Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רמקולים מדפיים עד 2500

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה בדיוק העניין שלא בא לי שוב להכנס לעולם שעברתי באוטו ולהוציא סכומים כאלה שנית. מה עלות של 305? הם מוגברים נכון? מממ אין לי כזה נסיון עם מוגברים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

אתה מבין איך אודיו עובד מהרכב.

השרשרת היא אותו הדבר

מדיה דיגיטלית (עם או בלי שליטה בווליום ובפרמטרים של הסאונד) -> המרה -> קדם מגבר (שליטה אנלוגית בווליום ופרמטרים של הסאונד - לא הכרחי) -> הגברה -> רמקול.

החלוקה של השרשרת בין הרכיבים השונים תלויה בפתרון שבחרת ליישם, ואין סוף לפתרונות ולשילובים.

אצלי המחשב מחובר לממיר חיצוני, שהוא מחובר לרמקולים. כלומר, "כרטיס הקול" שלי הוא חיצוני למחשב. בווליום אני שולט מהמחשב (למרות שיש גם ממירים חיצוניים עם שליטה בווליום ואפילו שלט), שמעביר את האות הדיגיטאלי לממיר, שם מבוצעת ההמרה לאות אנלוגי, שעובר לרמקולים, שבהם יש גם את ההגברה ו...זהו (גם לכל רמקול יש כפתור ווליום ואפילו שינוי בעוצמה של הבאס/טרבל בנפרד, אבל כמעט ולא נוגע בהם, רק במקרה שההקלטה ממש בעייתית, וצריך להתאים גבוהים או נמוכים).

דיסקים אני שומע דרך הכונן של מהחשב. עוד לא העברתי אותם לקבצים.

הכי פשוט שיש זה מחשב עם כרטיס קול טוב (חשוב ממיר טוב. לא מבין בזה בשביל להמליץ, רק לא לקנות שומדבר 'אודיופילי'. מה שנחשב ברמה טובה מספיק לטכנאי סאונד - טוב מספיק בשבילך), יציאות אנלוגיות מהמחשב לרמקולים עם הגברה (JBL LSR305/308 או הרמקולים האחרים שקישרתי), ועוד אחת לסאב (לשדרוג עתידי)... זהו.

אה, כן, כניסות לכרטיס הקול לטלוויזיה ואולי עוד מקור חיצוני (אולי סלולרי ב-BT)

ה-רבה פחות מ-7K (אם אין סאב).

אני חושב שאין פשוט מזה.

רק תבחר את הרמקולים שנשמעים לך טוב.

ותזכור, מוניטורים זה מכוער. אם אתה רוצה סט-אפ יפה... אתה צריך רמקולים לצרכני אודיו, אלו באים בלי הגברה... והסיפור שונה.

_________

אפשרות אחרת זה לבנות את המערכת סביב רסיבר קולנוע ביתי או מגבר טוב מאוד (יש מציאות ביד 2. חשוב שתהיינה לו יציאות PRE), כמו בקישור שהבאתי. הוא יאפשר לך שליטה בכל מיני פרמטרים של הסאונד וניהולו, חיבור של רמקולים לא מוגברים בעתיד, ובכלל יותר חיבורים וגמישות. אתה יכול להשתמש בממיר הפנימי שלו או לא... יש הרבה קומבינציות, וכאמור, לא נכנסתי לעובי הקורה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 358
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

פאק , תגובה אחרונה שלך לא אהבתי. למה. היית בסדר עד עכשיו , כמעט השתכנעתי שאסתפק בזוג מוגברים וסאב שיש לי כבר עם איזה מקור נחמד. אוף. כנראה אי אפשר לברוח מכל הבלאגן. כמובן שאני צוחק איתך. אבל המציאות היא שאי אפשר לברוח המהמציאות במיוחד אחרי שטועמים את גמישות כמעט מוחלטת של כיוונים שיש אצלי באוטו. אבל בזמן הזה כנראה אבדוק את ה jbl לעומק.המון תודה על הפירוט

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה :

אני מתכוון לרכוש באמזון UK.

התקציב הוא בערך 400 פאונד למגבר - חשוב שיהיה עם בלוטות' , הייתי שמח אם הוא גם היה מתחבר לרשת WIFI.

ראיתי מספר דוגמאות : למשל - פיוניר , או פיוניר כזה , או מרנץ כזה - אני לא מבין את ההבדלים בינהם ותכף אכתוב מה השימושים שלי.

ועכשיו רמקולים : תקציב : 400 פאונד כולל משלוח - אינני מבין גדול בתחום, היום אנחנו מסתדרים בבית עם רמקול בלוטות' מצ'וקמק של JBL FLIP2 שמספיק לנו, אבל מאוד הייתי רוצה לשפר את השמע. תמיד נמשכתי לצליל המתכתי תעשייתי של BOSE , וחשבתי לרכוש זוג של 301 , או לחילופין לרכוש זוג מוניטורים שאין לי מושג מה ההבדל בינהם כולם נראים לי אותו הדבר : Q ACOUSTICS , DALI , M-AUDIO , KRK

אני שומע בעיקר רדיו, שירי ארץ ישראל, גלגלצ, במקרים נדירים קצת טכנו. הכל דרך סמארטפון, אין לי דיסקים, אני לא רואה סרטים.

אני מאוד רוצה רמקולים שמפזרים את הצליל בקומה, גם אם הם פחות עוטפים. (זכורים לי לטובה זוג JBL CONTROL 1 שהיו לי פעם, אהבתי מאוד את הצליל), חשוב לי לשמוע מוזיקה נעימה גם כשאני במטבח. אני מוכן לוותר מעט על איכות הסאונד תמורת פיזור צלילים.

מעדיף צלילי טוויטר מאשר באס- לא אוהב באס חזק.

לא מעוניין להעביר חוטים של רמקולים ממקום למקום וגם אין לי איך.

המגבר ימוקם ליד הטלויזיה וממנו יצאו שני חוטים לרמקולים. לא מעבר.

צירפתי ציור של הקומה התחתונה בבית בה אני רוצה למקם את המערכת, כל הקירות בבית הם בטון מזויין ולא בלוק.

אני יודע שעשיתי כאן סלט טורקי, אינני מבין גדול בתחום, אבל לגמרי נמאס לי לשמוע דרך הרמקולים של הטלויזיה.

אעריך כל עצה. תודה

אני מקווה שהלינקים עובדים כי אותי הם מובילים לעמוד של VIGLINK שרק לחיצה בתחתית העמוד מעבירה אותי למוצר באמזון.

[ATTACH=CONFIG]483438[/ATTACH]

במילה אחת, רסיבר סטריאו.

יש לי כמה דברים על הקנה.

Sent from my LG-H960

עריכה אחרונה על ידי eyali23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילה אחת, רסיבר סטריאו.

יש לי כמה דברים על הקנה.

Sent from my LG-H960

תגיד - חוץ מהJBL 305 - יש משהו ששווה להשקיע עליו לNearfield? מוכן אפילו להרחיב את התקציב ל4K אם צריך - מעדיף גם להזמין מחו"ל (אמאזון מועדף - יש לי שם גיפט קארד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקירי

ממליץ בחום להתרחק מהמושג להוסיף כסף בהכרח נותן יותר תמורה זה לא תמיד נכון.

אני שוב חוזר תגדיר שימושים ואיזו מטרה הרמקול הולך לשמש.

אנשים מוצאים אלפי שקלים ובסוף שומעים MP3 ב 128BIT או יוטיוב. חבל על הכסף.

בסופו של יום מה אתה רוצה להשיג ,

אני למשל אוהב במה גדולה לשמוע את קולדפלי בהופעה שלהם בוומבלי כאילו אני בהופעה (ואז השכן בא דופק בדלת)

תחשוב על מוניטור כאלומה שמרוכזת רק בך (לכן הוא פיזית קטן קרוב למאזין שלא יהיו החזרים מהקירות) הרמקול הוא מאוד נאמן למקור כלומר שטוח FLAT .

קרא בהזדמנות על ה Yamaha NS-10 תגיד לי מה אתה חושב איזה אימפקט היה לו בתעשייה.

עריכה אחרונה על ידי eyali23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד השרשורים המרתקים בזמן האחרון.

גם אני רוצה לרכוש לבית מדפיים ומגבר.

האם כדאי לרכוש מוניטורים או מדפיים ? - בהנחה שרכוש גם מגבר

תודה

תקציב סביב 7к.אפשר טיפה למתוח אם זה שווה את ההבדל. גודל חלק של סלון שבו נמצאת הטלויזיה מול הספה בערך 4 מטר על 3 .הכוונה לשים רמקולים בצידי המסך. מעוניין רק בסטריאו. לא אוהב גוון בהיר אלא יותר נייטרליות כמה שיותר מאוזן. יש שקוראים לזה אנמי אבל אותי אישית זה פחות מעייף אחרי זמן שמיעה ממושך.מה שכן , חשובה מאד שליטה על אלמנט בטווח ווליום גבוה שלא יהיו מריחות.תודה

מאוד ממליץ לכם לבדוק את מוניטור אודיו silver2.

http://www.monitoraudio.co.uk/products/silver/silver-2

אלו מדפיים נפלאים, בעלי נוכחות גבוהה במיוחד בתחום הנמוך (יש להם וופר 8", במדפיים כן...) ואפשר להגבירם גם ב בי-אמפ.

יצא לי לשמוע אותם בכלכך הרבה מקומות שזה פשוט רמקול שקשה לאקוסטיקה גרועה בחלל להרוס לו את הסאונד - ככה לפחות אני קיבלתי רושם ממנו.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקירי

ממליץ בחום להתרחק מהמושג להוסיף כסף בהכרח נותן יותר תמורה זה לא תמיד נכון.

אני שוב חוזר תגדיר שימושים ואיזו מטרה הרמקול הולך לשמש.

אנשים מוצאים אלפי שקלים ובסוף שומעים MP3 ב 128BIT או יוטיוב. חבל על הכסף.

בסופו של יום מה אתה רוצה להשיג ,

אני למשל אוהב במה גדולה לשמוע את קולדפלי בהופעה שלהם בוומבלי כאילו אני בהופעה (ואז השכן בא דופק בדלת)

תחשוב על מוניטור כאלומה שמרוכזת רק בך (לכן הוא פיזית קטן קרוב למאזין שלא יהיו החזרים מהקירות) הרמקול הוא מאוד נאמן למקור כלומר שטוח FLAT .

קרא בהזדמנות על ה Yamaha NS-10 תגיד לי מה אתה חושב איזה אימפקט היה לו בתעשייה.

מטרה היא סרטים ומוזיקת ראפ וEDM דרך Spotify Premium (320kbps)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחייב לשים 40-50K למערכת.

אפשר ביד שנייה למצוא לא מעט דברים מעניינים ולסגור סביב ה6-7K. אני שולף מהזיכרון ממה שראיתי בזמן האחרון.

ארקאם A85/A90 - בערך 2000 ש"ח. מגבר משובח שעלה בזמנו באזור ה8++.

ארקאם RDAC - בערך 1500 ש"ח.

רמקולים - אני מעדיף רמקולים מדפיים מאשר רצפתיים באותו המחיר כיוון שזה בא על חשבון הדיוק וכיוצ"ב.

לא נתתי המלצות לרמקולים כיוון שזה אישי. ההעדפה שלי היא לכיוון הרמקולים הגרמניים.

בד"כ הם מפורטים ומדויקים להחריד. נניח קאנטון, ELAC, HECO.

חשוב מאוד לשים לב להתאמה, כי עם הגברה בהירה/צעקנית הרמקולים הופכים להיות בלתי נסבלים.

הסטנדרטים שלנו שונים וזה בסדר.

ארקאם מגבר נחמד למתחילים. אפשר לבנות איתו מערכת סבירה - אבל כוונתי הייתה שונה.

שמע למשל מגברים של Ayre או Bladelius תבין את ההבדלים. ואני לא מדבר על מוצרי קצה

כמו KR Audio

בשביל חבילה כוללת של רמקולים/הגברה/מקור >תוסיף גם רב ערוצי? צריך מעט יותר כסף.

נניח רמקולים בסדר גודל סביר. מגבר נניח אינטגרייטר לא פרה+ פאוור עוד כמה אלפים.

תוסיף מקור פטפון + פונו סטייג'. או נגן דיסקים או מחשב/סטרימר ייעוד. תוסף כבלים/אינטרקונקטים

תגיע לסכום קרוב. בלי לדבר על רסיבר עם פרה אאוט (שרשור למגבר) סנטר/סאב/סראונדים.

כמובן שאפשר לוותר על מקור איכותי (יש לו משמעות גדולה באיכות הסופית) ולשמוע דרך מחשב

זה יבוא על חשבון איכות שמיעה למי שזה משמעותי.

אני לא אומר שחייבים להוציא סכומים גדולים - רק שצריך להעמיד את הדברים בפרספקטיבה נכונה.

צריך להיזהר מרמקולים בהירים. הם נותנים הרגשה של פירוט אבל זה רק בשמיעה ראשונה.

שיושבים להאזין ליצירה סימפונית ובה יש הרבה כלי נגינה בהירים זה מעייף אחרי שעה במקרה הטוב.

בקטעי הדינמיקה בכלל מאבדים את עומק/מורכבות היצירה. השמות שציינת שייכים לקטגוריה הזו. (במיוחד קנטון) במקרה זה התאמת המגבר מאוד קריטית. (כמו כל בניית מערכת למעשה)

כמובן שיד שנייה זו אופציה עדיפה בכל בניית מערכת גם בעשרות אלפי דולרים. (תמורה עדיפה ושמירה ערך הכסף) רוב המערכות שלי נבנו ככה.

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו טעות לשנות גוון צליל באמצעות המגבר.

ככה יוצא שיש לך גוון מסויים, שמתאים להקלטה אחת, ולא מתאים לאחרת.

היום ניתן לשנות את הגוון ב-EQ, כל אחד לפי טעמו ובהתאם להקלטה.

בכלל לא.

רמקולים אמורים להיות ניטרליים עד כמה שאפשר.

מה שייתן להם בסופו של דבר איכות/גוון סופי זה המקור וההגברה. (כמובן כבלים מתאימים)

בדקתי אין ספור שילובים על רמקולים נתונים, אם זה הגברת מנורות, SS וגם הברידית

חתימת הצליל שלהם הייתה שונה. אפשר לומר שמגבר מנורות משחזר הרמוניה טבעי יותר

ומיד פחות צורם. בעבר מנורות היו "צובעים" את הסאונד - היום זה שונה.

הבעיה זה למצוא מגבר מנורות שלא קורס בתחום הדינמי.

מעבר לזה קשה למצוא רמקולים שמנגנים את כל הסגנונות האופן מושלם. גם "אול ראונדר"

לא מצטיין בכל התחומים אלא נותן תחום בינוני בכל התחומים.

בעבר הרחוק החזקתי רמקולים גדולים של תקליטנים (מגושמים ומכוערים) הם אומנם נתנו

לי חוויה דינמית מרעידת כליות -אבל לקח לי זמן להבין שזה בא על חשבון פירוט,ניקיון, ותמונת סאונד

ללא גרעיניות. את זה למדתי במשך השנים כי גם טעמי המוזיקלי השתנה.

אבל כמו שאמרת וצדקת - עדיף לא לשמוע לאודיופילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הגברה של נגיד רסיבר רב ערוצי שעולה נגיד 4-5 k תהיה עדיפה של הגברה של רמקול מוגבר? אסביר את עצמי, ראיתי ביד2 אנשים מוכרים מגברים חדשים במחיר הרבה יותר זול באריזות סגורות. חשבתי לקנות רסיבר של פיונייר/ימהאה/אונקיאו ולקחת אחד המוניטורים בסכום של 4k. כי גם ככה אני חייב מקור שאוכל לכוון ווליום שכרגע אין לי בכלל. ודרך מגבר אני יכול לכוון ווליום. רדיו דיסק והוט אני אחבר למגבר.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הגברה של נגיד רסיבר רב ערוצי שעולה נגיד 4-5 k תהיה עדיפה של הגברה של רמקול מוגבר? אסביר את עצמי, ראיתי ביד2 אנשים מוכרים מגברים חדשים במחיר הרבה יותר זול באריזות סגורות. חשבתי לקנות רסיבר של פיונייר/ימהאה/אונקיאו ולקחת אחד המוניטורים בסכום של 4k. כי גם ככה אני חייב מקור שאוכל לכוון ווליום שכרגע אין לי בכלל. ודרך מגבר אני יכול לכוון ווליום. רדיו דיסק והוט אני אחבר למגבר.

אם זה רסיבר נורמאלי אז בוודאות כן עדיף על הגברה אקטיבית.

אם אתה לא צריך את הפיצרים של רסיבר אז לך על מגבר אינטגרייטד

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הרסיברים אינם מצטיינים במוזיקה דו ערוצית. חפש מרנץ ישן שהיה די טוב בדו ערוצי. (ברב ערוצי, בינוני ומטה) אבל אם המטרה היא מוזיקה בלבד? עדיף מגבר ייעודי. (יש ביד שנייה מבחר די עשיר בסכומים לא גבוהים)

בסכומים נמוכים אני ממליץ על : Advance Acoustic

יש חשיבות היכן ימוקמו הרמקולים. אם זה לחדר מרכזי למוזיקה? תהיה עדיפות לרמקולים לא מוגברים.

אם זה לחדר קטן שאתה יושב במרכז? במקרה זה אפשר "להתפשר" על רמקולים מוגברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה :

ועכשיו רמקולים : תקציב : 400 פאונד כולל משלוח - אינני מבין גדול בתחום, היום אנחנו מסתדרים בבית עם רמקול בלוטות' מצ'וקמק של JBL FLIP2 שמספיק לנו, אבל מאוד הייתי רוצה לשפר את השמע. תמיד נמשכתי לצליל המתכתי תעשייתי של BOSE , s=electronics&ie=UTF8&qid=1489242719&sr=1-1&keywords=bose+301+speakers"]301[/url] , או לחילופין לרכוש זוג מוניטורים שאין לי מושג מה ההבדל בינהם כולם נראים לי אותו הדבר :

אני שומע בעיקר רדיו, שירי ארץ ישראל, גלגלצ, במקרים נדירים קצת טכנו. הכל דרך סמארטפון, אין לי דיסקים, אני לא רואה סרטים.

אני מאוד רוצה רמקולים שמפזרים את הצליל בקומה, גם אם הם פחות עוטפים. חשוב לי לשמוע מוזיקה נעימה גם כשאני במטבח. אני מוכן לוותר מעט על איכות הסאונד תמורת פיזור צלילים.

מעדיף צלילי טוויטר מאשר באס- לא אוהב באס חזק.

אעריך כל עצה. תודה

[]483438[/ATTACH]

לפני שאתה עושה צעד ברכישת רמקולים מציע לך להאזין לכמה רמקולים שלדעתי יקלעו לטעמך.

ראשית כל בוש 301 זה סתם בזבוז כסף -לא שווים כלום. (היו לי זוג שעפו אחרי כמה חודשים)

לך שמע רמקולים של Duevel דגם כניסה Planets

http://www.maestroaudio.co.il/prod/duevel.asp

עופר שחורי אחד היבואנים הנחמדים וההגונים בתחום.

PMC אם תצליח לשים את ידך על רמקולים יד שנייה/תצוגה (אני גם מחפש...) לא תרצה להחליף.

http://www.soundquest.co.il/%D7%9E%D...%99%D7%9D/pmc/

היום יש יבואן אחר. בעבר היה יבואן שביקרתי אצלו כמה פעמים כדי לשמוע מוזיקה מרמקולים מוניטורים (ענקיים)

בחדר הקלטה שלהם (הם התעסקו גם בעריכת מוזיקה) חוויה שלא אשכח לעולם.

harbeth אצל יגאל סבו -איש מדהים.

http://www.sabo-highend.co.il/main/

אתה חייב להאזין לאחד הדגמים לפני החלטה מבטיח לך שתחזור לבית אם הרבה תבונות.

הם תפורים בדיוק עבורך.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...