Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מחשב נייד מומלץ לרכוש על מנת לעבור תואר במדמ"ח בשלום?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וגם i7 מיותר, סתם מקצר את חיי הסוללה. וזה שיקול חשוב, לא תמיד יש שקע טעינה בסביבה הקרובה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בבן גוריון אין בעיה בדרך כלל.

מעבר לכך, אני עם i7 והסוללה מחזיקה בשקט כמה שעות טובות.

בייחוד כשחלק גדול מההרצאות מועברות בבניינים חדשים או בכיתות שעברו שיפוץ וישנם שקעי הטענה בשפע.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה טובה לעבוד עם מכונה וירטואלית, זה נוראי.

אני מריץ את זה על שולחני שחזק יותר מהלפטופ שלי וזה לא כיף גדול.

בדואל בוט העסק מתפקד הרבה יותר טוב.

נוחות וזמן. בהינתן והתקציב מאפשר זאת, 16GB יתן מספיק מרחב מחייה כדי להריץ ווינדוס 10 עם אובונטו (נגיד 16.04) בלי להזיע יותר מידי. לחלופין, אפשר להתקין לינוקס רזה יותר, כמו לובונטו ואז גם 8GB מספיק.

אין סיבה ממשית לעבוד עם דואל בוט. עדיף רק לינוקס.

נכון מאוד. אבל כשמבקשים להריץ תוכנות שעובדות רק בווינדוס, אתה קצת בבעיה D:

אין סיבה (1)להתעסק בכל החרא של תאימות והתקנת חבילות של לינוקס - עדיף רק מק :) רק שזה כבר עובר לבעיית תקציב.

(במאמר מוסגר - (2)כשכולם הזיעו קשה עם להתקין לינוקס , להתחבר לשרתי יוניקס מרחוק כדי לקמפל עבודות וכו - היה תענוג לעבוד ישירות על מק ושהכל פשוט עובד - וWindows היה במכונה וירטואלית בשביל הכמה קורסים שהיו ב.net)

(1) אני מצאתי את זה די עוזר בהבנה במע' הפעלה ובהתמודדות עם החלק היותר מעשי בתואר.

(2) אצלנו ברוב העבודות יש דרישה קשיחה שהתוכנה תקומפל ותרוץ על שרתי האונ', ולכן אין מנוס להתחבר. רק שאני לא מבין כל כך מה היה להזיע, מורידים ומתקינים תוכנה סטייל MobaXterm ומתחברים ב-ssh לשרת.

בתואר ועוד איך יש סיבה, אחת מהן: עבודות תיאורטיות שדורשים להקליד(1), עם נוסחאות מתמטיות.

(2) ניסיתי פעם אחת לפתור על דף - ראיתי שכל פעם שעושים תיקון זה גוזל ממני זמן, התחלתי לרשום במחשב, התרגלתי לכל הקיצורים ואני עושה את זה די מהר היום.

(1) באמת דורשים מכם להקליד עבודות?

(2) איך פותרים חדו"א ולינארית אם לא באמצעות דף ועט? :-P

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 זה סיפור יפה שמספרים לעצמיכם אבל לכל הוצאה יש מנהל חבילות שונה. זה קשקוש מוחלט לדעתי ובעיקר רעש לבן מחוסר סטנדרטיזציה.

לפחות במק brew איכשהו סטנדרטי ודיי יציב.

2 הדרישה הזו סבבה. ואתה תגלה שכשאתה מריץ gcc על כל סביבת לינוקס / יוניקס אתה מקבל אותו הדבר לעומת חלונות תגלה שזה לא שיקול.

ברור שהרצה סופית תעשה על הטרמינל באוניברסיטה אבל עד שתגיע לשם תוכל לעבוד בכיף על המחשב שלך.

הבעיה הרווחת זה שאנשים מנסים לקמפל c/c++ בקומפיילר של ויואל סטודיו :) מה שמוביל לזה שאחכ הפרויקטים לא רצים על שרתי לינוקס - בעיקר בגלל כל מנח importים ורעש לבן של .net.

מה שנקרא מניסיון :)

מק בערך 13 שנה ושימוש רצוף בסביבות לינוק ויןניקס בעבודה של מעל 15 שנה :)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות וזמן. בהינתן והתקציב מאפשר זאת, 16GB יתן מספיק מרחב מחייה כדי להריץ ווינדוס 10 עם אובונטו (נגיד 16.04) בלי להזיע יותר מידי. לחלופין, אפשר להתקין לינוקס רזה יותר, כמו לובונטו ואז גם 8GB מספיק.

אני לא נגד, אבל איזה נוחות ואיזה זמן?

מכונה וירטואלית לא עובדת יותר מהר (להפך, אפילו בשולחני), דואל בוט זורם הרבה יותר טוב, ולא כזה נורא לעבור בין ווינדוס לאובונטו, כאשר אתה עם SSD והמעבר אורך פחות מדקה.

זה לא קורה כמעט, ולרוב הדברים בתכלס יש פתרון מקביל בלינוקס.

(1) אני מצאתי את זה די עוזר בהבנה במע' הפעלה ובהתמודדות עם החלק היותר מעשי בתואר.

(2) אצלנו ברוב העבודות יש דרישה קשיחה שהתוכנה תקומפל ותרוץ על שרתי האונ', ולכן אין מנוס להתחבר. רק שאני לא מבין כל כך מה היה להזיע, מורידים ומתקינים תוכנה סטייל MobaXterm ומתחברים ב-ssh לשרת.

תיאורטית 2 נכון גם בבן גוריון, אבל את רוב העבודות אני מכין במעבדות, אז אני מהדר במעבדה, תכלס, אני יכול להתחבר מרחוק ולהדר מרחוק אם אני ממש צריך, דרך Putty או דרך הכלי שאתה ציינת. פחות קריטי. לא נתקלתי עדיין בבעיה בעבודות שהידרתי רק בלפטופ שלי או בשולחני ולא עברו הידור במחשבים של האוניברסיטה. נראה לי שזה יותר כסת"ח כזה.

(2) איך פותרים חדו"א ולינארית אם לא באמצעות דף ועט? :-P

1. לא, רק בקורס מבני נתונים דרשו עבודות מוקלדות. בקורס המקביל לבדידה, באוטומטים ובאלגוריתמים אין חובת הגשה של מודפס - אבל זה הרבה יותר נוח לתקן קובץ וורד מאשר להתחיל לתקן דפים שלמים כשאתה טועה.

2. בדף, אבל בחדו"א 1 ו-2 לא הייתה לנו הגשה של עבודות כלל. כנ"ל לגביי אלגברה 2, אז היה אפשר לפתור באופן לא מסודר על דף. באלגברה 1 הייתה הגשת עבודות, אך לא בדקו מה כתבת שם יותר מדי, סתם בדקו שהגשת משהו קשור (בכל זאת, מטריצות או וקטורים ולא איזה מתכון לעוגה), ולא הייתה ממש חשיבות לסדר או כאלה. (לא משתמע מכך שחיפפתי, פשוט לא היה ממש אכפת למישהו)

הדבר היחיד שאשכרה השקעתי בו בצורת ההגשה באלגברה 1 היה תרגילים שאיפשרו לנו להגיש לבדיקה כדי לקבל פידבק אמיתי על הפיתרון. שם כתבתי בכתב יד, אך באופן מסודר יותר.

עניתי לך במודגש.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת ובתמים לא זוכר את הפעם האחרונה שנתקלתי במשהו כזה. אפילו ל-Microsoft Office יש גרסה למק (למרות שלא מבין למה צריך את זה).

כמו שכתבתי קודם - latex. נסו את זה ולא תוכלו לחזור ל-equation editor המחו**ן. בעברית כבר דורשים את זה מסטודנטים בחלק מהקורסים המתקדמים בתיאוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע לא Lenovo Thinkpad? אמינות מוחלטת, מקלדת נהדרת, טא'צפד מעולה.

עכשיו שאני רואה סיקורים עליו. נשמע נהדר.

לא מוכרים אותו לא בKSP ולא בIVORY ולכן פספסתי אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למישהו יש מושג מה ההבדל בין שלושת הדגמים? לפי המפרט הטכני הם זהים. רק הקודים בסוף קצת שונים.

יש למישהו הכוונה? לפי דעתי זה המחשב המובחר. ב4000 ש"ח I7 16GB SSD+HDD ובעתיד אפשר להחליף את הHDD לעוד SDD.

https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=982303

https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=980259

https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=981287

[h=1]Lenovo ThinkPad E480 20KN004VIV[/h][h=1]Lenovo ThinkPad E480 20KN0062IV[/h][h=1]ThinkPad E480 20KN002WIV[/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לנושא האחריות - רק שנה אחריות. מעט לדעתי למחשב יקר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חשוב. הבנתי שהמחירים כתלות במערכת ההפעלה שיש להם.

4000 ש"ח נשמע לי דיל טוב. אני אלך על זה.

אני רכשתי בשניידר מחשבים ב-4000 ש"ח כולל שלוש שנים אחריות של IBM. פשוט פנטסטי.

כעת אין להם במלאי, אבל אני רואה שלהם כן -

https://www.pccenter.co.il/product/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%2D%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93%2Dlenovo%2Dthinkpad%2D13%2Dg2%2D20j1000jiv%2D%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%95?aff=Zap&aff_a=1

הרחבת אחריות תביא את מחיר המוצר ל-4100. זה מה שאני קניתי.

ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי בשניידר מחשבים ב-4000 ש"ח כולל שלוש שנים אחריות של IBM. פשוט פנטסטי.

כעת אין להם במלאי, אבל אני רואה שלהם כן -

https://www.pccenter.co.il/product/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%2D%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93%2Dlenovo%2Dthinkpad%2D13%2Dg2%2D20j1000jiv%2D%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%91%D7%95?aff=Zap&aff_a=1

הרחבת אחריות תביא את מחיר המוצר ל-4100. זה מה שאני קניתי.

ממליץ בחום.

זה מחשב ישן מאוד עם רק SSD ומעבד של לפני 2 דורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם המיליון - המעבד הוא החלק הכי פחות חשוב במערכת.

אה, וכשיש רק ssd המחשב קל יותר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מחשב ישן מאוד עם רק SSD ומעבד של לפני 2 דורות.

בחר מה שמתאים לך, אני ממליץ להוסיף את הכסף על השלוש שנים אחריות של IBM כך או אחרת.

אני אישית לא מרגיש שום בעיה עם המעבד דור 7, ואני עצמי סטודנט למדמ"ח (ואפילו הרצתי אנדרואיד סטודיו על המחשב הזה, שידוע בזוועות RAM ושות'. אם אינך משחק במחשב, איני רואה משהו עד כדי כך כבד שתריץ). הדבר היחיד שהיה חשוב לי זה SSD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת ובתמים לא זוכר את הפעם האחרונה שנתקלתי במשהו כזה. אפילו ל-Microsoft Office יש גרסה למק (למרות שלא מבין למה צריך את זה).

כמו שכתבתי קודם - latex. נסו את זה ולא תוכלו לחזור ל-equation editor המחו**ן. בעברית כבר דורשים את זה מסטודנטים בחלק מהקורסים המתקדמים בתיאוריה.

תוכל להמליץ על אחת לווינדוס?

MIKTEX?

PROTEXT?

TEX LIVE?

אני סך הכל צריך להקליד קצת משוואות בצורה נוחה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...