Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם בעל תו נכה יכול לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית?

שימו לב! השרשור הזה בן 1265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא מדבר במפורש קודם בצורה כללית לגבי האפליה "שמעתה ואילך

לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים" *

בכלל* ואח"כ מתייחס באופן פרטני לנושא החניה (שכנראה לגביו הוגשה העתירה). בכל אופן אני חושב שיש מקום לכל אדם שקיבל דוח על נסיעה בנתצ והוא בעל תג נכה כלשהוא לגשת לביהמ"ש ולערער בטענה שמדובר באפליה (חוק המתיר לתג נכה עגלה נסיעה בנתצ ולא לתג נכה משולש כמו האפליה שהמדינה יצרה במקומות חניה בהם תג נכה עגלה יכל לחנות במקומות בהם תג נכה משולש לא - זכות אותה המדינה הבהירה לבהימש שתבטל). אם יש לכם כסף תערערו עד לעליון. לא לשכוח לצרף את העתירה הנל בבגץ כסימוכין לטענה שתטענו בביהמש, זה יעזור לכם מאוד.

בוני : בהחלט לא אוותר ,תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל העתירה עסקה בחניה

להשליך מכך שיותר לא תהיה אפליה בכל הקשור לנסיעה בנת"ץ הדרך לא קצרה, אבל לא מן הנמנע כי יש לכך צידוק.

התיקון שנעשה עבור הנכים הוא תיקון של פקודת התעבורה כלומר חקיקה של הכנסת ולא תיקון של תקנות התעבורה שהוא בסמכות שר התחבורה באישור ועדת הכלכלה,

לכן יהיה קושי גדול יותר להחילו על נכים אחרים.

הצעת החוק דיברה על 5000 נכים זכאים ולכן לא ייסתמו הנת"צים לעומת כלל אוכלוסיית הנכים שמונה הרבה יותר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,

לא רשמתי את זה כדי להכעיס אותך אלא רק ציינתי עובדה, אם אתה או מישהו אחר חולק על זה או מעוניין להגיש ערעור/להשפט - בבקשה.

מצידי שכל הנכים, לא משנה אם ירוק או כחול שיסעו בנתץ...

רק קח בחשבון שבבית משפט אתה עלול לקבל גם סכום שהוא גבוה יותר מהמקור (כפל או יותר).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מדבר במפורש קודם בצורה כללית לגבי האפליה "שמעתה ואילך

לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים" *

בכלל* ואח"כ מתייחס באופן פרטני לנושא החניה (שכנראה לגביו הוגשה העתירה). בכל אופן אני חושב שיש מקום לכל אדם שקיבל דוח על נסיעה בנתצ והוא בעל תג נכה כלשהוא לגשת לביהמ"ש ולערער בטענה שמדובר באפליה (חוק המתיר לתג נכה עגלה נסיעה בנתצ ולא לתג נכה משולש כמו האפליה שהמדינה יצרה במקומות חניה בהם תג נכה עגלה יכל לחנות במקומות בהם תג נכה משולש לא - זכות אותה המדינה הבהירה לבהימש שתבטל). אם יש לכם כסף תערערו עד לעליון. לא לשכוח לצרף את העתירה הנל בבגץ כסימוכין לטענה שתטענו בביהמש, זה יעזור לכם מאוד.

בוני : בהחלט לא אוותר ,תודה רבה

אתה טועה בפרשנות שלך. הכל נסב סביב האפליה הקשורה בחניה.

מאחל לך הצלחה במשפט

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק ב100% שהכל נסב סביב האפליה בחניה, אני פשוט לא רואה מדוע יש הבדל בין אפליה בחניה לבין אפליה בנתצ (והרבה יותר מכך, אני חושב שהאפליה בחניה עוד סבירה לעומת האפליה בנתצים שאין בה שום הגיון) ולכן מישהוא צריך להרים את הכפפה ולעתור לבגצ גם בנושא הזה. זה נראה כמו עתירה עם סיכוי גבוה מאוד.

ושוב להבהיר לאלו שטעו (כמוני), ישה צודק - התשובה של בגץ היא לא פסיקה ולכן היא גם לא תקדים לכלום ולא פוטרת אתכם מעונש, אבל היא כן יכולה לשמש "התסמכות" ועזרה לטענותיכם כשתטענו טיעון בביהמ"ש לאפליה כמו במקומות החניה - ושם כבר תלוי כמה השופט מגדלי ראש או מעדיף לברוח מפסיקות משמעותיות בעלות השלכות.

ושוב המילים הרלוונטיות ביותר מפסק הדין של בגץ הם:

המשיבים הודיעו בתגובתם כי הגם שבעבר הונפקו סוגים שונים של תגים, הרי מעתה ואילך לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים.

עריכה אחרונה על ידי בוני03
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"....הרי מעתה ואילך לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים.

במלים אחרות, מעתה זכויות החנייה תהיינה זהות בלא אבחנה על פי סוג התג. "

תראה הפרשנות של בג"ץ להודעה מתחילה בשורה השניה.

וכפי שכבר כתבתי בהודעה קודמת ההטבה ניתנה לכמות מוגבלת (תרתי משמע ) של נכים , בהצעת החוק מדובר על 5000 נכים.

אם לשם הדוגמה יש עוד 50,000 נכים אחרים הרי הכמות יכולה לסתום את הנת"צים וזו לא הייתה הכוונה.

לכן לדעתי עתירה לבג"צ לא תסייע.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
אתה צודק ב100% שהכל נסב סביב האפליה בחניה, אני פשוט לא רואה מדוע יש הבדל בין אפליה בחניה לבין אפליה בנתצ (והרבה יותר מכך, אני חושב שהאפליה בחניה עוד סבירה לעומת האפליה בנתצים שאין בה שום הגיון) ולכן מישהוא צריך להרים את הכפפה ולעתור לבגצ גם בנושא הזה. זה נראה כמו עתירה עם סיכוי גבוה מאוד.

ושוב להבהיר לאלו שטעו (כמוני), ישה צודק - התשובה של בגץ היא לא פסיקה ולכן היא גם לא תקדים לכלום ולא פוטרת אתכם מעונש, אבל היא כן יכולה לשמש "התסמכות" ועזרה לטענותיכם כשתטענו טיעון בביהמ"ש לאפליה כמו במקומות החניה - ושם כבר תלוי כמה השופט מגדלי ראש או מעדיף לברוח מפסיקות משמעותיות בעלות השלכות.

ושוב המילים הרלוונטיות ביותר מפסק הדין של בגץ הם:

המשיבים הודיעו בתגובתם כי הגם שבעבר הונפקו סוגים שונים של תגים, הרי מעתה ואילך לא תוקנינה זכויות שונות לבעלי התגים השונים.

תודה רבה חברים ,היום שלחתי בדואר רשום , בקשה להישפט לדוח של עיריית תל אביב ,אני אבוא עם הפסיקה של בגץ מודפס ואראה לשופט ,מקווה שהכול יתנהל כשורה ,אני לא מתכוון לוותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה

רק תזכור שלשופט אתה צריך להראות את כל פסק הדין ולא רק משפט מתוכו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ישה! אל תשכח שזה דיון על 500 שקל ,אני לא יודע אם השופט יכול להקדיש לי יותר מ-10 דקות..בכל אופן אבוא עם הפסק דין המדובר מודפס על נייר .אלפי נכים בעלי תגים ירוקים מחכים שיהיה כבר צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומר זאת כך מבלי לפגוע בנכים חס וחלילה.

לא ברורה לי ההצדקה לתת להם לנסוע בנת"צ ( יכול לחשוב לקצר את זמן נסיעתם כי קשה להם לשבת ברכב ).

כבר כתבתי שהביאו נתון כי מדובר ב 5,000 נכים שיזכו להטבה הזאת ואם ייתנו את אותה הטבה לשאר הנכים ונניח לרגע שמספרם 50,000 יגרום הדבר לביטול /להקטנת היעילות של הנת"צ.

וכיוון שהחוק הוא כפי שהוא והשופט הוא לא בג"צי הסיכוי לא רב.

אבל כאמור ביקשת להישפט מאחל לך הצלחה.

גם אם תזוכה אין זה תקדים לכלום עבור נכים אחרים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,

זה יפה שאתה מגיע למשפט על הדוח שקיבלת עם פסק דין אחר, מאחל לך שתצליח - אבל אתה שוכח משהו אחד קטן, עיריית תל אביב מקבלת הנחיה ממשרד התחבורה - מי מורשה לסוע בנתץ ומי לא, ונכון לעכשיו לך אסור לסוע בנתץ ובכל זאת נסעת לכן הדוח עצמו תקין וחוקי לחלוטין, המשפט מדבר אך ורק על הנסיעה שלך בלבד, ולא על כלל הנכים.

אם אתה רוצה לדון לגבי כל הנכים ולשנות את ההנחיות - אתה צריך לפנות למשרד התחבורה שהם ישנו את ההנחיה לעירייה.

רק תקח בחשבון כשמגיעים למשפט, התשלום יכול להשאר כפי שהוא או אפילו לגדול לכפל או יותר.

דעתי האישית, וכבר רשמתי בעבר, מצידי שיתנו לכל הנכים לסוע בנתץ - אבל זה כבר יהיה נתיב נכים ולא נתץ.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

לאתר שלום 

בתאריך 15/06/20 קבלתי דו"ח על נסיעה בנת"צ ברחוב יפת ליד 23 אני בעל תג נכה ירוק וגם אשתי .

שלחתי ערעור לעיריית תל אביב אך נעניתי בשלילה .

מה עלי לעשות האם אני זכאי לנהוג במסלול נת"צ  ברחוב  יפת ליד 23  יפו תל אביב .

אם תו נכה ירוק מספיק .

האם יש לי סיכוי משפטי אם אבקש להשפט בפני בית משפט ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלה כבודו את מכתב הסירוב השמט פרטים אישיים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...