Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כולם צריכים הגשמה עצמית סטטוס מסוים ומקצוע?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

מצד שלישי ישנם מקצועות שמחייבים השכלה אקדמית בשביל לקבל בהם דריסת רגל לדוגמא משפטים, ראיית חשבון, הנדסה ועוד.

יש גם מקצועות שבהם יש דרישה להסמכות מעבר לתארים, כמו רופא, מהנדס חשמל בניין, ועוד כל מיני שאין לי מושג בהם

.

במחשבה שניה - יכול להיות שהתואר בפני עצמו לא יהיה שווה הרבה, אבל הכישורים שתרכוש והאנשים שתכיר במהלך הלימודים, מאוד יקדמו אותך בדרכים מפתיעות, גם אם זה יהיה תואר בהקראת שירה וייטנאמית לברווזים.

זה עדיין לא אומר שאתה צריך לרוץ לעשות תואר רק בשביל שיהיה לך תואר כלשהו.

וכמובן שאתה לא צריך לקחת מה שכותבים כל מיני אנשים באינטרנט בתור ספר הוראות לחיים.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 233
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בשלב מסויים בחיים שלי הגעתי לשתי תובנות חשובות: שאני לא יכול לחיות את החיים שלי לפי המסלול ״הרגיל״ כמו של אחרים, ואני לא יכול לחיות את החיים כפי שההורים שלי רוצים שאחיה אותם. ברגע שתגיע לתובנה העצמית הזאת בעצמך אתה תהיה הכי מאושר שבעולם.

יש כאלה שקריירה היא מושא חייהם, יש כאלה שעובדים בשביל לחיות, יש שחיים בשביל לעבוד ויש כאלה שסתם נהנים מהעבודה.

יש כאלה שלומדים, לא לומדים, לומדים מקצוע, לומדים סתם כי הם נהנים ללמוד, לומדים כדי לעסוק בלימוד.

יש עובדים שעושים 4000-5000 שקל בחודש ומאושרים, יש מנכ״לים שעושים 80,0000 שקל בחודש ומחכים למות. איפה אתה רוצה להיות ?

לפני כמה שנים גרתי במדינה במזרח, בגיל 30+ עסקתי במקצוע שלא היה המקצוע שלי השתכרתי טוב מאוד והייתי עובד מ-2 בצהרים עד חצות. וכשלא הייתי עובד הייתי כל הזמן במחשבות סביב עבודה. טיילתי חצי עולם בזכות העבודה אבל גם עבדתי כל הזמן. באותו הזמן היה לי טוב עם זה, היום כבר לא בא לי על זה ואני מעדיף להתפרנס הרבה פחות אבל כשאני סוגר את המחשב בחמש וחצי בערב ויושב בחוץ במרפסת שלי אני לא זוכר מה זה עבודה.

תעשה את הבחירות שלך לבד, כאלה שטובות לך ורק לך. המסלול שלי לא היה מתאים לך פשוט מעצם היותנו אנשים שונים עם מכלול שיקלולים שונה. ותאמין לי אף אחד בפורום הזה לא יהיה זהה במכלול השקלולים שלו לשלך, או לשלי.

מאחל לך דרך צלחה, מכל הלב.

עריכה אחרונה על ידי קאררה
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, קאררה כתב:

יש עובדים שעושים 4000-5000 שקל בחודש ומאושרים, יש מנכ״לים שעושים 80,0000 שקל בחודש ומחכים למות. איפה אתה רוצה להיות ?

הזכרת לי איזה אחד בחור ממש צעיר שניהל את מחלקת הכספים של חברת הבת של כיל בסין במחוז יונאן. בחיי כל פעם שדיברתי איתו בטלפון (לצערי) שמעתי את התסכול והרעל שלו נשפכים דרך השפורפרת.  

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Smiro כתב:

תשים לב שזה מתחלק. א - אדם הוא מקצוע. בסופו של דבר כל אינטראקציה שתהיה לך בחיים הבוגרים בין אם עם נקבה לצורך רומנטי, בין אם עם אנשים במעגל חברתי / עסקי כל דבר, אנשים ישאלו במה אתה עוסק. שאלה שהיא די מרכזית בחיים. מגדירה עבורנו מי הבן אדם שנמצא מולנו. וכן יש הבדל אם אתה צבעי חובב שעושה עבודות בשחור או חברה רצינית שהקמת ובנית במו ידיך ואתה צבעי מקצועי עם שם ומוניטין. 

מכירים את משחקי הקווסטים משנות ה-90 עם המשימות שהיו צריכים לעבור?

באינטרקציה עם נשים ממש הרגשתי ועדיין אני מרגיש שזה כך.

שחלק גדול מהנשים שנפגשתי או שוחחתי איתן, זה היה להם ממש חשוב. התשוקה הזו, המקצוע...

לא מדובר בכולן אבל ברגע שחלקן שמעו על חצי משרה, או היעדר תואר/מקצוע/תשוקה כללית לאיזו עשייה זה כבר הדליק אצלן מיליון נורות אדומות שגרמו להן לעשות אחורה פנה.

בכל אופן כנראה שהגעתי למסקנה שבשבילי לבנות מערכת יחסים עם מישהי שכל הנושא הזה ממש חשוב לה, פחות מתאימה לי.

אני לא רואה בעצמי או באדם בכלל כמקצוע, ככלל אני מעדיף פחות לתייג את עצמי/את הסביבה בכל מיני תוויות אבל לצערי גם אני חוטא בזה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, Benor כתב:

מכירים את משחקי הקווסטים משנות ה-90 עם המשימות שהיו צריכים לעבור?

באינטרקציה עם נשים ממש הרגשתי ועדיין אני מרגיש שזה כך.

שחלק גדול מהנשים שנפגשתי או שוחחתי איתן, זה היה להם ממש חשוב. התשוקה הזו, המקצוע...

לא מדובר בכולן אבל ברגע שחלקן שמעו על חצי משרה, או היעדר תואר/מקצוע/תשוקה כללית לאיזו עשייה זה כבר הדליק אצלן מיליון נורות אדומות שגרמו להן לעשות אחורה פנה.

בכל אופן כנראה שהגעתי למסקנה שבשבילי לבנות מערכת יחסים עם מישהי שכל הנושא הזה ממש חשוב לה, פחות מתאימה לי.

אני לא רואה בעצמי או באדם בכלל כמקצוע, ככלל אני מעדיף פחות לתייג את עצמי/את הסביבה בכל מיני תוויות אבל לצערי גם אני חוטא בזה.

בגדול אתה פותח פה תיבת פנדורה שלמה, מדובר על כך שנשים מסתכלות על כושר ההשתכרות של בן אדם כדי להסיק מכך האם הוא יציב כלכלית וגם כדי לברר האם ישנה חפיפה בין תחומי העניין שלהם. שאלת גישוש קלאסית בדייטינג.

• אהבתי 1

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.5.2020 בשעה 14:09, Benor כתב:

-כולכם רוצים להתקדם במעלה הסולם ולהתפתח כלכלית ומקצועית?

- יש כאן אנשים שיכולים להעיד על עצמם שהם עובדים בעבודות פשוטות, ולא מתכוונים לעשות שינוי בעניין?

- האם הסטטוס המקצועי שלכם וההצלחה בו הגדילה לכם את הבטחון העצמי?

ממש לא כולם רוצים להתקדם ולהתפתח. לא כולם גם יכולים.

כמו שנכתב כאן כבר על ידי אחרים, לעבוד בעבודה או תחום שאתה נהנה מהם, זו פריוולגיה שאין לרוב האנשים בעולם. לעיתים גם במקצועות נחשקים יותר.

עם זאת, סטטוס מקצועי והצלחה, לא רק מקצועית, בהחלט מעלים את הבטחון עצמי.

אני גם מאוד מאמין בהגשמה עצמית, למרות שטיילר דרדן חולק עלי, בשיפור, בהשגיות.

אבל - סורי, זה פלצני, אני יודע אבל אני באמת מאמין בזה - לדעת לקבל את עצמך ולהיות שלם עם מה שאתה ומי שאתה, זה חשוב לא פחות וכנראה גם יותר. 

עם רובד אחד של זה, שעולה בשרשורים כאלו בכל פעם, אני חייב לא להסכים כרגיל: כסף, הצלחה, קריירה, השכלה נרחבת והבטחון העצמי שנלווים או מגיעים מכל אלו יכולים בוודא לעזור במציאות זוגיות, אבל הם לא תנאי הכרחי ולא תנאי מספיק. גם בקרב עובדי ההייטק ישנם רווקים ורווקות בני ובנות 40 פלוס, וגם בטחון עצמי זו לא פונקציה בינארית. ישנם אנשים עם בטחון עצמי יוצא דופן בתחום ההתמחות שלהם, ועם אפס בטחון עצמי במקומות אחרים בחיים. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, קאררה כתב:

.יש עובדים שעושים 4000-5000 שקל בחודש ומאושרים, יש מנכ״לים שעושים 80,0000 שקל בחודש ומחכים למות. איפה אתה רוצה להיות ?

ויש גם אלה שעושים 4000-5000 בחודש ורוצים למות, ומנכ"לים שעושים 800 אלף ומאושרים.

כמובן שיש גם המון באמצע, גם בפרופורציה ישירה, וגם הפוכה.

לגבי נשים, זאת לא בהכרח תאוות בצע, אלא היא יותר בודקת מראש איזה בן זוג ואבא לילדים אתה תהיה.

בעיקרון אישה, בדיוק כמו בנק שבא לתת לך הלוואה, מחפשת בטחון ויציבות.

וזה פחות קשור לעובי הארנק ברגע הנתון, ויותר עד כמה אתה יציב בתור בן אדם, עד כמה היא תרגיש בטוחה לסמוך עליך ולבטוח בך, ואיזה בן זוג ואבא לילדים תהיה.

לפחות אלה התובנות שלי מחקר הנשים שעשיתי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרתם לי את זה:

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.5.2020 בשעה 15:41, phpclub כתב:

תרשו לי לחלוק עליכם.

עבודה שהיא גם תשוקה זה כיף לא נורמלי, אני אתן דוגמא קטנטונת על עצמי.

נכנסתי למקום עבודה חדש שהכניס לי תשוקה ודרייב מטורף.

בהתחלה הייתי חוזר הביתה וממשיך לעבוד (על חשבון זמני הפרטי) כי הדברים מאוד עניינו אותי.

אני כן חושב שלהגיע למצב כזה שבו העבודה היא גם התשוקה ולכן גם הגשמה עצמית זה לא קל, הרבה אנשים לא מגיעים לזה (לפי דעתי כי הרבה אנשים לא יודעים מה הם רוצים - אגב גם אני לא ידעתי מה אני רוצה), וגם כשמגיעים לזה קשה מאוד לשמר את זה, אבל כשזה קורה זה נותן סוג של היי, וגם כשיש עומס, לחץ והרבה עבודה זה לא מזיז, אתה לוקח ושותה את זה באהבה ורק מבקש לקבל עוד.

--

99.9% מבני האדם אכן היו מתפטרים מהעבודה שלהם אם היה נופל עליהם סכום כסף.

ה 0.1% שלא היו, כבר היום יש להם הרבה מאוד כסף שהם יכולים להפסיק לעבוד והנינים שלהם קדימה כולם מסודרים, למה הם לא מפסיקים לעבוד ? לדעתי זה קשור.

לא קראתי את כל ארבעת העמודים, סיימתי בעמוד הראשון ורציתי ממש להוסיף לתגובה הזו.

אני השתחררתי מהצבא לפני קצת פחות משנתיים, ותוך שבוע מהחפש"ש ישר נכנסתי להיות נציג שירות בחברת השכרה. ובתור אחד שממש אוהב את תחום הרכבים, כל המשפטים המודגשים בציטוט הם פשוט מה שחשבתי באותו זמן. מה רע בלנהוג 8 שעות על רכבים חדשים מהניילון? (אפילו כשזה 24/7, אפילו כשזה כולל שישי/שבת/חגים/אירועים, אפילו שזה כולל 6 משמרות). אני חושב, שכשבן אדם מחפש עבודה, הוא לא צריך להסתכל אך ורק על המשכורת. בסופו של דבר מעבירים בעבודה חלק גדול מהזמן, וזה פשוט ירגיש פספוס אם תעבוד במשהו שאתה לא מתחבר אליו, אם בסופו של יום אתה מגיע הביתה ואומר לעצמך "בואנה, אני פשוט מבזבז את הזמן שלי.".

אני אסייג את דבריי, כמובן שצריך להסתכל על המשכורת, אבל לא ברמה כזאת קריטית. כל עוד אתה עובד במשהו שאתה אוהב, גם אם זה בא על חשבון אלף-אלפיים שקל בחודש שתעשה בעבודה שאתה לא תאהב, עדיף להתעסק בדברים שאתה מתחבר אליהם ולא שאתה לגמרי לא סובל.

מצד שני, אני עוד צעיר, עדיין לא גר לבד ולא בקיא בנושאים אחרים שהגולשים פה חוו.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, vadim6385 כתב:

יש גם מקצועות שבהם יש דרישה להסמכות מעבר לתארים, כמו רופא, מהנדס חשמל בניין, ועוד כל מיני שאין לי מושג בהם

.

במחשבה שניה - יכול להיות שהתואר בפני עצמו לא יהיה שווה הרבה, אבל הכישורים שתרכוש והאנשים שתכיר במהלך הלימודים, מאוד יקדמו אותך בדרכים מפתיעות, גם אם זה יהיה תואר בהקראת שירה וייטנאמית לברווזים.

זה עדיין לא אומר שאתה צריך לרוץ לעשות תואר רק בשביל שיהיה לך תואר כלשהו.

וכמובן שאתה לא צריך לקחת מה שכותבים כל מיני אנשים באינטרנט בתור ספר הוראות לחיים.

אם אתה עושה תואר בהנדסה,אתה צובר קשרים עם אנשים שיעבדו במקצוע ולקשרים יש ערך.

אם אתה עושה תואר בשירת ציפורי בר תימניות,אין לזה ביקוש,והאנשים שאיתך יתפזרו בצורה שונה.

• מצחיק 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה דוגמא לאחד שלקח קורס אזוטרי, ואיך זה קידם אותו בחיים (טוב, הוא כבר לא בדיוק חי, אבל זה כבר לא הפואנטה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

ואדים, אתה מלכלך את השם שלנו עם התגובות הילדותיות האלה. מה קשור עכשיו סטיב ג'ובס ואת מה בדיוק הוא מייצג?

לפני 3 שעות, Benor כתב:

חלק גדול מהנשים שנפגשתי או שוחחתי איתן, זה היה להם ממש חשוב. התשוקה הזו, המקצוע...

אני די בטוח שאילו היו שומעות שהכסף מחצי המשרה שלך הולך למימון טיולים מסביב לעולם/ארגון הצדקה החביב עליך/הספר שאתה כותב, היית זוכה להרבה יותר התעניינות. חשובה התשוקה (ובעיקר השאיפה) למשהו, לאו דווקא מקצוע או כסף. משהו שלך שמעניין אותך ושאכפת לך ממנו ושאתה שואף לבצע אותו ברמה הגבוהה ביותר. וזה לא רק עם נשים, גם אותי לא מעניינים אנשים כאלה בלי שום מצפן וכיוון בחיים.

לא כולם חייבים להיות קרייריסטים, אבל גם להיות עלה נידף ברוח ואישיות 'פרווה' לא יביא אותך רחוק. זה בסדר להיות כזה אבל לרוב בני האדם אין שום עניין בכך, ולכן גם אף אחד לא ימשך אליך במיוחד - גברים, נשים או אלו שעוד לא החליטו.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Derish כתב:

~

ואדים, אתה מלכלך את השם שלנו עם התגובות הילדותיות האלה. מה קשור עכשיו סטיב ג'ובס ואת מה בדיוק הוא מייצג?

אני די בטוח שאילו היו שומעות שהכסף מחצי המשרה שלך הולך למימון טיולים מסביב לעולם/ארגון הצדקה החביב עליך/הספר שאתה כותב, היית זוכה להרבה יותר התעניינות. חשובה התשוקה (ובעיקר השאיפה) למשהו, לאו דווקא מקצוע או כסף. משהו שלך, שמעניין אותך ושאכפת לך ממנו ושאתה שואף לבצע אותו ברמה הגבוהה ביותר. וזה לא רק עם נשים, גם אותי לא מעניינים אנשים כאלה, בלי שום מצפן וכיוון בחיים.

לא כולם חייבים להיות קרייריסטים, אבל גם להיות עלה נידף ברוח ואישיות 'פרווה' לא יביא אותך רחוק. זה בסדר להיות כזה אבל לרוב בני האדם אין שום עניין בכך, ולכן גם אף אחד לא ימשך אליך במיוחד - גברים, נשים או אלו שעוד לא החליטו.

היית חריף מדיי כלפיו עם ה"עלה נידף".  זה לדעתי יוצא מעליב ואישי מדי, וגם קצת עוקצני.  למרות שאני בטוח שהכוונות שלך טובות, ולא ניסית לפגוע.

כל מקרה, אני מסכים בהחלט שחשוב להראות לסביבה שאתה שאפתן וממוקד מטרה במשהו. זה דבר מאוד חשוב שנשים מחפשות בגבר.

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...