Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מחשב נייד מומלץ לרכוש על מנת לעבור תואר במדמ"ח בשלום?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב עוד 2 אופציות.

DELL LATITUDE 5490 500SSD/16GBRAM/i7/MX130

ASUS VIVO BOOK 14 500SSD/16GBRAM/I7/MX150

הDELL עולה 5500 ש"ח ומגיע עם 3 שנות אחריות. הASUS מגיע עם שנה אחריות בלבד אבל עולה כ4600 ש"ח.

ולדל סוללה ואיכות בנייה עדיפים, הASUS עם מסך 14 אינץ' כמו דל אבל בגוף לפטופ של 13.3 ועם כרטי סמסך MX150.

אפשר להוזיל את הדל ולקחת אותו עם המעבד המובנה של אינטל 620 בכ300 ש"ח. האם כדאי להשקיע 300 ש"ח בשדרות 620 מובנה של אינטל בMX130 2GB של NVIDIA?

אני נוטה לכיוון הדל. הוא נראה מחשב עבודה אמין יותר. הASUS נראה ומרגיש כאילו יצרו אותו מבקבוקי פלסטיק. הכל מקרקש, מרגיש זול ושנה אחריות בלבד.

יש למישהו משהו להגיד על הדל? במיוחד בדגש על האם כדאי להוסיף 300 ש"ח על כרטיס מסך?

המחשבים האלה הם אוברקיל רציני, תתכווץ לSSD256, I5, אם תקח מעבד דור 7 ותתקין וינדואוס עצמאית תוכל לסגור את הסיפור בפחות מ3K.

לדעתי גם על ה16GB ראם אפשר לוותר.

עריכה אחרונה על ידי kookoo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בכל זאת 3 שנים אחריות. מילה על השירות VIP?

מניסיון עם שני לפטופים של אסוס (השני לא שלי, אני לא עושה את אותה טעות פעמיים) - השירות באחריות היה נוראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבים האלה הם אוברקיל רציני, תתכווץ לSSD256, I5, אם תקח מעבד דור 7 ותתקין וינדואוס עצמאית תוכל לסגור את הסיפור בפחות מ3K.

לדעתי גם על ה16GB ראם אפשר לוותר.

מעבד דור 7 זה לא משתלם. במיוחד הI5 שמגיע בדור הקודם עם 2 ליבות לעומת הדור החדש שמגיע עם 4. ההפרש בביצועים משמעותי וההפרש במחיר מועט.

ב3K זה רק מחשבים באיכות בנייה נמוכה עם שנה אחריות בלבד.

אני לא רוצה להתפזר אבל מצד שני אני רוצה שיהיה לו שקט מהבחינה הזאת ב3 שנים הקרובות.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז i5 דור שמיני יעשה את העבודה. אם אתה ממש מתעקש קח i7, אבל באמת שחבל על הכסף.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבד דור 7 זה לא משתלם. במיוחד הI5 שמגיע בדור הקודם עם 2 ליבות לעומת הדור החדש שמגיע עם 4. ההפרש בביצועים משמעותי וההפרש במחיר מועט.

ב3K זה רק מחשבים באיכות בנייה נמוכה עם שנה אחריות בלבד.

אני לא רוצה להתפזר אבל מצד שני אני רוצה שיהיה לו שקט מהבחינה הזאת ב3 שנים הקרובות.

לגבי ההפרש במחיר, אם אתה אומר, אני מאמין.

לפני כמה חודשים רכשתי דל ווסטרו i5 ssd256 8gb ram דור 7 עם 3 שנות אחריות באילת תמורת 2600 שקלים. לומד מדמ''ח(אמנם רק בתחילת התואר), משמש גם לגלישה, סרטים וקצת משחקים. אישית, אין לי תלונות. לדעתי, כל שיפור שתכניס למפרט הוא מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חנות/מעבדה שמכבדת את עצמה תציע לך הרחבת אחריות בכמה מאות שקלים (עד 300 גג).

אז אם הסיבה לאוברקיל שאתה רוצה היא אחריות 3 שנים, אתה לא חייב. אני הרחבתי משנה ל-3 תמורת 190 שקלים בזמנו דרך KSP.

אם הסיבה היא כי בא לך לפנק את הבן (כי אם כבר אז כבר להשקיע עוד קצת), הרי זה מבורך.

דיברתי עם שני מכרים שסיימו תואר במדמ"ח. SSD 256+i5+8gb הספיק מעל ומעבר. בלי גיימינג כבד.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההפרש במחיר, אם אתה אומר, אני מאמין.

לפני כמה חודשים רכשתי דל ווסטרו i5 ssd256 8gb ram דור 7 עם 3 שנות אחריות באילת תמורת 2600 שקלים. לומד מדמ''ח(אמנם רק בתחילת התואר), משמש גם לגלישה, סרטים וקצת משחקים. אישית, אין לי תלונות. לדעתי, כל שיפור שתכניס למפרט הוא מיותר.

אחותי קנתה באילת תמורת 400-500₪ יותר, גם כן דל ווסטרו, אבל עם מעבד i5 דור שמיני, הרדיסק 1TB ו-SSD 128GB. (כמובן גם 3 שנות אחריות)

בתכלס, המחשב הזה עם SSD 256GB כנראה יעלה קצת פחות ממה שעלה לה.

אם כבר משקיעים סכום כסף, והמחשב צריך להחזיק 3-4 שנים, לדעתי כבר עדיף להשקיע בטכנולוגיה מודרנית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^גיימינג כבד יקשה יותר על השלמת תואר במדמ"ח מאשר i5 עם 2 ליבות או 4 :)

LOL

אם להיות סאחי ולהתייחס לנקודה שלך ברצינות: אני באמת לא מבין בזה כלום, אבל שניהם שיחקו לא מעט וסיימו בסדר גמור. ברור לי שזה תואר קשה, שמצריך הרבה תרגול ובלה בלה, אבל אני מניח - מהיכרות עם עומס אקדמי - שניהול זמנים יעיל מאפשר לא מעט מרווח לחיים אישיים (מה להכניס בזמן האישי זו שאלה אחרת).

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה הם למדו, אני יכול להגיד שאני ורוב החברים שלי לתואר לא מוצאים הרבה זמן לחיים אישיים. (בטח שלא עם המערכת המומלצת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד בטכניון ואחד בתל אביב. אני לא בקשר עמוק אתם, אז אני לא יודע על סידורי מערכות וזה, אבל היינו משחקים משחקי מחשב מדי פעם.

דור, אתה מצליח לעבוד? איזו שנה אתה?

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה די מפתיע, כי כל האוניברסיטאות האלו הן מתוך הנחשבות בשוק ובכולן התואר נחשב קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL

אם להיות סאחי ולהתייחס לנקודה שלך ברצינות: אני באמת לא מבין בזה כלום, אבל שניהם שיחקו לא מעט וסיימו בסדר גמור. ברור לי שזה תואר קשה, שמצריך הרבה תרגול ובלה בלה, אבל אני מניח - מהיכרות עם עומס אקדמי - שניהול זמנים יעיל מאפשר לא מעט מרווח לחיים אישיים (מה להכניס בזמן האישי זו שאלה אחרת).

חלוקת זמן זה משהו מאד אישי וזה בערך התמצית של היכולת להצליח בלימודים או להכשל בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד בטכניון ואחד בתל אביב. אני לא בקשר עמוק אתם, אז אני לא יודע על סידורי מערכות וזה, אבל היינו משחקים משחקי מחשב מדי פעם.

דור, אתה מצליח לעבוד? איזו שנה אתה?

רק עכשיו ראיתי את השאלה לגביי העבודה.

אני עובד במשהו שדורש ממני מעט שעות במשך הסמסטר, מסיים תכף שנה שניה. אם אמצא משהו בקיץ אז אפרוס את התואר לעוד חצי שנה או שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה.

רק להדגיש שלא אמרתי שהיה להם קל או לא עמוס. פשוט במהלך הסמסטר, למעט תקופות מבחנים, הם טענו שיש מספיק זמן פנוי גם למשחקי מחשב וגם לבילויים אחרים. מניח שזה תלוי בעוד גורמים (עבודות, מחויבויות בבית, משפחה וזוגיות וכו').

אחותי לומדת תארים עמוסים ובשנה הראשונה היא גם הייתה עמוסה בטירוף, אבל עם השנים זמן הלימוד שלה יורד משמעותית והציונים דווקא מטפסים. מניח שזה אלמנט של "ללמוד איך ללמוד", משהו שבא עם ניסיון, כמו גם ניהול זמנים.

לדעתי האישית, מאוד יעיל להתאוורר עם תחביבים ופנאי דווקא כדי למקסם את יעילות הלמידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...