Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם עושים בשביל להתמודד עם יוקר המחיה?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה צעיר, תעבור רילוקיישן למדינה מזרח אירופאית עם משכורת ישראלית. כמה אנשים שאני מכיר (כולל עצמי) עשינו את זה. כמות הכסף שנשארת לך בסוף החודש מאפשר חסכונות יפים (בלי באמת לחסוך בצורה מכוונת, ועם טיולים, בילויים ומסעדות)

אשתי עובדת במקצוע שלה, אבל אנחנו עושים את זה בעיקר שיהיה לה מעניין וסיבה לקום בבוקר, אין באמת צורך במשכורת שלה. זה לדוגמא משהו שכנראה לא היה קורה בישראל בחיים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דריש - לגבי הפנסיה: אתה בחור צעיר ועדיין לא רואה את זה.

רואה, מבין, פשוט לא מסכים איתך. זה קורה לפעמים בפורומים, וכדאי שתלמד לקבל את זה במקום להמשיך לבעוט בסוס המת של 'כשתגדל-תבין'. לא כל מי שלא מסכים איתך עושה זאת משום שהוא עדיין לא הגיע לאותה רמת נאורות, יש אנשים שפשוט ראו דרך חיים אחרת והחליטו שהיא מתאימה להם יותר. וגם לאנשים האלו יש מקום ובמה בפורום הציבורי.

חסכון זה טוב ויפה, אבל להתייחס אליו בתור המצפן הכלכלי בחיים זו שיטה טובה לפספס הרבה חוויות בדרך. רובנו פה אנשים משכילים שירוויחו במהלך חייהם מספיק כדי להבטיח לעצמם זקנה מכובדת. כדאי להיות עירני לנושא, אך לא צריך להיכנס לחרדות עליו כבר בגיל צעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה עצות מעשיות יש כאן: לעבור לארה"ב\מזרח אירופה\להתחתן עם אשה מהמשפחה הנכונה. ואו, ממש מעשי. בדרך כלל החיים מוליכים אותנו בדרך אחרת, ואז צריך להסתדר עם מה שיש. אבפילו בחירת מקצוע בעייתית, ומקצוע שנראה מבטיח היום יעלם לחלוטין בעוד 20 שנה (וגם להפך, מקצוע שנראה לא מכניס היום יכול להפוך למצויין מבחינת פרנסה בעתיד).

דריש - הגישה שלך של אכול ושתה כי מחר נמות שגויה. כבר ציינתי - עניין החיסכון איו רק לטווח הפנסיה. גם לטווחים יותר קצרים. כל אחד מאתנו עובר תקופות בחיים שבהן ההכנסות לא מספקות - תקופת אבטלה וחיפוש עבודה, הקמת משפחה (טוב, אני מבין שאתה החלטת לא להעביר את הגנים שלך הלאה. דרווין במיטבו), רכישת דירה, מחלה - כך שלא צריך לחשוב רק במונחים של העתיד בעוד 40 שנה. לכן, הקצאה לחסכון, כל עוד אתה יכול - חיונית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא לא הציג גישת "אכול ושתה כי מחר נמות".

ואני לא יודע למה אתה מתכוון בחסכון להקמת משפחה, אבל אני לא חושב שלהביא X ילדים לעולם ולהוציא עליהם את כל מה שחסכתך שונה מלטוס לחול כל חודש ולהוציא על זה כל מה שחסכתך. כלומר, כן. ברמה הכי אגואיסטית, התקווה היחידה שיש לכל אחד מאיתנו לא למוד נטוש לבד, באיזה בית אבות מגעיל עם סגל עובדים שלא יביא לנו את כוס המים האחרונה לפני המוות, זה כמה שיותר ילדים. אבל חוץ מזה זה עניין של סדר עדיפויות פרסונלי לחלוטין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

ספריאל, הדבר היחיד שבעייתי בגישה של דריש היא שאתה לא מעכל אותה.

בוא לא נהפוך את זה לשרשור "אתה טועה אני צודק" ונבין שגישות והעדפות בחיים הן אובייקטיביות ודינאמיות וכמו שאתה לא העתק של הוריך, ככה דריש לא העתק של הוריו וכו'.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני מכיר את הגישה הזו הרבה מאד שנים. אני גם רואה את הבדידות הזו בגיל מבוגר.

בוא נעזוב את נושא הקמת דור נוסף - שראוי לדיון נפרד - אלא רק את נושא העדר חסכון לעתיד, שהוא חלק מנושא השרשור הנוכחי. התוצאה של גישה כזו היא אותם אנשים שמגיעים לגיל 65-70 ומתחילים לדרוש העלאת קצבאות. כמובן על חשבון כולנו. הבחירות שלנו בשלבים מוקדמים מאד בחיים משפיעות מאד בשלבים המאוחרים. אז אם דריש רוצה להגיע לגיל 70 ולחיות על קצבת זקנה של בט"ל - שיהיה לי מבורך. אבל שלא יתלונן על הנפילה של רמת החיים שלו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמחתי או שלא לשמחתי אין לי הרבה רצונות חומריים.

זה מאוד עוזר לא לבזבז כי אין באמת פיתויים.

אז טכנית אני יכול להתנהל לפי רשימה ויהיה בסדר.

בצורה הכי בסיסית אני רק צריך את מכונת הקפה שלי בבוקר, מזון וקורת גג.

כל השאר זה בהחלט אופציונאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני מכיר את הגישה הזו הרבה מאד שנים. אני גם רואה את הבדידות הזו בגיל מבוגר.

לא חסר הורים שילדיהם לא יורקים לכיון שלהם. אז מספיק עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה השיקול כאשר מקימים משפחה. גם לא השיקול הכלכלי, גידול ילד לבגרות הוא השקעה עצומה, ולא רק כלכלית.

בעולם החי (והצומח) רביה היא צורך בסיסי. אז לבני אדם יש יכולת לא להתרבות. ולילדים יש אפשרות להתנתה מההורים (בעולם החי זה הכלל, מבחינה זו בני האדם חריגים). עדיין הקשר המשפחתי הוא מאפיין מרכזי של כל חברה אנושית שאני מכיר, וניתוקו הוא החריג, גם אם קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זו לא שאלה של פרספקטיבה, זו שאלה פרטית ולא רלוונטית בעליל שכנראה נובעת מהנחות מוצא של השואל (בתכלס - כנראה מבורות בנוגע לתושב חוץ והתנהלות מול בט"ל).

בורות ? אל תגזים. נכנסים לאתר של ביטוח לאומי ומקבלים את כול התשובות הקשורות לחיים בחו"ל.

לא סתם שאלתי את השאלה הזו וכנראה יש לך סיבה משלך להתחמק מתשובה ואני מכבד את אותה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה השיקול כאשר מקימים משפחה. גם לא השיקול הכלכלי, גידול ילד לבגרות הוא השקעה עצומה, ולא רק כלכלית.

בעולם החי (והצומח) רביה היא צורך בסיסי. אז לבני אדם יש יכולת לא להתרבות. ולילדים יש אפשרות להתנתה מההורים (בעולם החי זה הכלל, מבחינה זו בני האדם חריגים). עדיין הקשר המשפחתי הוא מאפיין מרכזי של כל חברה אנושית שאני מכיר, וניתוקו הוא החריג, גם אם קיים.

המגזרים הכי עניים בארץ, וכנראה גם בעולם בניחוש קל, הם אלו שהכי נכנעים לצורך הזה - לא משנה אם מסיבות דתיות או תרבותיות אחרות.

אני באמת לא מבין איך אתה יכול להטיף לחיים מחושבים כלכלית ולהביא את נושא הקמת המשפחה כסיבה לזה, ועוד לבוא לדריש בטענות כאילו עוד 40 שנה הוא ידרוש ממך שתממן לו קצבאות.

והוא לא אמר שלא צריך לחסוך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין הקשר המשפחתי הוא מאפיין מרכזי של כל חברה אנושית שאני מכיר, וניתוקו הוא החריג, גם אם קיים.

משפחה זו הגדרה רחבה. אפשר לחיות בזוגיות מאושרת ומספקת ללא ילדים ואפשר להיות אומלל עם ילדים. זה לא שחור ולבן כמו שכל מיני טרחנים ישראלים מנסים כל הזמן להציג כנראה בניסיון להרגיש יותר שלמים עם הבחירה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עניין של אישיות. אין דרך אחת שמתאימה לכולם ואין לזה שום קשר להתנהלות כלכלית נכונה. אם אתה רוצה משפחה עם 20 ילדים או להזדקן בארמון על אי בודד, צריך להתנהל כלכלית נכון כדי להגשים את השאיפה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

לגבי הביטוח הלאומי שהוזכר פה - זה שתשלם להם כל חודש לא מבטיח שתשמור על זכויותיך, הודות לביורוקרטיה הישראלית המפורסמת, כך שרבים מוותרים על הפריבילגיה לאחר מספר שנים בחו"ל.

בכול מדינה יש בירוקרטיה ואנחנו לא ממש יותר גרועים ממדינות אחרות בעולם ואולי אפילו פחות בירוקרטים ממדינות מסויימות בתחומים שונים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זו לא שאלה של פרספקטיבה, זו שאלה פרטית ולא רלוונטית בעליל שכנראה נובעת מהנחות מוצא של השואל (בתכלס - כנראה מבורות בנוגע לתושב חוץ והתנהלות מול בט"ל).

אם אדם זר היה דורש ממך לפרסם כאן את דו"ח המס שלך ל2018 זה היה "עניין של פרספקטיבה", או שהיית חושב שהוא טיפ'לה חי בסרט..?

הייתי חושב שזה גם וגם.

בניגוד אליך, אני לא חושב שחי בסרט ו"עניין של פרספקטיבה" סותרות זו את זו.

כמו שציינתי, לדעתי, זו שאלה שחודרת לפרטיות יותר מדי ולכן לא הייתי עונה עליה, כמו שכתבתי בהודעה שציטטת. יחד עם זאת, ייתכן שאצל אדם אחר זו שאלה לגיטימית. במקרה של מרק זה נעשה נטו למען וויכוח והתנגחות, אז שוב, לא הייתי עונה, אבל השאלה כשלעצמה? גם חי בסרט וגם לגיטימי.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...