Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק יד 2 בזמן הקורונה

GaT
שימו לב! השרשור הזה בן 1313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי המשק לא יחזור כל כך מהר לקדמותו 

מה שיגרום לירידות מחירים רציניות במוקדם או במאוחר

זה יהיה נכון לרכבים חדשים כמו ליד שניה , 

ההשפעה תגיע גם להלבשה ומוצרי חשמל 

ירידות מחירים יהיו בכל מקרה זו דעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא במדינת ישראל. 

בניגוד לארה"ב ששם במקרה שבו מחיר הדירה יורד , הדייר יכול לתת את המפתחות של הדירה לבנק ונגמר החוב, בארץ אם אתה לא משלם , ומחיר המימוש של הדירה נמוך מיתרת החוב , אתה תדרש להשלים את ההפרש. 

בנוסף בארץ כבר זמן רב לא נותנים הלוואות מעבר ל 70% משווי הדירה , כך שצריך ירידה חדה בכדי ששווי הדירה יהיה נמוך מיתרת הלוואה.

לעומת זאת שוק עם מיתון נרחב יצור כמות גדולה של מובטלים אשר לא יוכלו לשלם את החזר המשכנתא החודשי. וזה כן מפריע לבנקים. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, windsurfer כתב:

איך עשית לי חשק לניסימו כזו...

למרות שאני לא בטוח שאסתדר עם 2 מושבים ולא ברור כמה היא נוחה בתור דיילי

גם אצלי ה 2 מושבים זה דיל ברייקר, אני בלי ילדים ככה שאין צורך רציני במושבים אחוריים אבל זה כן נדרש עבור נוסעים מזדמנים ולכן אני צריך שיהיו מושבים אחוריים אפילו אם הם תיאורתיים כמו ב BRZ. 

לא שבכלל יש לי סכומים כאלה כן? :)

אבל רכב חלום, מי שתכנן על ניסמו ויש לו רבע מיליון שרצה להשקיע עבור המטרה, אני לא חושב שתהיה לו הזדמנות יותר טובה מהרכב הזה פה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Doron_Z כתב:

אין עדיין הצפה ופאניקה, זה באמת צריך להמשך עוד זמן, אבל כבר עכשיו עולה לפעמים משהו שנראה די ברור שנמכר ממקום של מצוקה שאולי נובעת מזמן קורונה. 

למשל הניסאן 370Z הבאה, בת שנה עם סכ"ה 8000 קילומטר, רכב שנמכר כחדש ב 355K, מוצע ב 255K, אני מתאר לעצמי שזה לפחות 50K מתחת למחירון. 

https://www.yad2.co.il/item/nq94bv

אז כן, עדיין רחוק מהצפה אבל אם מחפשים יש כבר סימנים ראשוניים למה שעלול להיות אם המצב לא ישתפר בחודשים הקרובים. 

וואו יפה.

נותן לי רעיון לשרשור נפרד

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה אנשים כאן הלכו וניסו להזמין NISMO כזאת בחברה, אבל יש סיכוי מסויים שהמחיר שתקבלו לסגירה לא יהיה 355.

בנוסף, אני לא מבין את ההתפלאות על ירידה של 25% בערך ממחיר המחירון של רכב נישה חדש יחסית. כמה רציתם שתעלה מכונית כזאת?

אני מסתכל קצת על הלוחות - והמחירים ממש לא יורדים. בטח לא מתרסקים כמו חלק מהתחזיות. 

אם זה היה לי חלק מהת'רדים פה - חברות הליסינג היו משלמות לנו רק שניקח להם רכבים מהמגרש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Nakamichi כתב:

אני לא יודע כמה אנשים כאן הלכו וניסו להזמין NISMO כזאת בחברה, אבל יש סיכוי מסויים שהמחיר שתקבלו לסגירה לא יהיה 355.

בנוסף, אני לא מבין את ההתפלאות על ירידה של 25% בערך ממחיר המחירון של רכב נישה חדש יחסית. כמה רציתם שתעלה מכונית כזאת?

אני מסתכל קצת על הלוחות - והמחירים ממש לא יורדים. בטח לא מתרסקים כמו חלק מהתחזיות. 

אם זה היה לי חלק מהת'רדים פה - חברות הליסינג היו משלמות לנו רק שניקח להם רכבים מהמגרש. 

בגדול אתה צודק שלא הגענו לשלב המדובר, המחירים לא יורדים באופן משמעותי ובטח לא מתרסקים אבל כמו שאני ואחרים כתבו פה זה תהליך שלוקח קצת זמן, גם בקרב הליסינג וגם בשוק הפרטי (אין בעיה למשל לבקש דחייה של התשלומים של המימון בכמה חודשים, כמובן עם תשלום ריבית אבל במצב חירום זה שולי) אבל אם זה ימשך לאורך זמן אני מאמין שאתה תראה את זה. 

בקשר לניסמו, אם חדשה עולה 355 (בהנחה ו... צודק שלא ניסינו לבדוק בסוכנות) אז ירידה של יותר מ 50 אלף אחרי שנה לרכב עם נתונים של כמעט חדש זה לא חריג? 

הוא מוכר את זה ב 100K פחות,יש ניסמו אחרות בלוח עם קילומטר הרבה יותר גבוה וישנות יותר והם מבקשים יותר. ברור שזה מחיר טוב גם אם נקח בחשבון שזו קטגוריה עם ירידת ערך מהירה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

אז משהו השתנה בעולם היד שנייה מאז אפריל? 

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת לא ראיתי הרבה שינוי בשוק,  וקושי במכירה. אני אישית מכרתי את הרכב שלי הקודם שלי (סיאט איביזה 1.0 2016) , במחיר מחירון משוקלל +2000 שקל . מה שכן האוטו היה שמור מאוד,  גם בחלק המכני, וגם בחלק של ניקיון ודיטיילינג . וגם עם ק"מ יחסית נמוך.

ההורים מכרו את הרכב שלהם ממש בשבוע האחרון (דאצ'יה סנדרו 0.9 2018 ), במחיר מחירון. גם האוטו היה מאוד שמור ועם אחריות יצרן עד 2023, כנראה שזה גם השפיע בסופו של דבר על הקונה ועל המחיר. דרך אגב לא יודע אם זה בגלל המצב או לא , אבל הצעת טרייד אין בסוכנות של דאצ'יה די מעליבה כ10% פחות ממחיר מחירון בתוספת לבדיקה. בסיאט אני קיבלתי הצעה של 5% פחות. בסך הכל גם אני, וגם ההורים הרווחנו לא מעט כסף על זה שהתעקשנו למכור את הרכבים שלנו לבד.   

אז לפחות מהניסיון הקטן הזה, אפשר להגיד שבתור מוכר המצב לא כל כך נפגע, אבל מקרה אחד לא מעיד על הכלל.. 

עריכה אחרונה על ידי Shay Fishman
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים מבוקשים נמכרים תמיד, גם בזמנים קשים כמו קורונה.

ראיתי בלוחות כאן סוזוקי sx4 יפיפייה, אמרתי לזוגתי (מחפש לה רכב כזה) הרכב לא יישאר

יותר משבוע בלוחות. זה מה שהיה.

יונדאי I30 נראית שמורה, ימים בודדים והיא הלכה לקונה הבא.

כנ"ל גולף שהייתה בלוחות, עפה. 

כלומר, מצב כללי והבטלה כן משפיעים על הצריכה השוטפת בהחלט, אך אנשים שרצו רכב בעבר

לא מוותרים על מציאות. אצלי זה היה אותו דבר, רק שלצערי לא שיערתי שהמצב יימשך עד לחודשים האלה

ומדברים אפילו עד סוף השנה ללא עבודה. מצטער שקניתי? בהחלט לא, כי הייתי צריך את הרכב בכל מצב.

אני לא מצאתי בלוחות כאן רכב מתאים, כי כל פעם שכבר היה רכב שנראה שמור ויפה

הוא היה בצבע שחור/אדום/כתום וכד'. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת חשבתי שהמצב יהיה הרבה יותר קשה בשוק יד 2 , 

אבל ההגבלות בתחבורה ציבורית , עם החשש מקורונה במקום סגור 

העלו את הדרישה לרכבים פרטיים , כנראה. 

אנשים גילו שהם לא יכולים לסמוך על תחבורה ציבורית בכדי להגיע לעבודה , 

ויותר בטוח לבד ברכב פרטי , אז אנשים רוכשים יותר. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הקליאו הידנית שלי מכרתי לפני שבועיים במחיר קרוב למחירון משוקלל, מעל מחירון יבש. גם היא עם נתונים טובים של קילומטר נמוך ואחריות מורחבת. הלך מהר מאוד. 

לעומת זאת אבא שלי רצה למכור את היונדאי i10 שקנה ב 0 קילומטר בזמנו אז העלתי את המודעה שלו וביקשתי מעל המחירון בצורה יפה כי הרכב עם נתונים מצחיקים (פחות מ 5 אלף קילומטר ושמור בחולניות) אבל למרות שעל פניו קוריאנית אוטומטית ודגם מבוקש עם קילומטר מצחיק אמורה לעוף ביומיים לא קיבלתי עד עכשיו אפילו טלפון אחד. בסוף בכל מקרה הוא היה חסר סבלנות והלך לטרייד בלי לחכות עוד לפני שהספקתי קצת לשחק עם המחיר אבל הופתעתי שלא התקשרו לפחות להתווכח גם אם המחיר גבוה. 

באמת שקשה לחזות ולהבין איך שוק יד 2 עובד לפעמים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הרכבים הזולים, עם הנתונים היחסית טובים, שחיפשתי נחטפו ביום יומיים. נראה שיש ביקוש לרכבים זולים, וישנים יחסית, כפי שחלק כאן טענו.

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...