Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פירושי שירים

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין ספק, זה הביצוע הכי טוב על ברוך גולדשטיין:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בעצם הוא ניסה להגיד במשפט 'אם ביחד זה רק לחוד'? האם השיר מדבר על בחורה עצמאית שפשוט לא רוצה בן זוג ודוחה מחזרים, או על משהו מתוחכם יותר? אשמח לשמוע את דעתכם.

].

כמו שאמרו 'איפה הילד' בשירם 'נפלת חזק' (נכתב על דנה ברגר וירמי קפלן):

בוא נישאר ידידים

אותך לאהוב

בוא נשחק בלהיות רחוקים

ובוערת בוערת בה אש

בקיצור, השיר מדבר על נסיכות קרח, מהסוג שאושריקו אוהב.

יש לי 5 דקות, אז נעשה את זה קצת יותר מורכב.

אצל גברים, בייחוד גברים צעירים (ואינפנטילים. כן, אני מדבר אליכם, חברי לקבוצת הוואזאפ, אבל תודה על התמונות), קיימת מין אידיאה נשית, נאמר... על טבעית. היא מאופיינת ביופי, העדר מיניות בוטה (או בשלב סוף הנערות, על סף הפיכתה למינית. יענו - בתולה שכבר מתחילה לחפש), מרוחקת, בלתי מושגת או קשה להשגה, שהיא מושא אהבה, בלי שיש לה מאפיינים של אדם. היא מין אידיאל של נשיות נטולת אופי, צחה, נקייה, רגועה.

באותה מידה, היא מטילה אימה ובלבול, כי הדבר הכי נורא שיכול לקרות לך זה אם האידיאל הנשגב הזה תדחה אותך.

נקרא לה 'נסיכת הקרח'.

או בדברים השיר: "היא נושמת עצמאית, היא כולה מלכה"

(נושמת עצמאית - חיה. חוצמיזה, לא יודע עליה כלום)

נתקלים בה כל הזמן בכל הסיפורים. שלגיה (לא מינית, גרה עם גמדים, שהם יצורים לא מיניים, לא גבריים). היפהפיה הנרדמת (בגירסת המקור, דרך אגב, הנסיך לא מנשק אותה, הוא מזיין אותה במצבה הנקרופילי). בעולם האמיתי היתה המלכה הבתולה אליזבת, שטיפחה את האידיאל הזה כאילו התגשם בה אישית.

לא חסרות דוגמאות, זה מוטיב ידוע בחברה המערבית (לפחות, לא מכיר באחרות), והוא מסתכם במה שאמר לי פעם חבר: "עד גיל מאוחר, לא חשבתי שנשים מחרבנות".

כמובן שגם נשים מקבלות על עצמן את התפקיד הזה, בייחוד שהן צעירות. אם זה בגלל שהן לא מוכנות מינית ואם זה בגלל שזה נותן להן כוח ואם בגלל התניות חברתיות (לא משנה כרגע)... אבל הן משחקות את המשחק, כדרך לדחות מחזרים.

עכשיו נשים הרבה פעמים לא יידחו מחזר על סף, כי החיזור נעים ומועיל להן, בזמן שהן מחכות למשיהו טוב יותר (ודני סנדרסון בטח לא היה מודל הגבריות בנעריותו).

מכאן: "אם ביחד, אבל לחוד"

והגבר מצידו, הוא לא מעיז לצאת מהפרנד-זון או לגשת בכלל. מה שכן, הוא כל הזמן מחפש תתי רמזים וסימנים, לכך שהיא מחפשת אותו, ובעצם מעוניינת (כדברי השיר: בקיוסק ליד ביתי היא נמצאת כל יום).

וזהו.

כולנו אני מניח עברנו את זה, ויכולים לספר מי היתה נסיכת הקרח שלנו.

בטח חלקנו גם השיגנו אותה, וכאן החלק הטרגי... ברגע שהיא מושגת והופכת לאדם אמיתי... לעיתים המשיכה נעלמת, לפעמים נשארת, אבל האידיאל נעלם.

ואלו החיים.

עכשיו אני הולך להסתכל מה העלו בקבוצת הוואזאפ.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני סנדרסון מרבה להשתמש במוטיב הגבר הלוזר, שמחזר אחרי בחורה שדוחה את מאמציו.

"דפקתי בדלת, אמרת שאת לא נמצאת.

את בטח זוכרת, קבענו לסרט"

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שבעניין הסיפורים מאחורי השירים, הייתה סדרת כתבות מעניינות בxnet.

לדוגמא השיר גן נעול, של רחל:

http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4746662,00.html

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סנדרסון בכלל מטפח חזק את דמות ה"וודי אלן הישראלי".

פינדר,

קפצת מפיזמונאות נונסנס לשירה קלאסית, עולם אחר לחלוטין.

אגב, הפרשנות שאני מכיר מייחסת את השיר גן נעול לנקדימון אלטשולר שנטש אותה לאנחות למרות שהיו מאוהבים אחד בשניה עד מעל לגג בשביל להצתרף למהפכה ברוסיה.

"מדוע יד מושטת, לא פוגשת יד אחות" לא מתאים להקדשה לאדם נשוי (שזר), זה ברור מדוע היד לא מושטת חזרה.

ןאותו דבר הטענה על כך ש"האדם הוא גן נעול", לא מתאימה לאדם נשוי כי שוב, לא יכולה להיות טענה על כך שהוא גן נעול.

אבל אל תתחיל איתי עם שירה ישראלית ובטח שלא שירת נשים ובטח ובטח שלא רחל (או לאה גולדברג) כי אני ישר אתחיל לכתוב מגילות :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע שזה שיר איטלקי של פאולו קונטו?

השיר נקרא אזורו AZZURO ,כחול שזה הכינוי של נבחרת איטליה בכדורגל כך שגם שמרו על רוח השיר.

תיאוריה נחמדה אבל לא מבוססת. אין בשיר azzurro שום אזכור לכדורגל או לנבחרת איטליה. הוא מספר על הגעגועים של בחור לבחורה שנסעה לים והוא נותר בעיר ומתגעגע אליה. הזמן של אחרי הצהריים הוא כחול מדי וארוך מידי עבורו.

Azzurro,

il pomeriggio è troppo azzurro

e lungo per me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיר אולי נכתב כשיר געגועים לחברה שעזבה לחופשת הקיץ (ואני חושב דווקא שהוא מדבר על פגרת הקיץ בכדורגל) אבל מספיק להיות נוכח במשחק אחד של האזורו ולשמוע את שירת הקהל בכדי להבין שהיום (וכבר הרבה שנים) זה ההמנון הבילתי רשמי של האזורוס.

הנה חברי הנבחרת מבצעים את השיר בעצמם:

[video=youtube;pF0lH9Ay-gg]https://www.youtube.com/watch?v=pF0lH9Ay-gg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, כולם פה מדברים איטלקית שותפת.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
שיר נוסף אהוב עליי, עם סיפור מאחוריו, הוא רכבות 68-80-88 של דני רובס, המתאר את הבוקר בו נודע על הירצחו של ג'ון לנון

ואין יום יותר מתאים מהיום לצרף את השיר.

הבית הראשון מתרחש בשנת 80, ומתאר את הבוקר בו נודע לדני רובס על הירצחו של ג'ון לנון. באותו בוקר הוא ואישתו עברו דירה, אישתו הייתה כבר בדירה החדשה והוא התעורר בדירה הישנה, ושמע ברדיו על דבר הירצחו של לנון.

הבית השני מתחיל בשנת 88 ומספר על הסרט Imagine. בסרט מרואיינת, בין היתר, אישתו הראשונה של לנון, והיא מספרת על הטיול שלהם להודו עם הביטלס, ועל כל מה שהביא לגירושיהם בשנת 68.

דני רובס הוא מעריץ גדול של הביטלס והושפע מהם רבות. הוא נוהג לספר את הסיפור לפני שהוא שר את השיר בהופעות.

[video=youtube_share;WZKEYg7_AEI]

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...