Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוט האץ' חדשה עד 220K

danielharati
שימו לב! השרשור הזה בן 2599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 150
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני חושב ששווה לחכות להגעה של 308 GTI בחודשיים הקרובים.

Megan RS דור 4

אמורה להיות תחרותית, אבל זה אומר להמתין שנה בערך.

If you can't go fast with 90hp, 900hp won't help you. © Bob Hall

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים כאן שואלים איך אפשר להעדיף רכב הנעה קדמית על אחורית? האמת שיצא לנהוג על מס' הוט האץ' הנעה קדמית שלטעמי טובות מהבימר הנ"ל בפן של הנאה.

לצורך העניין אני מבין שאתה נוהג על ST. באופן אישי, למרות טורק סטיר מוגזם ומגבלות ההנעה הקדמית, הרבה יותר התחברתי לחווית הנהיגה בפוקוס מאשר בבימר המדוברת בגלל התחושה שזה רכב שיותר מכוייל לצורך נהיגה ספורטיבית.

כנראה שאין מה לעשות ובמידה ואין את הממון לבימר בעלת שישה צילנדרים אז כנראה שמוטב למצוא פשרות אחרות. עד כמה שהבנתי ב140\135 יש מתלים שונים מאשר ב-125 שמרגישה רכה.

*חייב לציין שאצלי גיר אוטומטי פוגע משמעותית בהנאה ובטוח שהביקורת שלי מאד מושפעת מכך.

כאילו אני כתבתי. מסכים ב 100%.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית עם כל האהבה המוגזמת שלי לרכב שלי, לא הייתי שוקל את ה308GTI. יש אצלי משהו, יש שיאמרו גישה שמרנית ומיושנת, שלא נותן לי להתחבר לרכב מהסגמנט הזה עם מנוע 1600 סחוט. היופי ברכבי טורבו כאלה עם מנוע 2000+ זה היכולת לשפר בקלות ובזול ביום שהכוח כבר לא יספיק, וההרגשה הכללית שלא סחטו את המנוע עד מוות. אני אישית הייתי הולך על הסיוויק אם המחיר יהיה הגיוני, היא מיוחדת, חוויתית ומעוצבת כמו שום דבר אחר על הכביש.

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנפח המנוע אין קשר לכמה סחטו אותו או לא, זה הכל שאלה של ממה המנוע מורכב ואיך.

לצורך העניין (ואני יודע שאני מקצין אבל זה לשם הדוגמה) - אתה מודע לעובדה שבפורמולה 1 יש מנוע 1.6 טורבו עם המון מאות של סוסים?

ברור שהמנועים שיש ברכבים סטנדרטיים אינם מתקרבים ולו במעט למה שהולך בפורמולה, אבל זה היה כדי שתבין הנפח המנוע שחשוב לכשעצמו, אינו הפרמטר היחיד שיקבע אם המנוע סחוט או לא.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין 308GTI- אהבתי את הקו העיצובי של פיזו ב208 וב308 אבל הביקורות בחול על הרכב דיי צוננות.

אמנם ישראלי, אבל גם בחו"ל:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?610241-%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%AA-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%91%D7%A4%D7%99%D7%92-%D7%95-308-GTI-(%D7%90%D7%95-%D7%A1%D7%A1%D7%A1%D7%A1%D7%90%D7%9E-%D7%90%D7%9E-%D7%90%D7%9E%D7%90-%D7%A9%D7%9C-%D7%A4%D7%99%D7%92-%D7%95)

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל אצבע, ידוע פחות או יותר כמה כוח ניתן להוציא ממנוע בגודל מסויים, במיוחד בכל הקשור להוט האץ'. בדיוק כמו שיש קונצנזוס סביב זה שהוציאו ממנוע הליטר של האיביזה את המקסימום (110 כ"ס).

בוא נגיד שאם תרכיב דאון פייפ ותוכנה בגולף gti וב308gti הפער יגדל מאוד.

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל אצבע, ידוע פחות או יותר כמה כוח ניתן להוציא ממנוע בגודל מסויים, במיוחד בכל הקשור להוט האץ'. בדיוק כמו שיש קונצנזוס סביב זה שהוציאו ממנוע הליטר של האיביזה את המקסימום (110 כ"ס).

שטויות. אין כלל אצבע ואין מקסימום. כל יצרן והמגבלה שהוא שם לעצמו בשיקולי אמינות/תמחור/קניבליזציה בין דגמים. בסיוויק החדשה הונדה מוציאים ממנוע 1 ליטר 129 כ"ס ולפורד יש גרסה בנפח כזה של הפיאסטה עם 140.

אז פיז'ו מוציאים מנפח 1.6 לא פחות מ-270 כ"ס ומרצדס מפיקים מ-2 ליטר(A45) קרוב ל-400 כ"ס.

לא כל אחד מעוניין או צריך לשפר. אפשר להפיק הנאה רבה גם ממכונית סטנדרטית אם יודעים להפיק ממנה את תנובתה(וכאן אינני יכול שלא לחשוב על כל אותם ילדונים בסיאטים משופרים עם נביחות ונפיחות מהאגזוז, שמפציצים את הברקס כבר מהפנייה הראשונה...).

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קונצנזוס יש בדיוק אם פורד הוציאו מהפיאסטה 140 כ"ס על אותו נפח?

אין שום כלל אצבע, יש הרבה רכיבים אחרים במנוע חוץ מהנפח שיש בצילינדרים. ברור שההספק המקסימאלי של מנוע עם נפח x יהיה קטן משל מנוע עם נפח y בהינתן ש x קטן מ y - אבל זה לא אומר כלום אם אף אחד מהמנועים האלו לא מגיע למקסימום בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית עם כל האהבה המוגזמת שלי לרכב שלי, לא הייתי שוקל את ה308GTI. יש אצלי משהו, יש שיאמרו גישה שמרנית ומיושנת, שלא נותן לי להתחבר לרכב מהסגמנט הזה עם מנוע 1600 סחוט. היופי ברכבי טורבו כאלה עם מנוע 2000+ זה היכולת לשפר בקלות ובזול ביום שהכוח כבר לא יספיק, וההרגשה הכללית שלא סחטו את המנוע עד מוות. אני אישית הייתי הולך על הסיוויק אם המחיר יהיה הגיוני, היא מיוחדת, חוויתית ומעוצבת כמו שום דבר אחר על הכביש.

הנפח הוא לא מרכיב היחידי המשפיע על כמה תוכל לסחוט את המנוע.

לגבי 308 GTI:

קראתי הסבר קצר על המנוע שלו.

הוא לא סתם תומך ב-270 כ"ס כבר מהמפעל. החלקים הפנימיים שלו הותאמו להעביר הספק זה ללא שום בעיה. יש לו בוכנות מחושלות של חברה שמתמחה בשיפורים שלא כל הוט האצ' מקבל דבר כזה הישר מהמפעל.

מערכת בלמים שלו משאירה מאחור כל רכב ברמת המחירים האלה. לא לשכוח שהמשקל שלו נמוך יחסית. יותר נמוך מלאון וגולף.

אני מאמין שעם שידרוג תוכנה אתה עובר 300 כ"ס בלי בעייה.

אבל האם צריך כזה כוח בהוט האצ' הנעה קדמית?

אני בספק.

עריכה אחרונה על ידי Ace007

If you can't go fast with 90hp, 900hp won't help you. © Bob Hall

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-הישיבה במושב הסיוויק מצויינת. הבעיה היא הכניסה - ובעיקר היציאה - משם, כאשר תמיכות הצד של המושב קרובות מדי להגה ולאנשים מלאים ומעלה בלתי אפשרי להשתחל שם אלא אם מזיזים את המושב לאחור בכל פעם.

-בכל הביקורות האחרונות שקראתי, הפיז'ו מככבת, כולל במבחנים גרמנים שם היא מנצחת גולף GTI. היה משהו דומה גם ב-EVO.

-BRZ ליומיום? למה לא בעצם? היא לא מרסקת עצמות, אם זה מה שאתה חושש ממנו.

-מגאן RS החדשה טרם הוצגה, אולי בז'נבה. רק שמגאן החדשה - שבחו"ל נמכרת כבר למעלה משנה - עוד לא כאן; היא צפויה להגיע במרץ/אפריל וטרם ידוע אילו גרסאות יגיעו. מעבר למגאן, לא עולות בדעתי מכוניות חדשות בסגמנט שיגיעו השנה.

הבעיה עם הסיביק היא בעיקר המחיר, אני צריך למתוח את התקציב ואני לא בטוח שבא לי לעשות את זה כ"כ. מה גם שהמשפחה שלי נחרדה מהמראה של הרכב אבל ניתן לו צ'אנס כי כל הרכבים שבדקתי עד כה טיפה אכזבו אותי.

אני אשמח לראות את הפיזו כשתגיע אבל בנוסף לביקורות צוננות(שאני קראתי) מדאיגה אותי בעיקר סחירות עתידית.

לגבי BRZ- ציינתי שאני זקוק לתא מטען דומה לזה שיש לי בלאון.

מניח שמגאן RS תגיע רק עוד שנה וגם אז לא בטוח כמה קרסו ירצו למכור אם בכלל.

אמליץ שוב: נסה תלתן...

תלתן אוטומטית בלבד ממה שאני יודע. מה עשו לרכב במתיחת הפנים שהפך אותו לטוב?

תודה. נראה לא מבטיח למרות שע"פ הביקורת אני מניח שהכותב היה קוטל גם את כל המתחרות.

המנוע בגולף מאד underpowered, רק תוכנה מקפיצה אותו לאזור 300 כ"ס באמינות רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. נראה לא מבטיח למרות שע"פ הביקורת אני מניח שהכותב היה קוטל גם את כל המתחרות.

מאותו שרשור:

נראה לי שכל מה שלא הנעה אחורית יבאס אותך בהיבט של הנאה מנהיגה.

אהה... לא.

מגאן RS

מיני קופר S

פורד פוקוס ST

קליאו RS

גולף GTI (דור קודם)

מכולן נהנתי מאוד. והיו עוד כמה שעשו לי טוב.

נכון שלקנות אעדיף הנעה אחורית, אבל אני עדיין זוכר מה זה להעריך הנעה קדמית טובה...

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ה308 והמגאן צפויות להגיע בקרוב, הייתי ממליץ לך להמשיך "לסבול" בלאון שלך, ולחכות עם ההחלטה עוד טיפה.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...