Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משטרת ישראל - עלייה באכיפת מהירות, ירידה באכיפת מעבר ברמזור אדום

mp_phonix
שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היתה תקופה שבה ניידות צויידו במצלמות וידיאו בגודל של אולפני דיסני (כי זה מה שהיה) - למשל לצורך אכיפת נסיעה בנתיב שאינו הימני. עם הטכנולוגיה המורנית אין לי ספק שניתן לצלם באיכות יותר טובה. נהג שיווכח שיש נגדו הוכחה מצולמת יהסס לפנות לבית המשפט או לנסות להגיע לעסקות טיעון, שכן ידע כי בידי התובע הוכחות ניצחות.

בינינו - חסר לי כאן eyals05 עם צילומי מצלמת הקסדה שלו.

אגב, מה נגמר עם מצלמות הקסדה\חזה של השוטרים? הפרןויק נמשך או הופסק?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ועדיין השאלה המרכזית היא: למה מישהו חושב שאכיפה מונעת תאונות?

אני אענה לך על השאלה בהקשר של אור אדום וגניבתו.

אכיפת אור אדום לא תמנע את התאונה - אכיפה תצמצם את העבריינות (גניבת רמזור אדום בזדון ובמודעות מלאה לעבירה) שמובילה לתאונה.

אכיפה אגרסיבית( קנסות כבדים וכו', יו ניים איט) תעלה את הסיכוי שאותו "שורף אדומים" סדרתי יחשוב פעמיים לפני שהוא יעבור באור אדום בכוונת זדון.

אולי אחרי שאותם נהגים "מוסחי דעת" יקבלו דו"ח\נקודות\קורסי נהיגה\שלילות רישיון\מאסר על תנאי\הכנס ענישה מתאימה כאן - דבר זה יגרום להם להיות ערניים יותר בכביש לטווח הארוך.

ואתה יודע מה ?

כאדם, בן אנוש, שהינו חלק מחברה ולא מתקיים על פני כדה"א לבד וחולק את הכביש עם עוד בני אנוש, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו (להזכירך, חברה שאתה חלק ממנה), אני מקבל את המציאות שכנראה "מוסחי הדעת" ימשיכו לשרוף אדומים כי לא שמו לב (כמו שאמרת - יכול לקרות לכל אחד) - מלית ברירה.

מציאות שאני לא מוכן לקבל ו (תפיסתית,אני מודע לכך שאני חי איתה)היא עבריינים ששורפים רמזור אדום במודע כי מצלמות רמזור לא כ"כ נפוצות \הענישה היא "peanuts"\ "מה הסיכוי שיתפסו אותי".

נ.ב

התוכל להבהיר לי בדיוק את העמדה שלך ?כרגע ההבנה שלי היא שאתה לא חושב שמצלמות רמזור יעילות כי עדין ימשיכו לשרוף אדומים עקב היסח דעת, ולדעתך כמות השורפי אדומים "בזדון" היא זניחה אז האכיפה לא מוכחת כיעילה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם היחידה שיצא לי לעבור באדום היתה פעם אחת שבאמת לא הייתי מרוכז, פתאום מצאתי את עצמי בצומת והייתי בכלל על 80 קמ"ש. אז לא עצרתי והמשכתי לנסוע, בזוית העין קלטתי ניידת תנועה שמחכה ברמזור לנסוע אחריי. נסעתי באיטיות, משלים עם רוע הגזירה, והיא אכן באה אחריי והפעילה סירנה, עצרתי בצד והסברתי לשוטר שאני ילד טוב ירושלים ובכלל לא יודע איך הגעתי למצב הזה, ובחיים לא קרה לי (גם לא קרה לי מאז, ברוך השם).

הייתי נהג חדש, והוא שאל אותי איפה השלט של הנהג חדש, אמרתי לו שכנראה השלט נפל (תכלס לא אהבתי את השלט הזה, אף פעם לא תליתי אותו). אז הוא אמר לך תחפש איפה הוא נפל, הלכתי וכמובן לא היה שום שלט, אז חזרתי ואמרתי שכנראה הוא נפל מהרכב בכלל. :lol:

בקיצור המשכתי לבלבל לו את המוח, והוא המשיך לכתוב דו"ח באדישות, התכוננתי לגרוע מכל אבל בסוף הוא הגיש לי דו"ח של 70 שקל... על השלט של הנהג החדש...

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר מזמן המשטרה היא חלק מרשות המיסוי. אין חדש פה. אז לא לאכוף רמזורים אדומים באותה תקיפות כמו מהירות לא מפתיעה. אבל בניגוד למהירות שהיא מאוד תלויה בדרך, מעבר באדום יכול להרוג אנשים גם במהירות נמוכה בתוך העיר. אז כרגיל מה שחשוב זה ההכנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה רוצה שמהמשטרה תאכוף מעבר באור אדום?

אתה באמת חושב שמי שעובר באור אדום עושה זאת בכוונה?

בפירוש בחלק גדול מהמקרים - כן, לא פעם ולא פעמיים אני רואה אנשים שיכולים לעצור ומעדיפים לתת גז ולעבור את הרמזור באור כתום או אדום. (למרות שאף אחד לא צמוד אליהם מאחור)

ולא חסרים גם הנהגים ה"צדיקים" שמתעסקים בכל דבר חוץ מנהיגה ויעברו צמתים כשהאור אדום.

ואכן בחודשים האחרונים אני נחשף הרבה מאוד לתופעה של נהגים שעוברים באדום, הרבה יותר מאשר בעבר.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אלו שגונבים רמזור ועושים זאת במודע, ברוב המקרים הם לא בודקים אם הצומת פנוי (וגם אלו שיש להם ירוק) ועל כן אנו נתקלים בתאונות של גניבת רמזור. אין לי סטטיסטיקה מדויקת, אבל אני מהמר שהן רבות. יש לא מעט סרטונים ברשת גם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה לך על השאלה בהקשר של אור אדום וגניבתו.

השאלה היא, האם גניבת אור אדום היא עבירה מסוכנת, כי אפילו מצלמות רמזור לא מנציחות אותה...

תעלה את הסיכוי שאותו "שורף אדומים" סדרתי יחשוב פעמיים לפני שהוא יעבור באור אדום בכוונת זדון.

אולי אחרי שאותם נהגים "מוסחי דעת" יקבלו דו"ח\נקודות\קורסי נהיגה\שלילות רישיון\מאסר על תנאי\הכנס ענישה מתאימה כאן - דבר זה יגרום להם להיות ערניים יותר בכביש לטווח הארוך.

אם המטרה שלך לגרום לנהגים לא להיות מוסחים, הרי הצעד המתבקש הוא לאסור לחלוטין על שימוש בסלולרי בנהיגה, לא?!

אם המטרה היא להציל חיים.

ואתה יודע מה ?

כאדם, בן אנוש, שהינו חלק מחברה ולא מתקיים על פני כדה"א לבד וחולק את הכביש עם עוד בני אנוש, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו (להזכירך, חברה שאתה חלק ממנה), אני מקבל את המציאות שכנראה "מוסחי הדעת" ימשיכו לשרוף אדומים כי לא שמו לב (כמו שאמרת - יכול לקרות לכל אחד) - מלית ברירה.

זו נקודה פילוסופית, ואחד משני עמודי התווך העיקריים של המערב הוא - אתה אחראי למעשיך.

עכשיו, תשאל כל מומחה לבריאות הנפש (פסכיאטר, פסיכולוג וכו') והוא יסביר לך שזה לא בדיוק ככה. החלק המודע של התפקוד שלנו הוא רק חלק קטן ממכלול הדחפים שמניעים אותנו והפעולות שאנחנו מבצעים. אנחנו לא כל כך שולטים בעצמינו כמו שאנחנו אוהבים לחשוב...

הרי במצב של כמעט תאונה, הפעולה הראשונה שלך היא לא לחשוב מה נכון לעשות, נכון?!

אתה מגיב אוטומטית. למעשה תמיד התגובה הראשונית שלך היא אוטומטית.

אבל אם הגבת לא נכון ועלית על המדרכה ודרסת מישהו... אתה אשם.

כי אנחנו, עם סייגים, תמיד מסתכלים על מבחן התוצאה, כי אנחנו מניחים שאנשים אחראים למעשיהם.

אחרת כל החברה קורסת.

אז אני לא אומר לא לאכוף מעבר רמזור באור אדום, אני אומר ש-(1) זה לא יפחית, כי אין כאן הרתעה, לרב. ו-(2) ברמת העיקרון, תפעיל אכיפה מול עבריינים מודעים, כי הם בסיכון גבוה מאוד ביחס לשאר האוכלוסיה, לתאונה ונגדם אכיפה עובדת.

שאר הסיבות לתאונות, תפתור בדרכים אחרות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...