפחות.

יש משהוא שיכול לבדוק את זה? תודה.

כאן שוטר יורה באוויר.

N12 - מתנדב במשטרה ירה באוויר במהלך אכיפת הסגר בבית שמש (mako.co.il)

אחשב מח'ש בודקת . למה ירה באוויר ליד בית ספר.

וכאן באשדוד מצפצפים. אפילו שאתמול היו אימותים.

N12 - יממה לאחר העימותים באשדוד: תלמוד התורה פועל כרגיל (mako.co.il)

וכאן מבצע החיסונים מתרחב לבני 50 ומלאה.

N12 - מבצע החיסונים מתרחב: החל ממחר גם בני 50 ומעלה יוכלו להתחסן (mako.co.il)

עריכה אחרונה על ידי yor2
  • אהבתי 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון בזה שעובדים מהבית זה שיכולתי לעשות לוז לעצמי איך שבא לי, ולנצל בחורף את שעות האור המועטות.

החיסרון זה שהתרגלתי לזה, עכשיו כשיש לי ימים שבהם אין לי את האופציה לעשות את זה - אני ממש מתבאס.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, sperial כתב:

@yor2 שקופית מרשימה מאד - אלא שלא כתבת את החצי השני - שמסביר שמדובר בתופעות קלות וחולפות .

דרך אגב, קיבלתי אתמול אחה"צ את המנה השניה, בינתיים מרגיש מצויין ואפילו כותב כאן. רק דחיתי את אימון הבוקר שלי לאחה"צ כי יש מי שאומר שכדאי להמנע ממאמצים 24 שעות אחרי קבלת החיסון.

@DareDevil 1000 מאושפזים זה לא מספר שגולש לרחובות, אבל זה כן משפיע על הטיפול בחולים במחלות אחרות. אלה שדוחים להם את הצנתור או הקולונוסקופיה או ה-CT, כי המיטות תפוסות, נדרש חיטוי יותר יסודי של המכשירים והרופאים והאחיות במקרה הטוב עסוקים במחלקת הקורונה ובמקרה הרע מבודדים או חולים בעצמם.

היום בערוץ 12 בשעה 18:08 , פרופ' ערן סגל מסביר את ניתוח הנתונים שלו לגבי קריסה מערכת הבריאות.

בהתחלה הוא מסביר שלא מדובר בנקודת שבירה שהכל בסדר ואז מגיעים למספר והופ הבית חולים קורס. 

אלא הידרדרות הדרגתית באיכות הטיפול והסיכויים של החולים לשרוד. 

הוא מסביר את הנתונים.. בגל השני שהיו 500 חולים קשה בבתי חולים , הם שיקללו את הנתונים ואחוזי התמותה של החולים 

וקיבלו תמותה עודפת של 20%,  כלומר 1 מכל 5 נפטרים בגל השני , מת מקורונה בגלל העומס בבתי חולים.

אם לא היה עומס היו מסוגלים להציל 20% מהמתים.

הוא ממשיך ומסביר שבנתונים של דצמבר , שעברנו את ה-500 חולים קשה , הם כבר רואים תמותה עודפת של 25% .

כלומר , מכל 4 מתים  מקורונה, יש 1 שאומנם מת מקורונה, אבל במצב רגיל הוא לא היה מת.

אז  מי שחושב שאפשר לקחת את מקדם התמותה 0.6% מהחולים ולהשליך את זה שאם לא יהיה סגר רק 0.6% ימותו (או אפילו 99.8% ישרדו).

הוא טועה.. כי אם מגיעים לעומסים חריגים .. אז אחוז התמותה מתחיל לעלות , ופתאום זה לא 0.6% אלה 0.8% ויותר. 

image.thumb.png.7414b2bea0538ba8d3ff84e5ebfd4d77.png

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yor2 כתב:

מה זה אומר? 

שאולי כדאי להקשיב ליצרנית והמפתחת של החיסון כשהם מסבירים מתי החיסון נכנס לתוקף?

• מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חצי נתון. השאלה היא כמה זמן חלף מהמנה עד התסמינים או האבחנה, שכן הנגיף יכול להיות בתקופת הדגירה בעת קבלת החיסון.

נתשובה לדייויד מצויה בעקומות שבפרסום העיקרי של המחקר  שמתחילות להפרד ביום ה-10-12 אחרי המנה הראשונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, yor2 כתב:

17% מהחולים קשה חוסנו במנה ראשונה.

מה זה אומר?

שאנשים מטומטים וחושבים שעשר שניות אחרי הדגירה הם יכולים להתחיל לחגוג. רבאק חיכיתם שנה שלמה לא חבל?!

לפני 51 דקות, David32 כתב:

היתרון בזה שעובדים מהבית זה שיכולתי לעשות לוז לעצמי איך שבא לי, ולנצל בחורף את שעות האור המועטות.

החיסרון זה שהתרגלתי לזה, עכשיו כשיש לי ימים שבהם אין לי את האופציה לעשות את זה - אני ממש מתבאס.

ממה שאני רואה ושומע, המון (המון) חברות הייטק (ולא רק) כבר הכריזו שאחרי הקורונה הן יאמצו מודל היברידי של חצי בית חצי משרד. נראה שזה הולך להיות הסטנדרט החדש (בעיקר בהייטק), אני אישית הייתי בכיף מאמץ את זה, ואני חושב שלחברות שיציעו את זה יהיה יתרון מבחינת מועמדים על אלו שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, yor2 כתב:

מה זה אומר? 

אם חיסנו 20% מהאוכלוסייה , ומתוך החולים קשה יש 17% כאלה שקיבלו מנה ראשונה.

אז זה אומר שהחיסון עובד ולא גורם למחלה. 

אם היו נותנים מים למתחסנים אז הייתי מצפה לראות 20% מתוכם כחולים קשה.

אם היו נותנים להם וירוס מוחלש שגורם למחלה, אז היו הרבה יותר מ 20% מהם.

ואם החיסון משפיע ומונע מחלה, אז מקבלים מספר נמוך יותר.. היום זה 17% וזה צפוי להתחיל לרדת בהמשך. 

החיסון מתחיל להשפיע כנראה שבועיים אחרי המנה הראשונה (50 אחוז בערך) ועד שבוע אחרי המנה השנייה (95%).

ורגע החשיפה לוירוס ,יש 5 ימי דגירה ועוד 10 ימים עד שמגיעים למצב קשה. 

לכן עוד 3 שבועות יסיימו לחסן את ה20% במנה השנייה, עוד שבוע 95% מהם יהיו מחוסנים.

ולכן עוד 6 שבועות , תיאורטית .. 19% מהם לא יהיו בכלל בחולים הקשים ורק 1% מהם יהיו חולים , אבל בתקווה לא קשה. 

ולכן מהיום ועד עוד 6 שבועות .. אנחנו צריכים לראות ירידה מה-17% האלה לכיוון ה 1%. 

שזה בערך 2.5% ירידה כל שבוע. 

עריכה אחרונה על ידי korola
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Blaz00r כתב:

ממה שאני רואה ושומע, המון (המון) חברות הייטק (ולא רק) כבר הכריזו שאחרי הקורונה הן יאמצו מודל היברידי של חצי בית חצי משרד. נראה שזה הולך להיות הסטנדרט החדש (בעיקר בהייטק), אני אישית הייתי בכיף מאמץ את זה, ואני חושב שלחברות שיציעו את זה יהיה יתרון מבחינת מועמדים על אלו שלא.

עכשיו יש לי צורך מדי פעם להגיע לעשות כמה דברים. לא יודע מה יהיה בעתיד.

ברמת העיקרון כול התוכנית קריירה שלי הייתה מבוססת על זה שאני רוצה משהו שהוא גם "פיזי" , אבל זה נושא אחר.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יובל .מ. נתונים ראשוניים, כמובן בלי שום פירוט כיצד בוצע המחקר, תנאי להבנת משמעות הממצאים. ובכל זאת, מעודד.

@korola אף אחד לא חשב שהחיסון גורם מחלה (מעבר לתופעות הלואי המדווחות, דרך אגב, חוויתי עכשיו איזה שעתיים של עייפות נוראית, אני חושב שמדובר בשילוב של החיסון אתמול ואימון כושר מוגזם היום). הרי בניגוד לחיסונים המוכרים לא מדובר כלל בנגיף אלא ב-mRNA , ובחיסונים אחרים בקטע DNA או בחלבון S ש"מולבש" על וירוס שאינו גורם מחלה באדם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...