Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיות לגבי המשך קריירה ולימודים

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כול אין לי הרשאה לכתוב באוף טופיק, אני מאוד אשמח אם תעבירו את השרשור לשם.

טוב אז קודם כול אני אספר קצת על עצמי אני בן 24 מהמרכז, בעל תעודת בגרות מלאה- ממוצע 80 כולל בונוסים (כן אני יודע לא משהו בכלל), עשיתי צבא 3 שנים בתפקיד נהג יחידה.

אתם בטח שואלים למה אני פותח שרשור כזה על הנושא שכבר חרוש פה בפורום? אז זהו שאני באמת כבר אובד עצות ולא יודע לגבי המשך פיתוח הקריירה שלי.

כבר בעת שחרורי מהצבא כמו הרוב חיפשתי לימודים אקדמיים ולא רציתי לעשות טיול גדול כמו שנוהג כול משתחרר לעשות.

התחלתי לברר לגבי לימודים ומה מושך אותי, והכי התחברתי לתחום של הבנייה או במילים אחרות הנדסה אזרחית. ובגלל שאני בעל 3 יחידות מתמטיקה ואנגלית נרשמתי לאחד המכונים הכי מומלצים לשיפור בגרויות והתחלתי ללמוד 4 יחידות מתמטיקה במשך חצי שנה ולצערי הרב התקשתי מאוד בלימודים וניגשתי לבגרות במועד א'+ מועד ב' ולצערי הרב קיבלתי ציון נכשל בשתי המועדים. אם אתם שואלים אם זה היה בזבוז זמן וכסף מבחינתי ממש לא, אני יודע שלפחות ניסיתי ולא הצלחתי מאשר שבעוד 20 שנה אני אגיד כמה דפוק הייתי שלפחות לא ניסיתי ואולי הייתי עכשיו במקום אחר לגמרי אם הייתי מנסה והבנתי שמקצועות ההנדסה הם לא בשבילי:cry:

אבל החלטתי לא לוותר וביררתי לגבי לימוד הנדסאי בניין, הלכתי למקומות שמלמדים את זה ודיברתי אם סטודנטים ונדהמתי לגלות כמה ביקוש אדיר יש למקצוע הזה בשנים האחרונות ובכול מחזור מסיימים בערך בין 70-80 סטודנטים רק במקום אחד כנ"ל גם לגבי הנדסה אזרחית. בכללי בהנדסה אזרחית בשנים אחרונות יש ביקוש מאוד גדול למקצוע הזה.

ומתוך ייאוש החלטתי להתמקד בלימודי כלכלה ומנהל (הנושא קצת מושך אותי אבל לא ברמה של הנדסה אזרחית) באחת המכללות המובילות והייתי בפגישת ייעוץ ופחות או יותר הם נותנים הרגשה שהם יותר מעוניינים בכסף שלך ולא בך והסתכלתי בסילבוס וחלק מהקורסים היו מעניינים אבל הרוב המוחלט היו פשוט משעממים.

אתם בטח שואלים אחרי כול הדברים האלה האם עבדתי במשהו? כן, מיד לאחר השחרור מהצבא עבדתי במקום מסויים התחלתי כעובד מחסן ולאחר שנה קודמתי להיות אחראי מלאי אבל לשמחתי עזבתי את העבודה למרות שזה היה מקום עבודה מסודר כבר לא יכולתי לסבול את הכאבים בגב וברגליים בגלל שהעבודה הייתה סבלות החל מהרמת ארונות ועד קרמיקה (!) ואז כמו שסיפרתי התחלתי ללמוד לבגרות במתמטיקה, ולאחר מכן עבדתי בהתקנת מערכות לרכב אבל גם לא החזקתי מעמד ועזבתי כי לא האהבתי את העבודה. כיום אני בין עבודות.

אחרי כול החפירה הזאת אתם בטח שואלים טוב אז במה אתה הכי טוב ואוהב לעשות אותו? במילה אחת ספורט.

אם יש משהו שאני ממש אוהב וממש טוב בו זה ספורט החל מריצות ועד חדר כושר אני פשוט מכור לספורט, מגיל 16 אני מתעסק בספורט, התחלתי לברר בנוגע לתואר בחינוך גופני אבל מהר מאוד ירדתי מזה בגלל שאין ביקוש והשכר מאוד נמוך ורוב הסיכויים שהוא יישאר ככה לעוד הרבה שנים.

אחרי שסיימתי לחפור לכם, מה אתם הייתם עושים במקומי?

תואר בכלכלה ומנהל- מה שאני פחות מתחבר אליו ולא עושה אותו בלב שלם.

או ללכת עם הלב ולעשות משהו שאני באמת אוהב וטוב בו- תואר בחינוך גופני למרות שאין לזה ביקוש והשכר מאוד נמוך.

תואר בהנדסה אזרחית (או כול הנדסה אחרת) לצערי אני כבר לא יעשה עקב קושי רב במתמטיקה :-( הנדסאי בניין כנראה אני לא יעשה עקב הביקוש האדיר שיש.

אל תציעו עבודות בסגנון של נדל"ן ומכירות כי זה פשוט לא זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא הבנתי למה לא הלכת ללמוד הנדסאי בניין? אתה אומר שיש ביקוש אדיר אז מה הבעיה? או שהתכוונת להצפה ולא הבנתי... הנדסאי בניין זה מקצוע להבדיל מתואר בכלכלה שזה פשוט תואר. אני מתקשה להאמין שבטירוף הנדל"ן שיש בארץ אין ביקוש להנדסאי בניין.

תואר בכלכלה וניהול זה תואר בכלום ושום דבר. מדובר בתואר שאינו מעניק מקצוע או ידע רלוונטי למאה ה-21. כל מכללה בארץ מלמדת כלכלה וניהול והשוק מוצף באלפי בוגרי כלכלה שעובדים בתפקידים פקידותיים בבנק / בית השקעות בשכר עלוב אם הם בכלל הצליחו למצוא עבודה בתחום. לדעתי קורס הנהלת חשבונות ייתן לך יותר אפשרויות תעסוקה מאשר תואר בכלכלה וניהול.

אם אתה צריך לבחור בין הנדסאי בניין לתואר בכלכלה לך על הנדסאי בניין. בעתיד אולי תצליח לעשות השלמה למהנדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על חינוך גופני.

המפתח הוא "חינוך". אך החינוך בוער בעצמותיך - בהחלט מדובר במקצוע המכבד את בעליו. אולי לא תתעשר, אבל טיפול בבני נוער הוא אתגר גדול, ויש שיפור במעמד הכלכלי של המורים, אם כי עדיין קשה להתקדם. יש גם יוזמה התחלתית של משרד הבריאות להגדיל את היקף שעות החינוך הגופני בבתי הספר. קשה לדעת אם הדבר יצלח, אבל אם ללמוד מהתנהגותו של שר הבריאות הוא מסוגל להזיז דברים.

אם אינך רואה עצמך מתמודד עם בני נוער הרי שאולי תוכל להתמקד בכיוונים אחרים של הדרכת ספורט, אין לי מושג לגביהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון שיש ביקוש אדיר מצד הסטודנטים על כול מקום פנוי נלחמים 3 סטודנטים ודוחסים לכיתה בין40-50 תלמידים ומדברים על זה שבעוד 3-5 שנים תיהיה הצפה בתחום של הבנייה

עריכה אחרונה על ידי ANUTKK
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא שמעתי לא מעט על מדריכי כושר, פילאטיס וכו' שעושים כסף לא רע בכלל. לא מיליונרים אבל בהחלט לא מרווחים שכר רעב.

לדעתי אם זה משהו שזורם בך ואתה טוב בזה אז לך על זה בלי לחשוב.

העניין לדעת אם מה שאתה אוהב ומה עושים בפועל זה אותו דבר, וזה ממש לא תמיד ככה לצערי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתואר בחינוך גופני כלולה גם תעודת הוראה, או בקיצור, אתה יכול להמשיך משם למורה "כללי", אם זה כיוון שמעניין אותך. יש ביקוש והתנאים שלא קיימים אצל שום (!) מקצוע שכיר אחר מחפים על תקרת הזכוכית בשכר. לא לכולם וגו'.

וינגייט הוא מקום מעניין להיות בו בלי קשר, אם תחום הספורט מושך אותך תמצא שם לא מעט רעיונות.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב תואר, תעשה קורס מדריך חדר כושר.

תתחיל משם, תעבור לאימונים אישיים ומשם תתפתח לעוד קורסים בתחום.

אולי תפתח אפילו מקום משלך עם הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי יותר לעומק את הנושא ונראה לי שאני יריד מהעניין של החינוך גופני למרות כול האהבה לספורט.

אני פשוט לא רואה את עצמי מרוויח 6-7 נטו (רוב הסיכויים שזה ישאר ככה שנים) ובעתיד יהיה לי ילדים בית ורכב אני פשוט לא רואה איך אני מתקיים ככה או במילים אחרות לחיות מהיד לפה.

צריך מקצוע / תואר קצת יותר מכניס אם אפשרויות קידום רק מה שתוקע אותי זה עניין המתמטיקה.

רק אל תציעו לי קורסים סטייל לשכת עבודה כי אני פשוט ממש לא רואה את עצמי בעתיד עוסק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - איני שופט את שיקוליך. אבל מה האלטרנטיבות?

והמתמטיקה - זה לא "רק עניין המתמטיקה". בהנדסה זה הדבר המרכזי ביותר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך אותם 150 ש"ח - כמה מגיעים (ברוטו) לשכרו של המאמן?

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכנות/ הנדסה דורש מתמטיקה.

אם אתה נעול על הרעיון של ללמוד מקצוע כזה אתה חייב ללמוד את המתמטיקה.

יכול באמת להיות שהמורים שלך לא הצליחו לעניין אותך בזה מספיק. או סתם לא הצליחו להעביר את זה כמו שצריך.

אם אתה לא מצליח להתנער מהכיוון הזה, אולי כדאי שתקדיש לזה עוד מספר חודשים ותנסה לרדת למקור הבעייה שלך עם מתמטיקה וכדו'. אם לאחר כל ההשקעה תגיע למסקנה שזה פשוט לא אתה אז צר לי להגיד לך, זה לא הכיוון.

הציעו לך פה רעיונות ממש ממש טובים. לך תלמד ספורט וחינוך גופני. זה יבטיח לך הכנסה קבועה לא רעה (שמשתפרת עם הוותק) וגם יאפשר לך לעסוק במשהו שאתה אוהב. בנוסף, אפשרויות הפיתוח הכלכליות בזה הן די גדולות (קבוצות אימון פרטיות וכדו' יכולות להוות תוספת הכנסה מאוד טובה).

שיהיה בהצלחה

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...