Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם בעל תו נכה יכול לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית?

שימו לב! השרשור הזה בן 1243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מותר לך לפי החנ"א לנהוג בכל מקום שהוא נת"צ גם אם הוא משמש להסעת המונים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^ דווקא יותר סביר שמדובר בנכה שאיננו בעל התו המדובר (זה שצוין קודם), ולכן הדו"ח שהוא קיבל תקין. תעדכן אותנו.

השרשור קפץ אז מעדכן.

באמת היה בלי התו המדובר למרות שבשיחה נשבע לי שכן.

כשביקשתי שיוודא שוב, הפלא ופלא - התו אינו התו מדובר ולכן הדו"ח באמת תקין.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה עדיין לא הצלחתי לרדת לסוף דעתכם.

אני מכיר 2 נתיבי תח"צ: נתיב תח"צ המסומן בקווים צהובים, ונתיב מטרונית לדוגמה המסומן באספלט אדום.

בנתיב מטרונית אני מניח שלא ניתן לנהוג. ז"א שבנתיבי תח"צ אחרים הנהיגה מותרת? כולל בכביש החוף?

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגץ פסק נגד האפליה בין תגי הנכה אני לא מבין מדוע זה שונה לגבי נתצ? ע"פ אותו עיקרון של פס"ד כל נכה בעל תו נכה כלשהוא רשאי לנסוע בנתצ. זה גם דבר שניתן לבדיקה באופן מיידי - האם למשל מצלמות הנתצ באיילון אוכפות תו נכה משולש שנוסע בנתצ.

פסיקת בגץ:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000749731

http://www.ruling.co.il/%D7%91%D7%92%22%D7%A5-8735-11-%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%AA-%D7%A0%D7%92%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A0.-%D7%A9%D7%A8-%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_7869dd86-ef3a-acec-ccfb-e6d5bf4d5aa4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

בג"צ לא פסק מאומה.

המדינה הודיעה כי תשנה את החקיקה, האם זה נעשה שאלה טובה.

ככל שאני בדקתי לא נעשה שינוי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגץ פסק נגד האפליה בין תגי הנכה אני לא מבין מדוע זה שונה לגבי נתצ? ע"פ אותו עיקרון של פס"ד כל נכה בעל תו נכה כלשהוא רשאי לנסוע בנתצ. זה גם דבר שניתן לבדיקה באופן מיידי - האם למשל מצלמות הנתצ באיילון אוכפות תו נכה משולש שנוסע בנתצ.

פסיקת בגץ:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000749731

http://www.ruling.co.il/%D7%91%D7%92%22%D7%A5-8735-11-%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%AA-%D7%A0%D7%92%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A0.-%D7%A9%D7%A8-%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_7869dd86-ef3a-acec-ccfb-e6d5bf4d5aa4

לפי כמות האנשים שנוסעים בנתיבי איילון בנת"צ. אזי נראה לי שאין בכלל עקיפה.

לגבי התגים אני יכול להעיד שאימי עם "רק" תג משולש הרבה יותר מוגבלת מחלק בעלי תג הכיסא גלגלים, היא מתניידת רק בכיסא גלגלים וזקוקה לעזרה בהתניידות.

אם הכוונה היא אולי לגבי חוסר נוחות ברכב אז לגבי זה אני יכול להעיד שקשה עליה הנסיעה.

אז כן אני מקווה שגם לגבי נסיעה בנתצ"ים יכול שיוויון בתנאים, אבל מסופקני שזה יקרה מכיון שאז הנת"צים ייסתמו מרוב התנועה הערה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תעודת נכה ירוקה ,וקיבלתי דוח על 500 ש"ח , על נסיעה בנת"ץ על דרך נמיר ,מצפון לדרום ,בין איינשטיין לרוקח ,הרכב צולם ,בשעה עשרה לתשע בלילה בכל מקרה בשעה 10 בלילה זה מפסיק להיות נת"ץ ,שלחתי בקשה לביטול ,מקווה שיבטלו מבטיח לעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

בג"צ לא פסק מאומה.

המדינה הודיעה כי תשנה את החקיקה, האם זה נעשה שאלה טובה.

ככל שאני בדקתי לא נעשה שינוי

בגץ לא *פסק* כי המדינה *הודיעה* לו שמהיום לא תהיה אכיפה שונה בין התווים.

ציטוט מתוך החלטת בגץ על התייתרות פס"ד:

"המשיבים הודיעו בתגובתם כי הגם שבעבר הונפקו סוגים שונים של תגים, הרי מעתה ואילך לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים. במלים אחרות, מעתה זכויות החנייה תהיינה זהות בלא אבחנה על פי סוג התג."

* * *

אז אני שואל מדוע (אם אוכפים) אסור כיום לתו נכה משולש לנסוע בנתצ? הרי המדינה הודיעה לבגץ שלא תהיה אפליה בין התווים ועל סמך זה ירדה העתירה על אותה אפליה בין התווים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון : המשיבים(המדינה ומשרד התחבורה) כותבים : " המשיבים הודיעו בתגובתם כי הגם שבעבר הונפקו סוגים שונים של תגים, הרי מעתה ואילך לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים. "

במילים אחרות אם בעל תג נכה כחול יכול לנסוע בנת"ץ אז גם בעלי תג ירוק יכולים לנסוע בנת"ץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו שאלתי במוקד של הנתצ לתל אביב. הנציג אמר שרק לבעלי תג נכה עם ציור של כסא גלגלים, ויותר מזה הוא לא יודע.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שכעת תבינו כי העתירה ותשובת המדינה עסקה אך ורק בנושא החניה ולא בנסיעה בנת"ץ.

פסק-דין

1. בעתירה שבפנינו מלינה העותרת על כך שהמשיבים החליטו להנפיק סוגים שונים של תג נכה לעניין חוק חנייה לנכה, התשנ"ד-1993. התגים השונים היקנו זכויות שונות לגבי חנייה.

2. בתגובתם של המשיבים הודו הם שאכן ניפקו בעבר סוגים שונים של תגים. הסוגים השונים של התגים אומנם היקנו זכויות שונות בכל הנוגע לחניית נכים. המשיבים הודיעו בתגובתם כי הגם שבעבר הונפקו סוגים שונים של תגים, הרי מעתה ואילך לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים. במלים אחרות, מעתה זכויות החנייה תהיינה זהות בלא אבחנה על פי סוג התג. מכך עולה כי העתירה התייתרה.

3. עם זאת, המשיבים מאשרים כי יש צורך להביא שינויים בחקיקה בכל הנוגע להסדרת הזכויות של נכים באשר לחנייה. פרקליטתם של המשיבים מסרה כי תזכיר של הצעת חוק בנושא יונח על שולחנה של ועדת השרים לענייני חקיקה, תוך שלושה חודשים. רשמנו לפנינו דברים אלה. אכן, סבורים אנו שיש לקדם חקיקה שתסדיר את נושא החנייה של נכים באופן ברור ומדויק ובדרך טובה יותר מאשר הדבר נעשה עד היום. ניתן להניח, שבמסגרת תהליך החקיקה תישמע עמדתם של ארגוני הנכים. אנו מציינים זאת משום שמתברר כי קיימים חילוקי דעות בין חלק מארגוני הנכים.

4. העתירה נמחקת איפוא. אין צו להוצאות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תעודת נכה ירוקה ,וקיבלתי דוח על 500 ש"ח , על נסיעה בנת"ץ על דרך נמיר ,מצפון לדרום ,בין איינשטיין לרוקח ,הרכב צולם ,בשעה עשרה לתשע בלילה בכל מקרה בשעה 10 בלילה זה מפסיק להיות נת"ץ ,שלחתי בקשה לביטול ,מקווה שיבטלו מבטיח לעדכן.

רוני,

לבעלי תו נכה ירוק אסור לנסוע בנתץ בתל אביב (אני מתייחס רק לנתצים בתל אביב ולא לכל הנתצים בארץ) ולכן קיבלת דוח, רק לבעלי תו נכה כחול מותרת הנסיעה.

הערעור לא יכול להזיק, להבא תמנע מזה.

עריכה אחרונה על ידי crazyj
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שכעת תבינו כי העתירה ותשובת המדינה עסקה אך ורק בנושא החניה ולא בנסיעה בנת"ץ.

פסק-דין

1. בעתירה שבפנינו מלינה העותרת על כך שהמשיבים החליטו להנפיק סוגים שונים של תג נכה לעניין חוק חנייה לנכה, התשנ"ד-1993. התגים השונים היקנו זכויות שונות לגבי חנייה.

2. בתגובתם של המשיבים הודו הם שאכן ניפקו בעבר סוגים שונים של תגים. הסוגים השונים של התגים אומנם היקנו זכויות שונות בכל הנוגע לחניית נכים. המשיבים הודיעו בתגובתם כי הגם שבעבר הונפקו סוגים שונים של תגים, הרי מעתה ואילך לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים. במלים אחרות, מעתה זכויות החנייה תהיינה זהות בלא אבחנה על פי סוג התג. מכך עולה כי העתירה התייתרה.

3. עם זאת, המשיבים מאשרים כי יש צורך להביא שינויים בחקיקה בכל הנוגע להסדרת הזכויות של נכים באשר לחנייה. פרקליטתם של המשיבים מסרה כי תזכיר של הצעת חוק בנושא יונח על שולחנה של ועדת השרים לענייני חקיקה, תוך שלושה חודשים. רשמנו לפנינו דברים אלה. אכן, סבורים אנו שיש לקדם חקיקה שתסדיר את נושא החנייה של נכים באופן ברור ומדויק ובדרך טובה יותר מאשר הדבר נעשה עד היום. ניתן להניח, שבמסגרת תהליך החקיקה תישמע עמדתם של ארגוני הנכים. אנו מציינים זאת משום שמתברר כי קיימים חילוקי דעות בין חלק מארגוני הנכים.

4. העתירה נמחקת איפוא. אין צו להוצאות.

אני מגיב לשניכם יחד כי זה אותו רעיון.

נכון שפסק הדין התייחס לחנייה כי ככל הנראה(לא כתוב במפורש) העתירה הייתה לגבי חניה, אבל ה"רעיון" של העתירה והסיבה שבגץ גם מחק את העתירה והתרצה מתשובת המדינה כי האחרונה התחייבה שלא תתבצע אפליה בין תגי נכה *ולא יונפקו* תגי נכה שונים. בגץ בגץ לא פסק אלא הסתפק בתשובת המדינה אז קשה לדעת מה היה קורה *אילו* היה צריך לפסוק, בכל אופן בגץ ע"פ השכל הישר אמור לפסוק באותה מידה שאין אפליה לגבי חניה שלא תהיה אפליה לגבי נסיעה בנתצ. אפשר גם לראות בתוך תשובת בגץ את המשפט הבא:

"

הרי מעתה ואילך לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים."

הוא מדבר במפורש קודם בצורה כללית לגבי האפליה "שמעתה ואילך

לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים" *

בכלל* ואח"כ מתייחס באופן פרטני לנושא החניה (שכנראה לגביו הוגשה העתירה). בכל אופן אני חושב שיש מקום לכל אדם שקיבל דוח על נסיעה בנתצ והוא בעל תג נכה כלשהוא לגשת לביהמ"ש ולערער בטענה שמדובר באפליה (חוק המתיר לתג נכה עגלה נסיעה בנתצ ולא לתג נכה משולש כמו האפליה שהמדינה יצרה במקומות חניה בהם תג נכה עגלה יכל לחנות במקומות בהם תג נכה משולש לא - זכות אותה המדינה הבהירה לבהימש שתבטל). אם יש לכם כסף תערערו עד לעליון. לא לשכוח לצרף את העתירה הנל בבגץ כסימוכין לטענה שתטענו בביהמש, זה יעזור לכם מאוד.

נ.ב. אני אישית לא מבין כלל ועיקר מדוע יש בכלל היתר לנכים לנסוע בנתצ ואת מהות החוק בנושא, הקשר בין נכות לבין אי עמידה בתור לא מובנית לי בכלל. יותר מכך אני יכול לקבל שנכים קשים (רוב תוי נכה עגלה הם בדרך כלל כאלה) צריכים לקבל חניה קרובה יותר, אבל עמידה בנתצ? מדוע? אם החוק מבין שנכה מסוים לא צריך לעמוד בפקק/תור אז אני לא מבין מה האפליה בין תווי הנכה ובטוח שבגץ יחשוב בצורה דומה. אני עוד יכול איכשהוא להבין את האפליה לגבי מקום חניה קרוב/רחוק - ולכן זה רק מחזק אצלי את הסברה שביהמ"ש יקבל תביעה לאפליה גם בנושא הנתצ על סמך הסתמכות בעתירה שהוגשה בזמנו בנושא אפליה בכלל וחניה בפרט, כי אם חניה בגץ מבין שמדובר באפליה קל וחומר שיבין זאת בנושא נתצ.

עריכה אחרונה על ידי בוני03
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,

לבעלי תו נכה ירוק אסור לנסוע בנתץ בתל אביב (אני מתייחס רק לנתצים בתל אביב ולא לכל הנתצים בארץ) ולכן קיבלת דוח, רק לבעלי תו נכה כחול מותרת הנסיעה.

הערעור לא יכול להזיק, להבא תמנע מזה.

crazy: תקרא שוב בבקשה את הפסיקה של הבג"ץ מהתחלה עד הסוף: המדינה מודיעה בפה מלא שאין הבדל בין תגי נכה כחולים לירוקים , הדוח שקיבלתי מעיריית תל אביב בהחלט ניתן לערעור ואני איש של עקרונות ,בשביל 500 שקל אלך איתם לבית המשפט, האם יש עוד מישהו בקהל שיש לו תג נכה ירוק וקיבל דוח על נת"ץ בתל אביב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...