Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כולם צריכים הגשמה עצמית סטטוס מסוים ומקצוע?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 16 שעות, yd b-4 כתב:

היום הגישה הרווחת בעולם שכל אדם צריך להיות ייחודי. וזה יכול להראות לפעמים מגוחך כל ילד/ה בן 20 כבר יכול להיות הוגה דעות רב תחומי . הדחף הזה שבבסיסו הוא טוב לעיתים מוביל לאי שקט תמידי.

בצעירותי (גיל 13-14) חונכתי במסגרת חינוכית שדחפה כל הזמן אל -על. ובהגזמה! (אפשר לומר גם באלימות נפשית-שונא את המקום הזה שם למדתי לראשונה את המושג שחיתות/רוע)

"תדאגו להשאיר חותם בעולם הזה גם כשתמותו"

בנוסף לכך, אולי זה ישמע מעט פילוסופי מעבר לעניין הכספי שאותו כולם חייבים אני חושב שזה נוח לאנשים להתחבא מאחורי תויית כלשהי או כרטיס ביקור.

אני עו"ד, אני מתכנת, אני חשמלאי, אני מהנדס וכד'...

זה כנראה נותן לאותם אנשים תחושה, שהם מישהו ומשהו ולא עוד סתם אדם רגיל מן הישוב.

מתאר לעצמי שלהרבה אנשים רץ איזשהו סיפור בראש על עצמם.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 233
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 7 דקות, Ahbarony כתב:

אני מה זה בטוח שיש כאן דיון מרתק, אבל מישהו יכול לעמל;ק דברים עד כה?

האם העבודה מגדירה את האדם?האם היא אמורה להגדיר?

ואיזה מקום תופס מקום העבודה בעיצוב האישיות שלך.

• מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קיי. אז אין לי מה לתרום. צריך לעבוד. צריך לעשות דברים שאתה טוב בהם ומספקים אותך. אין מבחינת הגשמה עצמית הבדל אם אתה מרוויח או מקבל שכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Benor כתב:

בנוסף לכך, אולי זה ישמע מעט פילוסופי מעבר לעניין הכספי שאותו כולם חייבים אני חושב שזה נוח לאנשים להתחבא מאחורי תויית כלשהי או כרטיס ביקור.

אני עו"ד, אני מתכנת, אני חשמלאי, אני מהנדס וכד'...

אני לא חושב שזה להתחבא.

קודם כול עיסוק היה חלק מההגדרה שלנו כבני אדם במשך אלפי שנים. (מישהו היה חקלאי, מישהי תופרת, ישו היה נגר ).

שנית, עבודה לוקחת משהו כמו חצי מהזמן הער שלנו ביום (8 שעות שינה, 8 עבודה, 8 לשאר החיים), מה שאתה עושה בחצי מהזמן שאתה ער בהחלט מגדיר אותך.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוגיות לא דורשת המון אנרגיה. מציאת זוגיות כן. אבל קשר עצמו דורש דברים אחרים, בטח אם בת הזוג שונה ממך ויש לה ציפיות שונות. 

לגבי מי צריך או לא צריך ורוצה או לא רוצה זוגיות - סטטיסטית הנושא עולה מאותם האנשים בפורום, בשרשורים מקבילים רוחנית, עם אותם הטעונים - "כרגע לא, כי אני בשלב איקס בחיים שלי", "אין לי זמן ואנרגיה להשקיע בזה", "מימלא מלא אנשים בזוגיות משקרים שהם מאושרים", "אין לי סיכוי כי אני לא נראה טוב ו\או לא באלפיון העליון", "נחסמתי מהטינדר כי שמתי שם דיק פיק".

עצם העסוק בנושא יכול ללמד שהוא דווקא כן חשוב לכותבים, ואני רחוק, הרבה, הרבה יותר רחוק ממה שאני בדרך כלל by far, מלזלזל בכל אחד שכותב כאן בנושא ולא משנה מה ההסבר שהוא נותן לעצמו. ברור לי שכולם חווים קשיים בתחום, זו לא בעיה שצריך להתכחש לה, מכיוון שהיא נפוצה למדי, וזה גם לא משהו ללגלג עליו. אני כן אומר שכל בן 25 שחושב שגיל 30 יהיה יותר קל, או כל בן 35 שחושב שבגיל 40 יהיה יותר קל טועה. ההיצע מצטצמם, ההרגלים של להיות לבד מתחזקים. להתפשר הרבה יותר קשה. למצוא מישהי שתהייה מוכנה לשינויים יהיה גם הרבה יותר קשה. וזה לא משנה אם בשלב הבא יהיה לך דוקטורט מפרינסטון במדעי המחשב ותהייה המהנדס הראשי בגוגל, או שתמכור ירקות בשוק.

לגבי הייטק, אופציות וכו' - אופציות הן חלק מחוזה סטנדרטי בסטארטאפים. לא תמיד הן שוות משהו, בדרך כלל לא. הן דורשות מהעובד להשאר שנים רבות בחברה, כשהסטנדרט הוא שמקבלים את כל חבילת האופציות רק אחרי 4 שנות עבודה בחברה, לא תמיד בכלל גם מקבלים את ההטבה ביום הראשון, וכשמקבלים חבילה נוספת, הספירה מתחילה מחדש. בימים רגילים חברות מוכרות הנפקה או מכירה אפשרית כדרך למשוך עובדים. אבל אני יכול להעיד על חברה אחת לפחות שהתקבלתי אליה לפני 4 שנים, וכשניסו לשכנע אותי להגיע סיפרו על הנפקה קרובה. בפועל החברה הונפקה לפני בערך שנה. דווקא בחברות ציבוריות רווחיות אפשר לקבל תנאים יותר טובים בהקשר הזה לפעמים.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, MiniMiz3r כתב:

תוריד מזה 62% מס.

אף פעם לא הבנתי אמירות כאלו. מה המטרה? לגרום לאנשים שלא קיבלו מליון ש"ח להרגיש יותר טוב שמישהו אחר קיבל X ולא Y? מי שקיבל מליון ש"ח, ח"ח לו ושיהיה לו לבריאות.

לפני 8 שעות, ChemGuy85 כתב:

תשמע אני עד היום לא יודע אם זו הייתה הבחירה הנכונה. רואה חברים שלי בהייטק כמה הם מרוויחים, רואה עובדים שגוזרים מיליונים מאקזיטים. הנה אתמול הייתה בשיחה עם עובד של Moovit שהולך לגזור קרוב למיליון שקל על כלום אינטל קונה את כל האופציות שלו גם vested וגם unvested. תוסיף גם חוסר יכולת שלי להגר למדינה אחרת ועוד אלף ואחד דברים.

זאת הפיכה נפוצה בתחום הקריירה של סיבה ותוצאה. הוא לא מקבל מליון שקל בגלל שהוא עובד ב Moovit, הוא מקבל מליון שקל בגלל שהיה לו את סט היכולות ש Moovit חיפשו כשהוא התקבל, הוא הוכיח את עצמו בתפקיד וייצר הכנסה נאה לחברה, ובבוא העת לחלק לחלק את הבונוס מהרכישה (שהוא לא יכול היה לדעת מראש שתקרה) המנהלים הקצו לו את את הנתח הזה לפי תרומתו לחברה שנגזרת מכישוריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

ווקא בחברות ציבוריות רווחיות אפשר לקבל תנאים יותר טובים בהקשר הזה לפעמים.

מהניסיון שלי - זה לא לפעמים - זה כמעט תמיד.

בחברות הגדולות בתחום ההייטק - השכר בסיס הוא לפעמים דומה - אבל כשאתה מסתכל על בונוסים ואופציות (שמוענקות שנתית ויש להם ערך שכיר אמיתי) - אתה יכול בקלות להגיע לשווי שכר אמיתי (מה שנקרא בשוק TC - Total compensation) כמעט כפול.

אופציות זה נחמד אבל הרוב ממש לא מבינים מה המשמעות (כולל הצורך לשלם strike price אם עוזבים את החברה - אחרת מאבדים אותן ברוב הקונסטלציות)

הדוגמא של אקסיטים ומוביט מאוד לא מאפיינת.

על כל סטארטאפ כזה שהוא overnight success - years in the making יש המון שגם אם הגיעו לאקסיט או הנפקה - השווי מניות לא היה כזה להיט (אפילו בהנפקות ענק כמו אובר) - או שהחברות נסגרו ובנתיים אותם עובדים לא מיצו את הכושר השתכרות שלהם.

שלא לדבר על זה שהרוב לא ירוויחו מאקסיט מליונים - אולי רכב חדש.

הבחור לצורך העניין מקבל מליון שקל כי הוא לקח הימור ועבד בשבילהם כי זה היה מעניין / מקדם - ועל הדרך גם יצא לו מוצלח.

אני אתן עוד סנריו לדוגמא - אמזון - מי שהצטרף וקיבל הקצאת מניות לפני 5 שנים לדוגמא (שמהוות - כתלות בתפקיד בין נגיד רבע למעל 50% מהtotal compensation) - אם הוא לא נגע בהן - הן שוות פי 4-5 היום.

בקיצר - סיפור האופציות והמניות סבוך משמעותית - ואני עם השנים בשוק לוקח את זה כ: אם זה לא סחיר - הערך של זה הוא 0 - כרטיס לוטו.

ובמאמר מוסגר נוסף - הנדסאת תוכנה זה מקצוע מדהים שברמה הגבוהה הוא גם יצירתי , מתמטי , משנה את העולם ומרוויחים טוב.

אבל למי שלא ממש מת על זה - זה יהיה סבל צרוף.

יש כל הזמן צורך בלמידה והתקדמות ומי שהלב שלו לא שם - זה לרוב מי שאתה רואה בכתבות של אין עבודה בהייטק אחרי גיל x או לא מקבלים אנשים בלי ניסיון כי y....

עם או בלי תואר - רוב מי שאני מכיר שהצליח בתחום לאורך השנים היו אנשים ממש אוהבים את זה - ולא מעט פעמים מגיל מאוד צעיר.

(אני לא מדבר על לפרק ולהרכיב מחשבים או להתקין windows)

אבל תמיד שווה לעשות איזה קורס אונליין לראות אם מתחברים.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, itaimoto כתב:

זאת הפיכה נפוצה בתחום הקריירה של סיבה ותוצאה. הוא לא מקבל מליון שקל בגלל שהוא עובד ב Moovit, הוא מקבל מליון שקל בגלל שהיה לו את סט היכולות ש Moovit חיפשו כשהוא התקבל, הוא הוכיח את עצמו בתפקיד וייצר הכנסה נאה לחברה, ובבוא העת לחלק לחלק את הבונוס מהרכישה (שהוא לא יכול היה לדעת מראש שתקרה) המנהלים הקצו לו את את הנתח הזה לפי תרומתו לחברה שנגזרת מכישוריו.

ספציפית הוא היה שם רק חודשים ספורים. היו אופציות בחוזה וכאשר החברה נרכשה אינטל שילמו גם על אופציות שעדיין לא הבשילו. חוץ מזה אני מסכים. לא מתווכח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, itaimoto כתב:

המנהלים הקצו לו את את הנתח הזה לפי תרומתו לחברה שנגזרת מכישוריו.

אתה אומר מידע או מניחוש?

זה לא ממש עובד ככה.

ההקצאה הראשונית של הווסטינג היא לרוב לפי מיקוח או דרגה , ואז הקצאות נוספות לרוב מוקצות על הדרך בתור צ׳ופרים וכו במהלך הדרך - ולרוב אחרי שהVest הראשוני נגמר / באמצע הדרך.

זה לא בבוא העת והם הסתכלות לאחור.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Liviur כתב:

מהניסיון שלי - זה לא לפעמים - זה כמעט תמיד.

בחברות הגדולות בתחום ההייטק - השכר בסיס הוא לפעמים דומה - אבל כשאתה מסתכל על בונוסים ואופציות (שמוענקות שנתית ויש להם ערך שכיר אמיתי) - אתה יכול בקלות להגיע לשווי שכר אמיתי (מה שנקרא בשוק TC - Total compensation) כמעט כפול.

אופציות זה נחמד אבל הרוב ממש לא מבינים מה המשמעות (כולל הצורך לשלם strike price אם עוזבים את החברה - אחרת מאבדים אותן ברוב הקונסטלציות)

הסתכלות שלך היא מנקודת מס אמריקאית. בישראל קיימים הרבה מסלולי הטבה ודחיית מס שאינם קיימים בארה"ב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, ChemGuy85 כתב:

ספציפית הוא היה שם רק חודשים ספורים. היו אופציות בחוזה וכאשר החברה נרכשה אינטל שילמו גם על אופציות שעדיין לא הבשילו. חוץ מזה אני מסכים. לא מתווכח. 

אם הוא הרוויח מליון וגם על unvested - הוא הרוויח מ א ו ד וכנראה הוקצו לו כמות גדולה של מניות לכזה שלב (הוא לא קוף קוד כנראה במילים מעטות.

זה סיפור מאוד לא אופייני

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

הסתכלות שלך היא מנקודת מס אמריקאית. בישראל קיימים הרבה מסלולי הטבה ודחיית מס שאינם קיימים בארה"ב. 

לא רק. אני מכיר גם את המצב בישראל.

אני לא דיברתי על חוות המס - דיברתי על המעבר באופציות בעזיבת החברה על מנת לשמר אותן.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Liviur כתב:

בקיצר - סיפור האופציות והמניות סבוך משמעותית - ואני עם השנים בשוק לוקח את זה כ: אם זה לא סחיר - הערך של זה הוא 0 - כרטיס לוטו.

לגמרי לוטו.

לפני 27 דקות, Liviur כתב:

ובמאמר מוסגר נוסף - הנדסאת תוכנה זה מקצוע מדהים שברמה הגבוהה הוא גם יצירתי , מתמטי , משנה את העולם ומרוויחים טוב.

אבל למי שלא ממש מת על זה - זה יהיה סבל צרוף.

נכון, וזה תחום קשה מדי, עד בלתי אפשרי, למי ששם רק כי כסף

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...