Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה קורה עם אסדת לוויתן?

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמע זה לא כזה מסובך.

האסדה הורסת להם את הנוף מהחלון = פוגע להם בשווי הנכסים. בנוסף יש גם הרבה בורות בקרב הציבור. זה שיש להם מספר קילומטרים מהבית תחנת כוח פחמית שמרעילה אותם זה בסדר, אבל אסדת גז?! אסון!! טייקונים!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא בטוח. את האסדה רואים מהחלון אבל בקושי. אחד הטיעונים של המתנגדים הוא שאסדת תמר הפרה את היתר הפליטה בפי 30! מהמותר. מעל 1000 טונות נפלטו לעומת 39 שנתנו להם היתר. השאלה האם זה מידע מאומת.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אחד הטיעונים..."

כמו שנאמר במאמר שצירפתי (של רועי תיכון), הם מייצרים מסך עשן על ידי הטחת מאות/אלפי טיעונים שונים. על הכל. הדוח מזויף. ההוא מחדל. הפליטה גבוה. ההוא אינטרסנט. וכד'.

פעם זה היה הפחדות של

no_condensate-1024x677.jpg

אחר כך הפחדות של

condensat-1024x576.jpeg

אחר כך הביאו סלבריקה

81458015_1027090467658808_7417479816649113600_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ohc=QIcxE9RpfesAQnjY1pSiC-YBam40iw-HSIZik1kBqeDtZx6AzURBa17Yw&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=034c627b67108f857ff9448c4adb9062&oe=5E9EC7FC

אווווו מפחיד

80502050_2609567192663887_7270044820716912640_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ohc=b1WXgOeQH9oAQmQsycuzgBkwPd8rJigEqFlWZRe8e3ETDO52ByDVyTKmw&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=c74c121cd3139eff478c19f1e801def8&oe=5EABFB49

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3768711,00.html

האסדה זיהמה את האוויר באופן ניכר ב-2018-2013, כששרפה באוויר הפתוח חומרים אורגנים נדיפים. ב-2017 נחשף הזיהום על ידי המשרד להגנת הסביבה, שדרש להפסיקו ולעבור לשריפה במתקן סגור, אבל רק בשלהי 2018 הושלמה התקנת המערכת החוסמת את רוב הזיהום. המערכת עברה הרצה שהסתיימה בסוף מארס והוכחה כיעילה. על רקע זה הוציא היום המשרד להגנת הסביבה לשימוע ציבורי היתר פליטה ראשון לאסדה, שיישומו יביא להפחתה של כ-98% מפליטת חומרים אורגניים נדיפים ובהם בנזן.

להבנתי האסדה פעלה בכלל בלי היתר פליטה. ולכן לא פלטה מעל שום דבר. כי לא היה קריטריון.

מאז זה טופל והאסדה פולטת 98% פחות מבעבר.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג. לא מבין בזה כלום מכלום.

בעקרון אני מהאחרונים לחבוש את כבוע נייר האלומיניום.

מבדיקה קצרה, כרגע, איכות האוויר בחדרה לפי כל אתרי הניטור העצמאיים נמוכה מביום רגיל...

https://breezometer.com/air-quality-map/city/?lat=32.443871&lon=34.912009

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המסים חוזרים לעם (מתמטית כל עוד אנחנו מתנהלים בגירעון), ברור שבצורה סופר לא יעילה ובוודאי שלא חופפת להעדפותיו של פרט כלשהו.

ליתר דיוק התכוונתי שהעם ירגיש שיפור ברמת החיים כתוצאה מההכנסות מאסדות הגז כמו באיזור סקנדינביה לדוגמא.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג. לא מבין בזה כלום מכלום.

בעקרון אני מהאחרונים לחבוש את כבוע נייר האלומיניום.

מבדיקה קצרה, כרגע, איכות האוויר בחדרה לפי כל אתרי הניטור העצמאיים נמוכה מביום רגיל...

https://breezometer.com/air-quality-map/city/?lat=32.443871&lon=34.912009

אין מה להסתכל על המדד הזה, הוא לא אומר כלום בהקשר הנוכחי.

כנס ישירות למערכת של הגנ"ס, תוכל לראות שם אונליין ריכוז בנזן באויר.

https://www.svivaaqm.net/

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ואז הקרן תשקיע בהשקעות הוניות וריאליות.

ישראל בעתיד תהיה שונה מישראל של היום (בלי ציניות).

אגב מחאה, אלו האנשים, גם בשרונה יש עכשיו/הסתיימה מחאה בדמות מסיבת טרנסים עם שלטים. בטח המסיבה תישאר אך השלטים יורדו.

ENGJDKiWkAE6Rkb.jpg

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי חישוב שעשו בגלובס, סך ההכנסה של המדינה מהמאגרים צפויה להיות כ- 250 מיליארד שקל על פני תקופה של כ- 35 שנה, שזה בערך 7 מיליארד ש"ח בשנה. תקציב המדינה בשנת 2019 עמד על 480 מיליארד, כך שההכנסות השנתיות יוסיפו כ- 1.5% בשנה. לא יודע עד כמה תרגיש את זה, ותזכור שאנחנו עכשיו בגירעון גבוה מהיעד. מה שכן, אתה יכול לראות חלק מההשפעה במחיר החשמל שיורד עכשיו ב- 4% וכנראה ירד עוד ב-2022 בעקבות פתיחת החוזה של חח"י מול תמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרן לא קשורה לתקציב המדינה. למדינה אין יכולת לגעת בקרן.

תפקיד הקרן הוא להשקיע ומהרווח להחזיר לתקציב המדינה (אם יוחלט לחלק את הרווחים).

מה הכוונה? בעשורים הקרובים הולכים להשקיע מעל 100 מילארד שקל בתשתיות, למדינה אין כמובן את הכסף ועדיף שלא תשלם על זה.

חברות פרטיות וציבריות לוקחות את הפרוייקט והקרן התמלוגים משקיע איתם ביחד. הקרן תחזיק חלק מהנכסים החדשים או רק תרוויח חד פעמית מהתשלום.

זאת אומרת שנגיד 7 מילארד עושה 10% רווח - 700 מיליון חדשים. משם היא יכולה להמשיך להשקיע ובכך להוזיל עליות למדינה, להמשיך לפתח את התשתיות או להחזיר חלק מה-700 למדינה.

אתה יכול לראות את התהליך שקרה בנורווגיה. כיום למדינה זו אין בעיות תקציב, למעשה הם יכולים לפטור את התושבים מלשלם מיסים כל שנה מבלי לפגוע כל כך בקרן.

כמובן שדברים יכולים להשתנות, כמו נזקים לאסדה (מלחמה) וכמובן הגדלת תקציב בעשרות אחוזים אם יוצאים למלחמה מול האויבות שלנו...

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להסתכל על המדד הזה, הוא לא אומר כלום בהקשר הנוכחי.

כנס ישירות למערכת של הגנ"ס, תוכל לראות שם אונליין ריכוז בנזן באויר.

https://www.svivaaqm.net/

ובתחנה שליד הבית שלי לא מודדים בנזן, כי...?

Untitled-1.jpg

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו מפת הזיהום של ישראל, מעודכנת ללפני שעה. אני מזמין אתכם להסתכל על מחוז שרון-כרמל, שמתנגדי אסדת הגז מנסים למתג אותו כ"עוטף לוויתן". אתם יודעים מה רמת הזיהום שם?

סטנדרטית.

כן כן, סטנדרטית לחלוטין. אשכרה שום דבר מעניין לא קרה שם בעקבות פתיחת אסדת הגז 9 ק"מ מחוף דור.

זה בדיוק מה שאדם טבע ודין אמרו שיקרה.

זה בדיוק מה שבית המשפט אמר שיקרה.

זה בדיוק מה שהמשרד להגנת הסביבה אמרו שיקרה.

זה בדיוק מה שכל גורם מקצועי אמין אמר שיקרה.

בואו נצלול עוד פנימה. החשש של אנשי המחאה הוא מפליטה מוגזמת של בנזנים, רעל מסוכן עם השפעות בריאותיות חריפות. אלא שהאסדה נמצאת כל כך רחוק, והכמות שמשוחררת כל כך קטנה, שאפילו בהתנעה הראשונית שמשחררת הרבה יותר רעלים מבדרך כלל, *אין שום זיהום ראוי לשמו*.

אני אפרט: סוכנות הרעלים והמחלות האמריקאית (ATSDR) נותנת את קווי הבטיחות הבאים: חשיפה של 200ppb ללמעלה מ-10 ימים לילדים נחשבת מסוכנת, וכך גם חשיפה למעל 0.4ppb במשך כל החיים. האחרון, ספציפית, מוסיף בערך מקרה סרטן אחד לכל 100,000 חשיפות לחומר.

אז כמה יש מול אסדת הגז?

מבין 34 תחנות ניטור הרעלים במחוז שרון-כרמל, רק 8 גילו כמות בנזן *כלשהי*, והתחנה שמצאה הכי הרבה בנזן מדווחת על... 0.24ppb. כלומר, 40% *מתחת* לכמות המינימלית שמוגדרת כמסוכנת לחשיפה במשך כל החיים. וזו, אני מזכיר, כמות הרעלים הכי גבוהה שלוויתן יפלוט אי פעם.

כלומר, כל גורמי המקצוע שהתעסקו בזה כל החיים ואישרו שהאסדה בטוחה, צדקו. אני מקווה שאתם לא נופלים מהכיסא. המחאה הזאת לא הייתה מבוססת על עובדות וממצאים, אלא אך ורק על פאניקה של אנשים תמימים שחוששים באופן טבעי לבריאות שלהם וניתנים למניפולציה על ידי מפיצי בורות והיסטריה.

הרעל הזה הרבה יותר מסוכן מאשר הבנזן, מסיבה פשוטה. המאבק הזה לא רק הביא להתפנות מטופשת של אלפים מבתיהם והפגנה עוד יותר מטופשת בתל אביב, אלא בסחבת משפטית שעיכבה את פיתוח אסדת הגז. כל חודש שהאסדה התעכבה, הוא עוד חודש שניאלץ להשתמש בתחנות כוח פחמיות כמו אלו שנשארו באשקלון ובחדרה. כן, פחם. הדבר ההוא שכל המומחים מסכימים שהוא קטלני ורעיל להחריד לכל מי שגר לידו.

כלומר, כל רגע שלוויתן עוכב על ידי המחאה המטופשת הזאת, הוא עוד רגע שתושבי אשקלון וחדרה נאלצו לנשום אוויר עם זיהום פחם. למחאות פופוליסטיות יש מחיר, ולפעמים אפילו מחיר גדול. לכן, לפני שמצטרפים להיסטריה הבאה, אני מבקש בכל לשון של בקשה - תבדקו את העובדות המדעיות, ואל תתנו למפיצי פאניקה להטיל עליכם אימה. האימה הזאת, בניגוד לאסדת לוויתן, עלולה להיות קטלנית.

80733569_2974017732641618_7871122070703177728_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ohc=dwThju426EwAQn7g8wFl_Z0V0VKbI71j_lDAbMjM_D-qwVNAaQtHSMJlQ&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=422028a0bc1a0d3863c84469a722eef1&oe=5E671886

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...