Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצח תאיר ראדה - רומן זדורוב

Arilou
שימו לב! השרשור הזה בן 401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה דורך על שיער/עור/דם/זיעה/רוק/זרע שאנשים רנדומליים השילו ברחוב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 978
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, Nemesis כתב:

מה המשמעות של התאמה של 99%?

מבחינת DNA, זה אומר חומר גנטי באיכות מספיק טובה (מעל זה יש 99.1%, 99.7% לפעמים אפילו 99.98% וכו').

מבחינה משפטית זה "מעל לספק סביר".

בדיקה של DNA מיטוכונדריאלי (הבדיקה שבוצעה לפני כמה שנים על השיערה הראשונה) אגב גם היא משמשת במשפטים פליליים, אבל לא לבדה. לבדה היא לא מעבירה מעל לספק סביר.

הבדיקה החדשה, זו שאלה, שיענו עליה במסגרת התיק הזה.

אבל זה כבר לא רלוונטי לשרשור הזה כרגע, כיוון שזו אכן שיערה ללא שורש. אז זה לא יגיע ל-99%.

כרגע מעבירים לבדיקה של ריצוף מלא מול מאגר דגימות, המטרה של התביעה - התאמה לפחות אחת (שמייצגת סטטיסטית בין 3000 ל-6000 התאמות פוטנציאליות בכלל האוכלוסיה), המטרה של ההגנה - אפס התאמות (שמייצגת סטטיסטית פחות מ-1000 התאמות פוטנציאליות בכלל האוכלוסיה).

לשם השוואה הבדיקה הקודמת הביאה 17 אלף התאמות פוטנציאליות.

מעבר לזה (ואולי דווקא יותר חשוב) - השופט הורה להעביר לבדיקה עוד ממצאים נוספים שלא נבדקו עד היום.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא, זה שני דברים נפרדים.

בדיקת DNA מיטוכונדריאלי זה אף פעם לא מעל לכל ספק סביר (בפני עצמה), לפחות לא בטכנולוגיה של היום, כולל בבדיקה החדשה שביצעו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הספק סביר או לא, זה השופט קובע.

כאמור, זה משנה מעט מאוד מאוד לזיכויו הקרוב של זדורוב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקת DNA מיטוכונדריאלי בפני עצמה, לא מספיקה לרף של "מעל לכל ספק סביר".

וזה לא משנה איזה שופט זה.

במקרה הזה - זה לא באמת משנה, כי לא א.ח ולא א.ק נאשמים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם קולטים שיושב עכשיו בנאדם בכלא כבר עשרות שנים בלי שנעשו בדיקות יסודיות ואשמתו לא הוכחה באף אמצעי שמעל חשד כלשהו?

הודאה כבר דובר כל כך הרבה פעמים אינה באמת ראייה. זה פשוט קורה כל כך הרבה פעמים שאנשים מודים סתם מכל כך הרבה סיבות.

כמה אנשים עוד יושבים בכלא בגלל רשלנות ואף זדון של חוקרים שוטרים ושופטים?

מישהו בכלל ישלם את המחיר על זה שהוא ישב כל כך הרבה שנים בכלא? חוץ מקופת המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Mikelt89 כתב:

כן, אם אתה בבית כלא

גם כשאתה הולך ברחוב

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, arik100 כתב:

אתם קולטים שיושב עכשיו בנאדם בכלא כבר עשרות שנים בלי שנעשו בדיקות יסודיות ואשמתו לא הוכחה באף אמצעי שמעל חשד כלשהו?

הודאה כבר דובר כל כך הרבה פעמים אינה באמת ראייה. זה פשוט קורה כל כך הרבה פעמים שאנשים מודים סתם מכל כך הרבה סיבות.

או שהוא באמת רצח.והודה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, arik100 כתב:

החלק הבעייתי הוא שכמו בלא מעט מקרים דומים מצאו את החשוד הנוח והתרכזו בלמצוא רק איך הוא קשור לדבר הזה. אין לי את הכלים להחליט אם הוא הרוצח או לא כי אין כל ראיית זהב ויתכן מאוד כי הוא אכן הרוצח לפ דברים שעלו במשפט ובחקירות, אבל גם אין לי ספק שהחקירה התבצעה ברשלנות בשל העבודה שהוא יחסית חשוד נוח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, arik100 כתב:

הבנאדם בכלא אחרי שהורשע בדין על סמך הודאתו לפיה הורשע. בית המשפט קבע שהוא אשם ועד כה נדחו הערעורים בעניין. ככה השיטה עובדת.

לפני 10 שעות, arik100 כתב:

שאלה טובה מאוד. איזה אחוז מההרשעות בשיטת המשפט שלנו הוא שגוי?

מה אתה מציע במקום?

לפני 14 שעות, Nemesis כתב:

אז התאמה שיכולה להיות ל- 6,000 איש באוכלוסייה נחשבת מעל לכל ספק סביר?

איזו אוכלוסיה.

אם בישראל ההתאמה היא ל-17 איש, מתוכם שניים יושבים ברמת הגולן ואחד מהם בכסא גלגלים...

שוב, גם אם השערה שייכת למי שטוענים, זה עדיין לא אומר כלום. 

גם הסיפור שלו לא אומר כלום. מדובר על אדם מעורער בנפשו שניהל מערכת יחסים, איך אומרים היום... "מורכבת?!".

בו נישאר עם המציאות כפי שהיא... חולנית, עם זו שהוא טוען שהתוודתה שרצחה את תאיר.

לא יהיה פה Closure בסיפור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, arik100 כתב:

הודאה כבר דובר כל כך הרבה פעמים אינה באמת ראייה

הודאה.

הודאה בפני מדובב בתא.

שיחזור.

תשמע לא יודע אם זה ראיה או לא אבל קח בחשבון שאם עוצרים אותך, אתה מודה, משחזר ומודה בפני מדובב יש מצב שירשיעו אותך.

אם לא הבנת את זה ולא עשית כלום אתה חתיכת דביל עם תעודות ולטיפשות יש מחיר.

אני אישית לא קונה את זה שהוא ״רוסי״ שלא מבין כלום מהחיים שלו. לא קונה את זה, העו״ד שלו ידע ויודע לעשות אחלה שואו זה הכל, ועל הדרך לעשות את מה שהוא טוען שעושים ללקוח שלו למישהי אחרת שאולי היא רוצחת ואולי לא אבל מה שברור שהיא באמת מסכנה.

עכשיו יחליט השופט את מה שיחליט. לנהל משפט אחרי 20 שנה זה אף פעם לא דבר טוב כי שום דבר כבר לא נקי וחף מאינטרסים אבל זה מה יש.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

איזו אוכלוסיה.

אם בישראל ההתאמה היא ל-17 איש, מתוכם שניים יושבים ברמת הגולן ואחד מהם בכסא גלגלים...

יש גם אנשים שזוכים בלוטו. 

לכן אני תוהה מה זה מעל לכל ספק סביר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי. אם זה אחד לאחד, אז אין שום ספק. את רמת הסבירות של ספק במשפט בישראל, קובע השופט בפסק הדין. הוא לא מסתכל על ראייה אחת, הוא מסתכל על מכלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...