Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פירושי שירים

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

מניח שלכולנו יש איזה שיר או שניים בראש שמילותיו לא לגמרי ברורות או קוהרנטיות. האם יש שם משמעות נסתרת? האם זה סתם נונסנס, או שחיפשו מילה שתתחרז וזו היחידה שהתאימה? כך למשל אני סקרן להבין את כוונת המשורר ביצירה הבאה של דני סנדרסון:

מה בעצם הוא ניסה להגיד במשפט 'אם ביחד זה רק לחוד'? האם השיר מדבר על בחורה עצמאית שפשוט לא רוצה בן זוג ודוחה מחזרים, או על משהו מתוחכם יותר? אשמח לשמוע את דעתכם.

ביצירות של כוורת לא הייתי שואל בכלל, רוב המילים שלהם נכתבו תחת השפעה ומעולם לא התיימרו להציג נרטיב סדור והגיוני. אבל פה זה ממש מדיר שינה מעיניי.

שאלות על שירים נוספים תתקבלנה בברכה, רק קחו בחשבון שאם מדובר על משהו לועזי - יתכן שזה כבר נשאל ונענה במקורות זרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן הרבה משחקי מילים ופירושים שונים מנקודת המבט של הבחורה ושל הבחור.

הבחורה- נראה כמודעת לכוח שיש לה, מדברת גבוהה כפלספנית.. מנתחת דברים

"ביחד זה רק לחוד", כל אחד מאיתנו הוא גוף עצמאי.

לא מוכנה להגיע למערכת יחסים קרובה - אולי חסרת ביטחון, רק מדברת, אבל מפחדת מקשר, ונשארת לבד.

"שומרת אמונים לעצמה בלבד" - כך היא אומרת .

אולי לה מותר לבגוד ולשנות. (ואם זה כך - הבחור לא יודע זאת)

אולי גם חופשיה מהבחינה הזו, ומרעננת ומחליפה בחורים, או לא שומרת על קשר ארוך.

זו פרשנות פתוחה.. מאחר וגם רשום, כי היא נשארת לבד.

** הסרט מחפשת את מיסטר גוד-בר.

מתאר מערכות יחסים כאלה , בחורה אשר חוששת, ומעדיפה קשר ללילה בלבד.

הבחור - מתואר כלא סגור על-עצמו , מבין את המציאות הבעיתית עם הבחורה.

- ובכל זאת ממשיך לערוג לבחורה, לדעתו היא מיוחדת, הוא בוחן אותה כאלילה, לא כבת-אדם.

מתאר את יופייה, ועיצוב / מתאר גופה, כבריאת האדמה, מתוארת כהרי שומרון.

הבחור יודע כי הוא ממציא סיבות לעבור לקיוסק לקנות עיתון, מאחר והיא נמצאת שם.

שניהם מודעים לכך, והוא ממשיך בכך.

היא יודעת כי הבחור עובר רק לראות אותה, ומשחק המילים אומר כי הוא הבחור היחידי העושה זאת.

ואין לה עוד מעריצים.

אבל לא נרשמת פגישה או שיחה בניהם, הוא מעריץ אותה, והיא בעולם שלה.

ובעצם - נראה כי הבחור עם היסורים שלו , אולי מעדיף להשאיר את המצב כך.

כך נשאר לבחור מושג להערצה, וסיבה לחיות מעיין סיבה לקום בבוקר ולטייל .

"מעל המצופה" - בתקופה אשר נכתב השיר.. היה וופל מצופה בשוקולד.

אשר בעיקר נמכר בשקמיות בצבא - "וופל המצופה" מופיע בעוד מערכונים של הגשש.

במשחק מילים - לתיאור פעולה אשר ביצע אדם, והוא חושב כי הוא עשה מעשה מושלם וגאוני.

ואנו נותנים לו מחמאה - אתה גדול, מעל המצופה.

בעצם אנו לועגים להתלהבות שלו, לא אומרים כי המעשה הוא מעל הציפיות שלנו.

הדגשת "מעל המצופה" - אומרת, תפסיק להתלהב, זו פעולה ברמת וופל מצופה.

הבחור משחק בסוף השיר במושג הנ"ל - אפשר כי היא מושלמת ומעל הציפיות.

ואולי עדיף להשאיר אותה ברמת האלילה המוערצת.

ומנגד - "מעל המצופה" - אולי עקב החשש כי היא בעצם בחורה רגילה, ואולי בעייתית קצת.

עדיף להשאיר זאת כך, מחשש לאכזבה אם נכיר אותה באמת מקרוב.

הבחור לועג לעצמו ולה, על המצב , הוא העושה שטויות, והמעריץ בחורה קצת מיוחדת ושונה.

והיא - אשר לא מודעת כי בעצם.. "יש לה שיא אולימפי בלהשאר לבד" אין לה חברים או חיי חברה.

מאחר והשיר נכתב עבור הגשש החיוור ובעזרתם.

קשה לנתח את השיר כ"פשט" - לפי המילים הכתובות.

צריך לנתח את המכלול, האירוניה והדגש כאשר הם שרים, הביצוע מדגיש כוונה במילים מסוימות.

אייל.

** גרמתה לי לחשוב.. לא יפה, :grin: למה.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר פה ביצירה עם רבדים נסתרים.

משחקי המילים הרגילים והחביבים של סנדרסון, בשיר על בחור שמאהב בבחורה, שמעדיפה לחיות לבד.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

כנראה שלעולם לא נדע באמת, ולא קשה להלביש משמעות נסתרת על כל טקסט עמום, אבל אני נוטה להעדיף את הגרסה של אייל.

סה"כ זו פרשנות יפה לסיטואציה מוכרת, מי מאיתנו לא פגש בחור או בחורה כאלה בנעוריו. באמת תהיתי מה פשר הדגשים בביצוע, אשר לא נשמעים בביצועים ע"י אמנים אחרים (כולל סנדרסון עצמו). מעניין גם עד כמה דומים ואופייניים נשמעים כל השירים שהוא כתב, בלי קשר למבצע.

כאיש טכני אני מאד לא אוהב אמירות פתוחות שכל אחד יכול להבין מהן משהו אחר. אם יש לך משהו להגיד - תגיד, בשפה מליצית אפילו, אבל אל תמרח או תשאיר מקום לספק. ההסבר של אייל מניח את הדעת ומכניס קונטקסט תקופתי שלא הכרתי. עד שסנדרסון עצמו לא יבוא ויסביר אחרת, אצטרך להסתפק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את אושריקו משום מה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, השיר מדבר על מישהוא שמאוהב לחלוטין במישהיא שמעוניינת להשאיר אותו בפריינד-זון.

איך מי שהיה מאוהב אי פעם עד מעל לראש יכול להתעלם מהשורה המדהימה "...אך כמה פעמים, אפשר לקנות עיתון..."

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה עמוקים אתם.

זה ממש רומנטי לחפש משמעות נסתרת.

ידעתם שהצלקת של הארי פוטר זה לא ברק, אלא תנועת היד שעושים כשמטילים קללת מוות?

#Say what?

#Mind blown!

#voldemort_israelkatz

#gibovisfree

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהפועל ירדה ליגה, חפרתי קצת על השיר "אמרו לו".

פעם שמעתי שזה נכתב על משה סיני, ועל הבחירה השגויה שעשה כשמיד בתום הקריירה שלו כשחקן (בעצם במקביל, הוא היה מאמן-שחקן לתקופה קצרה), כיהן כמאמן הפועל תל אביב, ללא כל ניסיון באימון, ורק על סמך היותו סמל של המועדון.

אח"כ שמעתי גרסא לפיה השיר נכתב על איינשטיין עצמו, ולאחרונה קראתי שהשיר הוא "סתם" על אוהד הפועל תל אביב, ש"בוחר" בקבוצה הזאת, בידיעה שלא הכל ורוד שם, וצפויות לו גם אכזבות.

המלים בעברית נכתבו ע"י עלי מוהר ז"ל, שגם הוא היה אוהד הפועל ידוע

שיר נוסף אהוב עליי, עם סיפור מאחוריו, הוא רכבות 68-80-88 של דני רובס, המתאר את הבוקר בו נודע על הירצחו של ג'ון לנון

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע שזה שיר איטלקי של פאולו קונטו?

השיר נקרא אזורו AZZURO ,כחול שזה הכינוי של נבחרת איטליה בכדורגל כך שגם שמרו על רוח השיר.

עלי מהר שאחראי על בגירסא העברית אמר שזה על אוהד מתוסכל של הפועל תל אביב.

השיר "אמרו לו", מספר על אוהד מתוסכל של הפועל ת"א בשנותיה הקשות, בהן הנחילה אכזבות מרות לאוהדיה. לכאורה, לאהוד את הקבוצה הזאת זה לא היה ממש הגיוני. כולם סביבו אמרו לו שיהיה קצת מעשי, רמזו לו שיתבגר. אבל הוא לא למד שום לקח, ואין לו שכל גם להצטער.

אגב, זה מתכתב נהדר עם שורה בשיר אחר של אינשטיין, סע לאט, "ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים עכשיו ת'לב"

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ידוע לי שהשיר הוא איטלקי במקור, וזה ידוע שאריק אינשטיין שר על הפועל בכמה מהשירים שלו.

הציטוט שצירפת לקוח ממה שקראתי לפני שבועיים שלושה

עריכה אחרונה על ידי שביט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועל מי ומה נכתב "הוא היה מטורף, אמר פוליטיקאי משופשף"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אכן ואיך שאני כותב את זה - הגרסה שיוסי בנאי מקריא בא את השורות האלה - רצה בפלייליסט.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...