Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפר רכישת מונדאו 2011 + סיכום חודשיים + סחטיין לאלבר ולעידן אוחיון

ST12345
שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

אני חושב לקחת את השרשור למקום קצת אחר.

העניין כפי שאני רואה אותו מתחלק לשניים:

1. אלה שהרכב משמש אותם מA ל B, כפועל יוצא מזה, השאיפה היא לעלות אחזקה אפסית ביחד עם אמינות מופלאה.

2. אלה שמחפשים אקסטרה מהרכב, ניהוג, כוח, מע' שמע יותר מושקעת מהסטנדרט וכו'.

לגבי השניים שאני בתוכם, גם אם יהיו עלויות נוספות כגון החלפות רכיבים שהס מלהזכיר לחברי הקבוצה הראשונה

זה לא סוף העולם. ולשיטתם אנחנו חבורת מזוכיסטים.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות החלפת קלאצ'ים יחד עם הנוזל והטיפול יעלה לך ~13 במקרה הטוב?

טורבו יעלה לך ~5-6-7 אלף שקל תלוי איפה.

יש גם בעיה פה ושם עם מחזיר השמן שלא ברור מדוע זה קורה וגם זה יחד עם הנוזל יעלה כמה אלפי שקלים.

זה כן מרתיע אנשים ואנשים צריכים לדעת שתחזוקה לקויה ברכב הזה, מובילה להוצאות גדולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לזה לא התכחשתי, ויש לי ניסיון עם הפיז'ו.

אבל לשכנע אנשים לא לקנות את הרכב בגלל סטיגמה זה דבר שלא נראה לי.

אבא שלי עדיין תקוע בקונספציה שרכבים איטלקיים מעלים חלודה.

אנשים מסוג זה, לשכנע אותם זה עוד דרך איך לבזבז חמצן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות החלפת קלאצ'ים יחד עם הנוזל והטיפול יעלה לך ~13 במקרה הטוב?

טורבו יעלה לך ~5-6-7 אלף שקל תלוי איפה.

יש גם בעיה פה ושם עם מחזיר השמן שלא ברור מדוע זה קורה וגם זה יחד עם הנוזל יעלה כמה אלפי שקלים.

הדגם שהיה לי זה אכן הדגם הקודם, שחלק עם הדגם שבא אחר כך אולי מנוע.

אבל ההוצאות שאתה מתאר זה אכן דבר לא זול. ואחרי כל ההוצאות האלה אתה עדיין נוסע בפורד, לא במרצדס.

אם זה שווה לך - סבבה. אני מעדיף להימנע, גם אם זה אומר לשלם יותר מראש, ולנסוע ברכב פחות נוח וחזק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

חברים,

כל הכבוד על השרשור המעניין!

מניסיון, מחזיק עד היום מונדאו מהדגם הישן (2007), רכב מעולה ולא נתקלתי בשום תקלה במהלך ה- 6 שנים האחרונות מלבד החלפת אלטרנטור, מצבר.

לצערי שבוע שעבר המזגן התקלקל (בהדלקת המזגן האוטו נכבה) ומדובר בעלות של כ- 2000 ש" להחלפת המדחס.

מתלבט כעת על רכישת מונדאו 2009 - 2012 כתחליף (מודע להבדל בין הדגמים - הכל שאלה של מחיר וכמה להשקיע בשביל רכב שיהיה נוח למשפחה וגם יהיה מהנה לנהיגה).

מה המלצתכם? או שעדיף לרדת בשנתון ולקנות קורולה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה שתקנה אם תרד בשנתון, תהיה עם גיר רובוטי ורמת איבזור של כלום.

אם כבר, אז עדיף לעלות בשנתון ולקנות קורולה, לפחות מ2009 ומעלה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מונדאו תהיה יותר נוחה. מאובזרת ומרווחת, קורולה תהיה יותר חסכונית בדלק, אמינה וזולה לאחזקה.

כל אחד והשיקולים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מונדאו היא הבחירה שלי, האם לקנות את הדגם עם מנוע ה - 2000 אקו בוסט או את המנוע הישן יותר 2300?

החשש הוא להיכנס לסיפורי זוועות ששמעתי על החלפת הטורבו או הגיר שעלות החלפתם יקרה מאוד.

שאלה נוספת - מאחר ועלות הרכב הינה בין 20- 40 אלף האם כדאי לקחת לבדיקה ואם כן איפה כדאי באזור המרכז.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

האקובוסט היא קילר רציני, הטיטניום בעלת הספק כמעט כפול מהטויוטה, נמשיך?

הרכב דורש אחזקה מוקפדת ובנוסף צמצום טווח טיפולים.

טורבו: תבדוק שאין הזעות/נזילות למניהם.

מנוע: כנ"ל.

חובה לבדוק היסטוריית טיפולים, הזנחה/מריחה של טיפולים יעמיקו את החור בכיס, בהבטחה.

במידה והרכב שמור ומטופל, אתה תהנה ממנו בגדול, גם זאת הבטחה.

במידה וחשקה נפשך בשיפורים גם זה ניתן לביצוע.

התמורה לשקל מאוד גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע שוקל רכישת מונדאו אקובוסט ומנסה לעשות הערכת כספית של תקלות אפשריות, הבנתי שהמצמדים והטורבו מועדים לפורענות. אבא שלי מכונאי במקצועו ולכן במידה והטורבו יחזיר חייו לבורא אוכל לבצע איתו את העבודה,האם זהו הטורבו המדובר?

https://m.ebay.com/itm/New-Turbo-For-Land-Rover-Evoque-Ford-Mondeo-AJ-i4D-B4204T7-Ecoboost-2-0L/282865083668?hash=item41dc12a514:g:pHAAAOSwaTFanQBF

לגבי מצמדים, האם אלו יתאימו?

http://www.pumaspeed.co.uk/product-Mondeo-20-Ecoboost-Clutch-Kit_16993.jsp

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מספר הפריט של קיט המצמדים 1750932,מה שכתבת לא מדובר בחלק מקורי.

טורבו 2004296.

הגיר פה לא קורס.

בעיקרון הכל יכול לקרות, אבל הגיר כשלעצמו הוא דיי אמין.

אני מכיר מקרה של גיר כזה שנסע ללא שמן, סופו של עניין הוחלפו מצמדים+פילטר שמן גיר+שמן גיר ונפתר העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...