Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפר רכישת מונדאו 2011 + סיכום חודשיים + סחטיין לאלבר ולעידן אוחיון

ST12345
שימו לב! השרשור הזה בן 1393 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכב מנהלים...חחח עדיין יש מושג כזה? אשתי נוהגת בו וחוץ מאת בעלה, היא לא כל כך מנהלת אף אחד אחר(:-

לפני מתיחת הפנים הפאנל של המזגן בדאש בורד-כסוף כולו, לאחר המתיחה הוא שחור. מבחוץ ניתן להבחין ב"גבות" מתחת לפנסים הראשיים, משהו שלא קיים בדגם הקודם. ה"גבות" הללו משמשים לפסי תאורת לד בדגם הטיטניום ובטרנד זה רק פלסטיק שחור.

אז כן זה אחרי מתיחת פנים הדשבורד שחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואכן משפחתית גדולה. שימו לב שמבחינת ארה"ב Full size Sedan זה רק מאיזור האימפלה, שזה קטגןריה אחת מעלה, כך שגם "משפחתית גדולה" זו מחמאה. במקרה של הפורד היא אכן ממש בהמה מגודלת.

מכונית מנהלים קריא Executive car מבחינתי זה כבר מכוניות של 300 אש"ח ומעלה.

התואר מכונית מנהלים זה ממש עבודת שיווק ותו לא. תפס משהו, אפשר לאמר

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך רכבים כמו מזדה 6,אוונסיס,סונטה אמורים להיקרא?

משפחתית גדולה, כפי שזה נקרא בכל המקומות האחרים.

זה שהרגילו אותנו כאן בארץ לקרוא לרכבים הפשוטים יחסית שקיבלנו "רכבי מנהלים" זה משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

נראה לך?

השבוע גם עדכון שנתי: 95 אלף ק"מ (סה"כ 20 אלף בשלוש שנים ).

לפני כחצי שנה שבקה משאבת הדלק, הוחלפה בחדשה מקורית כ 2500 ש"ח. השבוע בדיוק עשיתי לה טיפול גדול לפני טסט. פרט לשמן ופילטר שמן ופילטר אוויר, הוחלפו גם דסקיות קדימה אחורה, חריטת צלחות, פלגים קומפלט, שמן בלמים. כל החלפים מקוריים. ( שנה שעברה גם הוחלף פילטר מזגן מקורי.) כ 2600 ש"ח.

עדיין רכישה מאוד מומלצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

גמני עם מונדאו (2008 טיטניום) ומרוצה מהרכב. נראה לי שבין יתר הפינוקים לטיטניום יש גם מזגן חזק יותר, כי על הדגם הרגיל יש תלונות שהמזגן חלש ואצלי סבאבה.

הרכב כמעט שנתיים אצלי, משאבת הדלק המפורסמת התקלקלה חודשיים אחרי הקניה, וחוץ מזה המכני החזיק מצוין עד לפני שבוע, כשהתקלקל הסאנרוף. הוא עושה קולות והולך הלוך ושוב במקום להסגר. עם לחץ פיזי מתון הצלחתי לסייע לו להסגר, אבל כשהשתמשתי בהסח הדעת בסגירת חלונות מהשלט הוא נפתח חזרה.

נפח המנוע הגדול (אותו מנוע של מזדה 6 פרימיום) מורגש היטב בעליות. האחיזה טובה והנוחות מצויינת. ההיגוי לא חד ומרגישים בהתנהגות את הגודל והמשקל של האוטו, אבל החבילה הכללית טובה.

נראה לי שהמונדאו הוא האוטו המרווח ביותר בקטגוריה לשנתונים ההם. יש לו אותה השלדה של וולוו S80 שהושקה יחד איתו עם 285 ס"מ מרווח סרנים. להשוואה- המאזדה 6 של 2007-2013 מפשקת רק 272.5 ס"מ. בכל זאת אני מקבל תלונות מהקטנה שיושבת בנסיעות המשפחתיות מאחור באמצע בין שני הז'לובים שלי, בגלל התעלה הגדולה שיש באמצע.

קניתי אותו במחיר מצחיק. בן עשר הוא בטח כבר חינם לגמרי. נראה שהשוק נרתע מהמנוע הגדול והטסט היקר. האוטו שקניתי עמד שנה שלמה בחוץ והחום השפיע לו לרעה על הריפודים- ריפוד מושב נהג נפרם, ריפודים נפרדו מהדלתות. כעת צריך סבב שני של תיקון לריפודים - אלה שהחזיקו מעמד קודם כבר התעייפו וריפוד הגג הופך לאוהל.

אז אני צריך שתי המלצות מהפורום:

אחת לרפד באזור חיפה והסביבה

השניה למישהו שיודע להתעסק עם הסאנרוף.

ושאלה- הרכב בן עשר ועם 100 אלף ק"מ. האם כדאי להחליף שמן גיר? הגיר עובד שקט למדי, אבל אני זוכר שכשחיפשתי לקנות היו אקסמפלרים עם 140-170 אלף קילומטר שכבר יללו.

המוסך המורשה אמר שלא מחליפים אף פעם אבל Never say never

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אל תחפש לתקן את מה שלא התקלקל. רפד אני לא מכיר ומי שאגרת טסט של 1600 ש"ח מפחידה אותו, מוזמן לקנות ב 100 אלף ש"ח קורולה מליסינג עם 100 אלף ק"מ, ולחכות עוד 100 שנה שהפרשי צריכת הדלק יצדיקו את ה 50 אלף ש"ח הנוספים ששולמו ברכישה המיותרת של הקורולה / מאזדה / וואטאבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאחרי שעברתי ממונדאו 2007 לקורולה 2013, צריכת הדלק ירדה בדיוק בחצי.

זה בלי להתחיל עם התיקונים האינסופיים במונדאו.

אבל כן, אם אתה יודע שדפקת את המערכת, בהצלחה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מונדאו 2007 היתה עם גיר 4 הילוכים. ה 2008 והלאה עם 6 ובשיוט צורכת 1 ל 14.

מונדאו 2004 עד 2007 היתה ערמה של צרות ואני לא מקנא במי שהחזיק אותה. מ 2008 פרט למשאבת הדלק הידועה לשמצה, אין לרכב מחלות ידועות והוא מאוד אמין.

היום רוכשים קורולה 2013 בערך ב 70 אלף ש"ח ומונדאו משנתון דומה בערך בחצי מזה. הקורולה בממוצע עושה 1 ל 13 והמונדאו 1 ל 10 .

הקורולה משמעותית פחות: נוחה, מרווחת, חזקה, איכותית, מהנה לנהיגה ומה לא.

נו אפנס - לדעתי קורולה זה רכב לכבשים ולדעתך מונדאו זה לאנשים שאוהבים לדפוק את המערכת. או להנות מרכב מעולה במחיר מצחיק. או זה, או זה.

פוסט מורטום:

אני לא יודע איך מציינים פעייה בכתב רגיל אז רק אציין "מהההה".

( מקווה שזה תקין מבחינת הפורום)

עריכה אחרונה על ידי ST12345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר שאתה מרוצה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ST12345 לידיעתך - המונדאו סבאבה, אבל הרכב שעושה את עיקר הקילומטרים במשפחה שלנו הוא קורולה 2010 מליסינג עם 170 אלף ק"מ.

אין לי מילה רעה להגיד על הרכב.

קודם כל האמינות- כל הקלישאות נכונות. האוטו אצלנו כבר ארבע שנים ועשינו עליו 100 אלף ק"מ. טיפולים, צמיגים, מצבר וזהו!

פנימי- הפלסטיקים והריפודים מחזיקים מעמד מצוין (לא כמו במונדאו).

המושב האחורי המרווח ביותר בקטגוריה (חשוב כשיש כסאות בטיחות לילדים).

צריכת דלק מצוינת.

נוחות נסיעה, אחיזת כביש, התנהגות- סבירים בהחלט. אם מישהו מתלונן על אחד מהם שיחליף פשוט את הצמיגים הסיניים שלו בפירלי או מישלן, וירגיש מיד את ההבדל.

כשקנינו אותו באתי עם ציפיות נמוכות והופתעתי לטובה בכל הקטגוריות האלו של הנהיגה.

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טינפתי על המלכה האם קורולה. אבל בוא.

המונדאו (מטבעה בקטגוריה וחצי מעל) משמעותית יותר רחבה ועם מרווח רגליים לג'ירף. תא מטען ענק בדגם 5 דלתות שיש לי. מודל 2013 טורבו עם 203 כ"ס !!! נוחות עדיפה, אחיזה, הנאה, ומה לא. כי היא פשוט meant to be higher

בארה"ב המונדאו בקטגוריה של הקאמרי (אין אוונסיס שזו אחלה קורולה מוגדלת בשקל תשעים).

אצלי הרכב חונה בצל ואין פירור של התקלפות או התיישנות הדאש טפו טפו.

אני חוזר: קורולה אחלה אוטו. רק מסביר שבמחיר של חצי קורולה מקבלים כמעט פי שניים רכב. והשיקול הוא גם מאוד כלכלי ! (שזו היתה כוונת המשורר ברכישת קורולה). עם כל העלויות המוגדלות של המונדאו, בפריסת 5 שנים, היא עדיין חבילה יותר זולה מהקורולה, ונותנת יותר. כל כך קשה לעכל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1393 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...