Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק יד 2 בזמן הקורונה

GaT
שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אף אחד לא יתנדב להוריד מחירים. לא חברות הליסינג, לא לוי יצחק וגם לא מוכרים פרטיים. ירידת מחירים קורית בלית ברירה, כי יש יותר מוכרים שחייבים למכור מקונים שרוצים לקנות. לוי יצחק אולי יגיב באיחור של כמה חודשים, בטח לא יוביל את המהלך. איזה אינטרס יש לו?

יש די הרבה מודעות לאחרונה של אופנועים ממש חדשים. אני לא יודע להשוות למה היה קודם, ואופנועים לרוב נמכרים אחרי תקופה קצרה יותר מרכב, אבל נראה לי שיש קשר למצב. גם הרבה אופנועים מוחזקים בתור תחביב ולא בתור כלי רכב והם יהיו הראשונים להימכר, ומעבר לזה, גם אלו שהם כלי רכב לא תמיד מוחזקים ע"י האנשים הכי שקולים כלכלית.

ובקיצור: איך בא לי על Z900RS במחיר מציאה... אם רק הביטוח היה שפוי יותר.
בעולם אידיאלי , מחירון רכב שמתפרסם אחת לחודש , אמור לשקף את המחירים של הרכבים בחודש הקודם.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבר חודש והמחירים ביד 2 עדיין לא צללו. מצד שני מודעות גם לא נעלמו. השוק קפוא. לדעתי הסיבה לכך שעדיין יש אי ודאות מתי המשק מתחיל חזור לשגרה.

כל עוד הגנים והכיתות הנמוכות לא חוזרים ללימודים, גם המשק לא יחזור בתפוקה מלאה וזאת האי ודאות.

2 נקודות ששמתי  לב אליהן:

1) חברות ליסינג שמוכנות להגיע עד לבית הלקוח בכדי למכור רכב. לא יודע כמה זה אמיתי ואיך יעבוד, אך זה מראה שהן מנסות להתחיל למכור ומחפשות

דרכים חדשות להתניע את התהליך.

2) קראתי מאמר שהדירוג של חברות הליסינג ירד ויש 2 חברות שככל הנראה לא יצליחו להרים את הראש מהמשבר.  

השאלה האם המדינה תכנס לפעולה כמו שציינתי בתחילת השרשור ותתן שורת הקלות בנוסף למה שכבר עשתה או שתתן להן לקרוס (ואז אולי יקרסו אחריהן עוד כמה).

אני חושב שזה רק קצה הקרחון והכל שאלה מה יהיה אחרי פסח ומה ה"מנהיגים" במגדל השן יחליטו לגבי האזרח הקטן.

שחקנים שיוצאים מהמגרש מקטינים את התחרות (שחקנים חדשים ספק אם יכנסו במצב הנוכחי - שגם בעבר לא היה ממש רווחי) וכתוצאה מכך המחירים של רכבי הליסינג יעלו.

מאמר נוסף שקראתי משוק העבודה שאם עד היום שוק העבודה היה שייך לעובדים הופך לעבור בתקופה הקרובה לשוק של המעסיקים ולא בטוח שהתנאים והשכר שהיו עד

כה ישארו וזה יכול להשליך גם על חברות הליסינג שאולי גם לא יהיה ביקוש גדול לרכבים כמו לפני המשבר.

עוד כמה ימים התמונה תתבהר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש זרמי עומק שכבר מרגישים . כמו רכבי ליסינג שמסיימים חוזה והעובד מקבל הצעה לרכישה עצמית בהנחה יפה מאד . הרבה מתחת למחירון...גם אחרי שקלול יד ליסינג. העיקר שישלם במזומן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שבטוח זה שבניגוד לתחזיות האפוקליפטיות עדיין אין בדיוק הצפה של רכבים יחסית חדשים שנקנו במימון ושהבעלים לא מסוגל לעמוד בהחזרים עקב המצב ולכן הוא מעמיד אותו למכירה בשווי של שקית במבה.

ממה שאני עוקב השוק פשוט קפוא, לא ממש עולים הרבה רכבים ללוחות וגם לא יורדים ממנו.

מתאר לעצמי שלרוב האנשים יש רזרבה להחזיק את החזרי התשלומים לעוד חודש - חודשיים ולכן לא הגענו לנקודת השבירה, אולי אפילו הצליחו להוציא דחייה קטנה (לא יודע אם זה אפשרי), אם אחרי החג המצב ימשך לאורך זמן (בין אם המשק יהיה בקיפאון או בין אם הם יאבדו את המשרה שהיתה להם לפני) ואנשים יבינו שאין ממש אור בקצה אז יכול להיות שבאמת תהיה זרימה של רכבים כאלה ללוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מחו"ל על הנושא.

כל הרכבים שחוזרים לחברות הליסינג הולכים לעמוד בלי להימכר.

רכבים חדשים לא הולכים להימכר.

תשמרו חיפוש ביד 2 ל AMG ותחכו שהמחיר יצנח

https://www.carscoops.com/2020/04/carmageddon-used-and-new-car-prices-look-set-to-plummet/

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסתפק במג'נטיס דיזל ידנית 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מחפש כבר חודש "מציאה" ללא הצלחה,

אין הרבה מודעות חדשות וחברות הליסינג כרגע לא יורדות מהאולימפוס שבו הם חיות,

רכבים אחרי ליסינג עם קלומטרג' נמוך לא מורידות אפילו את ה15%...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם לא באמת מצפים כבר עכשיו לראות "מציאות" , זה תהליך שיקח זמן במידה ויממש.

א.השוק נעול (תרתי משמע) , חברות הליסינג והמגרשים סגורים.

2.אנשים סה"כ יושבים חודש בבית,משמע דמי אבטלה יש לעוד חודשיים לערך.

קיצר מה שאני מנסה להגיד זה ש"למצוא מציאות" / "מכירות במחיר הפסד" כנראה שעוד יקח זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין מה ילך בשוק של הרכבים ממכרזים ומהוצאה לפועל: המכרזים כעת מושבתים כבר חודש, ורכבים רבים עומדים במגרשים ממתינים למכרז. מעבר לכך, ברגע שרשויות האכיפה יחזרו לעבוד נראה כמויות גדולות יותר של רכבים למכירה בחודשים הקרובים.

הנעלם במשוואה הזו הוא: מה ישתנה בכוח הקנייה של הסוחרים שהם הלקוחות העיקריים של המכרזים. ייתכן ובגלל שהם מלאים עם מלאי משלהם ואולי עם מחסור במזומנים הרי שירכשו רק את הרכבים המבוקשים ביותר ו/או המוזמנים.

כך יישאר להמון העם רכבים שאין עליהם מציע.

אני צודק בתיאוריה?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עדיין הצפה ופאניקה, זה באמת צריך להמשך עוד זמן, אבל כבר עכשיו עולה לפעמים משהו שנראה די ברור שנמכר ממקום של מצוקה שאולי נובעת מזמן קורונה. 

למשל הניסאן 370Z הבאה, בת שנה עם סכ"ה 8000 קילומטר, רכב שנמכר כחדש ב 355K, מוצע ב 255K, אני מתאר לעצמי שזה לפחות 50K מתחת למחירון. 

https://www.yad2.co.il/item/nq94bv

אז כן, עדיין רחוק מהצפה אבל אם מחפשים יש כבר סימנים ראשוניים למה שעלול להיות אם המצב לא ישתפר בחודשים הקרובים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני עוקב אחרי הלוח של הרכבים הניידים, זו מודעה חדשה שעלתה ככה כמו שהיא, בלי לחכות ובלי כלום. 

יש מודעה אחרת של ניסמו מ 2018 עם 35 אלף קילומטר והוא מבקש 267K ודווקא הוא שם לא מעט זמן, רק מדגיש עד כמה 255K לאחת בת שנה עם קילומטר אפסי זה מחיר מעולה ודי חריג. 

אני לא מכיר את השוק של הרכב הזה אבל לא נשמע לי סביר שמינוס 100K בשנה לרכב במצב של כמעט חדש זה המחיר הריאלי, ברור שלרכבים כאלה ירידת הערך לא קטנה אבל לא עד כדי כך. 

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Doron_Z כתב:

איך עשית לי חשק לניסימו כזו...

למרות שאני לא בטוח שאסתדר עם 2 מושבים ולא ברור כמה היא נוחה בתור דיילי

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...