Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מחשב נייד מומלץ לרכוש על מנת לעבור תואר במדמ"ח בשלום?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה תלוי מאוד באיזה תחום הפרויקט.

אשמח להתייחסות לשאלה שלכבודה העליתי מחדש את העניין:

לפטופ לרכישה, מעבד יוצא מגדר הסטנדרט.

מאז ומתמיד AMD הציעו מעבדים עם ציונים מאוד גבוהים ויחס מאוד גבוה של תמורה למחיר.

מתעניין בלפטופ עם מעבד חזק מאוד, יתרון ליכולת הגבוהה ביותר לליבה (יענו fast single-core performance)

4 ליבות.

תקציב באזור ה-7000, אבל הצעה עם מעבד חזק יותר תישקל בהתאם.

הצעות תתקבלנה בברכה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה תלוי מאוד באיזה תחום הפרויקט.

אשמח להתייחסות לשאלה שלכבודה העליתי מחדש את העניין:

לפטופ לרכישה, מעבד יוצא מגדר הסטנדרט.

תתחיל את החיפוש מהטבלה הזו:

https://www.cpubenchmark.net/laptop.html#

ותבדוק מעבד מעבד מה נכנס בתקציב שלך.

לדוגמא i7-7820HK, חיפוש בזאפ מראה שכל המחשבים שיש להם את המעבד עולים מעל 10,000 ש"ח.

*הטבלה מראה ציון משוקלל למרובה ליבות, אבל הכי פשוט לבדוק קודם את אלו עם מהירות השעון הגבוהה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעניין בלפטופ עם מעבד חזק מאוד, יתרון ליכולת הגבוהה ביותר לליבה (יענו fast single-core performance)

4 ליבות.

תקציב באזור ה-7000, אבל הצעה עם מעבד חזק יותר תישקל בהתאם.

הצעות תתקבלנה בברכה!

.

שאלה טובה.

אני מנסה להסגר מזה זמן על מחשב שעונה בערך לתיאור שלך (למעט התקציב), נועד להחליף את ה-X220 המזדקן שלי, שמתחתי את השימוש בו הרבה מעבר ליכולותיו המקוריות.

כנראה שהמחשב הכי רוצח שתוכל לקנות בכסף זה Dell Alienware כלשהו. לפי בדיקה זריזה באתר של דל, אתה יכול להביא Alienware 15 עם i7-8750H במזוודה מארה"ב, ואולי אפילו יישאר לך עודף למונית מנתב"ג.

אצלי מדובר במחשב עבודה עסקי, אני אישית תכננתי במשך זמן רב על לנובו T470p ואח"כ חיכיתי למחליף שלו T480p שיגיע, אבל כנראה שלמרבה האכזבה סדרת T4XXp תבוטל ולא יהיה לה המשך. בינתיים אני ממשיך לשבת על הגדר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לAMD אין כרגע מה להציע במובייל מול

i7-8750H או i9-8950HK.

בעצם, לאסוס יש דגם עם Ryzen 7 1700, מעבד דסקטופ 8 ליבות. אבל מדובר במחשב 17 אינטש גדול וכבד.

אם מתאים לך, בדוק אפשרות להביא אותו מארה"ב. נכנס לתקציב.

https://www.amazon.com/Gaming-FreeSync-Display-Editing-GL702ZC/dp/B077GBJCNC

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים - נראה לי שקצת נסחפנו...

תכל'ס i5 כלשהו עם SSD ו-8GB זכרון יספיק לכל סטודנט מעל הראש.

יש מבחר של עשרות דגמים בארץ מהיצרנים הגדולים שאפשר לרכוש, לקבל עודף מ-3000 ש"ח ומשני קילו, ואחריות ל-3 שנים בארץ

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל מראש שלא קראתי את כל הדיון אבל לפותח השרשור -

תמיד כשעולה השאלה אני מזכיר את המשולש המיתולוגי שקשור בבחירת מחשב - יכולות, מחיר, משקל. אי אפשר לקנות מחשב עם יכולות וקל במחיר זול, אי אפשר לקנות מחשב קל וזול ושיהיה עם יכולות ואי אפשר לקנות מחשב עם יכולות וזול ושלא ישקול כמו משאית.

אתה לא צריך מחשב יותר חזק מi5 עם 8 ג'יגה זכרון וSSD - מה גם שניידות זה דבר חשוב ולכן מחשב נייד עם משקל נמוך עדיף בהרבה. במחירים של היום ועם ההתקדמות של הטכנולוגיה עדיף לך לקנות מחשב שיספיק לשנתיים-שלוש ואז אם צריך לקנות מחשב נוסף חדש.

איך אני מחשב את זה? היום מחשב כמו שציינת "תותח" במשקל סביר יעלה 5-6 אלף ש"ח. אם תקנה מחשב ב-3 אלף לכאורה נשארו לך מה-6 שרצית לבזבז 3. בעוד שנתיים המחשב שתקנה ב-3 אלף יהיה חזק יותר מהמחשב שאתה רוצה לקנות היום ב-6 וגם יהיה חדש על כל המשתמע מכך.

שורה תחתונה, תקנה מחשב זול יחסית היום עם i5, 8 ג'יגה זכרון ו-256 ג'יגה כונן קשיח ואם בעוד שנתיים תרגיש שהוא כבר לא מספיק תקנה אחד נוסף.

מקווה שעשה שכל.

נ.ב

8 ג'יגה מספיק מעל ומעבר להריץ windows 10 ועליו מכונה וירטואלית של לינוקס עם 2-3 ג'יגה זכרון (ואין צורך ביותר מזה).

עריכה אחרונה על ידי FunkyP
גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שקונים מחשב סביר ולא משהו מאוד פשוט, אין סיבה שלא יחזיק את ה-3-4 שנים של התואר. (למה 4? כי יש כאלו שפורסים עקב לחץ או עקב כשלונות בקורסים שניתנים רק פעם בשנה)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בבית 3 מחשבים ניידים (פוג'יטסו, דל, לנובו ). כולם עם מעבד I5 מדורות שונים. שני מחשבים בני שלוש ועוד אחד בן 5. אין שום סיבה להחליף אותם במחשב חדש יותר בשביל סטודנט ממוצע.

אגב, רק למחשב הישן ביותר יש יציאה VGA, אותה הייתי צריך כבר כמה פעמים כדי להתחבר למקרנים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל את החיפוש מהטבלה הזו:

https://www.cpubenchmark.net/laptop.html#

ותבדוק מעבד מעבד מה נכנס בתקציב שלך.

לדוגמא i7-7820HK, חיפוש בזאפ מראה שכל המחשבים שיש להם את המעבד עולים מעל 10,000 ש"ח.

*הטבלה מראה ציון משוקלל למרובה ליבות, אבל הכי פשוט לבדוק קודם את אלו עם מהירות השעון הגבוהה יותר.

באמת התחלתי משם. תודה!

לדעתי לא נכון להסתכל רק על מהירות השעון, יש עוד כמה שכבות של CACHE מאוד משמעותיות ואולי עוד גורמים משפיעים בארכיטקטורה הכוללת.

יש לאתר הזה גם עמוד שמדרג ביצועי SINGLE CORE אבל אני קצת מאבד את עצמי בניסיון להבין מה הולך גם בלפטופ ומה מגיע ארצה ובאיזה מחיר...

שאלה טובה.

אני מנסה להסגר מזה זמן על מחשב שעונה בערך לתיאור שלך (למעט התקציב), נועד להחליף את ה-X220 המזדקן שלי, שמתחתי את השימוש בו הרבה מעבר ליכולותיו המקוריות.

כנראה שהמחשב הכי רוצח שתוכל לקנות בכסף זה Dell Alienware כלשהו. לפי בדיקה זריזה באתר של דל, אתה יכול להביא Alienware 15 עם i7-8750H במזוודה מארה"ב, ואולי אפילו יישאר לך עודף למונית מנתב"ג.

אצלי מדובר במחשב עבודה עסקי, אני אישית תכננתי במשך זמן רב על לנובו T470p ואח"כ חיכיתי למחליף שלו T480p שיגיע, אבל כנראה שלמרבה האכזבה סדרת T4XXp תבוטל ולא יהיה לה המשך. בינתיים אני ממשיך לשבת על הגדר.

תודה רבה!

בשלב זה לא רלוונטי להביא מחשב מארה"ב. דרושה קנייה מקומית.

לAMD אין כרגע מה להציע במובייל מול

i7-8750H או i9-8950HK.

בעצם, לאסוס יש דגם עם Ryzen 7 1700, מעבד דסקטופ 8 ליבות. אבל מדובר במחשב 17 אינטש גדול וכבד.

אם מתאים לך, בדוק אפשרות להביא אותו מארה"ב. נכנס לתקציב.

https://www.amazon.com/Gaming-FreeSync-Display-Editing-GL702ZC/dp/B077GBJCNC

האמת שכיוונתי בהתחלה ל RYZEN 1700, ולא רציתי לציין אותו כדי לשמוע הצעות באופן פתוח.

לגבי המחשב הספציפי הזה הייתי בקשר עם כמה חנויות, ומבררים לגבי המלאי שלו.

תודה רבה לכל התגובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ככה אז שים לב שיוצאים דגמים מעודכנים עם רייזן 2700 שעדיף בהרבה עקב מהירות טורבו עדיפה בכל הליבות, אני ראיתי שאייסר הכריזו על גירסה עם 2700+VEGA 56.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל מראש שלא קראתי את כל הדיון אבל לפותח השרשור -

תמיד כשעולה השאלה אני מזכיר את המשולש המיתולוגי שקשור בבחירת מחשב - יכולות, מחיר, משקל. אי אפשר לקנות מחשב עם יכולות וקל במחיר זול, אי אפשר לקנות מחשב קל וזול ושיהיה עם יכולות ואי אפשר לקנות מחשב עם יכולות וזול ושלא ישקול כמו משאית.

אתה לא צריך מחשב יותר חזק מi5 עם 8 ג'יגה זכרון וSSD - מה גם שניידות זה דבר חשוב ולכן מחשב נייד עם משקל נמוך עדיף בהרבה. במחירים של היום ועם ההתקדמות של הטכנולוגיה עדיף לך לקנות מחשב שיספיק לשנתיים-שלוש ואז אם צריך לקנות מחשב נוסף חדש.

איך אני מחשב את זה? היום מחשב כמו שציינת "תותח" במשקל סביר יעלה 5-6 אלף ש"ח. אם תקנה מחשב ב-3 אלף לכאורה נשארו לך מה-6 שרצית לבזבז 3. בעוד שנתיים המחשב שתקנה ב-3 אלף יהיה חזק יותר מהמחשב שאתה רוצה לקנות היום ב-6 וגם יהיה חדש על כל המשתמע מכך.

שורה תחתונה, תקנה מחשב זול יחסית היום עם i5, 8 ג'יגה זכרון ו-256 ג'יגה כונן קשיח ואם בעוד שנתיים תרגיש שהוא כבר לא מספיק תקנה אחד נוסף.

מקווה שעשה שכל.

נ.ב

8 ג'יגה מספיק מעל ומעבר להריץ windows 10 ועליו מכונה וירטואלית של לינוקס עם 2-3 ג'יגה זכרון (ואין צורך ביותר מזה).

יש מחשבים ניידים עם I5 דור שמיני, 8GB זיכרון ו-SSD בגודל 256 סביב 3000-3500 ש"ח בארץ. אמנם המחשב הוא לא מסדרה פרימיום, אבל בהחלט מספקת.

לפי מה שאני מבין מכל השרשור הזה: סטודנטים למדעי המחשב רוצים מסך גדול. כאן מתחילה הבעיה: מחשב עם מסך גדול = משקל גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש, למשל האסוס שהיה באמאזון בגודל 15.6 עם דור שמיני בכ2500 שקל שוקל כ1.6 קילו, זה סביר מאוד לדעתי לגודל הזה.

https://www.amazon.com/gp/product/B0762S8PYM/ref=s9_acss_bw_cg_PCLTMC_2d1_w?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-2&pf_rd_r=1G4RVY5KHYZ5R7FVS4VA&pf_rd_t=101&pf_rd_p=06cb766f-aa07-4557-a94e-fcaa99aa31ae&pf_rd_i=565108

לעומתו השיומי שיש לי מרגיש כבד בהרבה.

בארץ ראיתי את סידרת ה330S של לנובו, יש ב14 וגם ב15.6, שווה ליבדוק.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון, כפי שאני רואה בביתי, הוא מחשבים קטנים (במקרה שלי "13.3), ובבית מסך "22-24 (ואפילו שניים). כך נהנים מנוחות בדרכים - לא לשכוח שמחשב גדול אינו רק כבד, אלא גם מסורבל - ובבית נדל"ן נוח לעבודה.

כמעט בכל בית יש מסכים שנותרו מהמחשב הנייח, יש להם חיים חדשים עם הנייד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...