Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה בדיוק פרוססור ואיך הוא משפיע על המערכת?

jayz1994
שימו לב! השרשור הזה בן 4138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרוססור או במילים אחרות "מעבד"

לא, לא מעבד מזון :-P

מעבד צליל דיגיטלי או במילים אחרות DSP

פרוססור היא בעצם יחידת מחשוב שדוגמת את הצליל שנכנס אליה ובראש ובראשונה מבצעת דגימה והמרה

או המרה מאנלוגי לדיגיטלי - המרת AD

אלא אם כן האות כבר נכנסת ממקור דיגיטלי כמו למשל כניסת SPDIF או אופטית

ברגע שהאות מומרת לתצורה ספרתית (דיגיטלי) ניתן לבצע עליה פעולות נוספות, מניפולציות עבורך.

ניתן לעשות את הדברים הבאים:

1. לסנן את האות מרעש.

2. לאזן את האות בעזרת מדידת RTA פנימי ואקולייזר.

3. לבצע חיתוכים על האות (קרוס אובר) לכל יציאה.

4. לבצע השהיית\תיקוני זמנים על האות - TIME CORRECTION לכל ערוץ.

5. לשלוט על הנחתה של האות (ווליום) לכל ערוץ.

6. היפוך פאזה לכל ערוץ.

ובסופו של דבר לקראת היציאה מהפרוססור ברוב המוחץ של המקרים (אלא אם כן יש לך מגברי אודיסון או זאפקו דיגיטליים עם DSP פנימי) מתבצעת המרה מדיגיטלי חזרה לאנלוגי - DA

תלוי איזה פרוססור אתה בוחר, יש כאלה שעושים כוונים אוטומטיים, יש כאלה שמשאירים הכל בשבילך.

בעיניי DSP הינו התרומה הכי גדולה למערכת צליל למעט התקנה איכותית.

אני מעדיף DSP טוב לפני שאני קונה מגבר טוב, רמקולים טובים או HU טוב והסיבה לזה שהיום גם מהציוד הכי פשוט אפשר להוציא תוצאות פשוט מעלפות, אז עדיף שקודם יהיה לך משהו שיאפשר לך להוציא את התוצאות האלה מהציוד הזה, בלי פרוססור לצערי זה לא זה בשבילי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה...

ועוד שאלה : כרגע יש לי את הרדיו דיסק dxz855mp , זה אמור להפריע לי לרכוש פרוססור או שאין קשר ופרוססור הוא בנוסף לרדיו דיסק?

שאלה שנייה: איפה אפשר לקנות פרוססור בארץ(כמעט ולא ראיתי באף חנות מערכות שהייתי בה בארץ) ומה טווח המחירים של זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מונע אבל אם יש לך HU שיש בו DSP שעונה על הצרכים שלך - זה יהיה פשוט דבילי לקנות פרוססור, סתם עוד אביזר בדרך שמוסיף עוד אחוזי עיוות.

אני לא יודע ולא מכיר את המפרט של הHU שציינת אבל אם יש לו יכולות למשל לשלוט על מערכת 3WAY אקטיבית ביחד עם TC למשל ויש לך סט שני חלקים וסאב, די חבל על הכסף בהוספת פרוססור - אלא אם כן אתה רוצה יכולות מתקדמות יותר כמו למשל אקולייזר שליש אוקטבה לכל ערוץ וכו' וכו'

טווח המחירים יכול להתחיל כבר באזור האלף שקלים ויכול להגיע למעלה מ10K אבל בדרך כלל האזור של המחירים לציוד שאנחנו בדרך כלל רואים נע בין ה2500 ל5000 שקלים כאשר הממוצע של 3K לדעתי הוא העיקרי.

הפרוססורים למינם הם ציוד מאוד אמין שלא נוטה להתקלקל בקלות ולכן לקנות פרוססור יד שניה זה בהחלט מעשה נבון ומומלץ.

אם מדובר על פרוססורים של אודיסון - תיזהר מהתצוגה של הDRC, אין לה הגנה מפני מתח נמוך ואם הDRC היה בשימוש ברכב שהמצבר בו כבר היה חלש, אתה סביר להניח תראה פיקסלים שרופים, אם מדובר בכמה פיקסלים בודדים - זה בקטנה אבל אם אתה כבר לא יכול לקרוא מה כתוב, יחידת DRC חדשה כבר תעלה את ההשקעה שלך למחיר של פרוססור חדש כזה - אז תבדוק את זה לפני שאתה קונה.

יש פרוססורים שאתה חייב לפטופ בכדי לכוון אותם, יש פרוססורים שיש להם אפליקציות לסמארטפונים בכדי לכוון אותם ויש כאלה שלא זקוקים להתערבות חיצונית.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה שוב על התשובה עזרת לי המון!

אני מאמין שהרדיו דיסק שלי מספיק בשלב הזה ואין צורך בקניית פרוססור כרגע . הרדיו דיסק שלי מאוד איכותי ועושה חיתוכים מדהימים . פשוט סקרן אותי לדעת מה זה פרוססור ! תודה שוב על התשובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...