Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?  

102 הצבעות

1. 1. האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?

• מנתק את הטלפון, לא בודק מיילים, מגדיר Out of office, לא קורא ולא עונה להודעות. חופש זה חופש!
    • לא עונה לטלפונים, קורא מיילים והודעות פעם בכמה ימים, עונה לדברים החשובים ביותר בקצרה.
    • עונה לטלפונים כשאפשר, פעם בכמה שעות עובר על המיילים וההודעות או שמקדיש לזה שעה בערב.
    • כאילו לא יצאתי לחופש. עסקים כרגיל, עונה להכל רק פיזית לא נמצא במשרד.

פוסטים מומלצים

למה אני צריך גם את הקו ואת המכשיר מהמעסיק?

אכן דרישה לדגם מכשיר מסויים היא חריגה, מסכים. אבל בלי דרישה לדגם מסויים אלא רק "סמארטפן", זה נראה לי סביר.

איש לא אמר שאתה צריך לקבל את זה מהמעסיק במקרה הכללי.

אבל אם המעסיק בא אליך בדרישה למכשיר טלפון מסוג מסויים - לדוגמא כפי שצויין פה, "לא סיני", על המעסיק לממן את הגחמה הזו אם מבחינתו זה תנאי הכרחי להעסקה שלך ולתפקיד שלך.

לחילופין, חברות בטחוניות דוגמת רפאל, פשוט לא יתנו לך להכניס לשטח שלהן מכשיר סמארפון תוצרת הרפובליקה העממית, שזה גם לגיטימי לדעתי..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 או 15 שנה היו הרבה אנשים כולל אני שהסתובבו עם שני טלפונים.

אחד של העבודה ואחד פרטי. אז השיחות עלו יקר, בטלפון של עבודה הייתה הגבלה של כך וכך דקות בחודש וזה לא הספיק.

היום זה לא רלוונטי, יש לי את הטלפון הפרטי שלי + מקבל כל חודש בתלוש 40 או 50 ש"ח אחזקת טלפון.

הקו הוא שלי, המכשיר שלי, אני מנייד איתו לכל רשת שאני רוצה, קונה איזה מכשיר שאני רוצה ועושה איתו מה שאני רוצה.

למה אני צריך גם את הקו ואת המכשיר מהמעסיק?

כי יש תפקידים שאני רוצה שיעבדו עם קו שלי ומספר שלי. כשאיש שיווק למשל מתחלף אני רוצה שכל מי שיחפש אותו יגיע למחליף שלו ולא אליו למקום העבודה החדש שלו.

להגיע עם רכב פרטי לאתרים מרוחקים זה גם סביר כל עוד יש תשלום הוצאות/אחזקת רכב.

זו בקשה סבירה אבל לא דרישה סבירה. זכותו של העובד לסרב כי הרכב הוא שלו ונועד לשימושו ושימוש משפחתו. למה שיגיע לעבודה על הרכב ואשתו תיסע באוטובוס?

בגדי עבודה מיוחדים לא על חשבון העובד.

אבל חולצה וג'ינס רגילים - כן. טלפון זה כמו חולצה וג'ינס, זה לא דבר מיוחד.

ביגוד משולם או מסופק לכלל העובדים. זה חוק.

הערות באדום

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק אל אותו משקל אני בתור עובד לא רוצה כשאני מחליף מקום עבודה להודיע לכל אנשי הקשר שהמספר שלי השתנה.

אדאג לעדכן את כל מי שמתקשר אלי בענייני עבודה שהחלפתי מקום עבודה ואתן לו את מספר הטלפון של מי שהחליף אותי בתפקיד במקום הקודם.

לגבי רכב - מסכים.

רק אם זה היה תלוי בי, אישית הייתי מעדיף רכב פרטי שאני בוחר ואני מתחזק + תשלום הוצאות ולא רכב של המעסיק.

לגבי ביגוד, איפה החוק הזה רלוונטי?

מעולם לא קיבלתי שום תשלום על שום ביגוד בשום מקום עבודה. רק כשהייתי בצבא קבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתי הקברות מלאים באנשים שחשבו שאין להם תחליף.

עסק המבוסס על אדם אחד , צריך לדעת להרגיל את לקוחותיו להסתדר בלעדיו גם שבוע שבועיים כשהוא יוצא לחופשה, בהתראה מספיק ארוכה לפני החופשה כדי שלא יצוצו פתאום בלת"מים.

רוב הבלת"מים צפויים, אם רק מסתכלים קצת מעבר לאף, וחלקם גם הפתרון שלהם סובל דיחוי, אלא אם אתה מנתח לב פתוח ויוצא לחופשה באמצע הניתוח.

ואם אתה טוב /מעולה במה שאתה נותן לאנשים, פניה שלהם במקרה חירום של מנורה צהובה שנדלקה למוסך אחר , לא תעביר את אותו לקוח למוסך האחר גם בהמשך..

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק אל אותו משקל אני בתור עובד לא רוצה כשאני מחליף מקום עבודה להודיע לכל אנשי הקשר שהמספר שלי השתנה.

אדאג לעדכן את כל מי שמתקשר אלי בענייני עבודה שהחלפתי מקום עבודה ואתן לו את מספר הטלפון של מי שהחליף אותי בתפקיד במקום הקודם.

לגבי רכב - מסכים.

רק אם זה היה תלוי בי, אישית הייתי מעדיף רכב פרטי שאני בוחר ואני מתחזק + תשלום הוצאות ולא רכב של המעסיק.

לגבי ביגוד, איפה החוק הזה רלוונטי?

מעולם לא קיבלתי שום תשלום על שום ביגוד בשום מקום עבודה. רק כשהייתי בצבא קבע.

זהו שכמעסיק אני שם את ההשקעה שלי לפני הנוחות שלך. אתה עובד אצלי, אני משלם לך משכורת כדי שתיצור בנק לקוחות שיהיה שלי ואני לא רוצה לקחת סיכון שמחר כשתחליט לעבור למתחרה שפיתה אותך בכמה שקלים כדי לקחת את הנדוניה שלך הלקוחות שאני שילמתי לך משכורת כדי להשיג אותם ילכו לאבדון. אם אתה רוצה תשתמש בשני מספרים לבחירתך אבל את העבודה תבצע מהטלפון שלי.

https://hamalbish.co.il/%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%91%D7%92%D7%93%D7%99-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94/

זה החוק לגבי ביגוד. צריך לבדוק רק איזה עוד ענפים כלולים בצוי ההרחבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו מקבלים ביגוד והחזר כנגד חשבוניות אחת לשנה.

ומכשיר טלפון עם מס טלפון של החברה. אני עד היום מקבל שיחות המיועדות לקודמי בתפקיד למרות שעזב לפני 12 שנה...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שכמעסיק אני שם את ההשקעה שלי לפני הנוחות שלך. אתה עובד אצלי, אני משלם לך משכורת כדי שתיצור בנק לקוחות שיהיה שלי ואני לא רוצה לקחת סיכון שמחר כשתחליט לעבור למתחרה שפיתה אותך בכמה שקלים כדי לקחת את הנדוניה שלך הלקוחות שאני שילמתי לך משכורת כדי להשיג אותם ילכו לאבדון. אם אתה רוצה תשתמש בשני מספרים לבחירתך אבל את העבודה תבצע מהטלפון שלי.

אני לא עובד בשיווק, לא "משיג" לקוחות, לא בונה בנק לקוחות וכו'. תנסה לראות גם דברים אחרים.

קו טלפון פרטי ומכשיר פרטי מאפשר יותר גמישות ויותר שליטה. אם זה לא פוגע באינטרס של מקוה העבודה, אז למה לא?

כנ"ל רכב. לא רוצה את הרכב של המעסיק, עם תחזוקת ליסינג, צמיגים זולים וכו'. תשלם לי כל חודש את מה שעולה לך הרכב בתור הוצאות רכב וזהו. זה המצב העדיף מבחינתי. אעשה את כל הנסיעות עם הרכב הפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא צריך רכב וטלפון לעבודה גם לא תקבל.

כרב ת"ש אולי אבל אני אחשב אותו כחלק מעלות שכר אבל למה שאתן טלפון למי שלא צריך אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עסק המבוסס על אדם אחד , צריך לדעת להרגיל את לקוחותיו להסתדר בלעדיו גם שבוע שבועיים כשהוא יוצא לחופשה, בהתראה מספיק ארוכה לפני החופשה כדי שלא יצוצו פתאום בלת"מים.

רוב הבלת"מים צפויים, אם רק מסתכלים קצת מעבר לאף, וחלקם גם הפתרון שלהם סובל דיחוי, אלא אם אתה מנתח לב פתוח ויוצא לחופשה באמצע הניתוח.

ואם אתה טוב /מעולה במה שאתה נותן לאנשים, פניה שלהם במקרה חירום של מנורה צהובה שנדלקה למוסך אחר , לא תעביר את אותו לקוח למוסך האחר גם בהמשך..

תאוריה יפה שלא תמיד עובדת. אם זה פס ייצור או מכונה תעשיתית שעומדת, אתה לא תרגיל את הלקוח להמתין שבועיים. ונגיד עסק שלא מבוסס על בן אדם אחד אלא על שניים - שלושה. כשאחד מהם לא נמצא, האחרים עמוסים מאוד. לא תעזור להם אם אתה יכול, כמה דקות ביום, אפילו שאתה בחופש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

עצמאי שלא נכנס ל-mode הזה, עדיף לו שישאר שכיר.

זו מעמסה שצריך להשלים איתה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצמאי שלא נכנס ל-mode הזה, עדיף לו שישאר שכיר.

זו מעמסה שצריך להשלים איתה.

זו החלטה שלך בלבד ואינה מחוייבת המציאות.

אבל כנראה שלא נשכנע איש את רעהו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאוריה יפה שלא תמיד עובדת. אם זה פס ייצור או מכונה תעשיתית שעומדת, אתה לא תרגיל את הלקוח להמתין שבועיים. ונגיד עסק שלא מבוסס על בן אדם אחד אלא על שניים - שלושה. כשאחד מהם לא נמצא, האחרים עמוסים מאוד. לא תעזור להם אם אתה יכול, כמה דקות ביום, אפילו שאתה בחופש?

לא, כפי שאתאמץ כשהם בחופש כדי שייהנו מהחופשה שלהם.

ואם חולה ואם הלך למילואים?

הפכתם את עצמכם לעבדים ועוד אתם מרוצים מכך או חושבים כי כך צריך להיות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון שלי הפוך. ...בנוגע למענה טלפונים בתור עצמאי - כן, זה בעייתי. אי אפשר להתנתק לגמרי. מצד שני איזה שירות תוכל להעניק להם בזמן שאתה נמצא בחו"ל? ניסיון לימד אותי שלקוחות שלא מכבדים את הזכות לנוח הם לקוחות שלא שווה לשמר. הקטע בהצבת גבולות שתמיד יהיו אנשים שלא יאהבו את זה, אבל לא תציב גבולות פשוט תקרוס. אדם חכם אמר "you'll end up the most popular dead man in town".
שאני בחו"ל , אני עם מחשב נייד. כך שניתן להתחבר למחשב של הלקוח ולפתור את הבעיה לרוב . כמובן שמדובר במקרים נדירים , אבל זה כבר קרה לי פעמיים. ומצד שני היו לא מעט טיולים שהמחשב לא שימש לכלום במהלך כל הנסיעה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...