Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיות לגבי המשך קריירה ולימודים

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 1539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחלתי לברר לגבי לימודים ומה מושך אותי, והכי התחברתי לתחום של הבנייה או במילים אחרות הנדסה אזרחית. ובגלל שאני בעל 3 יחידות מתמטיקה ואנגלית נרשמתי לאחד המכונים הכי מומלצים לשיפור בגרויות והתחלתי ללמוד 4 יחידות מתמטיקה במשך חצי שנה ולצערי הרב התקשתי מאוד בלימודים וניגשתי לבגרות במועד א'+ מועד ב' ולצערי הרב קיבלתי ציון נכשל בשתי המועדים.

לפני כ-5 שנים עברתי סיפור דומה ב5 יח'. וזה תחום שאני מאוד מתחבר אליו.

נרשמתי למכון שיפור בגרויות אצל מורה שכותב את הספרים עבור אותו המכון, במכון היללו את המורה ואת פועלו.

התוצאה היית היא שנכשלתי כישלון חרוץ בבחינה, מבחינתי זה היה בזבוז של כמה אלפים.

היום אני מסיים תואר בהנדסה.

המסקנה שלי היא שלא כל אחד יכול להעביר את הידע כמו שאתה מסוגל לקבל ממנו אותו.

יכול מאוד להיות ששיטת הלימוד לא התאימה לך, דרשו ממך לפתור כמו תוכי מבלי להבין למה למשוואה ריבועית יש 2 פתרונות, או הצגה גרפית של משוואה ריבועית או מה המשמעות כאשר אין פתרונות למשוואה ריבועית.

זכור, כל המתמטיקה המפחידה הזאת קיימת ברובה המוחלט באקדמיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קורא את זה וחושב שאני פתחתי את האשכול... כל כך אני - ועוד הקטע של האהבה לתחום הספורט. באמת שאין לי כיוון כמוך. גם האנגלית שלי לא ברמה גבוהה.

כרגע אני עושה מועדפת. מתכנן להיות מאבטח בהמשך (יוצא יחידה קרבית) ונראה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ-5 שנים עברתי סיפור דומה ב5 יח'. וזה תחום שאני מאוד מתחבר אליו.

נרשמתי למכון שיפור בגרויות אצל מורה שכותב את הספרים עבור אותו המכון, במכון היללו את המורה ואת פועלו.

התוצאה היית היא שנכשלתי כישלון חרוץ בבחינה, מבחינתי זה היה בזבוז של כמה אלפים.

היום אני מסיים תואר בהנדסה.

המסקנה שלי היא שלא כל אחד יכול להעביר את הידע כמו שאתה מסוגל לקבל ממנו אותו.

יכול מאוד להיות ששיטת הלימוד לא התאימה לך, דרשו ממך לפתור כמו תוכי מבלי להבין למה למשוואה ריבועית יש 2 פתרונות, או הצגה גרפית של משוואה ריבועית או מה המשמעות כאשר אין פתרונות למשוואה ריבועית.

זכור, כל המתמטיקה המפחידה הזאת קיימת ברובה המוחלט באקדמיה.

מאוד אשמח לדעת את שמו של המורה, אתה יכול גם לשלוח לי בפרטי.

ונרשמת שוב פעם לקורס אבל במכון אחר? או שפשוט עשית מכינה ייעודית להנדסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורא את זה וחושב שאני פתחתי את האשכול... כל כך אני - ועוד הקטע של האהבה לתחום הספורט. באמת שאין לי כיוון כמוך. גם האנגלית שלי לא ברמה גבוהה.

שב, פתח ספר, קרא שעה ביום אנגלית. תקרא ותקרא ותקרא. בתוך חודש תתחיל לראות שיפור. בחר לך ספר שאתה לא מבין בו איזה 5-10 מילים בעמוד ולך על זה. את המילים נסה להבין מההקשר ואז בדוק בבית כמה צדקת. אתה תראה איך תפיסת השפה האנגלית מתגבשת אצלך. זה תהליך שלוקח זמן, אבל יחסית מאוד פשוט. רק מצריך כוח רצון. מדי פעם, דבר עם מישהו באנגלית סתם ככה בשביל ההתנסות, אפילו בצחוק.

הייתה לי תלמידה שהתחילה על ציון פסיכומטרי [50-150] של 72 באנגלית. אמרתי לה תחסכי את הכסף את לא צריכה קורס פסיכומטרי לציון שלך, שלחתי אותה ללמוד 3 חודשים לבד ותוך כדי שמרנו על קשר ונתתי לה דגשים. חזרה אחרי 3 חודשים, ניגשה למועד מאוחר יותר וקיבלה 134 באנגלית, פטור.

היא לא מקרה מייצג כי השיפור שלה מטורף ביחס ל-3 חודשים בלבד, אבל זה הכל ממנה. לבד. בלי מורה ובלי קורס.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תלך בדרך שבה הלכתי, נרקבתי כמה שנים טובות באבטחה.

עדיף לך לחשוב כמה שיותר מוקדם על הדברים שאתה אוהב וללכת עליהם, לא חייב באקדמיה, יש מספיק קורסים או דרכים להתפתח בכיוונים שאתה מתחבר אליהם.

אבטחה רק תרחיק אותך מכל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם lesles בתנאי אחד - שיש לך הבסיס הכלכלי המאפשר זאת.

עדיף ללמוד מוקדם ככל האפשר - יותר קל כרווק עם מינימום מחוייבויות. עם השנים המחוייבויות הולכות ומתרבות והיכולת להקדיש עצמך ללימודים הולכת ופוחתת. זה לא אומר שאי אפשר להתחיל בגיל 28, אבל זה הרבה יותר קשה. גם החזרה למשטר לימודים קשה מאד.

מה ואיך ללמוד? זה כבר תלוי בתחומי העניין וביכולת שלך. לא כל אחד יכול להיות רופא, לא כל אחד יכול להיות מהנדס ולא כל אחד יכול להיות מורה לאזרחות (אפילו עם בגרות בהצטיינות ו-790 בפסיכומטרי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד המלצה בנוגע לאנגלית, שאולי תעזור: סרטים וסדרות, בלי תרגום (או עם תרגום לאנגלית, ולהוריד אותו בהדרגה).

אני את הפרק של אנגלית ביצעתי בלי ללמוד אליו בכלל, לא ספרים לא מילון, קיבלתי 148 וסיימתי אותו כל פעם ~עשר דקות לפני הזמן - כל זאת תודות לטלויזיה/קולנוע (וכמובן גם לאינטרנט). מי אמר שהטלויזיה רק משחיתה? XD

ועוד עצה קטנה - מצא נושא שמעניין אותך (נניח מכוניות), ותקרא כל מיני ביקורות וכו' באינטרנט. יעזור מאוד בהתמודדות עם קריאת טקסטים גם בעתיד, והעובדה שהנושא מעניין כנראה תסייע לך 'לבלוע את הצפרדע' ולא להתייחס לנ"ל בתור 'מטלה'.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש פה מורים בקהל?

בדקתי כמה מורה מתחיל מרוויח והשכר בכלל לא משהו בתור התחלה וגם לאחר וותק השכר לא מי יודע מה משתנה, אני מדבר על השכר התחלתי של 6-6.5K ורוב הסיכויים שבשנים הקרובות זה יישאר כך.

כמה חבל שמורה שמחנך את דור העתיד מרוויח כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בגילך, ממש באותו המצב.

רק שאצלך המצב טוב יותר, ואני שמח בשבילך.

אתה יודע מה אתה אוהב, ומה גורם לך להנאה, הספורט. לכן יש לך תחום בו אתה יכול לעסוק וגם להתפרנס.

אני לא יודע מה אני אוהב, לא יצא לי להתנסות כל כך בתחומים שונים בחיים.

גם אני הולך בדרך שבה אני מאמין הולכים הצעירים, מנסה לחשוב אם מה שאני אלמד, יהיה רלוונטי לאחר סיום הלימודים.

הכוונה גם בשוק העבודה, ובהשתכרות מבחינת הפרנסה.

אני חושב שכולם מנסים את מזלם, או לפחות בהתחלה פונים לכיוון ההנדסה. מתוך מחשבה להגיע להייטק.

אבל למי שלא הכי טוב במתמטיקה, גם הדלת הזאת נסגרת.

לדעתי לפחות. כמובן שאני מדבר עלי.

לנסות ולשפר את זה עם מורים אחרים, או בשיטות לימוד כאלה ואחרות דורש זמן וכסף.

לכן עם הזמן מנסים להתפשר, ולרדת בציפיות. אני מאוד רציתי לימודי מהנדס.

היום זה נראה שאני ארד ללימודי הנדסאי. אולי בבוא היום אשלים.

חשבתי גם ללכת לכיוון משפטים, שזה לאן שאוטומטית הולכים תלמידים שחלשים במתמטיקה. ממה שהבנתי.

אבל אני לא חושב שאני מתאים לעולם הזה, למקצוע הזה בפרט. עריכת דין.

היו לי גם מחשבות על אדריכלות, אולי אפילו לנסות שמאות, אבל בגלל שאני חלש במתמטיקה, אני נאלץ לוותר.

יש כמובן גם את המקצועות שאנחנו אולי נמשכים אליהם, אבל לא נלך ללמוד אותם כמקצוע ראשי.

כי אנחנו מעדיפים ורוצים לבחור מקצוע שהסיכויים להתפרנס בו הם גבוהים.

למשל אני מתכוון לפילוסופיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה.

אני חושב שזה קצת בעייתי ללמוד את זה בתור תואר ראשון. לדעתי עדיף בתור תואר שני, או בהמשך החיים כשיתאפשר.

קשה ההחלטה של מה כדאי ללכת ללמוד.

במיוחד כשמאוד מעסיקה שאלת ההשתכרות לאחר מכן במקצוע.

אני מקווה שבסופו של דבר תבחר מקצוע ותהיה מרוצה ממנו.

אם הכל יסתדר, אני אתחיל ללמוד לימודי הנדסאי מכונות. פשוט כי חבל על כל שנה שחולפת.

אני תכף בן 24, ובנוסף ללימודים יש גם מחשבה על משפחה בעתיד.

שיהיה המון בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפורום הזה איזו תפיסה שכל אחד צריך להיות מהנדס.

טעות!!

כפי שצויין כאן, יכולת מתמטית היא תנאי להצלחה בלימודי ההנדסה, ובעבודה בתחום זה.

ומעבר לכך, גם תואר בהנדסה, אפילו מאוניברסיטה מהשורה הראשונה, לא מבטיח שתוך שנתיים יהיו לך בגינה כמה עצים שמניבים דולרים, או אפילו שקלים.

אבל יש עוד הרבה מקצועות שאינם מחייבים יכולות במתמטיקה וטכנולוגיה. מקצועות כמו מקצועות הסיעוד והפארא-רפואה, הניהול (לימודי מדעי המדינה), מדעי החברה ונגזרותיהם. ועוד מקצועות רבים, טובים ומפרנסים שאיני יכול למנות כעת. וכמובן, כל מיני מקצועות שנלמדים תוך כדי תנועה, אבל צריך למצוא אומן (בשורוק) שיהיה מוכן ללמד, ווללמוד אצלו אי אילו שנים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפערים בין לימודי הנדסה(לא כול הנדסה!) למקצועות אחרים הוא הבדל של שמיים וארץ.

במבט לעומק, בסופו של דבר לא הייתי רוצה להתחלף עם חברים שלי- לא מתחבר לעבודות שלהם ולא מעוניין לעבוד 12 שעות ביום.

אבל קשה לא לקנא כשהמשכורות ההתחלתיות שלהם יכולות להגיע לפי 5(!) אפילו משאר המקצועות.

ומי שחושב שאני זורק מספרים אז יש לי ידידה שסיימה מדעי ההתנהגות והתחילה לעבוד בשכר מבטיח של 4800 שקל בחודש.

לעומת חבר שסיים מדעי המחשב והתחיל מ 24 אלף בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש פה מורים בקהל?

בדקתי כמה מורה מתחיל מרוויח והשכר בכלל לא משהו בתור התחלה וגם לאחר וותק השכר לא מי יודע מה משתנה, אני מדבר על השכר התחלתי של 6-6.5K ורוב הסיכויים שבשנים הקרובות זה יישאר כך.

כמה חבל שמורה שמחנך את דור העתיד מרוויח כך.

יש פה מורים שיכולים לענות לי? כי משום מה אני לא סומך על המידע באינטרנט והוא גם לא עדכני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי מה שכתוב בחתימה שלי.

אשתי עוסקת בחינוך תיכוני למעלה מ-30 שנה, החלה בתפקידים זוטרים, התקדמה בהדרגה עד ניהול בית ספר.

לדבריה המספרים שצוינו אופטימיים. השכר ההתחלתי למורה יותר קרוב ל-4200 ש"ח לחודש, וההתקדמות איטית ותלויה בהשתלמויות ובתפקידים. בחינוך הגופני זה קשה במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

התפתחות קלה חברים, כנראה אני ילמד חשמל ויש 3 מכללות במרכז : המכללה למנהל (הנדסאים), מכללת עתיד ואורט סינגאלובסקי.

יש למישהו ניסיון או במקרה שמע על איכות המרצים במכללות הללו?

ועוד דבר בקשר למבחנים של מה"ט שמעתי שהם באמת קשים ואין לזה "מיקוד" כמו שיש בבגרויות וקראתי כמה חוות דעת על מבחני מה"ט בעיקר משנת 2011 והבנתי שהמבחנים רובם המוחלט שונה בכלל ממה שנלמד בכיתה. האם יש כאן הנדסאים שיכולים להעיד על כך?

וגם נכנסתי לאתר של מה"ט ראיתי את המבחנים אבל תשובות אין, וגם קראתי שהם לא מפרסמים תשובות למבחנים:shock:

עריכה אחרונה על ידי ANUTKK
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...