Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רמקולים מדפיים עד 2500

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 2094 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 358
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש שם גם מוצרי ביניים. יבואן לא מביא רק ציוד קצה אלא גם ציוד יותר "עממי".

למשל אודיו זיפ מביא רמקולים של Marten בסכום של 35/420K כנ"ל הגברה של ASR

יחד עם זה יש שם הגברה זולה של Xindak. רוצה יותר זול? יש רמקולים אצל שאר היבואנים

בסכומים יותר שפויים. למשל, רמקולים מצוינים של Kudos אצל עופר שחורי או של Duevel-חביבים מאוד.

יש גם ציוד במחירים יותר נמוכים אצל שאר היבואנים. (תעשה סיור באתרים ותראה. (שים לב שהמחיר שרשום זה לא המחיר הסופי)

אם אתה באמת רוצה את אנטם? ברר מחירים? אני במגביל אבדוק בכמה חנויות -מאמין שאקבל מחיר טוב.

הבעיה שאין לי ממש זמן כעת -אבל אברר עבורך. (תזכיר לי את הדגם?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שם גם מוצרי ביניים. יבואן לא מביא רק ציוד קצה אלא גם ציוד יותר "עממי".

למשל אודיו זיפ מביא רמקולים של Marten בסכום של 35/420K כנ"ל הגברה של ASR

יחד עם זה יש שם הגברה זולה של Xindak. רוצה יותר זול? יש רמקולים אצל שאר היבואנים

בסכומים יותר שפויים. למשל, רמקולים מצוינים של Kudos אצל עופר שחורי או של Duevel-חביבים מאוד.

יש גם ציוד במחירים יותר נמוכים אצל שאר היבואנים. (תעשה סיור באתרים ותראה. (שים לב שהמחיר שרשום זה לא המחיר הסופי)

אם אתה באמת רוצה את אנטם? ברר מחירים? אני במגביל אבדוק בכמה חנויות -מאמין שאקבל מחיר טוב.

הבעיה שאין לי ממש זמן כעת -אבל אברר עבורך. (תזכיר לי את הדגם?)

יוגב, יש לך המלצה למשהו חוץ מהJBL LSR305 שהוא עד 4,000 ש"ח? כמובן שאני צריך משהו מוגבר.

התקציב שלי היה יותר קרוב ל10K אבל אני גם הולך לרכוש את הAERON של הרמן מילר. 6.8K על הדבר ההזוי הזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לך כבר. אחד הדגמים של Audioengine. כמובן שאתה חייב להאזין לרמקולים.

קרא ביקורת על הדגם HD3 למשל

http://www.dtown.co.il/articles/4054.html

לדעתי בתקציבים כאלו הם נותנים תמורה מצוינת.

אגב,תקציב 10K לרמקולים לא אומר כלום. כי רמקולים לא מנגנים לבד -יש הגברה/מקור

שמחוברת אליהם. כך שתקציב על רמקולים לבד לא ייתן לך כלום אם אין התחשבות למה הם יחוברו.

למקור/הגברה יש השפעה גדולה על גוון הסאונד, לניסיוני, לא פחות מרמקולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך מנמר.

הוא מומחה מטעם עצמו, ומוצר שלא עובד טוב, הוא עוד לא בחן. גם לא זה שאפשר לסכם אותו ב-"אל תקנה, לא שווה את הכסף, קנה משהו אחר".

הנה מישהו שבאמת מתמחה בבדיקה ומדידה של רמקולים למחשב:

http://noaudiophile.com/

דרך אגב, אם מישהו באמת רוצה לשנות את חווית השמיעה שלו, קחו את הידיים, שימו מאחורי האוזניים כאפרכסת.

תקשיבו.

תורידו את הידיים.

תקשיבו.

תחזירו.

תקשיבו...

וואלה, איזה שדרוג זה, אה?!

עכשיו תכינו לעצמם חיפויי אוזניים כאלו. זה עולה גרושים, ועובד יותר טוב מכל שדרוג במערכת...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך מנמר.

הוא מומחה מטעם עצמו, ומוצר שלא עובד טוב, הוא עוד לא בחן. גם לא זה שאפשר לסכם אותו ב-"אל תקנה, לא שווה את הכסף, קנה משהו אחר".

זה לא רק הוא. זה גם באתר השכן. יש כמה "מומחי" אודיו שעשו מבחנים "גדולים", אחרי שצברו קילומטראג' אפסי.

ככל הזכור לי, מי שלא היה מוטה, היה רן לוי בעיתון "רייטינג" ז"ל.

יוצא לי לראות ולשוחח איתו לא מעט פעמים, כיוון שהוא גר קרוב להורי בירושלים.

ההמלצה שלו היא דווקא לכיוון מגזיני האודיו הגרמניים שלטענתו, הרבה פחות מוטים ויותר מקצועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגי למה אין נציגות ל-EMOTIVA בארץ הקודש , בדוק במקורותיך .

האימוטיבה airmotiv 6s נראים מלחיצים. גם יש להם Transducer במקום טוויטר וזה הלהיב אותי. כמה עולה תענוג כזה להביא לארצנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק הוא. זה גם באתר השכן. יש כמה "מומחי" אודיו שעשו מבחנים "גדולים", אחרי שצברו קילומטראג' אפסי

לא רוצה לדבר על חברים לתחום שחלקם חברים שלי אישית. (למרות שאני כבר לא שם בשנים האחרונות -אבל זה רק עניין של זמן עד שאחזור לתחום, כי אהבה למוזיקה איכותית לא חולפת אף פעם)

רן לוי אחד האנשים המקצוענים שידע תחום האודיופילה. האיש עצמו נדיר בתחום בכל המובנים.

זוכר שלפני 17 שנים בערך רציתי ייעוץ/עזרה בבחירת רמקולים -האיש פשוט אוהב לעזור ולייעץ מכל הלב.

אפילו הייתה בינינו כמה שיחות, תמיד נעים הליכות.

פעם הייתי מחכה ליום רביעי/חמישי לקבל את הכתבות שלו ברייטינג (שלחו לי למייל את הכתבות קבוע)

זו הייתה חוויה כל שבוע לקרוא אותו. חבל שהוא נעלם מהנוף. איש מיוחד במינו.

יוגי למה אין נציגות ל-EMOTIVA בארץ הקודש , בדוק במקורותיך .

היה פעם דיבור על יבוא של EMOTIVA על ידי אחד היבואנים -כרגע זה לא יצא לפועל.

שוב לא חסר בארץ ציוד אודיו איכותי במיוחד בשנים האחרונות. הבעיה שזה מתחיל להיות לנישה מצומצמת

עקב מחירים מטורפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבינו למה אני מבקש לשמור את רייטינג בצד, זה רק בזכות רן לוי.

מאוד נהנתי לקרוא את התובנות שלו, חבל שנעלם מהנוף.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לדבר על חברים לתחום שחלקם חברים שלי אישית. (למרות שאני כבר לא שם בשנים האחרונות -אבל זה רק עניין של זמן עד שאחזור לתחום, כי אהבה למוזיקה איכותית לא חולפת אף פעם)

רן לוי אחד האנשים המקצוענים שידע תחום האודיופילה. האיש עצמו נדיר בתחום בכל המובנים.

זוכר שלפני 17 שנים בערך רציתי ייעוץ/עזרה בבחירת רמקולים -האיש פשוט אוהב לעזור ולייעץ מכל הלב.

אפילו הייתה בינינו כמה שיחות, תמיד נעים הליכות.

פעם הייתי מחכה ליום רביעי/חמישי לקבל את הכתבות שלו ברייטינג (שלחו לי למייל את הכתבות קבוע)

זו הייתה חוויה כל שבוע לקרוא אותו. חבל שהוא נעלם מהנוף. איש מיוחד במינו.

לא הבינו למה אני מבקש לשמור את רייטינג בצד, זה רק בזכות רן לוי.

מאוד נהנתי לקרוא את התובנות שלו, חבל שנעלם מהנוף.

אייל.

בזמנו התייעצתי איתו והוא הפנה אותי לירושלמי סופר מבריק - אייל פור ז"ל, שאצלו התנחלתי וגם רכשתי.

רן כותב נהדר ומאוד אובייקטיבי (גם תומר צין כתב מאוד מוכשר). לצערי, הוא לא נעלם מהנוף. העלימו אותו.

את המבחנים שנערכו על רמקולים במאות אלפי ש"ח היו צריכים למקצוען כמו רן ולא לכתב שממציא מושגים כמו "חצוף"/"מתקתק"/"יבש".

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק הוא. זה גם באתר השכן. יש כמה "מומחי" אודיו שעשו מבחנים "גדולים", אחרי שצברו קילומטראג' אפסי.

ההמלצה שלו היא דווקא לכיוון מגזיני האודיו הגרמניים שלטענתו, הרבה פחות מוטים ויותר מקצועיים.

הבעיה עם אודיו היא שהאקוסטיקה עושה הבדל מכריע, הרבה יותר מ-DAC כזה או אחר. התאמה לחדר היא אקוטית, ולכן מה שהבוחן שומע, עם כל היכולת שלנו לזהות חתימת צליל בנפרד מההדהוד שלה, לא ממש רלוונטי למה שאתה שומע בבית.

הוא יכול לכתוב על ה-soundstage שהוא מקבל "מהרמקולים", אבל ה-soundstage נורא תלוי באקוסטיקה.

העניין עם אודיופילים זה לא שהם לא חובבי מוסיקה בהכרח, הם אפילו לא חובבי סאונד. אם סאונד היה העניין אצלם, הם היו משקיעים באקוסטיקה. אממה, להשקיע באקוסטיקה זו בעיה. (1) זה דורש מומחיות ליישום ספיציפי, שלגמרי לא נגישה להם ו-(2) לא ממש ישים בסביבה ביתית.

אז אודיופיל ייקנה DAC שעולה פי 10 יותר מה-DAC הכי יקר לאולפן ההקלטות הכי נחשב (כאילו הוא יוציא איזה משהו שה-DAC המקורי לא קלט בזמן ההמרה המקורי...), אבל לא ישים ספוג על הקיר האחורי בסלון. כי האישה, מה לעשות, לא מרשה.

הוא גם ייקנה כבל חשמל 'אודיופילי' 'שמנקה חשמל' (הוכח מדעית ע"י חברה עם שני אנשים בלי תואר, שמייצרים לה משהו ארוז יפה בסין), אבל לא ייתן לרמקולים שלו לפחות מטר וחצי מכל קיר... כי, ברור, אי אפשר לחיות ככה בסלון.

אז הרמקולים שלו דחופים בפינות של המזנון, החדר הוא לרב אסון אקוסטי, אבל זה לא העיקר. העיקר באודיופיליה זה לקנות ולמכור ציוד אלקטרוניקה, לדבר עליו ולהתחרמן עליו. זה שהרמקול מאסטרינג הכי יקר עולה 10K דולר (עם ההגברה בפנים), לא יימנע מאודיופיל לקנות רמקולים ענקיים לסלון 5X5 שלו ב-200 אלף ש"ח, ולחשוב שהוא נשמע טוב מאוד (ואם אתה חושב שאני מגזים. אז לא. יש אושיות אודיו בארץ שזה תיאור יפה של הסט-אפ, וככה הוא גם נשמע).

אז אני אומר לכל מי שעוד לא סובבו לו את הראש עם שטויות חסרות שחר - אל תאמינו. אתם רוצים באמת להשקיע בסאונד טוב בבית, תמצאו מישהו שמבין בסאונד, מתוך עולם הסאונד המקצועי. אל תלכו לאודיופילים. הם עסוקים בעיקר בהונאה עצמית. הם בחיים לא יימדדו, לא ייבדקו את עצמם, ולא יפקפקו בשום דבר שיימנע מהם לרכוש משהו, כי זה מהות התחביב.

ונקנח בדבריו של מייסד סטריאופייל גורדון הולט:

“Audio as a hobby is dying, largely by its own hand. As far as the real world is concerned, high-end audio lost its credibility during the 1980s, when it flatly refused to submit to the kind of basic honesty controls (double-blind testing, for example) that had legitimized every other serious scientific endeavor since Pascal. [This refusal] is a source of endless derisive amusement among rational people and of perpetual embarrassment for me..”

נ.ב. בנפרד מכל מה שכתבתי למעלה, אייל פור ז"ל היה איש יקר ונעים, שתענוג היה לקנות ממנו ציוד. הוא מעולם לא עסק בכפיית דעתו או בדחיפת מוצריו. הוא היה מביא לך את הציוד עד הבית, משאיר לך לבדיקה, ואוסף אותו, בלי ציוץ, אם לא קנית בסוף.

גם אם אני לא מאמין במה שהוא ממש האמין בו, שהכל עושה הבדל בסאונד, בתוך עולם האמונה שלו הוא התנהל כג'נטלמן אמיתי. באמת איש יקר היה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכרונות מהעבר... איזה עולם של משוגעים, האודיופיליה. עולם מרתק ומשעשע, אני חייב לציין, לא הכול דפוק שם.

לפני מספר שבועות הזדמנתי לחלוטין במקרה בבית של אודיופיל חובב naim, ברמות קשות - זאת הייתה מערכת מאוד יקרה עם כל שמן נחשים וודופילי שאפשר להעלות על הדעת: לכל רכיב היה ספק כוח נפרד, כבלי שמן נחשים, מרימי כבלים, קופסאות תקעים מה לא...

אממה? מערכת שנושקת או עוברת את הגבול השש ספרתי, מחוברת לרמקולים ב-2500 דולר, בסלון ללא טיפול אקוסטי והשוס: נקודת הישיבה בכלל לא במרכז.

אני חייב לציין שהעסק נשמע בסך הכול טוב מאוד, אבל זה היה בזבוז כסף מהמחרידים.

אצלי בסלון האקוסטיקה מעולה, מה שגורם למערכת עם מדפיים צנועים של מישן להישמע סבבה לגמרי. שדרוג של רמקולים בלבד יביא לתוצאה זהה לזה של הוודופיל בעשירית מהסכום. לשמחתי לא נזקקתי לספוגים ושאר דברים שהאישה לא מרשה, עניין של מזל והרבה רהיטים מרופדים והקפדה על מרחק מהקירות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים לומדים מניסיון...

צ'מע, אני לא מזלזל בהיי אנד. שמעתי מערכות בחדרים יעודיים, שנגנו לך בווליום של הופעה חיה, וזה מ-המם.

אבל קח את זה, דחוף את זה בסלון ממוצע, וקיבלת קקפוניה.

סיפור.

פעם נכנסתי לחנות דיסקים, 'סופר זאוס' בדיזינגוף סנטר, ופתאום אני שומע סאונד טוב מהפינה של הג'אז קלאסי, שיוצא מזוג מדפיים קטנים (האמת, עם סטטוס קאלט לא קטן, Rega Kyte), שהיו תחובים קרוב לתקרה, על מדפים גבוהים. לקח לי דקה להבין למה זה נשמע טוב... תקרה צפה, אקוסטית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...