Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיות לגבי המשך קריירה ולימודים

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 1533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ראשית אתנצל שאני נדחף לשרשור אך גם אני עם אותה בעיה. לא אוהב מתמטיקה ולכן גם לא טוב בה. האם כל מקצועות ההנדסאי כגון חשמל, אזרחית, אלקטרוניקה, תוכנה גם בהם יש מתמטיקה מרובה יחסית להנדסה? לפי מה שהבנתי המתמטיקה במקצועות ההנדסאים היא מאוד קלה ברמה של 3 יח"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבירור עתודאי של הצבא בהנדסאי חשמל הרמה היא 4 יחידות ולעיתים נדירות רק נוגעים ברמה של 5 יחידות.

ולגבי הבחור ששאל על הדיסקלקוליה אין לי את זה כי יש לי 3 יחידות מתמטיקה (ציון 66) וגם אחותי לומדת את זה ואני מבין את רוב החומר. לא יודע אם זה קשור אבל יש לי הפרעות קשב וריכוז, ואת הבגרויות עשיתי עם הקלות מאוד משמעותיות כמו בעל פה ומבחן מותאם אם לא היה לי את ההקלות האלה לא הייתה לי בגרות בכלל.

ואת הקורס מתמטיקה עשיתי ביואל גבע ובאמת המורים שם תותחים, וגם היו תיגבורים 1 על 1 ממש היה לי מורה פרטי אבל לצערי הרב התקשתי ברוב החומר הנלמד, ומה שהכי היה לי קשה זה גיאומטריה כמו למשל מעגלים, פירמידות ואפילו קצת הסתברות ואנליטית שנחשב חומר מאוד קל יחסית. את הקורס עשיתי במשך חצי שנה ורוב התלמידים הוציאו ציונים ממש יפים של 90 ורק מעטים הוציאו 100 אבל רובם מ80 ומעלה,ורק אני הוצאתי את הציון הכי נמוך במועד א' ובמועד ב' שאני אפילו מתבייש לכתוב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנדסאי בעתודה והנדסאי של מה"ט הם שני דברים שונים לחלוטין. על העתודה אמון משרד החינוך ועל ה"מבוגרים" (מה"ט) אמון משרד הכלכלה. הקורסים והבחינות שונים לחלוטין.

בתור מי שלימדה מתמטיקה וחשמל להנדסאי אלקטרוניקה וחשמל של מה"ט, המתמטיקה שם לא דורשת יותר מ-3 יחידות בגרות, עם נגיעות קטנות בחומר של 4, שגם הן מואכלות בכפית.

הרמה המתמטית הנדרשת מהנדסאי מה"ט נמוכה מאוד עד כדי מעליבה. היו שיעורים שבהם נאלצתי לחזור על עקרונות של חיסור, כפל וחילוק ארוכים...

יש אנשים שמתמטיקה פשוט לא יושבת להם טוב. ולפעמים הראש נפתח דוקא הרבה אחרי התיכון והצבא.

אני במצבך דוקא כן הייתי שוקלת טיול אחרי צבא, בעיקר כשאתה במצב של חוסר ידיעה לאן אתה רוצה להגיע. צא, תראה עולם, תחווה קצת, תחשוב ותכיר דברים. לך תדע מה תפגוש בדרך. את סימני השאלה כבר יש לך.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב התלמידים הוציאו ציונים ממש יפים של 90 ורק מעטים הוציאו 100 אבל רובם מ80 ומעלה,ורק אני הוצאתי את הציון הכי נמוך במועד א' ובמועד ב' שאני אפילו מתבייש לכתוב אותו.

אין לך שום דבר להתבייש בו.

כולה ציון, במבחן, במתמטיקה. אז מתמטיקה זה לא הדבר שאתה חזק בו. אין לזה שום משמעות ואין שום סיבה שזה יגרום לך להרגיש רע עם עצמך. באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בושה לא. בחינת יכולות והתאמה למקצועות מסויימים - כן. מכיר אנשים אינטליגנטיים ביותר עם חוסר כל יכולת מתמטית.

איני מכיר את תעודות ההנדסאי והדרישות בלימודם לקראתן, אבל בהחלט צריך להתאים את הבחירה ליכולות של הלומד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צא, תראה עולם, תחווה קצת, תחשוב ותכיר דברים. לך תדע מה תפגוש בדרך. את סימני השאלה כבר יש לך.

בשביל לצאת לראות עולם צריך כסף, בשביל כסף צריך עבודה, ובשביל עבודה צריך ללמוד.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סוג אחר של טיולים. טיול אחרי צבא (או אחרי שנה של עבודה מועדפת וחיסכון) זו לא המצאה שלי, ובתור אחת שדילגה על השלב הזה וקפצה ישר ללימודים אקדמיים אני די מצטערת על זה עד היום (למרות שידעתי מה אני רוצה ולמדתי משהו שאני אוהבת).

הבחור כתב שהוא העדיף לימודים אקדמיים על פני טיול אחרי צבא, אבל מאז עדיין לא מצא את מקומו המדוייק באקדמיה, ולפעמים הסיבוב הזה של נקיון מלחץ ומדחיפות עושה טוב בראש ועוזר להתמקד, יותר מאשר פעולות מתוך ייאוש ותסכול.

עריכה אחרונה על ידי MiKa_P

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקה - ה"טיול שאחרי צבא" הוא עניין יקר מאד. כון שיש אנשים שמצליחים לעבוד תוך הטיול כדי לממן אותו, או לפחות את חלקו, אבל סיפורי ההצלחה של האיש שהגיע לטורונטו עם 100 דולר והיום יושב על כמה מיליונים נדירים מאד. אני מכיר אחד כזה, ההישגים שלו עברו דרך הרבה מאד עבודה קשה ולימודי MBA.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיחסתי לכך במשפט הראשון, הרחבתי בשני, כיון שאין לי ספק שהוא ההמשך הטבעי של הראשון. הרי זו דרכו של הפורום :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ניסיתי אבל בגיל נורא קטן (15-16) וזה לא עזר.

וגם שמעתי שלאחר תקופה יש תופעות לוואי, גם הייתה על זה כתבה בחדשות.

ולמה אתה מתכוון בייעוץ על שיטות למידה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריטלין לבדו לא בהכרח פותר בעיות בלימודים, במקרה שלי בלי שילוב של טכניקות למידה מתאימות (עבורי) הריטלין היה פשוט מבוזבז.

שיטות למידה-

לכל אחד יש את הגישה הטבעית שלו איך ללמוד נושא מסוים, לא תמיד השיטה הטבעית היא הכי מתאימה/אפקטיבית.

ממליץ לך בחום לפנות לייעוץ מקצועי בתחום.

עריכה אחרונה על ידי noogie
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...