Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם עושים בשביל להתמודד עם יוקר המחיה?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 241
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מתמודד כך:

* גר לא בצנטרום של הפיילה, יש יותר עבודה בצפון לדעתי.

* מקפיד לעבור עבודה כל כמה שנים בשביל להתקדם בשכר.

* מיישם את השיטה של לחיות 2-3 דרגות מתחת למה שאני יכול כדי להשאיר מרווח ביטחון לעצמי או סתם כסף לשטויות.

* מצביע למפלגות שלא מבטיחות מלא דברים "בחינם"

* קונה באינטרנט את הכי vfm, בהכל

* לא מנוי לכלום, רק ביטוח חיים של המשכנתא

* לא קונה שום פריט לבוש לילדה שהוא מעל 20 שח.

* קונה בגדים, באאוטלטים, פעם בכמה שנים. נראה לי מטורף לשלם מלא כסף על חתיכות בד כאלה ואחרות, שתכלס לחבר'ה בקיוב לא ממש אכפת מה אתה לובש + אתה כבר נשוי ועם כרס.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קיומה של מדינת ישראל כמדינה חזקה חיוני לקיומנו. האנטישמיות עדיין כאן וישנן לכך דוגמאות רבות מהשנים האחרונות ודוגמאות חזקות יותר מעשרות השנים האחרונות. כמובן שניתן להגר למדינות אחרות, כל אחד לפי רצונו ועיסוקו אך גם הם יודעים שיש כאן בסיס איתן ושתמיד הם יכולים לחזור.

אני לא רואה במדינת ישראל הגשמה דתית כלל, אלא צורך קיומי, וזו עובדה שכשלא היתה מדינה היהודים בעולם נרדפו.

אז יש כאן המון בעיות ויש המון דברים שצריך לתקן אך על הקונספט עצמו של מדינת ישראל לא ניתן לוותר.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגיא, כמו כל מי שכותב את מה שאתה כותב, אתה מתייחס בלי לשים ליהדות כגזרת גורל.

אתה יודע לספר מה קרה לכל מי שהמיר את דתו לפני 500 שנה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשואה פגעו ביהודים גם כשהמירו את דתם.

חוץ מזה, האם אני צריך להמיר את דתי בכדי שאוכל לחיות בלי פחד? ואם אני רוצה להישאר יהודי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קיומה של מדינת ישראל כמדינה חזקה חיוני לקיומנו. האנטישמיות עדיין כאן וישנן לכך דוגמאות רבות מהשנים האחרונות ודוגמאות חזקות יותר מעשרות השנים האחרונות. כמובן שניתן להגר למדינות אחרות, כל אחד לפי רצונו ועיסוקו אך גם הם יודעים שיש כאן בסיס איתן ושתמיד הם יכולים לחזור.

אני לא רואה במדינת ישראל הגשמה דתית כלל, אלא צורך קיומי, וזו עובדה שכשלא היתה מדינה היהודים בעולם נרדפו.

אז יש כאן המון בעיות ויש המון דברים שצריך לתקן אך על הקונספט עצמו של מדינת ישראל לא ניתן לוותר.

אם בתקופת השואה מדינת ישראל הייתה קיימת, אז בתאוריה הנאצים יכלו לכבוש אותה ולבצע את מה שביצעו בלי קשר לקיום המדינה.

להוציא את השואה, ואני כותב את זה בצער רב:

שום אנטישמי הכי דגול באירופה או בכל מקום אחר בעולם לא יורה טילים על יהודים בסביבה שלו, לא זורק פצמ"רים, לא שולח בלוני תבערה וכו'.

אז דוודא הסכנה להיפגע בגלל שאתה יוהדי גדולה יותר בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אתמול היתה דוגמא שכן (אם כי הניסיון כשל).

לגבי הסעיף האחרון - כנראה שאתה צודק, אבל המספרים האלה יכולים להשתנות.

דרך אגב, במשפחה של אבא שלי היה ענף שהתנצר במאה ה-19. מבחינת הנאצים הם היו יהודים טהורים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן צריך מדינת ישראל חזקה.

אם כיום היה קם צורר נאצי שמאיים ומבצע בפועל השמדת יהודים אני מאמין שמדינת ישראל כפי שהיא כיום היתה בולמת את זה או לפחות נלחמת למניעה של אירוע כזה.

רק השבוע בוצע ירי בגרמניה (אם אני לא טועה) על בית כנסת יהודי ביום כיפור, אז לצערי עדיין יהודים בעולם נפגעים על עצם היותם יהודים. ולא שהאדם שביצע את הירי היה מוסלמי או שירה בגלל הסכסוך שלנו עם הפלסטינים, הוא ירה מאנטישמיות נטו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירי על יהודים בעולם זה לא אירוע חריג אך מסכים כי הוא בהיקפים קטנים יחסית. אך אם ניקח את השואה, כאשר מדובר במדינה חזקה, אם אמצעים ששמה לה למטרה להשמיד את כל היהודים בשיטתיות וביסודיות, וזה לא קרה לפני אלפי שנים כן, אם זה קורה היום, רק מדינת ישראל תוכל למנוע זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שחשוב שתיהיה מדינה ליהודים, אני לא אומר אחרת.

רק שהטעיון שעלה פה - שיש ליהודים החיים בה יותר בטחון מאשר ליהודים שחיים במקום אחר הוא לא נכון. הוא לא היה נכון אף פעם מאז הקמת המדינה ועד היום.

אולי בעתיד זה ישתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעות שאני מדבר עליהן הן משהו שצריך לחוות בחו"ל בהשוואה למיעוטים אחרים כדי להבין.

מטבע הדברים, אני עובד במשרד ונע בחוגים רב-תרבותיים. אצל רוב האנשים שאני פוגש אפשר לנחש את המוצא לפי מבטא או לפי שם משפחה, אבל אף אחד לא יוצא מגדרו כדי להחצין את הנושא וגם לא מנומס לשאול בד"כ. חוץ מהישראלים. בכל מקום שאני פוגש אותם...

. לא מספיק שאנו צריכים להוכיח כל יום מחדש שאנו ראויים להיות שם ולתפוס מקום של אירופאי או אמריקאי אחר, אלא צריך גם להתמודד עם הגישה הזאת של in your face שכבר חשבנו שהותרנו מאחור. זה כמו להיות קרוב משפחה של עבריין כבד, ולנסות לחיות חיים נורמליים בצל המוניטין שלו.

כל עוד לישראלים הארכיטיפיים האלה יש את ישראל, אני מעדיף שהם ישארו שם ולא יבואו לחלקה הקטנה שלי לעשות שמח.

Derish, אתה סתם מפגין חוסר חיבה לתרבות שאה קורא לה "in your face". אצל אמריקאים וחלק מהמערב אירופאים יש ריחוק, אבל יש תרבויות אחרות שכן מקבלות אז זה. אבל נראה לי שלך יש בעייה עם זה, אבל אל תשליך את זה על כל סביבתך.

לגבי "לתפוס מקום של אירופאי או אמריקאי", ישראלי (או כל מישהו אחר) שלא יהיה מספיק טוב ימצא את עצמו בחוץ מהר מאד. את זה כולם מבינים.

גם אני לא סובל את "אנשי השוקולד", ומתרחק מהם גם בארץ וגם בחו״ל, אבל רוב הישראלים אינם כאלה ובטח לא מתאימים להכללות שלך.

אבל מה שהכי מסקרן אותי זה שאם אתה לא רואה את עצמך כישראלי, מה אתה עושה כאן בפורום? הסמליל שלך אפילו מגדיל את השאלה הזו... (אתה לא צריך להרגיש מחוייב לענות לשאלה הזו אם תתפוס אותה כאישית מדי).

אני מתמודד כך:

* גר לא בצנטרום של הפיילה, יש יותר עבודה בצפון לדעתי.

לא מתאים לסטטיסטיקה הארצית, אבל אולי נכון למקצוע שלך.

* מקפיד לעבור עבודה כל כמה שנים בשביל להתקדם בשכר.

למרות מה שהמילניאלז חושבים, זו לא בהכרח אסטרטגיה טובה. עדיף להתקדם בשכר במקום העבודה.

* מיישם את השיטה של לחיות 2-3 דרגות מתחת למה שאני יכול כדי להשאיר מרווח ביטחון לעצמי או סתם כסף לשטויות.

זו כן אסטרטגיה מעולה. במיוחד להשאיר בצד סכום לבלת״מים.

* מצביע למפלגות שלא מבטיחות מלא דברים "בחינם"

לא בהכרח יש קשר...

* קונה באינטרנט את הכי vfm, בהכל

זה בהנחה שאתה יכול להפריד בין VFM אמיתי לתעלולים שיווקיים כאלה ואחרים - מה שלא תמיד קל.

* לא מנוי לכלום, רק ביטוח חיים של המשכנתא

אסטרטגיה טובה אבל קשה לעמוד בה.

* לא קונה שום פריט לבוש לילדה שהוא מעל 20 שח.

מסכנה הילדה :-( אני מניח שהיא עדיין תינוקת? הייתי מציע שתשחרר קצת.

* קונה בגדים, באאוטלטים, פעם בכמה שנים. נראה לי מטורף לשלם מלא כסף על חתיכות בד כאלה ואחרות, שתכלס לחבר'ה בקיוב לא ממש אכפת מה אתה לובש + אתה כבר נשוי ועם כרס.

אם תגזים עם הבגדים והכרס יש סכנה שלא תישאר נשוי :wink:

אבל גם אני כבר לא קונה בגדים בארץ.

בפנים באדום

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה שהכי מסקרן אותי זה שאם אתה לא רואה את עצמך כישראלי, מה אתה עושה כאן בפורום?

איזה קטע, לא ידעתי שקארספורום זה פורום השמור רק לפטריוטים-ישראליים-בעיני-עצמם. קצת מפתיע שפורום ששם בתור מטרה עליונה לקדם את שימור הזרע היהודי במדינת ישראל לדורי דורות משתמש בלעז בשם שלו, מה גם שזה עלול לבלבל אנשים פשוטים שעלולים לחשוב בטעות שמדובר בפורום לחובבי רכב או משהו בסגנון :o

וכמובן איך אפשר בלי

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, הארס שנוטף מפיו של דריש חריף במיוחד. וזה לא מהיום. האיש אמביוולנטי לגמרי, מצד אחד לא מפסיק להתלונן על ישראל והישראלים, מצד שני כל פעם חוזר ארצה, וכאמור, אפילו מקפיד על סמלון המשקף את שירותו בצה"ל. אני סקרן למה הוא לא מוצא את מקומו בחו"ל לטווח הארוך.

אני לא רואה כזו התיחסות שלילית בקרב שאר חברי הפורום החיים בחו"ל, אם זמנית ואם כהחלטה לאורך שנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,

מקפיד לעבור עבודה כל כמה שנים בשביל להתקדם בשכר.

למרות מה שהמילניאלז חושבים, זו לא בהכרח אסטרטגיה טובה. עדיף להתקדם בשכר במקום העבודה.

מעניין מה שאתה אומר, האם זה מבוסס על משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...