Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע דיזל רנו 1.5 מעשן שחור ולא סוחב

adipinhasi
שימו לב! השרשור הזה בן 3365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנשים שלום,

אודה לכם על תגובות שיעזרו לנו להגיע להחלטה מה לעשות.

ברשותנו מגאן 2006 טורבו דיזל 1461, דגם מנוע K9K, מספר מנוע D374241 , קרוב ל300,000 ק"מ

בחודשים האחרונים החלה ירידה בסחיבה, עשן שחור בסל"ד גבוה, נקישות כשהמנוע עוד קר, ואיבוד שמן משמעותי יותר מבעבר- ליטר לכל כמה אלפי ק"מ.

אנו מנסים להבין את גודל ההשקעה הצפוייה. אני מניח שנקישה ועשן שחור פרושן החלפה / ניקוי מזרקים. לא ברור לי אם לאור שאר הסיפטומים יהיה צורך גם לגעת בטורבו או חלק אחר.

שאלות:

- מתאור הבעיות, האם ניתן לאבחן מה דרוש? ומה אופציות התיקון?

- האם ניתן וכדאי לנקות מזרקים במנוע זה? האם ישנם משופצים או רק חדשים? מכונאי דיזל טען שרק החלפה בחדשים כ-1500ש"ח לאחד.

- מחירים?

תודה רבה מראש

עדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמהר להספיד את המנוע עצמו או את מערכת ההזרקה.

מכיוון שהעשן השחור מופיע דווקא בסל"ד גבוהה הייתי מתחיל מניקוי חיישן MAF, ניקוי שסתום EGR ובודק את מצב הטורבו.

אם הקומפרסיה תקינה ואין נזילות, בעיית השמן נובעת ככל הניראה מגומיות שסתומים גמורות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה!

אז אני מבין מקריאה על בפורום ששסתום EGR תקול יכול ללכלך את חיישן ה-MAF ולגרום לחוסר סחיבה ועשן שחור?

לגבי אובדן השמן, אין סימני נזילה מהמנוע. איך בודקים את תקינות הטורבו / אובדן שמן מהטורבו?

אני מבין שבעל ידיים ימניות וקצת ניסיון יכול לנקות חיישן MAF לבד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אין בעיה לנקות את חיישן הMAF ושסתום הEGR לבד. ישנו מדריך שלי מלפני חודשים בודדים.

יש אינסוף מדריכים ברשת לנושא הזה.

ניתן לקבל תחושה לגבי המצב של הטורבו על ידי ניתוק צינור המוצא של המדחס ומישוש של המניפה.

חופש בציר או תנועה לא חלקה מעידים על טורבו שדורש שיפוץ ובסבירות גבוהה גם דרכו יוצא שמן.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ שקודם יבדקו קומפרסיה במנוע.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי לברר לעצמי כמה דברים, ככל שניתן, ולאחר מכן לגשת למוסך רנו או מוסך דיזל המכיר את הדגם לאבחון מלא.

לאחר האבחון, בתקווה שהברורים המקדימים שלי יעזרו לי להבין אם האבחון אמין ומקצועי, אקח הצעות מחיר לתיקונים ואחילט מה לעשות. אני מבין שהסימפטומים מעידים על יותר מבעייה אחת. אובדן שמן מצד אחד. אין סחיבה / עשן שחור מצד שני. ולפעמים גם נקישות, מצד שלישי...

בינתיים רק ניתקתי את חיישן ה-MAF או כמו שנקרא בספר: Turbocharging air temperature

and pressure sensor , אך ללא שיפור.

איך בודקים קומפרסיה במנוע דיזל? לפני 25 שנה כשהייתי בעניינים היו מפרקים פלאג במנוע בנזין ומבריגים שעון לחץ. לעומת זאת בבדיקה לפני קנייה לפני כשנתיים הם נתנו סטרטר ומדדו התנגדות?? נשמע ממש לא מדוייק. האם איתור נשם המנוע והתרשמות ידנית מהלחץ שהוא משחרר בזמן שהמנוע עובד תתן לי אינדיקציה טובה?

כמו כן, המלצות למוסך לאבחון / תיקון באזור חיפה וצפונה?

תודה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אנשים

עדכון למי שמתעניין. פירקתי ה-MAF לניקוי עם אלכוהול - היה רטוב משמן. פירקתי צינור יניקת האויר מפלסטיק - שמנוני וחלק הסעפת אליו מתחבר הצינור מלוכלך מאוד במשקע בוצי שמנוני. ניקיתי כמיטב יכולתי. בכלל האיזור נראה שמנוני וראה שהשמן שהולך לאיבוד מגיע בחלקו לפחות לשם (דרך נשם מנוע? לא הצלחתי לראות)

ניסיתי לפרק ה-EGR, אך גם לאחר ששלושת הברגים שוחררו לגמרי, הוא סירב בכל תוקף להיפרד מהסעפת. ויתרתי לו.

הייתי צריך ליסוע מהגליל לירושלים. לאחר התלבטות החלטתי לקחת צ'אנס. לאחר כמה קילומטרים סבירים - רובם בירידה, החל עשן שחור אפור להתאבך מאחורי, האוטו התחנן שאין לו כח בכלל, ואם ניסיתי ללחוץ על הדוושה המנוע הגיב בנקישות קולניות. איפה אני (באמצע כביש שש) ואיפה ירושלים..

מה עושה בן אדם סביר? עוצר ומתקשר לגרר.

פתחתי מכסה וניתקתי צמת החשמל של ה-MAF (כשהמנוע עובד). נוסעים - ללא שינוי ממשי. עוד כמה קילומטרים ונהגים שציפו לראות משאית לפני הענן השחור ומגלים פרייווט לבן עם כתם שחור על התחת - מנפנפים לי כאילו גילו את האור.

עוצר. ניסיון אחרון. ניתוק צמת ה-EGR (לאחר כיבוי מנוע). וואללה. שיפר משמעותית את המצב. הסחיבה השתפרה, כמות העשן השחור ירדה משמעותית והנקישות נעלמו. לא שהאוטו בסדר, אבל ירושלים התכבדה בנוכחותנו.

תגידו, אני לא מבין משהו. צינור האויר הפלסטי עליו מורכב ה-MAF (ראו תמונה מצורפת. ה-MAF הוא רכיב 6 בתמונה) נראה יורד מתחת למצבר לכיוון הגלגל הקדמי שמאלי. המנוע יונק אויר מהצינור הזה. אבל זה לא הצינור של הפילטר אויר! אז מה, האויר נכנס מלוכלך למנוע (להלן הבוצה במקום ההתחברות שלו לסעפת) או שהוא עוד זורם מששם למסנן אויר לפני הכניסה למנוע?

כמו כן חוזר על שאלתי להמלצה על מוסך רנו או דיזל.

שבץ שלום!מגאן_דיזל_צינור_&#.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצינור שאתה מדבר עליו מגיע מהאינטרקולר. האויר נכנס דרך הפילטר, נדחס בטורבו, מתקרר באינטרקולר ורק אז מגיע לחיישן maf ולמנוע

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות! החייישן MAF נמצא מיד לאחר המסנן אויר עוד לפני הטורבו בכלל ואם זה היה אחרת הוא היה נדפק אחרי כמה דקות בגלל השמן.

הצינור שסומן הוא צינור מקשר בין הטורבו לאינטרקולר.

אם השסתום EGR סירב לצאת זה אומר שהוא מלוכלך ברמה מאוד קשה ויתכן שאפילו ישבר אם ינסו לחלץ אותו ויתכן שלא יהיה ברירה.

אזהרה הרכב והמנוע הזה בפרט לא פשוט לעבודה ויש הרבה מקומות לטעות ולעשות נזקים ישירים ועקיפים אם לא מכירים את המנוע הזה ואת המערכות הנלוות שלו ויודעים איך לטפל בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות! החייישן MAF נמצא מיד לאחר המסנן אויר עוד לפני הטורבו בכלל ואם זה היה אחרת הוא היה נדפק אחרי כמה דקות בגלל השמן.

.

צודק, התבלבלתי

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב רבותי,

אז מה בעצם היה לנו שם?

הגעתי למכון הדיזלים (מומלץ, בכפר מנדא, לטובת התעניינים). סיפרתי על הסימפטומים ועל ניתוק ה-MAF ו-EGR.

פרקו ה-EGR (בקושי) ומצאו פיח בכמות כזו שפשוט סתם את מעבר האויר למנוע. בצינור האויר ממתכת (בדיוק מתחת לחץ 3 בתמונה למטה) שקוטרו כ-4 ס"מ נותר אולי חצי ס"מ של מעבר אויר... המנוע המסכן פשוט נחנק.

לאחר ניקיון הפיח, ללא החלפת שום חלק, האוטו חזר לעצמו. המכונאי טען שאין שום בעייה עם מערכת ההזרקה. שכחתי לשאול האם זה יכול גם להסביר את איבוד השמן והאם החניקה הזו יכולה לגרום לנזקים אחרים.

למתעניינים החשבון הגיע ל-500 ש"ח.

תודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...