Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה זריזה לגבי דוח מהירות

שימו לב! השרשור הזה בן 1491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת סדר בדברים כי נכתבו פה הרבה הודעות חלקיות.

לשאלותיך:

1. אמ;לק: כולו לא אמינות. וכן, שווה לערער. אם לא יתקבל, אפשר לבקש להישפט.

אין "חלק" המצלמות שאינן אמינות. פעם, לפני הרבה שנים, היו מותקנות בארץ מצלמות מהירות בכמה טכנולוגיות כאשר כל פעם שהגיע "דגם חדש", הדגם הקודם נשאר. כרגע, יש רק סוג אחד של מצלמות: גאטסו (א3), שצבועות בצבע כתום ומשתמשות בטכנולוגיה אחרת מזו של המצלמות הקודמות. זו הסיבה גם שיש המון שלדים של מצלמות ישנות שצבועים באפור. הן אינן פעילות. המצלמות של פרויקט א3 נידונות במשפט כבר לא מעט זמן ונכון לכרגע, העמדה היא שלא הוכיחו את אמינותן כראוי ולפני כמה חודשים הוחלט בכלל לעצור את הנפקת הדו"חות על סמך צילומי המצלמות האלה למספר חודשים. כרגע, כך נראה, הוחלט לחדש את שליחת הדו"חות, אבל אמינותן של המצלמות עדיין לא הוכחה ולכן למיטב ידיעתי בתי המשפט נוטים לבטל דו"חות שהונפקו ע"י המצלמות האלה בקלות יחסית.

2. נושא הפחתת 5 קמ"ש הוא עד כמה שאני יודע תופס רק לאקדחי לייזר (ממל"ז) בגלל ששם מעורב גורם אנושי (שוטר) שאולי לא החזיק בדיוק כמו שצריך, לזר לנקודה לא מדויקת, התעטש תוך כדי או וואטאבר, לכן הוחלט שכדי לבטל טענות על הגורם האנושי, מפחיתים את המהירות בכל הדו"חות שהופקו ע"י ממל"ז ב-5 קמ"ש. מעבר לזה, גם אם היו מפחיתים את ה-5 קמ"ש לא היה משנה כי הקנס הוא על "21-30 קמ"ש מעל המהירות המותרת", ואחרי ההפחתה היית על 112, שזה עדיין נופל בתוך הטווח הזה.

לגבי שאלת ההתנהלות במשפט, השופט לא "יתעצבן עלייך" שאתה מבזבז לו את הזמן. זאת העבודה שלו ומשלמים לו על זה, זה לא שאתה תופס אותו בשירותים בתחנת דלק :lol:

מהניסיון המאוד מועט שלי בנושא (משפט על מהירות של 31 קמ"ש מעל, לפני איזה 10 שנים) המשפט נערך בשיטת פס נע כשכל אחד מהנאשמים מקבל לפני הכניסה למשפט הצעת פשרה מהתובע. יכול מאוד להיות שגם אתה תקבל הצעה לקנס של 250 או 500 ש"ח. השופט "לא חייב לקבל את הסכם הפשרה", אבל במקרה שלי, ב-100% מהמקרים הוא כן קיבל אותו.

מעבר לזה, אם תלך על ניסיון לביטול מוחלט, אני בטוח שאתה לא הראשון ואני מניח שהשופט כבר מכיר את כל הטיעונים בעד ובנגד מכל הכיוונים, בקדימה וברוורס, ואני בטוח ששום דבר שתגיד לא יפתיע אף אחד, לכן אם הייתי צריך להמר - תקבל החלטה עוד באותו יום שתהיה או ביטול מוחלט או הקנס המקורי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תוספת ל-1:

אמינותן לא הוכחה ולכן המשטרה כנראה במודע מחליטה להנפיק דו"חות ברירת משפט בלבד כדי להימנע ממשפטים בנושא א3

לגבי 2:

הפחתת 5 קמ"ש היא כדי להתמודד עם אי דיוקים, בממל"ז זה נולד אחרי שמשטרת התנועה השוויצה בחדשות ערוץ 2 במכשיר החדש שלהם, הכתב חמד לצון וביקש שיכוונו את הממל"ז לבניין וזה מדד מהירות כלשהי (שהיא לא 0).

במצלמות א3 שיטת החישוב היא שיש שני פסי דריכה, ביניהם אמור להיות מרחק ידוע, דריכה על פס דריכה אחד מפעיל טיימר של מדידת זמן, דריכה על הפס השני מפסיק את הטיימר, מכאן נוסחת הפיזיקה הידועה V = S / T כש-S זה המרחק הידוע במטרים, T זה הזמן שנמדד ע"י הטיימר בשניות, ו-V זה המהירות במטרים לשנייה. אבל כאן יש שתי "נקודות כשל" חישוביות פוטנציאליות, המרחק בין פסי הדריכה לא בהכרח מדויק כפי שרשום באותה עמדה, או אי דיוק של הטיימר עצמו.

למיטב זכרוני כבר לאחר החישוב עצמו מבוצעת הפחתת מהירות (לפני ההחלטה על הצילום), אבל בממל"ז לא, המהירות מוצגת על הצג בלי שום הפחתה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שידיעתי מגעת בנושא אכיפת תהירות, בממל"ז מוצגת המהירות שנמדדה, ובדוח רושמים את המהירות לאחר הפחתת 5 קמ"ש.

ב3א מפחיתים 3 קמ"ש ומציגים את נתון המהחירות לאחר ההפחתה, כמו ש "אמרו את זה קודם לפני.."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זכרתי נכון, רק לא זכרתי את המספר עצמו - 3 קמ"ש כפי שציינת

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת ל-1:

אמינותן לא הוכחה ולכן המשטרה כנראה במודע מחליטה להנפיק דו"חות ברירת משפט בלבד כדי להימנע ממשפטים בנושא א3

לגבי 2:

הפחתת 5 קמ"ש היא כדי להתמודד עם אי דיוקים, בממל"ז זה נולד אחרי שמשטרת התנועה השוויצה בחדשות ערוץ 2 במכשיר החדש שלהם, הכתב חמד לצון וביקש שיכוונו את הממל"ז לבניין וזה מדד מהירות כלשהי (שהיא לא 0).

במצלמות א3 שיטת החישוב היא שיש שני פסי דריכה, ביניהם אמור להיות מרחק ידוע, דריכה על פס דריכה אחד מפעיל טיימר של מדידת זמן, דריכה על הפס השני מפסיק את הטיימר, מכאן נוסחת הפיזיקה הידועה V = S / T כש-S זה המרחק הידוע במטרים, T זה הזמן שנמדד ע"י הטיימר בשניות, ו-V זה המהירות במטרים לשנייה. אבל כאן יש שתי "נקודות כשל" חישוביות פוטנציאליות, המרחק בין פסי הדריכה לא בהכרח מדויק כפי שרשום באותה עמדה, או אי דיוק של הטיימר עצמו.

למיטב זכרוני כבר לאחר החישוב עצמו מבוצעת הפחתת מהירות (לפני ההחלטה על הצילום), אבל בממל"ז לא, המהירות מוצגת על הצג בלי שום הפחתה.

אחת הבעיות העיקריות ב"טכנולגיה" מהקצת שזכור לי שחפרתי בנושא היא מזג אוויר סוער במיוחד שגורם לדיליי בדריכת הלולאות [למה בדיוק יש הסבר ארוך במיוחד].

נניח שאורך הלולאה הוא מטר אחד. ונניח שפלוני נוסע על 100 קמ"ש בכביש של 90. פלוני ידרוך את הלולאות בהפרש של 0.036 שניות. דמיינו לעצמכם שדיליי של אפילו 0.05 שניות בדריכת הלולאה הראשונה תגרום להפרש של 0.031 שניות במקום 0.036 מה שיעלה את המהירות של פלוני ל 116 קמ"ש וישלח אותו לדוח של 8 נקודות ו 750 שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון המרחק בין הלולאות ולא אורך הלולאה.

אורך הלולאה עצמו רצוי שיהיה לרוחב הכביש ובאורך המינימלי האפשרי כדי שההפרש בין נקודת המגע הראשונה והאחרונה עם הצמיג תהיה זניחה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הבעיות העיקריות ב"טכנולגיה" מהקצת שזכור לי שחפרתי בנושא היא מזג אוויר סוער במיוחד שגורם לדיליי בדריכת הלולאות [למה בדיוק יש הסבר ארוך במיוחד].

נניח שאורך הלולאה הוא מטר אחד. ונניח שפלוני נוסע על 100 קמ"ש בכביש של 90. פלוני ידרוך את הלולאות בהפרש של 0.036 שניות. דמיינו לעצמכם שדיליי של אפילו 0.05 שניות בדריכת הלולאה הראשונה תגרום להפרש של 0.031 שניות במקום 0.036 מה שיעלה את המהירות של פלוני ל 116 קמ"ש וישלח אותו לדוח של 8 נקודות ו 750 שקלים.

אם יש השהיה בדריכת הפס הראשון צריכה להיות השהיה דומה (+\- איזו שגיאה) בדריכת הפס השני. אלא אם הגשם ירד רק על הפס הראשון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית המשפט העליון בעיניין עטיה קבע בין היתר כי יופחתו מכל מכשירי המדידה 5 קמ"ש מן הקריאה כדי למנוע הרשעה של חפים מפשע.

זה חל על הממל"ז וכן על הדבורה וכן על המצלמות המשוקצות...

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית המשפט העליון בעיניין עטיה קבע בין היתר כי יופחתו מכל מכשירי המדידה 5 קמ"ש מן הקריאה כדי למנוע הרשעה של חפים מפשע.

זה חל על הממל"ז וכן על הדבורה וכן על המצלמות המשוקצות...

טוב לדעת, תודה רבה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום לכולם, חדש בעסק ופעם ראשונה עם דוח מהירות ב 10-15 שנים האחרונות.. :)

קיבלתי את המצורף על עבירה בדיוק בתאריכים שהגבתם..

מדובר על 21 קמ"ש (1 יותר מדי) מעל המותר (71 קמ"ש במקום 50 קמ"ש) בעת חציית צומת בירוק בלילה. איני יודע אם זה מדויק או לא, אבל זה 750 ש"ח ו 8 נקודות והמשטרה סרבה להמיר באזהרה (למרות עבר נקי).

לגשת למשפט או לשלם? אני חושב שבמעבר של צומת בלילה (וזו צומת מרכזית למי שמכיר בכפר סבא לבאים מכיוון כביש 4 לכיוון הוד השרון) זה גבולי אבל איני יודע וחבל לי על הנקודות והכסף.

תודה על העזרה,

תומר

דוח תנועה.jpg

עריכה אחרונה על ידי tomeo123
הוספת תמונה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש לבטל מהנימוק כי המצלמות אינן אמינות  ולא עומדות בתקן הישראלי ובדרישות החוק. כך קבע בית המשפט בעכו.

לא יבטלו בקש להישפט.

אם כל אלה שיקבלו דו"ח מן המצלמות יעשו את אותו התהליך מערכת המשפט תקרוס.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.3.2020 בשעה 06:41, ישה כתב:

בקש לבטל מהנימוק כי המצלמות אינן אמינות  ולא עומדות בתקן הישראלי ובדרישות החוק. כך קבע בית המשפט בעכו.

לא יבטלו בקש להישפט.

אם כל אלה שיקבלו דו"ח מן המצלמות יעשו את אותו התהליך מערכת המשפט תקרוס.

תודה על התגובה...

שתי שאלות:

1. ביקשתי כבר ביטול אבל לא מהנימוק הזה אלא מנימוק אחר (מיהרתי בלי לשים לב בגלל שיש לי ילד נכה בבית שקרא לי ואשתי לא היתה זמינה אז רצתי אליו מהעבודה). כמובן שהמשטרה דחתה את הערעור (כל בקשה לטעמי לא רלוונטית בין אם זה סיבה כמו שלי או בגלל שהמצלמות לא אמינות ואפילו ראיתי מישהו שניסה את הקו הזה עם תוצאות המשפט מעכו ודחו אותו).
  2. האם כל המשפטים (אם מבקשים להישפט) מתנהלים בעכו? כי אם כן (אני גר בהוד השרון) זה אומר לשרוף יום שלם ולא מעט ק"מ כדי להתייצב שם, מה שמוריד את המוטיבציה להישפט...

מה דעתכם? אגב, אני צריך בכל מקרה לשלם את הדו"ח גם אם אני מבקש משפט?

תומר

אגב, ראיתי שגם m3x7r3m3 הגיב לנושא דומה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תשלח עוד ערעור ותבקש ביטול מהנימוק שהמצלמות לא אמינות

2. לא, הם מתנהלים לפי מקום העבירה

אם אתה משלם את הדו"ח = אתה מודה בעבירה, אין לך אופציה לבקש להישפט או לערער אם שילמת את הדו"ח!

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, tomeo123 כתב:
  1. ביקשתי כבר ביטול אבל לא מהנימוק הזה אלא מנימוק אחר (מיהרתי בלי לשים לב בגלל שיש לי ילד נכה בבית שקרא לי ואשתי לא היתה זמינה אז רצתי אליו מהעבודה). ...

לא טוב... למעשה, בבקשת הביטול הודית, למעשה, בביצוע העבירה... גם אם תבקש שוב לבטל את הדו״ח מסיבות אמינותן (אי אמינותן) של המצלמות, לאחר שכבר הודית - אין סיכוי שבקשתך תתקבל. יתרה מזו, גם אם תבקש להישפט ותטען שהמצלמות לא אמינות, בסיכוי סביר שהתובע יטען שאין צורך בדיון באשר לאמינותן היות ויש בידיו הודאתך בביצוע העבירה המיוחסת לך... הקו שאולי יכול לעבוד זה הודאה בבית המשפט, אך בשלב הטיעונים לעונש, לבקש הקלה בשל הנסיבות המיוחדות. כמובן שתצטרך להוכיח אותן. שמור את ההודעה שהבן שלח, אסוף את כל החומר הרפואי המעיד על מצבו, וכו׳. כלומר - הרשעה תהיה, אולי תוכל להקל קצת בגובה הקנס. סיכוי קלוש, לטעמי.

ציטוט

2. האם כל המשפטים (אם מבקשים להישפט) מתנהלים בעכו? כי אם כן (אני גר בהוד השרון) זה אומר לשרוף יום שלם ולא מעט ק"מ כדי להתייצב שם, מה שמוריד את המוטיבציה להישפט...

לפי הדו״ח, המשפט ייערך ככל הנראה בכפר סבא או פתח תקווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...