Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כולם צריכים הגשמה עצמית סטטוס מסוים ומקצוע?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 20 דקות, vadim6385 כתב:

כשתעבוד במשרה מלאה ותלמד הנדסה תוך כדי, בלי שאבוש ואימוש יממנו לך את התואר, שכר דירה ואוטו, תבין שיש דברים שצריך לתת להם עדיפות נמוכה יותר.

זה למה לא עכשיו.

הא?

אתה רוצה לספר לי עוד דברים שאני לא יודע על עצמי?

ומילא המצאת סיפור שלם ולא נכון עלי - אבל זה אפילו לא סותר את מה שכתבתי. תרוצים הם תרוצים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 233
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 4 שעות, ChemGuy85 כתב:

תשמע אני עד היום לא יודע אם זו הייתה הבחירה הנכונה. רואה חברים שלי בהייטק כמה הם מרוויחים, רואה עובדים שגוזרים מיליונים מאקזיטים. הנה אתמול הייתה בשיחה עם עובד של Moovit שהולך לגזור קרוב למיליון שקל על כלום אינטל קונה את כל האופציות שלו גם vested וגם unvested. תוסיף גם חוסר יכולת שלי להגר למדינה אחרת ועוד אלף ואחד דברים.

תוריד מזה 62% מס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, לא באמת נמאס לי להיות רווק, אז אפשר לסיים כאן.

נקסט.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי נקסט ליידי, איזה זוגיות טובה?

אני גם לא מקבל את זה שאותו עובד מוביט קיבל מיליון ש"ח "על כלום" - כנראה שהוא השקיע בעבודה לא מעט, והפוטנציאל לאקסיט היה חלק מתנאי ההעסקה שלו, שמימושו לא היה מובטח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, MiniMiz3r כתב:

תוריד מזה 62% מס.

25%, רוב הכסף שנכנס שייך למס רווח הון ולא למס פירותי, גם פירותי זה לא 62%, כי יש מגבלה על בט"ל ומס בריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, sperial כתב:

אולי נקסט ליידי, איזה זוגיות טובה?

אני גם לא מקבל את זה שאותו עובד מוביט קיבל מיליון ש"ח "על כלום" - כנראה שהוא השקיע בעבודה לא מעט, והפוטנציאל לאקסיט היה חלק מתנאי ההעסקה שלו, שמימושו לא היה מובטח.

זה לא כלום,אלא חלק מתנאי ההעסקה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שכתבתי. העניין הוא שמדובר בהכנסה שיכולה להתממש או לא, ולא ידוע מראש מתי ובאיזה ערך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החצי השני של המשפט שלך לא נכון. תחשוב על כמה תסריטים אפשריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy, נשמע לי תפור עליך תפקיד ניהול מוצר או פרויקטים בחברת fintech, אוטומציה של חשבונאות או חברה שמתעסקת עם פרויקטי מיקור חוץ של מערכות מידע שקשורות לתחום שלך. הולכת להכנס ל חום הזה המון אוטומציה. 

ועוד משהו, אמנם אין לי משהו קונקרטי לתרום, אבל איזה כיף שיש פורום שאפשר לדבר פה על הכל עם אנשים מתחומים מגוונים... 

עריכה אחרונה על ידי aa123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה גדולה יותר בחיים היא שאתה תקוע בעבודה,שאינה תואמת למקצוע/השכלה שלך.

אתה חוסר ההיתה בוכה כמעט כל יום, מתוסכל אבל אין לך ברירה כי צריך להחזיק בית ורכב גם אם אתה לא נשוי ולא חי במרכז הארץ אז כל חודש יש הוצאות של איזור ה 5000 שח וזה בלי לבלות,להנות וכו'.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, halperin96 כתב:

תמיד אפשר לתלות את החוסר בטחון שלך בגורמים חיצוניים.

אני חושב שאתה מתבלבל בין חוסר בטחון לחוסר צורך.

אני מבין את ואדים, שכנראה בשבילו זוגיות זה nice to have ויכול לפתח אותו והכל, אבל לא באמת חובה. יעמוד על הרגליים, יצבור קצת ממון ובטחון עצמי, יהיה לו חשק ופנאי מנטלי, פיזי וכלכלי להתעסק בזה - ימצא זוגיות, אין לי ספק. ואם לא מוצא כרגע, כנראה שלא כזה צריך אותה.

מחזיר אותי לטיעון מקודם לגבי הורות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני עד היום לא יודע אם זו הייתה הבחירה הנכונה. רואה חברים שלי בהייטק כמה הם מרוויחים, רואה עובדים שגוזרים מיליונים מאקזיטים. הנה אתמול הייתה בשיחה עם עובד של Moovit שהולך לגזור קרוב למיליון שקל על כלום אינטל קונה את כל האופציות שלו גם vested וגם unvested. תוסיף גם חוסר יכולת שלי להגר למדינה אחרת ועוד אלף ואחד דברים.

אל תשכח שיש פה גם אלמנט עצום של מזל. גם אם הוא מתכנת הכי מוכשר שיש (או כל תפקיד אחר, לא ממש רלוונטי) ויכל לבחור לעבוד בכל מקום, הוא הגיע למקום אחד מתוך אלף שנמכר בסכום עתק והכניס לו רווח יפה, בלי שום יכולת להעריך או לדעת את זה לפני (בינינו, מי היה מהמר דווקא על מוביט שתמכר בסכום כזה?). באותה מידה הוא יכל "ליפול" על סטרטאפ אחר ושהאופציות ילכו לפח. אם כבר המלצתי בפוסט הקודם על שני ספרים, אז בהקשר של ההודעה הזאת ממליץ מאוד על הספר Outliers (ספוילר: הצלחה היא ממש לא רק "כישרון", "עבודה קשה" ושאר הגורמים שמפמפמים לנו מהרגע שנולדנו, וברוב הפעמים נובעת מגורמים חיצוניים שלאו דווקא קשורים לאינדיווידואל ישירות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוגיות דורשת המון אנרגיה. בתקופה שעבדתי מסביב לשעון רק המחשבה על זה שאבה ממני את החשק לחיות. אחרי שירדתי בהיקף העבודה/משרה החשק התחיל לחזור בהדרגה.

לפני 3 דקות, Blaz00r כתב:

אל תשכח שיש פה גם אלמנט עצום של מזל. גם הוא המתכנת הכי מוכשר שיש (או כל תפקיד אחר, לא ממש רלוונטי) ויכל לבחור לעבוד בכל מקום, הוא הגיע למקום אחד מתוך אלף שנמכר בסכום עתק והכניס לו רווח יפה, בלי שום יכולת להעריך או לדעת את זה לפני (בינינו, מי היה מהמר דווקא על מוביט שתמכר בסכום כזה?). באותה מידה הוא יכל "ליפול" על סטרטאפ אחר ושהאופציות ילכו לפח. אם כבר המלצתי בפוסט הקודם על שני ספרים, אז בהקשר של ההודעה הזאת ממליץ מאוד על הספר Outliers (ספוילר: הצלחה היא ממש לא רק "כישרון", "עבודה קשה" ושאר הגורמים שמפמפמים לנו מהרגע שנולדנו, וברוב הפעמים נובעת מגורמים חיצוניים שלאו דווקא קשורים לאינדיווידואל ישירות).

אין ספק שיש כאן הרבה מזל, אבל האפשרות הזאת הייתה על השולחן. הבחור הרוויח את ה-30,000 שלו בחודש + קרן השתלמות + פנסיה + תן ביס וקיבל מספיק כסף בשביל לשים הון עצמי על דירה. כמה אנשים במדינה הזאת שלא עובדים במגזר ההייטק יכולים לקבל משהו דומה? 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...