Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מחשב נייד מומלץ לרכוש על מנת לעבור תואר במדמ"ח בשלום?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתעלק על השרשור

מתחיל השנה לימודי הנדסת תוכנה ,כרגע המחשב הנייח היחידי שלי על סף מוות ואני צריך מחשב נייד

אחרי שיקולים אני מעדיף רק נייד והתקציב הוא 4 אלף עד 5.

כמו שהבנתי ללימודים הדרישות לא ממש גבוהות.

השימושים יהיו בעיקר ללימודים ובזמן הפנוי למשחקיי STEAM פוטשופ וכו'..

הדרישות שלי הם כאלה : מעבד די חדיש מהדורות החדשים ,המשקל של המחשב לא כלכך קריטי

I7/I5

SSD 256 לפחות

RAM 8/16

מסך FULL HD

סוללה חזקה , מעדיף לשלול את המחשבי של Asus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הבעיה היא שמחשבי גיימינג לרוב יהיו עם מסך גדול יחסית, זה לא הולך עם סוללה חזקה שתחזיק הרבה זמן. (מעבר לכך אתה חושב שהמשקל לא קריטי, אבל אתה הולך להסתובב עם הלפטופ על הגב ל-4 שנים, אז כדאי שתחשוב שנית)

האם רכישה באילת באה בחשבון?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור

מתחיל השנה לימודי הנדסת תוכנה ,כרגע המחשב הנייח היחידי שלי על סף מוות ואני צריך מחשב נייד

אחרי שיקולים אני מעדיף רק נייד והתקציב הוא 4 אלף עד 5.

כמו שהבנתי ללימודים הדרישות לא ממש גבוהות.

השימושים יהיו בעיקר ללימודים ובזמן הפנוי למשחקיי STEAM פוטשופ וכו'..

הדרישות שלי הם כאלה : מעבד די חדיש מהדורות החדשים ,המשקל של המחשב לא כלכך קריטי

I7/I5

SSD 256 לפחות

RAM 8/16

מסך FULL HD

סוללה חזקה , מעדיף לשלול את המחשבי של Asus

הכי תמורה לכסף , בקרוב יש BF הוא יהיה במבצע , הדור הקודם עלה 950$ עד הבית שווה ביותר.

https://www.amazon.com/Acer-Predator-i7-8750H-Overclockable-PH315-51-78NP/dp/B07CTHLX8C/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור ופול - כמה הערות, מתוך הניסיון (שני סטודנטים - האחד לקראת סיום תואר שני באוירונאוטיקה, האחר לקראת סיום תואר מהנדס תעו"נ במגמת מערכות מידע):

1. גודל ומשקל - המומלץ "13.3-14, לא יותר. הדבר הזה מתנייד עליך כל הזמן, וכל גרם קובע. לא לשכוח - מוץ מהמחשב סוחבים גם מטען, ערברון ואוליעוד מיוד, שלא לדבר ל המחברות כלי הכתיבה, ארוחת הצהריים ובקבוק המים\קפה, ולפעמים גם תיק לשעור הספורט או אימון בחד"כ או בריכה. בקיצור - רצוי שהפק"ל יהיה קל ומשופצר.

2. בעניין שפצור - להשקיע בתיק גב איכותי - קל, נוח, מרופד, אטום לגשם, בעלמספר תאים ונפח מספקים לכל מה שצויין בסעיף הקודם (למעט ציוד ספורט שממילא מצריך תיק נפרד). עניין של כמה מאות ש"ח. להחלטתך אם מתוך תקציב המחשב או בנוסף לו.

3. בבית לשדך למחשב מסך, מקלדת וערבר נייחים איכותיים, וגם כל מיני אבזרים מוזרים כמו מפצל USB, מפצלי חשמל, כלים למיניהם, אולי בסיס להנחת המחשב, פד ערבר אם אתה נזקק לו, ועוד כהנה וכהנה. אם אין לך כאלה יהיה לך צורך לתקצב גם אותם. שוב - החלטתך אם מתקציב רכישת המחשב או תקציב נפרד.

4. איכות הבניה של המחשב - בניגוד לדעתו של דור דעתי היא שהמחשב חייב להיות באיכות בניה טובה. לא כתבתי סדרה עסקית עליונה, אבל בהחלט לא מחשב שיתפרק בתיק. מניסיון עם מחשב נפלא שנפח את נשמתו כעבור שנתיים כיון שפשוט התפרק בתיק. אם הברירה היא i7 במחשב בסיסי או i5 במחשב בנוי היטב - חד משמעית, בחר בשני. הוא יחיה יותר שנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שמחשבי גיימינג לרוב יהיו עם מסך גדול יחסית, זה לא הולך עם סוללה חזקה שתחזיק הרבה זמן. (מעבר לכך אתה חושב שהמשקל לא קריטי, אבל אתה הולך להסתובב עם הלפטופ על הגב ל-4 שנים, אז כדאי שתחשוב שנית)

האם רכישה באילת באה בחשבון?

את האמת באמת שלא אכפת לי המשקל , גר לא רחוק מהמכללה וכמעט ומתנייד בקלות לא סוחב את המחשב

כן שכחתי לציין אני ארכוש את המחשב באילת אז התקציב בהתאם

הכי תמורה לכסף , בקרוב יש BF הוא יהיה במבצע , הדור הקודם עלה 950$ עד הבית שווה ביותר.

https://www.amazon.com/Acer-Predator-i7-8750H-Overclockable-PH315-51-78NP/dp/B07CTHLX8C/

המחשב נראה מפלצתי !

רכישה בחו"ל לא יקרה , רק אחריות מורחבת בארץ .

המחשב נמכר ב7 אלף בארץ מטורף , הוא גם מגיע ללא הארד דיסק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ +1 מה שספריאל כתב.

חוץ מזה, במקום לשאול אפשר פשוט לקרוא את השרשור מההתחלה.

התמצית מבחינתי:

מסך 14"

משקל עד סביבות 2.5 קילו לכל היותר

SSD 256 GB (לפחות)

סדרה חצי-עסקית (Dell Vostro למשל)

8 GB זכרון לפחות (מניח שפחות מזה לא מוצע גם ככה)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. גודל ומשקל - המומלץ "13.3-14, לא יותר. הדבר הזה מתנייד עליך כל הזמן, וכל גרם קובע.

דווקא הבדלי המשקל בתיק זניחים. הבדלי הנוחות בין מסך קטן לגדול הוא בעיקר כמה נוח לעבוד איתו על הברכיים

את ההבדלים באיכות הבנייה בין סדרה עסקית לרגילה לא רואים בד"כ בעין ולא קוראים במפרט.

על איכות בנייה משלמים ביוקר, וגם איכות בנייה + משקל קל, עוד יותר.

אם הייתי צריך לוותר על משהו זה על משקל, תמורת, למשל, ביצועים יותר טובים או מסך עדיף.

ודרך אגב, לעבודה מסך מט עדיף על מבריק

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור ופול - כמה הערות, מתוך הניסיון (שני סטודנטים - האחד לקראת סיום תואר שני באוירונאוטיקה, האחר לקראת סיום תואר מהנדס תעו"נ במגמת מערכות מידע):

1. גודל ומשקל - המומלץ "13.3-14, לא יותר. הדבר הזה מתנייד עליך כל הזמן, וכל גרם קובע. לא לשכוח - מוץ מהמחשב סוחבים גם מטען, ערברון ואוליעוד מיוד, שלא לדבר ל המחברות כלי הכתיבה, ארוחת הצהריים ובקבוק המים\קפה, ולפעמים גם תיק לשעור הספורט או אימון בחד"כ או בריכה. בקיצור - רצוי שהפק"ל יהיה קל ומשופצר.

2. בעניין שפצור - להשקיע בתיק גב איכותי - קל, נוח, מרופד, אטום לגשם, בעלמספר תאים ונפח מספקים לכל מה שצויין בסעיף הקודם (למעט ציוד ספורט שממילא מצריך תיק נפרד). עניין של כמה מאות ש"ח. להחלטתך אם מתוך תקציב המחשב או בנוסף לו.

3. בבית לשדך למחשב מסך, מקלדת וערבר נייחים איכותיים, וגם כל מיני אבזרים מוזרים כמו מפצל USB, מפצלי חשמל, כלים למיניהם, אולי בסיס להנחת המחשב, פד ערבר אם אתה נזקק לו, ועוד כהנה וכהנה. אם אין לך כאלה יהיה לך צורך לתקצב גם אותם. שוב - החלטתך אם מתקציב רכישת המחשב או תקציב נפרד.

4. איכות הבניה של המחשב - בניגוד לדעתו של דור דעתי היא שהמחשב חייב להיות באיכות בניה טובה. לא כתבתי סדרה עסקית עליונה, אבל בהחלט לא מחשב שיתפרק בתיק. מניסיון עם מחשב נפלא שנפח את נשמתו כעבור שנתיים כיון שפשוט התפרק בתיק. אם הברירה היא i7 במחשב בסיסי או i5 במחשב בנוי היטב - חד משמעית, בחר בשני. הוא יחיה יותר שנים.

אביזרים בנפרד כבר יש מהמחשב הנייח

יש מסך , מקלדת עכבר , חיבור לטלווזיה

אבל עדיין 14 אינץ קטן מידי לדעתי, כי ברגע שתעביר את המדיה למסך הרגיל והפשוט אתה תאבד את כל היופי שבמסכים החדשים כיום

מודה לכם על הטיפים וההמלצות עשיתי שיקולים

^ +1 מה שספריאל כתב.

חוץ מזה, במקום לשאול אפשר פשוט לקרוא את השרשור מההתחלה.

התמצית מבחינתי:

מסך 14"

משקל עד סביבות 2.5 קילו לכל היותר

SSD 256 GB (לפחות)

סדרה חצי-עסקית (Dell Vostro למשל)

8 GB זכרון לפחות (מניח שפחות מזה לא מוצע גם ככה)

עברתי על כל העמודים , אני לא מבין לא במעבדים ולא בכרטיסי מסך

פירסמתי פה כדאי לקבל דגם ספציפי ומומלץ של לנובו או דל שעומד בדרישות שלי.

אשמח להמלצה לפי הנסיון שלכם שנוגע בכל הדברים שציינתם כגון איכות הבנייה של המחשב והנסיון הרחב שלכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה:

https://www.pc365.co.il/product-15565-Dell_Vostro_5471_VM_RD09_10430_%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%99

על אותו הדגם (5471) אתה יכול לעשות וריאציות עם מעבד, כרטיס מסך, גודל SSD, תוספת זכרון כרצונך.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פול - אין ספק שברכישת מחשב "15.6 תקבל הרבה יותר "פח לשקל" כפי שמקובל לכתוב כאן בדיונים על רכב: מחשב "15.6 יהיה הזול ביותר לאותו מפרט חומרה, ולכאורה יהיה עדיף מבחינת נדל"ן. זה נכון לגמרי כל עוד מדובר במחשב שולחני או "תחליף לשולחני". אבל אתה רוצה לקנות מחשב נייד, ובמקרה שלך הדגש הוא על הניידות. מחשב "15.6 ישקול כמה מאות גרם נוספים ויתפוס עוד כמה מאות סמ"ק בתיק, ואתה תרגיש אותם יום יום. חסרון נוסף - המסך יצרוך יותר אנרגיה -ומכאןשחיי הסוללה בין טעינות יתקצרו, וגם זה מדד חשוב בניידות.

לכן - כפי שאתה צריך סופרמיני זריזה וחסכונית ולא ג'יפון מסורבל וצמא דלק, אתה צריך מחשב "13.3-14 (שים לב שאני לא כותב "10-12, אלה באמת קטנים מדי, ובגימור עסקי יהיו יקרים) שיהיה נוח להתניידות, ולא "15.6 גדול, מסורבל וצמא לחשמל. ובבית יעמדו לרשותך מסך, מקלדת ועכבר נוחים (הזכרתי קודם אבזרי עזר - אני בטוח שאין לך בבית עכברון כיס קטן אלא עכבר שולחני גדול - וזה בסדר למטרות שלך עד כה, אבל תזקק גם לעכבר הנייד).

לגבי כרטיסי המסך - לא תחום התמחות שלי. תביא בחשבון גם הם זללני אנרגיה, וצריכה להיות לך אפשרות למיתוג בין הכרטיס המובנה במעבד שיהיה חסכוני בחשמל ויתאים למשימות הלימודים, לכרטיס החיצוני הזללן שבו תשתמש למעט המשחקים שתוכל לשחק, כאשר המחשב מחובר לרשת החשמל בבית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידה: אותה חנות, אותו דגם (vostro 5471), מפרט זהה (עד לרמת הצבע) - אבל מס׳ הדגם והמחיר שונים (לא בהרבה - 50-175 ש״ח). מה ההבדל?

https://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?productid=24269

https://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?productid=24237

https://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?productid=22293

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...