Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מחשב נייד מומלץ לרכוש על מנת לעבור תואר במדמ"ח בשלום?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב... גם הE480 של LENOVO נופל מהפרק...

בעיות התחממות קשות גם מהמעבד וגם מכרטיס המסך של AMD.

היה מספר נסיונות לתקן את זה על ידי עדכוני BIOS ומה שהתקבל בעצם זה מחשב מסורס עם כרטיס מסך שנותן אותה תפוקה של כרטיס מסך מובנה במעבד INTEL. ואם עוד שקלתי להתפשר על זה גיליתי שלמרות הסרוס של כרטיס המסך המכשיר עדיין מתחמם קשות סתם בגלל יכולות קירור מאוד נמוכות של הנייד.

התאכזבי שוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה לא תמצא מחשב מושלם, בטח לא במסגרת התקציב הזה.

לדעתי אחת הבחירות הטובות בתקציב:

https://ksp.co.il/?select=.268..271..132..214..213.&kg=&list=1&sort=99&glist=1&uin=45290&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

יש פה 3 שנות אחריות בבית הלקוח, מעבד מהדור האחרון, 8GB ראם, הרדיסק 1TB ו-SSD 128GB ומאיץ גרפי, לא RX550, אבל משהו יותר טוב מהמובנה למשחקים.

יש גם את אותו מחשב עם מעבד i7:

https://ksp.co.il/?select=.268..271..132..214..213.&kg=&list=1&sort=99&glist=1&uin=45508&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להמליץ על אחת לווינדוס?

MIKTEX?

PROTEXT?

TEX LIVE?

אני סך הכל צריך להקליד קצת משוואות בצורה נוחה.

לווינדוס, לטעמי השילוב הכי מוצלח הוא MikTex (ה-basic installer) ו-TexnicCenter בתור editor (הוא כבר ידע בעצמו להתקין כל חבילה שחסרה לך).

אבל יש אופציה אחרת שהיא מאוד פופולרית כיום (בהנחה שיש לך חיבור קבוע לרשת) - online editors. מייתר את כל עניין ההתקנה המקומית, ומאפשר גם לחבר מסמכים במשותף עם אחרים. לדעתי בווינדוס זו האופציה הטובה ביותר. ממליץ מאוד על ShareLatex.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהתחלתי ללמוד חיכיתי כמה שבועות ובדקתי את הדרישות ממחשב בתואר שלי עם סטודנטים מסמסטרים מתקדמים.

לאחרונה, הרבה מחברי לספסל הלימודים עוברים לטאבלט ועט שמתפקדים נהדר גם בתור מחברת וגם בתור נייד.

אולי כדאי לחכות לתחילת הסמסטר ולראות את המצב בשטח.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תמצא מחשב מושלם, בטח לא במסגרת התקציב הזה.

לדעתי אחת הבחירות הטובות בתקציב:

https://ksp.co.il/?select=.268..271..132..214..213.&kg=&list=1&sort=99&glist=1&uin=45290&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

יש פה 3 שנות אחריות בבית הלקוח, מעבד מהדור האחרון, 8GB ראם, הרדיסק 1TB ו-SSD 128GB ומאיץ גרפי, לא RX550, אבל משהו יותר טוב מהמובנה למשחקים.

יש גם את אותו מחשב עם מעבד i7:

https://ksp.co.il/?select=.268..271..132..214..213.&kg=&list=1&sort=99&glist=1&uin=45508&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

4 שעות סוללה לכל היותר בשימוש קל זה לא משהו כ"כ להיט לסטודנט.

וגם מסך TN עם בהירות מסך נמוכה מאוד אפילו ביחס למסכים הזולים בשוק.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשבכיתות רבות יש שקעים להטעין זה לא כזה נורא.

רוצה זמן סוללה טוב יותר? וותר על המאיץ הגרפי וקח לפטופ עם מסך 13.3. הדל שלי בן שנתיים ובשימוש סביר מחזיק עדיין 5-6 שעות.

לגביי המסך - סיפור אחר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי Dell XPS 15 יכול להתאים, בתנאי שאתה הולך על ה i3 עם מסך HD (לא 4k) וסוללה פנימית נוספת, אמור לתת מעל 12 שעות עבודה.

המקלדת נוחה מאד והמחשב עצמו יחסית קומפקטי - זה 15.6" בגודל של 14".

*יש מצב שתצטרך לייבא אותו מארהב, יש אחד באאוטלט של דל ב 700$.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לווינדוס, לטעמי השילוב הכי מוצלח הוא MikTex (ה-basic installer) ו-TexnicCenter בתור editor (הוא כבר ידע בעצמו להתקין כל חבילה שחסרה לך).

אבל יש אופציה אחרת שהיא מאוד פופולרית כיום (בהנחה שיש לך חיבור קבוע לרשת) - online editors. מייתר את כל עניין ההתקנה המקומית, ומאפשר גם לחבר מסמכים במשותף עם אחרים. לדעתי בווינדוס זו האופציה הטובה ביותר. ממליץ מאוד על ShareLatex.

היום ניסיתי. ענק. לא מבין איך חייתי לפני זה. קל ללימוד ומאוד קל לתפעול.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי Dell XPS 15 יכול להתאים, בתנאי שאתה הולך על ה i3 עם מסך HD (לא 4k) וסוללה פנימית נוספת, אמור לתת מעל 12 שעות עבודה.

המקלדת נוחה מאד והמחשב עצמו יחסית קומפקטי - זה 15.6" בגודל של 14".

*יש מצב שתצטרך לייבא אותו מארהב, יש אחד באאוטלט של דל ב 700$.

ה-xps למיניהם טובים מאוד אבל לא נכנסים לתקציב. אאוטלט זה לא refurbished במקרה הזה?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון החדש זה להביא לפטופ של שיאומי מחו"ל. יוצא 5000₪ כולל משלוח ומיסים לi7/16gb/mx150

זה לא אוברקיל לצרכים שתיארת?

אני לא הייתי רוכש נייד בלי אחריות. בסוף אתה רוצה 3 שנים של שקט, לא?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון החדש זה להביא לפטופ של שיאומי מחו"ל. יוצא 5000₪ כולל משלוח ומיסים לi7/16gb/mx150
עשה לעצמך (או לבן שלך) טובה, ותקנה בכסף הזה מחשב של חברה גדולה ומוכרת (עם כל הכבוד לשיומי, הם עדיין לא במקום להתחרות בשילוש הקדוש hp/דל/לנובו) מיבואן רשמי בארץ, עדיף עם אחריות ארוכה באתר הלקוח.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אוברקיל לצרכים שתיארת?

אני לא הייתי רוכש נייד בלי אחריות. בסוף אתה רוצה 3 שנים של שקט, לא?

זה לא ממש אוברקיל, אבל זה כן יותר ממה שצריך.

תכלס את התואר הזה אפשר להעביר גם עם מחשב בסיסי יחסית, אם רוצים חיים סבירים מבחינת ביצועים וחיי סוללה, מסתפקים באיזה מחשב עם מסך 13.3-14, מעבד i5 דור שמיני, 8GB RAM ו-SSD 256GB ומעלה. תכלס זה גם יותר מדי, אבל אני מניח שאף אחד לא רוצה מחשב איטי ומעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

נצל"ש להתייעצות.

מאז ומתמיד AMD הציעו מעבדים עם ציונים מאוד גבוהים ויחס מאוד גבוה של תמורה למחיר.

מתעניין בלפטופ עם מעבד חזק מאוד, יתרון ליכולת הגבוהה ביותר לליבה (יענו fast single-core performance)

4 ליבות.

תקציב באזור ה-7000, אבל הצעה עם מעבד חזק יותר תישקל בהתאם.

הצעות תתקבלנה בברכה!

אגב, אני חושב שקורסי בחירה מסויימים כן מדביקים את ההיצע בשוק.

והפעלת אמולטורים שונים כן עשויים לדרוש יכולות גבוהות יותר, שבדרך כלל קשה להוסיף לאחר רכישה. אבל מסכים מאוד לגבי קורסי הליבה אין צורך להשתולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במעבדות יש מחשבים לא רעים, מעבר לכך ממה שראיתי גם בקורסי הפרויקט, רוב הסטודנטים מסתדרים עם לפטופ סטנדרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...