Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו לוגאן 2012 עם 0 ק"מ כדאי?

eyalgottfried
שימו לב! השרשור הזה בן 4111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאור ההתרחבות הצפוייה מ-3 ל-5 (חמסה-חמסה + שום-שמן-בצל :-)) הדרישה שלי היא למיניוואן בשביל שאשתי או אני נוכל לשבת מאחור לצד החברים החדשים וגם שיהיה מקום לבני בן ה-6. פונקציה נוספת היא הצורך שלי בנסיעה חודשית של בערך 3,000 עד 3,500 ק"מ בחודש כאשר לפחות 80% מהזמן (אם לא יותר) ברכב יהיה רק בן אדם אחד.

בקרסו הציעו לי רנו לוגאן 2012 שהם לא הצליחו למכור ולכן נרשם על שמם כיד 1 ואני אהיה היד ה-2 (אם אקנה אותו) ב-100 אלף ש"ח. לאור הדרישות שציינתי האם העסקה כדאית?

מחיפושים אצל חברות הליסינג לא היצלחתי למצוא מיניוון עם ק"מ סביר בשביל דרישות הנסיעה שלי כאשר מבחינת התקציב אני מכוון אל שנתונים 2009-2010.

מה דעתכם?

אולי כדאי לי ללכת לכיוון של מסחריות דיזל? אני מניח (תקנו אותי אם אני טועה) שאין כאלו עם 7 מקומות אבל אני הרכבים האלו מאוד מרווחים מאחור בשביל 2 כיסאות תינוק + בוסטר עם משענת, יש להם תא מטען גדול מאוד ורכבי הדיזל שלהם חסכוניים וגם מחירם לא גבוה ביחס למיניוואנים או משפחתיות.

שוב, מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה היגיון בקנית לוגאן ל 5 אנשים.

מדובר ברכב עם אבזור דל ביותר, בעיקר בטיחותי (ללא בקרת יציבות ו 4 כריות אויר בלבד). היתרון של הרכב הזה הוא לאלה שצריכים יותר מ 5 מקומות ישיבה.

כאשר אתה רושם מסחרית דיזל, יש שתי מגבלות - גיר ידני ברוב הדגמים ודלת צד אחת.

גיר אוטומטי בשילוב עם מנוע דיזל יש רק בפולקסוואגן קאדי (יש גם 7 מושבים בחלק מהרכבים או אופציה להוספת שורה שלישית).

לרנו יש קנגו אוטומטית עם מנוע בנזין, אבל לכמות הנסיעות שלכם דיזל עדיף, וקנגו דיזל רק ידנית.

לשני כיסאות בטיחות + בוסטר גם רכב משפחתי יכול להספיק. למשל, רנו פלואנס DCI מרווחת מאוד, בגאז' ענק וצריכת סולר נמוכה מאוד.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אתה קונה רכב עם 0 ק"מ, אבל צריך לקחת כמה דברים בחשבון:

1. אתה לא היד הראשונה. אם אתה מתכוון להחזיק ברכב המון זמן, זה לא קריטי. אם אתה מתכוון למכור עוד 3-4 שנים, זה עשוי לעבוד לרעתך.

2. בטיחות - אם אכפת לך מהמשפחה שלך, אל תסיע אותם ברכב הזה. 3/5 כוכבים במבחני הריסוק. ואחת הסיבות שהפסיקו לייבא את הרכב הזה, הוא העובדה שאין לו בקרת יציבות (ESP).

3. קח בחשבון שהרכב די ספרטני בפנים - אל תצפה לאיזו מערכת איכותית, עם שליטה מההגה וכו', הרכב די בסיסי בפנים ומרגישים את זה (אבל לפחות הוא לא יקר). גם המיזוג לא מתפצל לאחור עד כמה שזכור לי וזה חסרון לא קטן.

4. האם שורת המושבים האחרונה (השלישית) מספיק מרווחת ונוחה לכם? מעבר לכך - האם נשאר בכלל מקום בתא המטען לאחר השימוש בכל המושבים?

5. המנוע די חלש, לא ציינת באיזה גיר מדובר, אך היות וציינת בשיקול שלך מסחריות דיזל, אני יכול לשער שאין בעיה עם ידני. עם גיר ידני הביצועים יהיו סבילים איכשהו, באוטומט לא מי יודע מה, ובנוסף לכך AL4, גיר אוטומטי שאמינותו איננה גבוהה במיוחד.

6. רכב עמד שנה או יותר במקום, סביר להניח שמצבם של חומרי הסיכה לא מי יודע מה, יצטרך להכנס לדעתי לטיפול מיד אחרי הרכישה - עוד עלויות שיש לקחת בחשבון.

מעבר לכך, עם נסועה כמו שלכם, מאוד כדאי שיהיה מנוע דיזל או מנוע בנזין חסכוני.

אופציה שהייתה יכולה להיות ראויה היא הברלינגו מולטיספייס עם 7 מושבים, אבל יקרה כמעט ב50% מהלוגאן שאותה אתה שוקל.

מאידך, עם הנסועה שלך אתה תחסוך ברכב כמו הברלינגו הרבה כסף על דלק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אותו מחיר שהלואגן נמכרה כחדשה, והרכב נמצא בארץ עוד מסוף שנת 2011.

המחיר גבוה משמעותית לעומת המחיר שלו באירופה.

אם אתה מחפש מחפש 5 מקומות, כדאי לך לבדוק במקום סיטרואן C3 פיקאסו או סקודה רומסטר ידניות (ב-100,000 אתה רוכש חדשות ועוד נשאר עם עודף).

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוגאן היא אופציה רק אם אתם בד"כ נוסעים ללא מטען כי 2 המושבים מאחור תופסים כמעט את כל התא מטען.

מיניוואנים בחברות ליסינג נחטפים קרוב למחיר מחירון מלא (ללא הפחתה של הליסינג) כי לרוב משפחות ברוכות ילדים אין כסף לקנות רכב כזה חדש אז הם מחפשים כאלה בזול דרך חברות הליסינג שאצלם סוגי הרכבים האלה דיי נדירים (כי השווי שימוש שלהם בשמיים ויש מעט מאוד חברות שמשתתפות בעלות הרכב למשפחות ברוכות ילדים).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוגאן היא אופציה רק אם אתם בד"כ נוסעים ללא מטען כי 2 המושבים מאחור תופסים כמעט את כל התא מטען.

לא תופסים שום דבר - הם מתקפלים עד לשורה השניה, ונשאר כ 700 ל' נפח פנוי.

ניתן גם תוך 10 שניות להוציא את השורה השלישית לגמרי מהרכב.

שים לב - מדובר רק ב 5 נוסעים. מה שרשמת מתייחס כאשר יש 6 נוסעים. כאן אין אפשרות לקפל בצורה יעילה את המושב היחיד בשורה השלישית - רק להשכיב משענת גב קדימה.

איציק, 100 אלף ש"ח היה מחיר ללוגאן ידנית. כאן לא רשום מהו סוג הגיר. אוטומטית עלתה יותר, משהו כמו 115 אלף ש"ח.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף 2011 נמכרו רק ידניות (גם עם מנוע יותר מוחלש מהדגמים של 2009).

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שהבחור מדבר על 5 ילדים (כלומר 7 נוסעים).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שהבחור מדבר על 5 ילדים (כלומר 7 נוסעים).

גם אני הבנתי כך.

אם מדובר על הסעת 5 אנשים ברכב, כולל הילדים,

אזי אין טעם בלוגאן או בטנדרים,

ואפשר באמת לבחור במגאן/פלואנס טורבו דיזל. מרווחות מאוד, תא מטען גדול, מאוד חסכוניות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הבן אדם רוצה ששני התאומים ישבו מאחור כשאשתו באמצע. בפלואנס או במגאן, בתצורה הזאת, צריך להושיב את בן ה 6 במושב הקדמי - אני לא בטוח שזה רעיון טוב!

אגב, 100 אלף ש״ח ללוגאן 0 קילומטרים ידנית זה מחיר גבוה מידי. חפש הצעות נוספות ללוגאן כי המחיר שקיבלת לא מספיק טוב.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה,

אם תקרא את החלק האחרון של הודעת הפתיחה, תראה שהבחור בוחן גם רכב מסחרי עם 5 מקומות ישיבה, כאשר כל כיסאות בטיחות יהיו בשורה אחת.

ברכבים משפחתיים ניתן לבטל כרית אויר לנוסע מקדימה ולהושיב חוקית ילד בן 6 על בוסטר. נכון שזה לא הכי טוב, אבל גם ילד במושב האחורי בלוגאן (בשורה השלישית) לא כזה להיט, כי המושב צמוד לדלת אחורית. במקרה של תאונה מאחור לא הייתי רוצה שיהיה שם נוסע. באופן כללי הבטיחות של לוגאן כמה רמות מתחת לבטיחות של מגאן או פלואנס.

בקיצור, לכל רכב יש יתרונות וחסרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן גם תוך 10 שניות להוציא את השורה השלישית לגמרי מהרכב.

שים לב - מדובר רק ב 5 נוסעים. מה שרשמת מתייחס כאשר יש 6 נוסעים. כאן אין אפשרות לקפל בצורה יעילה את המושב היחיד בשורה השלישית - רק להשכיב משענת גב קדימה.

בלוגאנים שהגיעו ב 2011 ונמכרו גם ב 2012 שורה שלישית היא בהתקמה מקומית. הרכב עצמו הגיע עם שתי שורות והוגדר כמסחרי, מה שאיפשר למכור אותו ללא ESP (למסחריות חובת ESP רק מ 2012).

את השורה השלישית הוספיו בארץ ואני לא בטוח שיש לה את אותן אפשרויות כיפול ופירוק מהרכב כמו בדגם 7 מושבים מקורי שנמכר ב 2009.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, לכל רכב יש יתרונות וחסרונות.

אוקיי, אז בגדול אנחנו מסכימים.

לכל רכב יש את היתרונות והחסרונות שלו, במיוחד כשמדובר על רכב 7+- מקומות ב-100 אלף ש"ח. ברור שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה בתקציב הזה ועל משהו הוא יצטרך להתפשר כאן.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות והתובנות.

עדיפות הראשונה שלי היא לרכב שבו כפי שאמרתי יהיה מקום ל-4 מקומות מאחור ולכן אופציה המיניוואן באה מאוד בחשבון אבל הבעיה לי היא שהתקציב שלי מוגבל לאישור השבעים אלף ומצד שני יש לי צריכה חודשית של לפחות 3,000 קילומטר בחודש כך שזה מוריד כמעט לחלוטין את האופציות כי מה שיש בשוק הוא בעיקר עם קילומטרים גבוהים.

אני העלתי אפשרות של מסחרית דיזל במקרה שבאמת אופציית המיניוואן לא תיצלח אבל יהיה אפשרות לרכב זול יחסית עם הרבה מקום מאחור. אני בספק שמשפחתית גדולות ככול שיהיו יש להם תא מטען מספיק גדול לעגלת תיאומים, תיקים ואולי דברים נוספים שאצטרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר הייתי במצב של 3 מושבי בטיחות ונסיעה של 30 אלף ק"מ שנה, קניתי רנו קנגו DCI , והיה לי נוח מאוד.

אבל מה - לא הושבתי את אחד הילדים מקדימה, אלא כולם היו במושב האחורי.

אצלך הסיפור בעייתי יותר בגלל שני תינוקות, ולך לא יהיה נוח עם דלת צד אחת להגיע לכיסא תינוק הרחוק ביותר.

אפשר כפי שאמרתי לבטל כרית אויר ולהתקין כיסא בטיחות מקדימה הפוך.

עדיין לא רשמת לגבי הגיר - ידני מקובל עליך?

בקשר למיניוואנים:

אולי יתמזל מזלך ותמצא משהו בסגנון פולקסוואגן טוראן עם מנוע דיזל במצב ראוי. לדעתי, זה יהיה בשבילך ללא פשרות על מרחב פנים, בגאז' וצריכת דלק.

אם תרד לשנתונים 2005-2006 יש גם יונדאי טרג'ט עם מנוע דיזל, גיר אוטומטי ו 7 מקומות ישיבה (נכנס לתקציב ללא הגדלתו), משהו בסגנון הזה:

http://www.yad2.co.il/Cars/Print.php?CatID=1&SubCatID=1&CarID=6fee45604b62fba034362df1d0af0ef0658&Code=831844ef4738682011ce0b57411da06c

יש גם קיה קרניבל, אבל אני ממש לא אוהב את הרכב.

את לוגאן שקלתי פעמיים בשביל עצמי, לפני 4 שנים ולפני שנה, אבל וויתרתי עליו, כי מבחינתי זאת ירידה ברמה גם אחרי קנגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...