Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רמקולים מדפיים עד 2500

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 2103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסטנדרטים שלנו שונים וזה בסדר.

ארקאם מגבר נחמד למתחילים. אפשר לבנות איתו מערכת סבירה - אבל כוונתי הייתה שונה.

שמע למשל מגברים של Ayre או Bladelius תבין את ההבדלים. ואני לא מדבר על מוצרי קצה

כמו KR Audio

בשביל חבילה כוללת של רמקולים/הגברה/מקור >תוסיף גם רב ערוצי? צריך מעט יותר כסף.

נניח רמקולים בסדר גודל סביר. מגבר נניח אינטגרייטר לא פרה+ פאוור עוד כמה אלפים.

תוסיף מקור פטפון + פונו סטייג'. או נגן דיסקים או מחשב/סטרימר ייעוד. תוסף כבלים/אינטרקונקטים

תגיע לסכום קרוב. בלי לדבר על רסיבר עם פרה אאוט (שרשור למגבר) סנטר/סאב/סראונדים.

כמובן שאפשר לוותר על מקור איכותי (יש לו משמעות גדולה באיכות הסופית) ולשמוע דרך מחשב

זה יבוא על חשבון איכות שמיעה למי שזה משמעותי.

אני לא אומר שחייבים להוציא סכומים גדולים - רק שצריך להעמיד את הדברים בפרספקטיבה נכונה.

צריך להיזהר מרמקולים בהירים. הם נותנים הרגשה של פירוט אבל זה רק בשמיעה ראשונה.

שיושבים להאזין ליצירה סימפונית ובה יש הרבה כלי נגינה בהירים זה מעייף אחרי שעה במקרה הטוב.

בקטעי הדינמיקה בכלל מאבדים את עומק/מורכבות היצירה. השמות שציינת שייכים לקטגוריה הזו. (במיוחד קנטון) במקרה זה התאמת המגבר מאוד קריטית. (כמו כל בניית מערכת למעשה)

כמובן שיד שנייה זו אופציה עדיפה בכל בניית מערכת גם בעשרות אלפי דולרים. (תמורה עדיפה ושמירה ערך הכסף) רוב המערכות שלי נבנו ככה.

הבחור ביקש המלצה לסט אפ בסטריאו סביב ה-6-7K. את המגברים שציינת יצא לי לשמוע אצלי בבית, אך מכיוון שהתקציב של הבחור מצומצם - זה מה יש.

אז ככה :

אני מתכוון לרכוש באמזון UK.

ועכשיו רמקולים : תקציב : 400 פאונד כולל משלוח

לך שמע רמקולים של Duevel דגם כניסה Planets

PMC אם תצליח לשים את ידך על רמקולים יד שנייה/תצוגה

harbeth אצל יגאל סבו -איש מדהים.

בהצלחה.

יש לו תקציב של 400 פאונד שזה בערך 2000 ש"ח. אני בספק רב מאוד אם ההמלצות (המעולות) יכנסו לו בתקציב (יד שנייה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 358
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מטרה היא סרטים ומוזיקת ראפ וEDM דרך Spotify Premium (320kbps)

אז סאבוופר זו חובה.

למוסיקה שאתה שומע אין טעם וריח בלי באסים, ושום רמקול קטן לא עושה באסים...

קרא בהזדמנות על ה Yamaha NS-10 תגיד לי מה אתה חושב איזה אימפקט היה לו בתעשייה.

ה-NS10... לא יודע כמה הוא היה FLAT, אבל הוא היה מאוד חושפני בתדרים שלהם האוזן שלנו הכי רגישה, ולכן מתאים מאוד לבחינה מקרוב של הקלטות. באס אין לו, והוא לא נועד באמת להנאה גרידא ממוסיקה. אם מישהו בונה על מוסיקת ראפ, זה לא הפתרון.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמקולים אמורים להיות ניטרליים עד כמה שאפשר.

מה שייתן להם בסופו של דבר איכות/גוון סופי זה המקור וההגברה. (כמובן כבלים מתאימים)

כבלים לא משנים סאונד.

אם כבלים היו משנים סאונד, גם יצרני רמקולים ומגברים היו טוענים זאת. הם לא.

היחידים שטוענים שכבלים משנים סאונד אלו יצרני כבלים ואלו שקונים מהם. דרך אגב, כל יצרני הכבלים בסה"כ עוטפים ואורזים כבלים שהם קונים ממישהו אחר.

לעניין ההגברה: לא מבין מה ההגיון לדרוש מרמקול שיהיה ניטראלי, אבל ממגבר להגביר תדרים מסויימים יותר ואחרים פחות.

הקושי בלמצוא רמקול All Rounder הוא שמרגעשאנחנו מגיעים לבאס (מתחת ל-200 הרץ) האקוסטיקה מתחילה להיות מרכיב אקוטי עוד יותר, ואת זה מאוד מאוד קשה לכוון.

תוסיף לזה שתפיסת הבאס שלנו לא לינארית (בשביל זה המציאו את ה-loudness, לפצות על הנטייה של המוח שלנו לא לקלוט תדרים נמוכים מתחת לעוצמת שמע מסויימת), ושכן... עוצמת הבאסים משנה איך אנחנו שומעים וקולטים את התדרים האחרים, ותקבל בעיה.

אנחנו צריכים ניהול שונה של עוצמת הבאס, בהתאם לאקוסטיקה ולעוצמה הכוללת אותה אנחנו שומעים.

עכשיו לך תגיע לזה...

אותו פלויד טול שקשרתי להרצאה שלו (שלא שמעת, כי היא תעשה לך התכווצויות בבטן...), עשה מחקר מאוד גדול על יישום סאב בסביבה הביתית. לא נכנסתי לזה, זה מאוד מורכב, כאמור.

אז אתה מוצא רמקול שמנגן אצלך אחלה מאוזן בעוצמה גבוהה (אם מצאת אחד כזה לחדר שלך) יצירה סימפונית... והנה מגיעה הקלטה אחרת, בה אין הרבה באס, ופתאום... רמקול אחר. זאת אומרת, אותו הרמקול, אבל האיזון שלו נשמע לך אחרת לגמרי.

ועוד לא נכנסו לזה שלא כל ההקלטות מאוזנות אותו הדבר...

יש טכנאי סאונד חרשים, או סתם כאלו שטועים (ויש גם טעם אישי).

הפתרון היחיד למי שרוצה עקביות זה רמקול ניטראלי, כלל הניתן, ניהול פרטני של הבאס ו-EQ, כדי לסדר את מה שהטכנאי לא, בהתאם להקלטה.

לחלופין, אפשר לוותר על באס נמוך.

שום מגבר, עם צבע כזה או אחר, לא ייתן לך את הגמישות הזו. הוא רק ייצבע לך את הכל באותו צבע, וכאמור, אותו צבע לא מתאים לכל הציורים. סליחה, ההקלטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש חנויות באזור ראשון לציון שאפשר לשמוע מוניטורים של krk, jbl,audioengine,kef?דבר נוסף, האם מישהו שמע את רמקולים של אומגה אודיו? נדמה לי החברה יושבת בחולון ומייצרת את הרמקולים וגם מגברים

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי 98civic

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקושי בלמצוא רמקול All Rounder הוא שמרגע שאנחנו מגיעים לבאס (מתחת ל-200 הרץ) האקוסטיקה מתחילה להיות

מרכיב אקוטי עוד יותר, ואת זה מאוד מאוד קשה לכוון.

תוסיף לזה שתפיסת הבאס שלנו לא לינארית (בשביל זה המציאו את ה-loudness, לפצות על הנטייה של המוח שלנו

לא לקלוט תדרים נמוכים מתחת לעוצמת שמע מסויימת), ושכן... עוצמת הבאסים משנה איך אנחנו שומעים

וקולטים את התדרים האחרים, ותקבל בעיה.

אנחנו צריכים ניהול שונה של עוצמת הבאס, בהתאם לאקוסטיקה ולעוצמה הכוללת אותה אנחנו שומעים.

עכשיו לך תגיע לזה...

אותו פלויד טול שקשרתי להרצאה שלו (שלא שמעת, כי היא תעשה לך התכווצויות בבטן...), עשה מחקר מאוד גדול על יישום סאב בסביבה הביתית. לא נכנסתי לזה, זה מאוד מורכב, כאמור.

,,,,,,

הפתרון היחיד למי שרוצה עקביות זה רמקול ניטראלי, כלל הניתן, ניהול פרטני של הבאס ו-EQ,

כדי לסדר את מה שהטכנאי לא, בהתאם להקלטה.

לחלופין, אפשר לוותר על באס נמוך.

שום מגבר, עם צבע כזה או אחר, לא ייתן לך את הגמישות הזו. הוא רק ייצבע לך את הכל באותו צבע, וכאמור,

אותו צבע לא מתאים לכל הציורים. סליחה, ההקלטות.

יום אחד אני :grin:אולי :roll: אצליח לבנות את הרמקול האידאלי (פסיבי)- לשמיעת מוזיקה לא לקולנוע.

עם ניהול בס בלחיצת כפתור בפנל הרמקול.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שניהול אידיאלי הוא ממחשב שכולל ניהול EQ, וכאשר לרמקול יש הגברה ייעודית לכל אלמנט (ברור שזה הפתרון האידיאלי. כמו מנוע לכל גלגל ברכב), עם יכולת לנהל בנפרד את פיצול התדרים בין האלמנטים (קרוסאובר אקטיבי).

ככה אספקת הכוח לכל אלמנט ברמקול לא מותנית באלמנטים האחרים ודרישות הכוח שלהם, וכל אלמנט "מקבל" רק את התדרים שהוא אמור להשמיע. נשאר "רק" לסדר את איזורי החפיפה ביניהם באופן אידיאלי, ואת העוצמות.

זה כמובן ברמה התיאורטית. אתה צריך מישהו שיידע ליישם את זה, ויותר מזה... לכוון.

אחת ההקלטות האהובות עליי, סובלת מבהירות יתר עד clipping כשהזמרת שרה בשיא העוצמה. עם EQ במחשב, הייתי יכול פשוט להנמיך את העוצמה בספקטרום הספיציפי, ולהנות מהקלטה מאוזנת.

זה הרבה יותר ספיציפי מלהחליש אלמנט כזה או אחר ברמקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו תקציב של 400 פאונד שזה בערך 2000 ש"ח. אני בספק רב מאוד אם ההמלצות (המעולות) יכנסו לו בתקציב (יד שנייה).

צודק, זה לא בתקציב. עדיין שווה להכיר מה יש מעבר לתקציב, לעתיד...

האם יש חנויות באזור ראשון לציון שאפשר לשמוע מוניטורים של krk, jbl,audioengine,kef?דבר נוסף, האם מישהו שמע את רמקולים של אומגה אודיו? נדמה לי החברה יושבת בחולון ומייצרת את הרמקולים וגם מגברים

אומגה אודיו חברה לא רעה בכלל. פעם אפילו שקלתי לרכוש רמקול רצפתי שלהם שהיה נפלא לרמת המחיר שלו אפילו מעבר. עד כמה שאני זוכר הם משתמשים באלמנטים של מוראל (לא בכל הדגמים) כמו חברות רבות בתחום ההיי אנד. (אלמנטים של מוראל נחשבים מאוד איכותיים)

בראשון אני לא מכיר (הייתה פעם חנות טובה לציוד אודיו שנסגרה) אבל באזור בתל אביב (15 דקות נסיעה) יש הרבה חנויות שאפשר להתרשם מהרמקולים. אודיו קלאב, סטריאוסקופ ופיוז למשל.

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף, האם מישהו שמע את רמקולים של אומגה אודיו? נדמה לי החברה יושבת בחולון ומייצרת את הרמקולים וגם מגברים

מכיר וגם שמעתי. כל הרמקולים מיוצרים בעבודת יד בחולון. רמקולים טובים יחסית למחירם.

דבר עם מרדכי. אדם נחמד מאוד.

יצא לי להאזין לזה

http://www.omega-audio.co.il/document/53,84,7.aspx

וגם לזה

http://www.omega-audio.co.il/document/53,88,4.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רמקולים חוץ שלהם שנמצאים במרפסת.

בגדול, רק רמקול תוצרת חוץ שעולה פי 4 מהם משתווה לרמתם.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יש להם רמקולים נחמדים מאוד. היו לי olp-703 עד לא מזמן, הוחלפו ב kef ls50. ממליץ לך להקשיב גם ל L7 שלהם.

כמה עלה הLS50? ומאיפה רכשת אם אפשר לדעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך לרשת פיוז - תוכל לשמוע מגוון של רמקולים ושוב ממליץ לך על מוניטורים של TANNOY

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עלה הLS50? ומאיפה רכשת אם אפשר לדעת?

בארץ ניתן למצוא במעט פחות מ- 6,000 כמדומני עם קצת מיקוח.

קניתי באמאזון בקצת פחות מ-5,000 כאשר היו זמינים למכירה במחיר טוב. היום הם לא נמכרים ישירות באמאזון אירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שיש להם גם מגברים? הם גם מרכיבים אותם ? ותודה על המלצות

עריכה אחרונה על ידי 98civic

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...