Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנים שמתעצבנים על זה שאתם שוטפים את האוטו יש? (או פריקת עצבים)

שימו לב! השרשור הזה בן 3687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמע, אני תמיד בעד לשמור על יחסים כמה שיותר טובים עם השכנים, אבל יש משפט שאומר - אם אתה רוצה שלום, תתכונן למלחמה.

על מנת שהיא תפסיק עם זה, אבל לא תעשה שום דבר אחר, ויותר חשוב, אפילו תכבד אותך, אתה צריך להיות, משוגע.

לא חובה משוגע פסיכי, פשוט קצת יותר משוגע ממנה. נתון להחלטתך.

אתה יכול לקחת את זה לצד המשוגע שהיא פשוט תסתכל עליך כמו מפגר:

כשהיא מגיעה, ומתחילה לדבר איתך, תתחיל לדבר איתה, אבל במקביל תעשה טיקים כאלה עם הראש, תתחיל לדבר עם עצמך תוך כדי שאתה מסתכל כאילו מישהו עומד בדיוק לידה, תן לעצמך כאפה קטנה, בקיצור, דברים כאלה. היא תחשוב שאתה פסיכי עם תעודות וככל הנראה, לא תפנה אליך יותר.

גם יהיה לך מצחיק על הדרך.

אתה יכול לקחת את זה לצד המשוגע שהיא פשוט לא תעיז יותר אפילו לנשום לידך, וכשתראה אותך שוטף, היא תתרחק ותעדיף לחכות שתסיים עד שהיא נכנסת לבניין:

כשהיא מגיעה להעיר לך, תסתום. תן לה לדבר. שתצעק. ואז, ברגע אחד, תתפחלץ. תתחיל לצרוח עליה, להשתגע, להעיף את הדלי מים (לא עליה, לא לידה, רחוק ממנה אבל להעיף), לתת בעיטות לקיר, הכל תוך כדי שאתה צורח. תיצור סביבה מלחיצה, בלי אלימות. תראה לה שבעל הבית השתגע.

נראה לי שאני הייתי הולך על האופציה הראשונה.

אם להחזיר אותנו להתחלה, אתה צריך להילחם בה, כדי שהיא תראה שאתה יותר חזק, ופשוט תפסיק. אז יהיה לך שלום. בשלום אני מתכוון שהיא פשוט לא תפנה אליך יותר.

מזכיר לי מקרה שקרה לי כשגרתי בירושלים.

היה לי אופנוע, סוזוקי DRZ400SM, היה קצת רועש. בשבתות כשהייתי יוצא מהחנייה ליד הכניסה לבניין, בדרך כלל הייתי מגלגל את האופנוע קצת רחוק יותר מהכניסה לבניין ורק אז מניע אותו. לא תמיד, אבל רוב הפעמים. גם כשהייתי מניע את האופנוע ליד הכניסה לבניין, לא הייתי מפעיל צ'וק, לא נותן גז, כלום. בסל"ד סרק הוא לא היה מרעיש אז ההפרעה הייתה מינימלית וזמנית (2 דקות שם ציוד ונוסע).

שבת אחת, אני ואחי, שנינו על אופנועים (הוא עם SUPER TENERE 750), מתארגנים, שמים עלינו ציוד ועולים על האופנועים. בקושי הספקנו לצאת מהחנייה, והשכן החרדי מתחיל לצרוח עלינו שאנחנו עושים רעש עם האופנועים ושזה חילול שבת. מאוד עצבן אותי התגובה הזאת שלו, בעיקר על השבת (מה זה עניינך? זה מה שבא לי לעשות בשבת, לא טוב לך? תעבור דירה). באותו רגע פשוט החזקתי את הקלאץ' ונתתי פול גז, תוך כדי שאני צורח לו שאני לא שומע מה הוא אומר. מפסיק רגע ושואל אותו אם הוא אמר משהו. הוא מתחיל לדבר ואני שוב פול גז. מתחרע על הגז. שוב מפסיק. שאלתי אותו אם הספיק לו. הוא פשוט עשה נדנוד כזה עם הראש והלך.

כשנסענו, עברתי לידו (ביציאה מהחנייה צריך לפרסס אז כאילו יצאתי וחזרתי אליו רק מהצד השני) ושוב החזקתי קלאץ' ונתתי פול גז. כמה שיותר רעש שיהיה לו באוזניים.

מה זה עזר לי? חוץ מזה שנהניתי לעצבן אותו, הוא הפסיק להציק לי. בכלל. אפילו בוקר טוב לא היה אומר לי. התרחק ממני כאילו אני עבריין מורשע.

אני המשכתי לא להניע את האופנוע בשבת כמה שאפשר ולהניע אותו רק כשאני טיפה רחוק מהכניסה לבניין, רק שהוא פשוט הפסיק להציק לי.

הבין שאני שם עליו **ן ושכנראה שאני יותר משוגע ממנו, אז הוא הפסיק. יכול להיות גם שהוא התייאש ממני וחשב שאני מטומטם, אבל זה לא משנה. זה השיג את המטרה. ההצקות נפסקו.

תחשוב על זה ומצטער על החפירה.

עריכה אחרונה על ידי GhostBuster

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ghostbuster

מה שאתה מציע זה בעייתי,אני מכיר את השכנה הזאת המון שנים, אני יודע שהיא עם בעיות, במשפחה גם יודעים, אף פעם לא הראיתי שאני עצבני או משוגע, תמיד הייתי נחמד אליה כי ממש לא היה לי עצבים וידעתי שהיא מדברת שטויות, אז היא תמיד הכירה אותי כבן אדם טוב, זה שפתאום היא התחילה לצעוק עליי זה כי היא משוגעת.

בכל מקרה, אני נראה לי אמשיך בשלי ואם היא עוד פעם תתעצבן אני אספר לה שיש לי זכות מלאה לעשות את זה ואם היא רוצה היא מוזמנת להתלונן לעירייה או מי שהיא לא רוצה.

בעניין האופנוע, לא פחדת שהשכן יפגע לך באופנוע כשעשית לו את זה? וזה נשמע שיטה ממש טובה להשתיק אנשים.

אגב שהיא צעקה עליי היום לא התרגשתי ואמרתי לה בסדר בסדר, לא הבטחתי שאני אפסיק ולא אמרתי שאמשיך, היא פשוט עמדה מולי וצעקה ואני המשכתי לנגב את הרכב, אה והיא צלצלה באינטרקום למשפחה להפריע כדי שירדו יראו את "הבלאגן" שאני עושה, בטענה שהפכתי את המקום למעברה.

ממש עצבן אותי שהיא הפריע למנוחה שלהם, וזה לא רק הפעם הזאת, כאמור היא מצלצלת המון פעמים אצלנו לבלבל את המוח על שכנים אחרים ולהפריע ולא יודעת מתי לחתוך ולהפסיק לדבר, נמאס לכולם ממנה בתכל'ס אבל אף אחד לא מוכן להיות וועד ולקחת את זה על עצמו אז אין ברירה.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בחיים לא היה נוגע באופנוע. הבן שלו כבר קיבל ממני סטירה פעם אחת מול הפרצוף שלו כי הוא זרק שקיות מים על מכוניות על חלון פתוח וזה עצבן אותי. הוא יודע שעדיף לו להתרחק. עד שעזבתי את הבית הבן שלו היה מת מפחד בכלל להסתכל עליי.

הקטע הוא שמאוד כיבדתי אותו, קודם כל כי הוא מבוגר ממני ויכול להיות אבא שלי, ודבר שני פשוט כי הוא היה שכן. מדובר באדם רגוע ולא מפריע. בגלל זה כל כך עצבן אותי התגובה שלו ובגלל זה הגבתי ככה.

לדעתי, דווקא בגלל שעד היום היית כזה רגוע, אז דווקא השיטה השנייה תהיה עדיפה לך. היא תראה שאתה פשוט יותר משוגע ממנה. המטרה היא לא לפגוע זה ולא לגרום לנזק. המטרה היא פשוט לגרום לה להפסיק.

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בחיים לא היה נוגע באופנוע. הבן שלו כבר קיבל ממני סטירה פעם אחת מול הפרצוף שלו כי הוא זרק שקיות מים על מכוניות על חלון פתוח וזה עצבן אותי. הוא יודע שעדיף לו להתרחק. עד שעזבתי את הבית הבן שלו היה מת מפחד בכלל להסתכל עליי.

הקטע הוא שמאוד כיבדתי אותו, קודם כל כי הוא מבוגר ממני ויכול להיות אבא שלי, ודבר שני פשוט כי הוא היה שכן. מדובר באדם רגוע ולא מפריע. בגלל זה כל כך עצבן אותי התגובה שלו ובגלל זה הגבתי ככה.

לדעתי, דווקא בגלל שעד היום היית כזה רגוע, אז דווקא השיטה השנייה תהיה עדיפה לך. היא תראה שאתה פשוט יותר משוגע ממנה. המטרה היא לא לפגוע זה ולא לגרום לנזק. המטרה היא פשוט לגרום לה להפסיק.

שמע אין לי בעיה עם זה שהרמת ידיים יש לי בעיה עם זה שהיית יכול להיכנס על זה לכלא וזה לא מעשה חכם.

ועוד בגלל שזרק שקית מים לאוטו שלא שלך בכלל לא מבין בשביל מה...

אני מדבר מניסיון כנער שנפלט לפנימיות בגלל הרמת ידיים שטותית לא במקום וכאן יש מקום להגיד לאנשים אפעם לא להרים ידיים אם זה לא להגנה עצמית!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מכיר את הנפשות הפועלות אז אתה לא יכול לדעת את זה, אבל בשום צורה זה לא היה מגיע למשטרה ולכלא. יש לכך מספר סיבות שאותן לא אפרט. עזוב.

לעניין השרשור, פות"ש, תשתגע.

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אני יכול להשתגע, אבל השאלה אם אני אשתוק ואתן לה לבלבל ת'מוח כל פעם (לא מפריע לי,מקסימום נעצבן אותה ונשים אוזניות) אז היא תפסיק.

אה והמנקה שלנו הוא שוטר בלש או משהו כזה שמשלים הכנסה אז היא יכולה לערב אותו (הוא מלקק לה) אבל בתכל'ס מה יש לו לעשות חוץ מלאיים עליי?

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אני יכול להשתגע, אבל השאלה אם אני אשתוק ואתן לה לבלבל ת'מוח כל פעם (לא מפריע לי,מקסימום נעצבן אותה ונשים אוזניות) אז היא תפסיק.

אה והמנקה שלנו הוא שוטר בלש או משהו כזה שמשלים הכנסה אז היא יכולה לערב אותו (הוא מלקק לה) אבל בתכל'ס מה יש לו לעשות חוץ מלאיים עליי?

הנשק הכי טוב נגד תמנונים הוא מצלמה, אם הוא יבוא לאיים עליך/ תוציא את הפלאפון ותצלם על הפרצוף שלו, אתה תופתע מאוד לראות איך היחס שלו משתנה.

וזה מנסיון, תמנונים אוהבים לעשות לי חיפושים, אז פשוט שהם עוצרים אותי ובאים לחלון אני נכנס למצלמה (שהוא רואה שאני נכנס), ושם את הפלאפון על הדלת שיצלם אותו, זה מרגיע אותם ומוריד להם את כל הפוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לקחת את זה לצד המשוגע שהיא פשוט תסתכל עליך כמו מפגר:

כשהיא מגיעה, ומתחילה לדבר איתך, תתחיל לדבר איתה, אבל במקביל תעשה טיקים כאלה עם הראש, תתחיל לדבר עם עצמך תוך כדי שאתה מסתכל כאילו מישהו עומד בדיוק לידה, תן לעצמך כאפה קטנה, בקיצור, דברים כאלה. היא תחשוב שאתה פסיכי עם תעודות וככל הנראה, לא תפנה אליך יותר.

גם יהיה לך מצחיק על הדרך.

אתה יכול לקחת את זה לצד המשוגע שהיא פשוט לא תעיז יותר אפילו לנשום לידך, וכשתראה אותך שוטף, היא תתרחק ותעדיף לחכות שתסיים עד שהיא נכנסת לבניין:

כשהיא מגיעה להעיר לך, תסתום. תן לה לדבר. שתצעק. ואז, ברגע אחד, תתפחלץ. תתחיל לצרוח עליה, להשתגע, להעיף את הדלי מים (לא עליה, לא לידה, רחוק ממנה אבל להעיף), לתת בעיטות לקיר, הכל תוך כדי שאתה צורח. תיצור סביבה מלחיצה, בלי אלימות. תראה לה שבעל הבית השתגע.

הייתי אומר שמישהו פה ראה הנסיך המדליק מבל אייר קצת יותר מידי:

ולנושא, אני שוטף את הרכב שלי עם צינור שמחובר לחדר האשפה כבר 4 חודשים בערך, לצינור יש מפסק ואני משתדל ללחוץ עליו כמה שפחות.

ביום שישי האחרון שכנה מבוגרת העירה לי על זה ואמרה שזה לא נעים שאני שוטף את הרכב ככה כי היא גם לא עושה את זה, אז הסברתי לה שהצינור מחובר עם מפסק והמים ממנו לא זורמים גם כשהוא לא בשימוש, שקוב (1000 ליטר) עולים 9.8 ש"ח ואני משתמש בפחות מרבע מזה, שאני שוטף פעם בשבוע-שבועיים ושאני לא מנהל עסק לשטיפת רכבים בבניין. לבסוף מה שנשאר לה להגיד לי אחרי כל ההסבר הזה הוא:"שבת שלום" והלכה.

כששאר השכנים רואים אותי עושה את זה הם מסתכלים ולא עושים כלום.

ולגבי פותח השרשור, אני חושב שכדאי שתדבר עם בעלה או אחד הילדים שלה, מי שיותר שפוי. תסביר לו בצורה יפה ומנומסת ואני בטוח שאם המסר יעבור דרך בן משפחה היא תיטפל אליך פחות.

ואם זה לא עוזר? פשוט תתעלם ממנה כי היא יכולה לצעוק כמה שהיא רוצה כי זה בניין משותף ולא הבניין הפרטי שלה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכנים לא מתעצבנים,אומרים שלום או שואלים באיזה חומרים אני שוטף את הרכב.

לא מזמן הגיע שכן ואמר לי להודע לועד הבית (זאת אמא שלי)שהצריכה המשותפת עמדה החודש על 100%, אמרתי לו שגם אני משלם את זה ואני בצריכה המשותפת ישטוף את הרכב ובעדינות אמרתי לו ״ לך תחפש״. מאז לא שומעים ממנו. ולגבי הצריכה,הייתה בעיה במערכת הסולארית והמשאבות עבדו נון סטופ. סה״כ צריך להיות טובים עם השכנים אחרת יעשו לכם נזקים לרכבים.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה ימים היא צעקה על שכנים אחרים (ערסים) בלי פחד על כך שעישנו נרגילה בלובי של הבניין (לובי פתוח וגדול,אני לא מעשן ולא הייתה לי בעיה עם זה,בשביל זה יש לובי כזה) הם קיללו אותה אבל מצד שני אני כבר לא רואה אותם עושים את זה אז כנראה הם התקפלו, היא צעקה גם על שכנים שנשברה להם תיבת הדואר והם לא תיקנו ,זה לא הפריע לאף אחד אבל היא החליטה שזה מפריע למראה הבניין.

אם ימאס לי עליה אני ימשיך לשטוף כדי לראות לאן היא מסוגלת להגיע, נחשוב על זה.

תגיד תודה רבה שיש לך שכנה כזו שדואגת לחזות הבניין ומרחיקה ממנו תופעות לא רצויות - בלעדיה המקום יתדרדר במהירות לסלמס. ולשאלתך - ישנם שלושה דברים עלולים להפריע לשכנים כשאתה/אתם שוטפים את הרכב: 1. מטרד רעש 2. לכלוך ושלוליות מים שנשארים בסוף השטיפה 3. שימוש במים משותפים (ולא הצעה לוועד הבית לשלם בעבור הצריכה לא מהווה תירוץ לשימוש כזה).
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר דואגת אנחנו מכבדים אותה אבל כמה אפשר לדאוג זה כבר אובססיה. אתה צודק ב 2 ו 3 אבל אין שום רעש כשאני שוטף,אולי מי ששוטף עם מכונה.

אבל ראבק מנקים את הבניין פעמיים בשבוע אם יהיה קצת לכלוך למשך חצי יום למי זה בדיוק מפריע? לגבי המים אם זה היה מפריע לה היא הייתה אומרת,להפך,היא הציעה לי 20 שקלים כל שבוע כדי שאלך למכונת שטיפה,לך תסביר לה שאין קשר לחסכון והשטיפה בחומרים האלה עולה לי הרבה יותר

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ראבק מנקים את הבניין פעמיים בשבוע אם יהיה קצת לכלוך למשך חצי יום למי זה בדיוק מפריע? לגבי המים אם זה היה מפריע לה היא הייתה אומרת,להפך,היא הציעה לי 20 שקלים כל שבוע כדי שאלך למכונת שטיפה,לך תסביר לה שאין קשר לחסכון והשטיפה בחומרים האלה עולה לי הרבה יותר

האמת שלי זה גם היה מפריע אילו הייתי מתגורר בבניין משותף, גם ההצעה שלה לתת לך כסף רק שתעשה את השטיפה במקום אחר מראה שאתה מייצר מטרד לא קטן בלי שאתה מודע לזה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...