Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

אז מה, יהודה, כולם מושחתים? כולם רשעים? האם יתכן שבמשרד האוצר עשו עבודת מחקר מסודרת על המענקים האלו (הם בכל זאת מעסיקים אנשים איכותיים מאוד בתפקידי מחקר) והגיעו למסקנה מה שווה לתת ומה לא? יש דברים שקל לציבור לשפוט, למשל מחירי הנדל"ן, ויש דברים שקשה מאוד - למשל רווח ישיר ועקיף ממפעלים בסדר הגודל של אינטל (שהיא בכל זאת היצואן הגדול במדינת ישראל).

אגב, ההתיישנות הטכנולוגית רק אומרת שהם משקיעים הון עתק בחידושו בכל כמה שנים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4758

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

שמע, קשה לנו לפחות לחשב אם זה באמת משתלם כלכלית לישראל, או שמה שקונים פה מאינטל זו הנראות.

היו כתבות לאחרונה ב"כלכליסט" ואחרים על זה ש"אינטל" אחראית על מיצובה של ישראל כמעצמת הייטק. אני לא יודע אם זה נכון (אני אישית חושב שזה יותר בזכות יח' הטכנולוגיה של צה"ל), אבל אולי עוד אנשים רואים את זה ככה, והמדינה מעדיפה להפסיד כסף אבל להרוויח מיתוג.

בכל מקרה, לפי הכתוב, במקרה הזה אינטל לא עמדה בהסכם וקנתה מפעל קיים במקום להקים אחד חדש, וגם זה במיקום אחר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שצריך לשאול היא כמה מקומות עבודה וכמה מיסים אינטל משלמת וכמה מקומות עבודה ומיסים המדינה היתה מקבלת אם במקום לתת את הכסף לאינטל היו נותנים אותו ל 100 מפעלים בינוניים וקטנים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, קשה לנו לפחות לחשב אם זה באמת משתלם כלכלית לישראל, או שמה שקונים פה מאינטל זו הנראות.

היו כתבות לאחרונה ב"כלכליסט" ואחרים על זה ש"אינטל" אחראית על מיצובה של ישראל כמעצמת הייטק. אני לא יודע אם זה נכון (אני אישית חושב שזה יותר בזכות יח' הטכנולוגיה של צה"ל), אבל אולי עוד אנשים רואים את זה ככה, והמדינה מעדיפה להפסיד כסף אבל להרוויח מיתוג.

בכל מקרה, לפי הכתוב, במקרה הזה אינטל לא עמדה בהסכם וקנתה מפעל קיים במקום להקים אחד חדש, וגם זה במיקום אחר.

הסניף הראשון של אינטל מחוץ לארה"ב היה בישראל. נדמה לי שזו החברה האמריקאית הראשונה (לפחות בקרב ענקיות הטכנולוגיה) שפתחה כאן מרכז פיתוח. אין לי ספק שיש כאן נושא תדמיתי.

השאלה שצריך לשאול היא כמה מקומות עבודה וכמה מיסים אינטל משלמת וכמה מקומות עבודה ומיסים המדינה היתה מקבלת אם במקום לתת את הכסף לאינטל היו נותנים אותו ל 100 מפעלים בינוניים וקטנים.

וזו שאלה שאנחנו לא באמת מסוגלים לענות עליה. אתה לא יודע אם המפעלים האלו היו משתמשים בהון באותה יעילות של אינטל, כמה מהם היו שורדים וכמה מהם היו מייצאים, וכמה היו תורמים לרמת כוח האדם הטכנולוגי כמו שעושה אינטל. אלו בדיוק השאלות שצריכות להחקר בצורה מסודרת ולא בשיחות סלון.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, ברור שצריך לחקור את זה לעומק אבל הבעייה המרכזית עם אינטל היא שמעבר למענקים היא קיבלה גם הנחות מפליגות במיסים כך שהסיכוי להחזיר את ההשקעה היה מלכתחילה אפס.

אני יכול לספר לך מניסיון שהבירוקרטיה היום לקבלת סיוע מהמדינה היא כל כך מסורבלת עד שזה הופך ללא כדאי אם אתה צריך 2 מליון שקל ומטה. אני עשיתי חשבון שלפנות אליהם כדי לקבל מענק על רכישת ציוד יעלה לי יותר מגובה המענק ופשוט קניתי בכרוחות עצמי ללא כל סיוע מהם. נכון שאתה יכול להגיד שאם קניתי לבד אז לא הייתי צריך אותם מלכתחילה אבל הכסף הזה יכול היה לשמש לפעולות שיווק, מלאים ופיתוח. גם בתחום הפיתוח והמענקים לקליטת עובדים הבירוקרטיה הורגת כל סיכוי למימוש. הדרך היחידה היא ע"י מאכרים שבסופו של דבר הם היחידים שמרויחים מזה.

אם במקום להשקיע כל כך הרבה במפעל אחד המדינה היתה לוקחת מספר יועצים שילוו את העסקים היותר קטנים המדינה היתה חוסכת כ 20% מהסיוע שהיא נותנת כי הוא הולך למאכרים.

לגבי אינטל, הסיוע הוא לא למרכז הפיתוח אלא למפעל הייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבית היהודי מתנגדת לחובת גיוס חרדים בגיל 21 ורוצה להעלות את הגיל ל26.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/510/227.html?hp=1&cat=404&loc=3

לאט לאט שמים רגליים ללפיד ומונעים ממנו את כל הדברים שהיו במצע שלו. יש לי תחושה שאנחנו הולכים לבחירות חוזרות בחצי שנה הקרובה בעקבות פירוק הקואליציה על ידי יש עתיד.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאיר לא הולך לפרק את הקואליציה בקרוב, כי זה לא משתלם לו.

הפופולריות שלו יורדת בסקרים, בעוד שבנט מתחזק וגם החרדים לפי הסקרים מקבלים יותר מנדטים אפילו מ-2009 (אשכרה אנשים מעדיפים ממשלה כבר עם החרדים מאשר לפיד).

אם יהיו עוד בחירות בקרוב לפיד ייפול בגלל כל הגזירות שלו והפעם המו"מ הקואליציוני של החרדים יהיה הרבה יותר סחטני, תוסיפו לזה שש"ס עלולים להתפרק בגלל קרבות ירושה על הרב עובדיה וככה קיבלתם יותר נציגות חרדית בכנסת.

אתם בטוחים שאתם רוצים את המצב הזה? כי לי נראה שלא.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאיר לפיד גמר לעצמו את הקריירה הפוליטית ברגע שהוא לקח על עצמו את תיק האוצר. דווקא שלי יחימוביץ' (שברחה מהאחריות הזו כמו מאש - למדו משהו, הסוציאליסטים) עוד תצחק עליו בבחירות הבאות, אם היא תשרוד את מתקפת אוכלי הנבלות במפלגה שלה.

לי ברור לחלוטין שהממשלה הזו היא חריג, אנומליה כמעט בודדה בעשורים של שלטון חרדים בלתי מעורער. הבחירות הבאות לא יהיו שונות, והחרדים יהפכו כל גזירה שנחתה עליהם בקדנציה הזו בריבית דריבית. אבל זה רק כי הציבור מטומטם ובא בטענות ליאיר לפיד. מה שיפה בדמוקרטיה הוא שהציבור מקבל תמיד בדיוק את מי שמגיע לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיד ניגש לבחירות עם מצע שרובו היה כלכלי ומיעוטו "שוויון בנטל".

קיבל 20 ומשהו מנדטים, כלומר השותף הקואליציוני הבכיר.

משמע יכל לקבל אחד מ-3 תיקים: ביטחון, חוץ או אוצר.

ביטחון לא יכל לקבל, אין לו שום רקורד צבאי או ביטחוני.

חוץ הוא מאוד רצה אבל זה נשמר לליברמן.

נשאר אוצר וזה מה שהוצע לו.

לאור המצע שלו בבחירות הוא לא יכל לסרב לקבל את תיק האוצר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבית היהודי מתנגדת לחובת גיוס חרדים בגיל 21 ורוצה להעלות את הגיל ל26.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/510/227.html?hp=1&cat=404&loc=3

לאט לאט שמים רגליים ללפיד ומונעים ממנו את כל הדברים שהיו במצע שלו. יש לי תחושה שאנחנו הולכים לבחירות חוזרות בחצי שנה הקרובה בעקבות פירוק הקואליציה על ידי יש עתיד.

לא שמים לו רגליים ולא מונעים ממנו כלום. הוא בעצמו הולך נגד המצע שלו (מספיק לראות את מכסות הגיוס מול מכסות הפטורים בחוק שלו כדי להבין שזה בלוף וזה עוד לפני החלפת החרדים בישיבות ההסדר כטפיל תורן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, אול זה לא יקרה אם אנשים לא יתפלגו למפלגות ספין ויצביעו ל2 המפלגות הגדולות (או גדולות רעיונית לפחות, כי העבודה לא שם כמותית כבר זמן מה).

הבעיה היא שגם אם לפיד יפול, בבחירות הבאות נראה מפלגה דומה שמייצגת את "המרכז" (כלומר שום דבר). השאלה היא רק מי יהיה הפרזנטר שלה. לדעתי אפשר להציע את ניקול ריידמן מ"מעושרות". היא דעתנית, אגרסיבית, יש לה 0 השכלה (עד כמה שאני מבין) והיא בטוחה שהיא מאוד מוכשרת, כי עומד מאחוריה מיליארדר רוסי מפוקפק (האמת, אני סתם מלכלכך. כדי לכבוש מיליארדר כזה אתה בכל זאת צריך כישרון כלשהו).

אני אמשיך לחלום על דרכון גרמני, כנראה. מהאלו שזכו לביקורת מלפיד היום (הוא הרי תרם כל כך הרבה למדינה). אם אהיה פה בבחירות הבאות (כנראה שכן), בטח אצביע ל"עבודה", רק בשביל קונספט 2 המפלגות הגדולות, גם אם אני לא ממש מסכים עם כל מה שהם עושים.

m3x7r3m3, הוא לא היה צריך להסכים להיות שר האוצר, ולו רק בגלל שאמר בעצמו שהוא לא מתאים לתפקיד כבר לפני הרבה זמן.

לגבי שר הבטחון - היו כמה כאלו בארץ שלא היו גנרלים. לא בטוח שכולם היו גרועים (גם לפרץ היו כמה הישגים, לפחות לפי הטענות). דווקא בתחום הזה, להביא מישהו שהוא פחות לוחמני זה יכול להיות שינוי מרענן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיד קבר את עצמו ברגע שהוא אמר שהוא לא רוצה את החרדים בקואליציה.

אותו מקרה כבר היה עם אבא שלו, ואחרי ששינוי נפלו החרדים שוב התחזקו (מישהו זוכר את השיר של שס עם 17 מנדטים).

הבעיה עם יאיר, בעוד אבא שלו היה שר המשפטים (והוא גם הבין במשפטים) יאיר לקח על עצמו תיק שאין לו מושג מה הוא.

יאיר לפי מנסה להרחיק את החרדים מהשלטון ולקבוע עליהם איזה חוקים שנוח לו, המצב הזה יוצר אנרכיה וכרגע במקום שהחרדים יילכו עם המתונים שכן קוראים להם להשתלב (מה שכן קורה בשנים האחרונות, כיוון שניתן לראות שאחוז החרדים המתגייסים בעלייה) במקום זה הם יילכו לחרדים הקיצוניים.

מצד שני גם ש"ס הולכת להיות בנפילה, הציבור סולד מאריה דרעי וגם אנשי ימין יודעים שמדובר באדם שמאלני, תוסיפו לזה את התשדיר המטופש שהוא המציא של "כוכבית גיור" והעובדה שהוא פעל להוציא את אלי ישי, שהיה בין האנשים המתונים במפלגה וגם תוסיפו את העובדה על המלחמות ירושה אחרי הרב עובדיה וקיבלתם מפלגה מתפוררת.

מי מתחזק מכל המהלך? יהדות התורה, שמגיעה באותה גישה ליטאית שתומכת בזה שאברכים לא יעבדו ולא ישרתו, אלא רק ילמדו תורה, העובדה המצטערת היא שש"ס נגררה אחריהם וגם דגלה בדאך ה"ליטאית", זה גם הסיבה לפרישה של אמסלם מהמפלגה.

בגלל זה אני כל הזמן מעדיף להצביע ליכוד.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m3x7r3m3, הוא לא היה צריך להסכים להיות שר האוצר, ולו רק בגלל שאמר בעצמו שהוא לא מתאים לתפקיד כבר לפני הרבה זמן.

לגבי שר הבטחון - היו כמה כאלו בארץ שלא היו גנרלים. לא בטוח שכולם היו גרועים (גם לפרץ היו כמה הישגים, לפחות לפי הטענות). דווקא בתחום הזה, להביא מישהו שהוא פחות לוחמני זה יכול להיות שינוי מרענן.

ואיך יסביר לבוחריו כי הוא לא מסכים להיות שר האוצר למרות שמצעו כלכלי בעיקרו?

הרי אם היה לו את הכישורים להציע מצע כלכלי יש לו את הכישורים להיות שר אוצר.

אם היה מסרב להיות שר אוצר, בבחירות שלאחר מכן (כי כנראה שלא הייתה קמה קואליציה) הוא לא היה עובר את אחוז החסימה.

לגבי שר בטחון - פרץ לפחות היה קצין שריון, זה גם רקורד צבאי כלשהו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיד קבר את עצמו ברגע שהוא אמר שהוא לא רוצה את החרדים בקואליציה.

אותו מקרה כבר היה עם אבא שלו, ואחרי ששינוי נפלו החרדים שוב התחזקו (מישהו זוכר את השיר של שס עם 17 מנדטים).

הבעיה עם יאיר, בעוד אבא שלו היה שר המשפטים (והוא גם הבין במשפטים) יאיר לקח על עצמו תיק שאין לו מושג מה הוא.

יאיר לפי מנסה להרחיק את החרדים מהשלטון ולקבוע עליהם איזה חוקים שנוח לו, המצב הזה יוצר אנרכיה וכרגע במקום שהחרדים יילכו עם המתונים שכן קוראים להם להשתלב (מה שכן קורה בשנים האחרונות, כיוון שניתן לראות שאחוז החרדים המתגייסים בעלייה) במקום זה הם יילכו לחרדים הקיצוניים.

מצד שני גם ש"ס הולכת להיות בנפילה, הציבור סולד מאריה דרעי וגם אנשי ימין יודעים שמדובר באדם שמאלני, תוסיפו לזה את התשדיר המטופש שהוא המציא של "כוכבית גיור" והעובדה שהוא פעל להוציא את אלי ישי, שהיה בין האנשים המתונים במפלגה וגם תוסיפו את העובדה על המלחמות ירושה אחרי הרב עובדיה וקיבלתם מפלגה מתפוררת.

מי מתחזק מכל המהלך? יהדות התורה, שמגיעה באותה גישה ליטאית שתומכת בזה שאברכים לא יעבדו ולא ישרתו, אלא רק ילמדו תורה, העובדה המצטערת היא שש"ס נגררה אחריהם וגם דגלה בדאך ה"ליטאית", זה גם הסיבה לפרישה של אמסלם מהמפלגה.

בגלל זה אני כל הזמן מעדיף להצביע ליכוד.

אם חלק עיקרי מהמצע שלו היה "איפה הכסף?" תוך רמיזה שחלק מהכסף נמצא אצל החרדים, וחלק נוסף במצע היה שווין בנטל, הפעם עם אצבע מאשימה ישירה לחרדים, איך יישב עם חרדים בקואליציה?

הרי בלי החרדים בקואליציה כל עניין השוויון בנטל מקבל עידון, מה היה קורה אם הם היו בקואליציה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שר, וזה כלל לא משנה אם הוא שר אוצר, בטחון או בריאות, צריך רק שני דברים על מנת להצליח - שכל ישר והגיון בריא.

ותו לא.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...