Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4758

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

נתן בלנק יושב בכלא, כי הוא לא מוכן להתגייס ולא מוכן לשקר בשביל זה.

ההבדל הוא שאלה מקבלים פטור גורף, ואלה צריכים אחד אחד להילחם את מלחמתם. וכמובן שאם יתגלה שהפסיכיאטר מעניק חוות דעת מפוברקות, הוא יאבד את רשיונו.

משום מה לא מדברים על חיילי ההסדר שמשרתים רק שנה וחצי, אבל מטיפים לשירות צבאי מלא ;)

החוק צריך להיות אחיד, אבל זה לא יקרה לעולם.

חיילי ההסדר עושים יותר מילואים (אני מכיר מישהו שעושה עכשיו חודש וחצי).

דבר נוסף לחיילי הסדר יש תקופה שנקראת של"ת, זאת אומרת שהוא נמצא בישיבה ולא מקבל שום דבר, הוא נתמך רק מההורים וכסף שהוא חסך בלי שום קצבאות, במקרה הטוב זה תרומות פרטיות שהישיבה מקבלת.

אממה...אחרי שירות בהסדר הבחור יוצא לשוק החופשי, בניגוד לאברך שאסור לו לעבוד.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללמד אותך שלכל מה שאומר קצין אחד יש את הקצין שיאמר דבר הפוך

אבל לא מדובר פה על קצינים זוטרים ברמה של סרן - רב סרן, אלא על קצינים בכירים במטכ"ל, שאמורה להיות להם ראיה מערכתית קצת יותר רחבה. בכל מקרה, אני מוכן לקבל את זה שיש מקומות בצהל בהם ישמחו מאוד לתופסת כח אדם כזו. אלא ששיוויון בנטל זה לא. בשום צורה שהיא. השורה התחתונה היא עדיין שאתה צריך להיות ציניקן - על, כדי לטוען שיצרת "שיוויון בנטל", רק כי הועבר חוק מהסוג שהועבר בנושא.

איציק, עדיין, על פניו נראה שחיילי ישיבות ההסדר משרתים פחות מסתם חייל חילוני, שלא למד בישיבה.

ההצדקה היחידה שיש לזה היא שיש מפלגה מאוד חזקה שמגבה אותם בנושא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישיבת הסדר עושים מלואים בדיוק כמו שאר הצבא. כל אחד בהתאם לתפקידו. מה שכן, ישיבות ההסדר לרוב לא מוציאות אנשים בתפקידים עם הכשרה ארוכה בגלל השירות הקצר.

בזמן הלימודים בישיבה הם מקבלים כמו כל אברך אחר. גם אצל החרדים הרוב זה מכספי תרומות.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא מדובר פה על קצינים זוטרים ברמה של סרן - רב סרן, אלא על קצינים בכירים במטכ"ל, שאמורה להיות להם ראיה מערכתית קצת יותר רחבה. בכל מקרה, אני מוכן לקבל את זה שיש מקומות בצהל בהם ישמחו מאוד לתופסת כח אדם כזו. אלא ששיוויון בנטל זה לא. בשום צורה שהיא. השורה התחתונה היא עדיין שאתה צריך להיות ציניקן - על, כדי לטוען שיצרת "שיוויון בנטל", רק כי הועבר חוק מהסוג שהועבר בנושא.

תתפלא אבל יש הרבה קצינים בכירים בצבא שיש להם דווקא אינטרס להגיד דברים לצד זה או אחר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני האחרון שיגן על הקצונה הבכירה בצהל, ברור שלכל אחד מהם יש גם אינטרסים. במקרה הספציפי הזה, אני חושב שהם לא משקרים. לא יודע אם צהל צריך עוד לוחמים, אבל הוא בטוח לא צריך עוד ג'ובניקים. נכון, אתה תמיד יכול למצוא מדור כזה או אחר בו יש פחות עומס או יותר עומס. זה לא בגלל מחסור באנשים, זה בגלל חלוקה דבילית, אבטלה סמויה ביחידות של מאות או יותר אנשים, אנשי קבע מיותרים שמחזיקים אותם בצבא כעונש (אתה בוגר ממר"ם, כמה ממרמניקים אתה מכיר שלא רצו להשתחרר מהקבע לפני הזמן? אני בערך שלושה) ועוד.

בוא נהייה כנים רגע: לצהל יש איזה עשרה "בתי תוכנה" או יותר. פעם באיזה 3-4 שנים מחליפים להם שמות, פעם בשנתיים בערך הם מחליפים מפקדי יחידות וכל אחד מהם עסוק בעיקר במחשבים אסטרטגים ושינויים ארגונים בשקל, כדי ליצור תחושה של עשיה. בפועל, בתכלס, חלק מאוד גדול מהאנשים שם עובדים על פרויקטים כמעט זהים, מפקדי היחידות מרשים לעצמם לפתח דברים שלא צריך או להתחרות זה בזה כי הם יכולים וכו', וכי אין להם שום ערך לכסף או פחד מזה שיפטרו אותם על ביצועים גרועים (בחיים לא שמעתי על סא"ל שהודח מיחידת תוכנה כי היה גרוע).

חלק מאוד גדול ממה שקורה בצבא הג'ובניקים לישראל הוא שקר ואחיזת עיניים. הם לא צריכים שם עוד אנשים, הם צריכים להתיעל וגם שם לא להחזיק, למשל X תוכניתנים, כי כל תכניתן מחוייב לשנתיים וחצי של קבע, אלא להחזיק X/10, אבל לשלם לאלו שנשארים יותר ולהקפיד שמשאירים את אלו שבאמת רוצים לתרום. אתה יכול לגייס גם עוד 200,000 אנשים, אבל בסוף רובם יבוא לבסביב ב10, ילכו ב16:00 ובשעות בין לבין בעיקר ישבו בשקם (או ילכו להתפלל). חוץ נראות בשקל, אין בזה טעם, בעיקר כשגם ככה הם יתגייסו לזמן קצר מאוד ועדיין יקבלו יותר כסף מהאחרים על המעט מאוד הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שהם לא משקרים - פשוט זווית הראייה שלהם שונה

כמו שהסברתי במקרה שלי, אף אחד מהם לא שיקר, פשוט עניין של זווית ראייה וסדר עדיפויות

הכפילות בבתי התוכנה היא מאסיבית, ולרוב אתה תמצא לפחות 4 תוכנות שעושות בדיוק אותו דבר, אחת לירוקים, אחת לחיה"א, אחת לחיל הים ואחת למודיעין.

והסיבה שמשאירים תוכניתנים בקבע זה כי הם יכולים, יש ביקוש לקורס, ולצבא יותר משתלם כלכלית להחזיק נגדים במשכורת סמ"ר-רס"ל ואפילו רס"ר מאשר יועצים אזרחיים או מיקור חוץ

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא קצת אחר, אך קשור: שר האוצר שלנו מנסה פעם אחר פעם לסדר ג'וב לחברו אורי שני. זה כמובן טוב ומבורך, ולסדר ג'ובים זה בהחלט חידוש מרענן ופוליטיקה חדשה. אבל הנה צצה לה בעיה: אורי שני הוא מנכ"ל (כושל לחלוטין, ככל הנראה) של חברה פרטית בתחום הנדל"ן. עכשיו חברו השר מנסה לסדר לו תפקיד של יועץ בועדה שאמורה לטפל בנושא הדיור במדינת ישראל. האם לא מפריע לאיש ניגוד האינטרסים שצץ כאן, זה שמנכ"ל של חברת נדלן פרטית (היה גם מנכל של כמה אחרות בעבר) אמור להשפיע ולקבוע את מדיניות הדיור של המדינה?

אם המקרה הזה לא צריך להופיע תחת התיאור של המושגים "קשרי הון - שלטון" או "נפוטיזם", אני לא יודע מה כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי את הערבים לא יגייסו גם ככה, ובפועל בכל כתבה רלוונטית מצוטטים קציני צהל ואומרים שהם בכלל לא מעוניינים באוכלוסיות האלן

ואם מצטטים אז מה? העיתון סובל כל דבר, גם הונאה בוטה.

וכי למה הצבא לא יהיה מעונין בצורה גורפת? יש בין החרדים מועמדים מעולים לגיוס ויש גם זבל. האם נראה לך הגיוני שהצבא יפסול את כולם?

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של "לפסול", וזו לא תחרות בפוליטקלי קורקט. כן, יש אנשים מצויינים בכל מגזר. לי יצא לעבוד קצת עם בחור חרדי, שעשה קורס תכנות מזורז באחת ממכללות ההייטק פה ועשה אחלה עבודה מבחינתנו, בעוד שבבית (לפי מה שהוא סיפר) הוא לא יכל אפילו לספר לכולם שהוא עובד בתכנות, כי היה נחשב מבחינתם לכישלון. לדעתי יש כאן כמה נושאים שמתערבבים, שהופכים את הגיוס של החרדים לפארסה מגוחכת ולא רלוונטית, וכל המטרה שלה היא לייצר תחושה שאנשי "יש עתיד" עושים משהו, מחד, ולגרום לאנשים אחרים להרגיש פחות פראיירים, מאידך.

הנושא הראשון הוא מודל צבא העם - מודל שאולי היה נחמד רעיונית ב1950 (וגם אז לא - אני מאלו שחושבים שעדיף היה אם היינו חיים במדינה בה השכלה בונה עם בונה השכלה, ולא צבא), אבל כבר לא רלוונטי היום לחלוטין. צהל של היום הוא לא באמת כור היתוך לאף אחד. זה לא סוד גדול שיחידות ספציפיות, בעיקר בעולם הגובנ'יקים, אבל לא רק, מורכבות מאנשים סופר איכותיים ויחידות אחרות מורכבות מאנשים מקב"א 30 בערך. זה גם לא סוד שהיום אין גם בני נוער איכותיים שהחלום שלהם הוא להיות שריונרים, ויש אי שיוויון די מובהק בצהל בכל מה שקשור לשיבוץ האנשים לתפקידים השונים. בהקשר הזה, החרדים שלי יצא לפגוש בצבא לא ממש ניסו להשתלב אלא דרשו בעיקר תנאים יחודיים לעצמם (וקיבלו, הרי צה"ל הוא צבא דתי, בסופו של דבר). היה לנו איזה עתודאי שהתחרד ביחידה, למשל, שכל יום היה נעלם לשעתיים, כי הוא הסכים לאכול ארוחות רק מסוג מסויים של כשרות וכאלו, מה לעשות, היו זמינות רק בבסיס שנמצא במרחק של חצי שעה נסיעה מאיתנו. לא רואה שום סיבה לחשוב למה זה יהיה שונה במקרה של גיוס המוני של חרדים.

הנושא השני הוא חלוקת הנטל - בהמשך לזה שהשירות הצבאי הוא כבר לא ממש השאיפה של רוב האנשים, מי שמשרת מרגיש פראייר (ובצדק, למען האמת), ולכן בכלל עלה הגיוס של החרדים - מנסים לגייס אותם לא בגלל מחסור בכח אדם אלא כדי שאני ואתה ושאר האנשים שעושים מילואים או שירתו X שנים, לא ירגישו שהמדינה דפקה אותם. אני מצטער, אבל זו דרך לא מאוד טובה להתנהל בשום תחום.

הנושא השלישי הוא השינוי המבני שצהל צריך לעבור - הכותרות של העיתונים מלאות בהכרזות של קצינים בכירים על סגירת אוגדות וטייסות ומה לא. מדברים גם על פיטורין צפויים של 5000 אנשי קבע, שזה המון. אז נניח שיש כאן הגזמה פראית וכרגיל בכירי צהל מנסים למנוע קיצוץ. אבל בוא נסתכל על זה רגע מנקודת מבט אחרת: ברור לכולם שהמון כסף מתבזבז על צהל, ברור לכולם שחלק מזה גם הולך על כלום וחלק הולך על נראות ועל קונספט מיותר של גיוס חובה, כשבפועל חלק מאוד גדול מהמגוייסים לא עושים כלום ואלו ביחידות השדה לעיתים קרובות עדיין מרגישים שדופקים אותם (אני עוד זוכר את קול הצעקה לאחר מלחמת לבנון השניה, כשגם אנחנו, הג'ובניקים, קיבלנו אות מלחמה, לדוגמא). לחלק ניכר מהעוסקים בתחום ברור גם שצהל צריך להשתנות מבחינת המבנה ותחומי ההשקעה שלו ובתוך זה גם לצמצם את הסד"כ שלו. עכשיו, מנגד, באים ומנחיתים עליו את החובה לגייס עוד עשרות אלפי אנשים, כשמצד שני מצפים ממנו להתייעל. כל אחד מהאנשים האלו יעלה פי כמה וכמה יותר מחייל חילוני, יבוא בדרישות הזויות שהצבא יצטרך לכבד ובתמורה ישרת פחות ובתפקידים עורפיים.

מה בדיוק יוצא מזה? מה מרוויחה המדינה מהגיוס או הפסיאודו גיוס הזה? עוד קצת ניראות? עוד קצת שקרים על אחדות ועל כור ההיתוך הלא קיים בבסיסי צה"ל? איפה ההגיון בזה שמדברים על הצורך לצמצם את צה"ל בסדיר, ואז מכריחים אותו לקלוט עוד ועוד אנשים?

במקום להתנהל כמו בבדיחה על האיש שאלוהים אמר לו שיתן לשכנו פי 2 יותר ממה שיתן לו, אז הוא ביקש שיוציא לו עין, עדיף לחשוב על איך מתגמלים את אלו שכן נותנים ותורמים, בעיקר ביחידות השדה. במקום לגייס עוד אנשים שישתו קפה (גלאט כושר, כמובן) בעזריאלי ולא יעשו כלום בפועל, עדיף את הכסף הזה להפנות למי שכן עושה ולדאוג (כדבר הבסיסי ביותר) שכל לוחם יקבל שכר מינימום במשק ויזכה ללימודים בחינם, או כל הטבה דומה. זה, אגב, מה שרצה לעשות גם בנט (שאני רחוק מהליות אחד מהמעריצים שלו), וזה הרבה יותר הגיוני מלהבטיח שעוד 3-4 שנים יגייסו לאיזה שנה כמה חרדים שגם ככה אין מה לעשות איתם, והכל בשביל שאיזה שר הזוי במיוחד יוכל לשנות את תמונת הפייסבוק שלו ל"V שיוויון בנטל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

כן, וזה מצטרף לפרסום של כבוד השר בפייסבוק, על הסרת המועמדות של פרנקל - עפ"י לפיד מדובר באיש מצטיין בן 70, ש-"בא לשירות מילואים" וויתר בגלל גיבורי מקלדת.

נעזוב לרגע את החיבה היתרה של המתחמק משירות קרבי לסלנג צהלי. מי שהוציא את פרנקל כאדם לא אמין במיוחד אלו הם לא "גיבורי המקלדת" (ומה הוא עיתונאי, אם לא גיבור מקלדת בעצמו?). את זה עשה דוח מבקר המדינה בסוף הקנדציה הקודמת שלו, וועדת טירקל עכשיו.

אבל ידוע כבר מזמן שעובדות הן לא חלק מהפוליטיקה החדשה. אחרת איך לפיד היה שולח אנשים לחפש עם מימיה ופנס דברים שהוא עצמו או מפלגתו חתומים עליהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיד הבין כבר מההתחלה שאם לא יהיה קו מחשבה אחיד בתוך המפלגה, אנשים יתחילו להתמודד על מוקדי כוח וליצור פוליטיקה מושחתת בפנים, כמו בשאר המפלגות ושאר הפוליטיקה.

אז מבחינתו הוא אומר "או שאתם איתי או שאתם בחוץ".

זה לא לגיטימי?

הרי מההתחלה הוא הודיע שלא יהיו בחירות במפלגה ושהוא מקבל אנשים כי הם חושבים כמוהו.

אני מבין את הצורך בעוד דעות אבל מה שהביא את המדינה למצב הזה זה בדיוק היעדר היכולת להשיג רוב להמון דברים שצריך לעשות.

תקציבים נופלים בגלל אינטרסים מנוגדים ואז אף אחד לא מקבל מה שהוא רוצה והכסף נעלם, או שרוצים להעביר חוק וחייבים לוותר על טובת העם ועל האידאלים בחוקים אחרים כדי להשיג אותו, אז בעצם כל תהליך החקיקה הופך למסורבל ושום דבר לא מקבל טיפול כי הוא נגוע באינטרסים שלא קשורים אפילו לאותו חוק.

המדינה מדממת והוא שם את חוסם העורקים. עכשיו צריך לקבל החלטות קשות ולא צריך להקשות עוד יותר על ידי אינטרסים קטנים ומלוכלכים בתוך המפלגה.

כשצריך להעביר חוק חשוב, הכי חשוב לבצע את המשימה.

ולא, אני לא עיוור. אני רואה בדיוק מיהו יאיר לפיד ואיך הגזירות דופקות אותנו בטווח הקצר אבל בעתיד יעזרו לאזן את התקציב ואת המדינה.

רק צריך שהממשלה הזו תמשיך לכהן עוד 3 שנים ונהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...