Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, stum כתב:

כי אם תעסוק או תלמד משהו שאתה לא אוהב, אתה אף פעם לא תיהיה טוב בו.

יש לי (לפחות) דוגמא אחת לחבוב שהוא מתכנת בחסד ואהבת המקצוע זה ממנו והלאה. הוא עושה את זה כדי להתפרנס. 

לפני 8 שעות, pooh-bear כתב:

זה פשוט נורא כואב בעיניים לתלמידי מדמ"ח / הנדסה, ובכלל, דברים שלא צריכים בסוף להתקמפל ולרוץ בלי להתרסק תמיד נחשבים בעינינו קלים (ולאו דוקא בצדק).

מסכים. בגלל זה חשוב להגדיל את הפריזמה בה רואים מקצועות אחרים. לגרום למישהו לשלם כסף (ברמת המיליונים) על מוצר (שעוד לא קיים) זה חתיכת אתגר. ובין מכירות לקומפילציה אין הרבה במשותף.

לפני 7 שעות, Potato כתב:

בשביל להיות מהנדס אתה לא צריך להיות מוכשר,צריך מספיק כוח רצון לשבת על התחת.

אני לא מסכים איתך. צריך הרבה יותר מכוח רצון. 

ציטוט

לא חושב שהיה קורס באוניברסיטה שעשיתי וקיבלתי בו 70-80 ולא אמרתי לעצמי שאפשר יותר וסתם התעצלתי.

אתה בטוח? בהינתן שכתבת שאתה דוגל בהשגת היעדים שלך (באמצעות מיקסום יכולת ההשתכרות שלך?) דווקא ציונים גבוהים יכולים להביא אותך למשרה רווחית יותר (בתחומי ההנדסה כאמור). מה שאני כותב זה לא אישי נגדך כמובן, אבל משהו פה לא מסתדר לי.

ציטוט

יש אנשים עם קליטה ייחודית והם באמת 2-3 למחזור,אבל הרוב אנשים דיי רגילים שסיימו צבא עשו פסיכומטרי ובאו לשבת על התחת 4 שנים.

רגילים באיזה סרגל? אם אתה מדבר על האוכלוסיה הכללית, הם (רוב הסטודנטים להנדסה) רחוקים מרגילים.

לפני 7 שעות, Potato כתב:

למה אני נולדתי מהנדס?

לא צריך לספר לך שלא הבנתי מה זה לולאה ואיך היא עובדת..אבל מספיק כוח רצון וישיבה על התחת עשו את שלהן.

שוב, אתה אולי צובע את זה ב"כוח רצון". אך זה כנראה הרבה יותר.

ציטוט

אתה לא מקבל אבל המציאות שונה-אנשים עושים תואר בעיקר כדי לשפר עמדות.

לא בהכרח. יש אנשים שבים לרכוש השכלה ולאו דווקא מקצוע. כלומר לשפר עמדה, אבל לא במובן הסטנדרטי של המושג.

ציטוט

אף אחד לא נולד איתן,ואני יכול להעיד על עצמי שאני לא חכם במיוחד ומבחינה אקדמית נמצא עמוק בתוך איזור הבינוניות.

(אני מנחש פה) אבל 70-80 בהנדסה בטכניון זה רחוק מהבינוניות. רחוק מאוד. 

לפני 7 שעות, Potato כתב:

מעדיף להשוות את עצמי למנחה שלי ולהרגיש טיפש וחסר יכולת מאשר להשוות את עצמי למכור לקראק והימורים ולהגיד שביחס אליו אני במצב טוב.

עם אחד יש לי איך למנף את עצמי ולהתקדם והשני סתם טעם.

זה אחלה פרקטיקה. אבל אתה צריך לזכור שכמות האנשים ברמה של המנחה שלך היא מעטה. מעטה מאוד. לא צריך ללכת לקצוות. בצד אחד מנחה באונ' בהנדסה ובצד השני מכור לקראק והימורים? יש עוד הרבה באמצע.

לפני 6 שעות, Potato כתב:

גם לתארים בהנדסה אין הצדקה.

למה אתה חושב? 

לפני 4 שעות, Potato כתב:

מה חיובי בשלוש שנות בטלה?

תגדיר בטלה.

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

רואה? it can go both ways.  עבודה לא חייבת להיות grinder (חחח) היא יכולה להיות מספקת גם מקצועית וגם כלכלית והסיכוי להגיע לכתבה בעמוד השער בגלובס תחת הכותרת "הדור האבוד" נמוכה משמעותית.

עבודה באופן כללי, ובהייטק בפרט היא מטחנה לא קטנה. עם כל הסיפוק שבעולם, בסוף יש ימים שאתה קם ואומר "מה אני צריך את החרא הזה?".

ואז אתה מבין שצריך לשלם שכ"ד ולקנות אוכל. אז אתה אולי לא "דור אבוד", אבל עדיין תתמרמר (לפעמים) בדרך לעבודה באוטו החדש מהדירה הדנדשה.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 12 דקות, Gosser1860 כתב:

עבודה באופן כללי, ובהייטק בפרט היא מטחנה לא קטנה. עם כל הסיפוק שבעולם, בסוף יש ימים שאתה קם ואומר "מה אני צריך את החרא הזה?".

ואז אתה מבין שצריך לשלם שכ"ד ולקנות אוכל. אז אתה אולי לא "דור אבוד", אבל עדיין תתמרמר (לפעמים) בדרך לעבודה באוטו החדש מהדירה הדנדשה.

נכון לכל מקצוע בעולם. בהייטק לפחות עושים כסף. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Gosser1860 כתב:

יש לי (לפחות) דוגמא אחת לחבוב שהוא מתכנת בחסד ואהבת המקצוע זה ממנו והלאה. הוא עושה את זה כדי להתפרנס. 

זה רע? עדיף לסבול בעבודה ולהרוויח 16 מלסבול בעבודה ולהרוויח 6.

אני לא מסכים איתך. צריך הרבה יותר מכוח רצון. 

בוא נסכים שלא להסכים

אתה בטוח? בהינתן שכתבת שאתה דוגל בהשגת היעדים שלך (מיקסום יכולת ההשתכרות שלך?) דווקא ציונים גבוהים יכולים להביא אותך למשרה רווחית יותר (בתחומי ההנדסה כאמור). מה שאני כותב זה לא אישי נגדך כמובן, אבל משהו פה לא מסתדר לי.

זה לא בהכרח משנה משהו,כל עוד אתה מגיע גליון עם ציון מעל 80 לרוב המשרות זה יספיק.

בודדות ידרשו 85.

ואישית אני לא אוהב לגשת למועדי ב ולשפר,משעמם אותי ללמוד את אותו החומר שכבר ידעתי פעמיים אז אני פשוט משאיר את הציון הראשון.

רגילים באיזה סרגל? אם אתה מדבר על האוכלוסיה הכללית, הם (רוב הסטודנטים להנדסה) רחוקים מרגילים.

רוב הסטודנטים מגיעים להרצאה ומקבלים קצת מידע על מושגים,אחרי זה מגיעים לתרגול וקולטים שם קצת טכניקה ואז בשיעורי בית משפרים אותה לרמת הידע הנדרשת.

יש סטודנטים שמסוגלים להבין את החומר תוך כדי ההרצאה ומבינים אותו כל כך טוב על הפעם הראשונה שיכולים לדלג על התרגול לפתור שיעורי בית.

זה בודדים שבבודדים,הרוב יוצאים אחרי שעתיים הרצאה עם הבנה דיי בסיסית של מה קורה בקורס.

שוב, אתה אולי צובע את זה ב"כוח רצון". אך זה כנראה הרבה יותר.

אולי גם חינוך?

לא בהכרח. יש אנשים שבים לרכוש השכלה ולאו דווקא מקצוע. כלומר לשפר עמדה, אבל לא במובן הסטנדרטי של המושג.

בוא נשאיר גמולים וטבלאות שכר במגזר הציבורי מחוץ לשיח,זה לא הנושא.

(אני מנחש פה) אבל 70-80 בהנדסה בטכניון זה רחוק מהבינוניות. רחוק מאוד. 

פספסת בניחוש שלך ב10 נקודות למטה.

ועם תואר בהנדסה וממוצע 75 יהיה באסה רצח לחפש עבודה,ממוצע נמוך יתקבל על חשבון נסיון תעסוקתי,אבל אם גם לא עבדת וגם הממוצע שלך לא טוב כנראה שבהרבה מקומות שהיית רוצה לעבוד בהם לא יסתכלו עליך.

זה אחלה פרקטיקה. אבל אתה צריך לזכור שכמות האנשים ברמה של המנחה שלך היא מעטה. מעטה מאוד. לא צריך ללכת לקצוות. בצד אחד מנחה באונ' בהנדסה ובצד השני מכור לקראק והימורים? יש עוד הרבה באמצע.

וכולנו נמצאים איפשהו על האמצע הזה.

רק אתה בוחר אם להסתכל למטה או למעלה.

אני מאוד ביקורתי כלפי עצמי וכנראה שזה ניכר קצת בכתיבה.

למה אתה חושב? 

למה אני חושב שלתארים בהנדסה אין הצדקה?

אני מכיר את הנדסת מכונות,ולתואר הזה אין הצדקה במתכונת הנוכחית.

מלמדים בצורה מאוד לא רלוונטית קורסים חשובים ובצורה מאוד גרועה קורסים פחות חשובים.

אני יכול לספור על יד אחת את הקורסים שהועברו טוב והיו רלוונטיים(בלי לערב רגשות של כמה קיבלתי).

תגדיר בטלה.

ללכת לים זו בטלה,ועדיין אני "חוטא" בה לפעמים.

אבל להעביר ככה 3 שנים זה מוגזם.

אני צריך לקום לעבודה,לחזור ממנה ב6 בערב ולדעת שעוד יש לי לו"ז ועומס בבית שאני צריך לעמוד בו.

ואז אתה מבין שצריך לשלם שכ"ד ולקנות אוכל. אז אתה אולי לא "דור אבוד", אבל עדיין תתמרמר (לפעמים) בדרך לעבודה באוטו החדש בדירה הדנדשה.

נכון,לא הכל מושלם וגם עכשו אני מרשה לעצמי להתמרמר.

SO WHAT?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Potato כתב:

זה רע? עדיף לסבול בעבודה ולהרוויח 16 מלסבול בעבודה ולהרוויח 6.

עדיף לא לסבול בעבודה ולהרויח 20.

רוב הסטודנטים מגיעים להרצאה ומקבלים קצת מידע על מושגים,אחרי זה מגיעים לתרגול וקולטים שם קצת טכניקה ואז בשיעורי בית משפרים אותה לרמת הידע הנדרשת.

יש סטודנטים שמסוגלים להבין את החומר תוך כדי ההרצאה ומבינים אותו כל כך טוב על הפעם הראשונה שיכולים לדלג על התרגול לפתור שיעורי בית.

זה בודדים שבבודדים,הרוב יוצאים אחרי שעתיים הרצאה עם הבנה דיי בסיסית של מה קורה בקורס.

רןב האנשים ה"רגילים" לא יבינו גם אחרי התרגול וגם אחרי שיעורי הבית.

בוא נשאיר גמולים וטבלאות שכר במגזר הציבורי מחוץ לשיח,זה לא הנושא.

הולכים ללמוד גם כדי לקבל כלים נוספים שמשמשים אותך לא כמקצוע נוסף.

פספסת בניחוש שלך ב10 נקודות למטה.

ועם תואר בהנדסה וממוצע 75 יהיה באסה רצח לחפש עבודה,ממוצע נמוך יתקבל על חשבון נסיון תעסוקתי,אבל אם גם לא עבדת וגם הממוצע שלך לא טוב כנראה שבהרבה מקומות שהיית רוצה לעבוד בהם לא יסתכלו עליך.

חוץ מגיליון הציונים יש גם קורות חיים וריאיון אישי. ציונים זה ממש לא הכל כי לא כל מי שיודע ללמוד יודע גם ליישם.

למה אני חושב שלתארים בהנדסה אין הצדקה?

אני מכיר את הנדסת מכונות,ולתואר הזה אין הצדקה במתכונת הנוכחית.

מלמדים בצורה מאוד לא רלוונטית קורסים חשובים ובצורה מאוד גרועה קורסים פחות חשובים.

אני יכול לספור על יד אחת את הקורסים שהועברו טוב והיו רלוונטיים(בלי לערב רגשות של כמה קיבלתי).

לא יודע כמה שנות ניסיון יש לך בעולם האמיתי מחוץ לאקדמיה ובתוכה שאתה קובע בכזו נחרצות חוות דעת על תכנית הלימודים.

אחרי 24 שנות עבודה כמהנדס מכונות אני יכול להגיד לך שדברים שחשבתי לגביהם כמוך גיליתי פתאום שהם שימושיים ודברים אחרים שאולי לא נגעתי בהם אבל הלימוד שלהם עזר לי לפתח גישה לפתרון בעיות.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

עדיף לא לסבול בעבודה ולהרויח 20.

עדיף הרבה דברים,יש רצוי ויש מצוי.

רןב האנשים ה"רגילים" לא יבינו גם אחרי התרגול וגם אחרי שיעורי הבית.

הדוגמה שלי נועדה להמחיש שיש כאלה שהם ממש עילויים,ברור שטווח הבינוניות רחב מאוד.

חוץ מגיליון הציונים יש גם קורות חיים וריאיון אישי. ציונים זה ממש לא הכל כי לא כל מי שיודע ללמוד יודע גם ליישם.

אם אתה מקבל 20 קורות חיים של סטודנטים בלי נסיון וצריך למיין אותם איכשהו,זו דרך התחלתית לא רעה.

לא יודע כמה שנות ניסיון יש לך בעולם האמיתי מחוץ לאקדמיה ובתוכה שאתה קובע בכזו נחרצות חוות דעת על תכנית הלימודים.

אחרי 24 שנות עבודה כמהנדס מכונות אני יכול להגיד לך שדברים שחשבתי לגביהם כמוך גיליתי פתאום שהם שימושיים ודברים אחרים שאולי לא נגעתי בהם אבל הלימוד שלהם עזר לי לפתח גישה לפתרון בעיות.

אני מאוד מאוד מקווה שהתואר הראשון הזה לא ישמש אותי לכלום.

הספיקו לי 10 חודשים בתעשיה להבין שזה לא התחום שלי ושאני מחפש אתגרים מסוג אחר והדבר היחיד שמשאיר אותי בתואר

הוא העובדה שאני מרחק של 30 נק' מסיום.

אהבתי את הלימודים,לא אהבתי את העבודה-קורה גם בהנדסות...מה נעשה.

לפחות משהו טוב ייצא מהקורונה הזו...והבנתי את זה שנה לפני הסוף ולא 5 שנים בתוך העבודה שנשארתי בה כי נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Potato כתב:

אם אתה מקבל 20 קורות חיים של סטודנטים בלי נסיון וצריך למיין אותם איכשהו,זו דרך התחלתית לא רעה.

ממש לא. 

קוראים את קורות החיים ומסתכלים על הרכב הקורסים שבחרת ומנסים ללמוד בין השורות מי המועמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה תרצה לעשות אחרי שתשלים את התואר. אבל אם מדובר במשהו שקשור בהנדסה אין לי ספק שתגלה שכמה קורסים שנראים לך כעת מיותרים הם דווקא החשובים ביותר בתואר. יש מצב שהחומר החשוב ביותר יהיה אלגברה 1. אבל, מי יודע במה תעסוק ומה באמת יהיה חשוב לך.

ועוד דבר- יש לפניך קריירה של עוד 50 שנה, כך שהידע שלך יצטרך לעבור עוד כמה מחזורי רענון יסודיים. מה שהטכניון נותן לך הוא יסודות וגישה, לא מקצוע. סנדלר צריך ללמוד לחתוך ולתפור, וכנראה שבקריירה שלו לא יהיו עוד הרבה מהפיכות. ההכשרה של מהנדס היא בעיקר ללמוד לחשוב, אבל את הכישורים האלה תצטרך להפעיל בצורה שונה בכל תפקיד. זו גם הסיבה שבכל תפקיד שבו תוצב תצטרך להשלים איזו הכשרה ספציפית, שיכולה להיות לא קצרה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אתה צודק לגבי המהנדס אבל טועה בענק לגבי הסנדלר.

הוא ילמד על חומרים חדשים, כלים חדשים וטכנולוגיות ייצור נעליים חדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

ממש לא. 

קוראים את קורות החיים ומסתכלים על הרכב הקורסים שבחרת ומנסים ללמוד בין השורות מי המועמד.

זה רק אתה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

מכיר לא מעט שנוהגים ככה.

רוב המשרות שהתמיינתי אליהן ביקשו גליון ציונים.

לא יודע לאיזה משרות ובאיזה ארגון אתה מגייס,יכול להיות שאתה פועל אחרת.

אבל אלביט,פיליפס,מלאנוקס,אינטל,רפאל וכו' וכו' ממינות לפי ציונים וזה רק למכונות.

בשכנות ליד שמגייסות לתוכנה המצד בגדולות דומה.

לפני 8 דקות, pl7410 כתב:

אני כל יום מודה לאלוהים שיצאתי משוק העבודה לעד. החרדה התמידית הזו (בטח בקורונה) היא נוראית.

הלוואי והייתה לי פנסיה תקציבית.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחרר אף אחד לא שולח קורות חיים למפעל פח זבל שהוא מנהל באשקלון. ובכלל כל היעוד שלו בחיים זה תמיד להגיד את המילה האחרונה אז אל תיתן לו להכניס אותך למעגל האינסופי הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Potato כתב:

לא יודע לאיזה משרות ובאיזה ארגון אתה מגייס,יכול להיות שאתה פועל אחרת.

אבל אלביט,פיליפס,מלאנוקס,אינטל,רפאל וכו' וכו' ממינות לפי ציונים וזה רק למכונות.

בשכנות ליד שמגייסות לתוכנה המצד בגדולות דומה.

אני מגייס בשבילי והארגונים שאני מדבר עליהם שאני מכיר אלה חברות תעשייתיות.

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

שחרר אף אחד לא שולח קורות חיים למפעל פח זבל שהוא מנהל באשקלון. ובכלל כל היעוד שלו בחיים זה תמיד להגיד את המילה האחרונה אז אל תיתן לו להכניס אותך למעגל האינסופי הזה. 

שוב התחיל המירמור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Night Driver כתב:

אני מגייס בשבילי והארגונים שאני מדבר עליהם שאני מכיר אלה חברות תעשייתיות.

אתה מגייס למקומות שאנשים רוצים להגיע אליהם בשלב האחרון.

רוב הסיכויים שאתה אפילו לא מקבל את הקו"ח של הסטודנטים הטובים והם מתקבלים לארגונים גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...