Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה למחשב נייח

Moonlight Theory
שימו לב! השרשור הזה בן 4145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים ,

זקוק להמלצה למחשב נייח עד תקציב של 2,000 ש"ח וגם אותו אשמח לקצץ בכמה מנות שווארמה .

בלי אביזרים , בלי מסך , בלי כונן תקליטורים , בלי כוננים קשיחים (אלא אם ממש תמצאו איך לדחוף SSD קטנטן) , לא חייב מארז וספק .

המחשב ישמש בעיקר להעברת קבצים בין מדיות שונות (כרטיסי פלאש מכל הסוג\דיסק און קי , אייפונים והשאר\פייסבוק\דיסקים וכו') ובין מחשבים שמחוברים אליו ברשת , אנטי וירוס וגישה בסיסית לאינטרנט ולפוטושופ , בלי משחקים , לפחות 6USB ולא איכפת לי איזה דור או כמה Hub'לים נעשו בדרך , גם מערכת הפעלה לא צריך אלא אם תשכנעו אותי שכל ווינדוס מעל XP יתרום לביצועים במשימות הבסיסיות האלו .

חשוב לשים דגש עצום על יציבות ומהירות עבודה , כן כן גם במשימות פשוטות של משיכת קבצים מדיסק און קי ואייפון .

תודה מראש ,

גלעד :-)

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור אתה לא צריך מחשב, אלא חלקים.

לוח אם/מעבד/זכרון/גוף קירור למעבד

פאנל קורא כרטיסי זכרון אתה צריך?

בתקציב כזה ניתן אפילו להרכיב I7 עם 4GB זכרון, ללא קורא כרטיסים, רק לוח/מעבד/זכרון/גוף קירור.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי מארז, בלי הרדיסק, בלי ספק ובלי כונן אופטי:

lrg16015.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח AMD

מעבד AMD: AMD Vision x4 Quad-Core A6-3650 Socket FM1 2.6GHz Radeon HD 6530D Box 1

לוחות אם למעבדי ‏AMD: לוח אם Gigabyte GA-A55M-DS2 FM1, AMD A55, DDR3 1866, VGA, DVI, GBL 1

זכרונות: זיכרון למחשב Transcend 1x4GB DDR3 1333Mhz 1

כונני SSD: כונן G.Skill Phoenix III 120GB SSD Sata III 2.5 Inch Retail 1

מחיר החבילה: 1490 שקל

לרכישה

אפשר גם i3 או משהו בסגנון.

בכל מקרה, אני ממליץ על ווינדוס 7, לרוב חומרה חדשה לא תומכת בXP.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TheWolf , נשמע טוב , אבל אפילו הייתי מוריד ל-I5 (אם יכנס בתקציב הסופי ה-3570) ומעלה זיכרון ל-2x4GB:?:

dorsht , מעדיף לא AMD (ראיתי שכתבת I3 , אבל אני לא יודע להתאים לוח) .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מחליף את הכונן הפלאש לשל אינטל 120GB (סדרה 330) במקום G SKILL וזה בעיקר משיקולי אמינות מוכחת. עולה 520 ש"ח באותה החנות.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי , יכול להיות שאנפה את ה-SSD בינתיים .

אני מניח שהיום זה לא כמו בעבר , אבל יש סיכוי שהלוח אם לא יתאים למארז\תקע מהספק?

בלי קשר , אחריי שהתייעצתי עם הרבה , יש כאלה שנוטים לכוח עיבוד חזק יותר וכאלה שנוטים ליכולות זיכרון גבוהות יותר - בשתי מילים מישהו יכול להסביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אתרום מנסיוני:

מעבד i3 וכונן SSD יעלה את המערכת ההפעלה מהר משמעותית ביחס לi7 עם כונן רגיל. הרבה אנשים משפרים את המחשבים שלהם עד בלי סוף, ולא מבינים שהכונן הרגיל מהווה צוואר בקבוק לחלק גדול מהפעולות שהמחשב מבצע. מישהו אמר לי פעם: השיפור המורגש שתוכל להשיג אי פעם במינימום כסף (יחסית)- זה עם כונן SSD ולא שום דבר אחר.

מעבד חזק קריטי יותר במצבים שדורשים כוח חישובי גבוה- כגון תוכנות כבדות, משחקים וכדו'. ובמצבים שלא בהכרח קשורים לקריאה- כתיבה של הזיכרון. זיכרון מהיר קריטי במצבים הדורשים כתיבה וקריאה מהירה של הזיכרון. אם נניח תפתח 8 תוכנות פוטושופ בו זמנית עם SSD- הן יעלו פי כמה יותר מהר מאשר עם HDD (כשאתה פותח תוכנה- מתבצעת קריאה מהכונן). אבל כשתריץ תוכנה שדורשת כמויות של חישובים שלא מתבצעים בכונן עצמו אלא בזיכרון המערכת RAM- אז פה באמת יורגש ההבדל בין המעבדים.

לפי מה שהבנתי, ותקן אותי אם אני טועה, שפה המחשב הולך לשמש אותך לצורך העברת קבצים- משמע- פעולות קריאה וכתיבה של זיכרון. במקרה כזה לדעתי עדיף להתפשר במעבד שממילא נראה שלא יתאמץ כאן יותר מדי, אם בכלל. וללכת על יכולות זיכרון גבוהות וחיבורים מתאימים שינצלו את היכולות האלו (USB 3.0, SATA III).

שתבין, הכונן SSD, למשל, קורא בקצב של 450-500 MB לשנייה, וכותב בקצב של 250-400 MB לשנייה, שזה פי 2.5 ויותר ביחס לכונן 7200 סל"ד. במיוחד לאורך זמן.

כל הנ"ל נאמר לעניות דעתי. יש אנשים החכמים ממני. תראה מה הם חושבים על כך ותחליט.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד הייתי בטוח שהזיכרון הוא המשענת של המעבד , הרבה תודה על ההסבר , אשקול בחיוב לשנות את המפרט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות 6USB ולא איכפת לי איזה דור או כמה Hub'לים נעשו בדרך

חשוב לשים דגש עצום על יציבות ומהירות עבודה , כן כן גם במשימות פשוטות של משיכת קבצים מדיסק און קי ואייפון .

דווקא אם תחבר USB3 תקבל מהירות העברה גבוהה יותר, כמובן אם ההתקן השני תומך בתקן כזה.

לפי התאור שלך, נראה לי שיש חשיבות למארז בדגש על מיקום החיבורים, אם רוב הפעילות היא העברה מפה לשם, תכניס תוציא כל היום.

אם מדובר בתחנת שכפול - תגיד בבירור, כי אתה צריך ציוד מסוג אחר.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוכב בודד , מדובר במחשב לחנות צילום המשמש כמחשב ביניים עליו לקוחות "זורקים" תמונות מכל מיני סוגי מדיות אפשריות , משם דרך הרשת מושכים את התמונות למחשב הדפסת התמונות .

לעתים גם מבצעים העברה בין מדיות שונות (למשל מפלאש אחד לאחר) או מריצים פוטושופ , לא מעבר לזה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת שבשביל הדרישות שלך, אני לא מבין למה צריך יותר מאיזה דואל קור, עם 4GB RAM, מקסימום איזה SSD וI3. יותר מזה זה בזבוז כסף טוטאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוכב בודד , מדובר במחשב לחנות צילום המשמש כמחשב ביניים עליו לקוחות "זורקים" תמונות מכל מיני סוגי מדיות אפשריות , משם דרך הרשת מושכים את התמונות למחשב הדפסת התמונות .

לעתים גם מבצעים העברה בין מדיות שונות (למשל מפלאש אחד לאחר) או מריצים פוטושופ , לא מעבר לזה .

קבל ביטול על מה שרשמתי מקודם, אני מבין עכשיו שהמחשב ישמש כ"גולם" לאחסון תמונות ופעם במליון שנה להפעיל פוטושופ,

בשביל זה לרכוש I5 או I7 זה קצת מיותר, ניתן להשקיע בדברים חשובים יותר.

לוח GA-B75M-D3V של GIGABYTE, עם USB3 וSATA3, מחיר - 389 ש"ח

מעבד I5-3570 של אינטל, מחיר - 1005 ש"ח | מעבד I3-3220 (דור שלישי של מעבדי I3 עם ליבה גרפית מהירה יותר מהדור השני), מחיר 669 ש"ח

כונן SSD מהיר של OCZ VERTEX3 בנפח 120GB, מחיר - 519 ש"ח

גוף קירור שקט למעבד ARCTIC COOLING 11GT REV2, מחיר - 55 ש"ח

זכרון 4GB DDR3 1600MHZ KINGSTON, מחיר - 119 ש"ח

סה"כ לקונפיגורציה עם I5, מחיר 2087 ש"ח

סה"כ לקונפיגורציה עם I3, מחיר 1751 ש"ח (ואתה יכול להזמין אותי לשוארמה :) )

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת שבשביל הדרישות שלך, אני לא מבין למה צריך יותר מאיזה דואל קור, עם 4GB RAM, מקסימום איזה SSD וI3. יותר מזה זה בזבוז כסף טוטאלי.

מסיבה מאוד פשוטה , העסק הזה קיים כמה עשרות שנים , אם אני אתחכם פחות - רצים פה מחשבים בערך מאז שפילים נעשה מילה גסה .

כשקונים מחשב "סביר" , לא עוברים חודשים רבים עד ששמים לב שהוא לא עומד בקצב .

פעם זה היה מתבטא כשכרטיסי הפלאש של מצלמות גדלו מהנפחים של 64MB :lol:

בימינו זה כבר כשלקוח מחבר אייפון עם אלפי תמונות (כבר שמעתי את תאוריית האייפון וה-USB הם החוליה החדשה , לא , כשאני מחבר למחשב עם I7 דור שני את האייפון לא רק שהאקספלורר מועיל בטובו לא לקרוס , הוא אפילו טס) , כנ"ל כל מדיה אחרת (אפילו פייסבוק חמוש לעייפה בתמונות רץ לאט על מחשבי ה-3 שנים אחורה) .

TheWolf , תן לי "לסמלט" את זה בראש ואולי עוד נרכוש ממך :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...