Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עץ פגום שחשוף לשמש-כיצד לשקם.

יוסיסופר
שימו לב! השרשור הזה בן 4163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי מרפסת שבנויה ברובה מעץ.

החלק החיצוני של העץ מתייבש מהשמש (הקורות שתומכות)., נוצרים בו סדקים רחבים ואפילו חורים די גדולים כתוצאה מיובש.

אני רוצה לעשות פעולות שיקום שכוללות תיקון של העץ הפגום ושמירה עליו לאחר מכן (ציפוי וצביעה).

אודה למבינים איך להתחיל ובאיזה חומרים כדאי לי להשתמש.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובות בתפוז לא היו מספקות?

בגדול, אין מה לעשות, עץ גושני רך שכזה תמיד ייצור סדקים גדולים תוך כדי התייבשות.

זאת לא בעיה, זאת תכונה. או במילים אחרות, העץ לא פגום,

ככה הוא אמור להתנהג.

ציפוי/מילוי בשפכטל עץ ייראה אולי טוב בעת התיקון,

אבל תוך שנה-שנתיים העץ ימשיך להתכווץ ולהתרחב ולהתייבש ולהיספג לחות וחוזר חלילה,

והמילוי עלול לנשור או להתפרק. בקיצור, כבר הבנת שזה לא בטון...

שורה תחתונה - אין מה לעשות עם הסדקים.

ליטוש + מריחת לכה פוליאוריטנית / שמן דקים יפחיתו במידה ניכרת היווצרות סדקים נוספים

בתנאי שמקפידים על חידוש הליטוש והלכה מדי שנה. לא מעט עבודה.

אפשרות אחרת - צביעה בצבע אטום, מדי שנה. פחות עבודה.

אפשרות נוספת - לצפות את הקורה בלוחות עץ מ-4 הצדדים, ללטש ולצבוע אותם.

עדיין יווצרו סדקים, אבל פחות, ובמקרה הכי גרוע, תמיד אפשר להחליף את הלוחות האלה

בלוחות אחרים, בבוא הזמן.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות, לגבי תפוז כנראה שלא מספיק למרות הרצון הטוב של החברים שם, ולראיה הוספת עוד כמה רעיונות.

האם אין איזה "דבק שפכטל" על בסיס עץ ושיהיה מספיק קשיח לפתור את הבעיה ?, הבעיה שמדובר בקורות תומכות, ולהחליף אותם זה בלגן שלם ואצטרך כנראה לפרק את כל המרפסת.

כשאתה אומר צבע אטום האם אתה מתכוון לסופרלק ודומיו ?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם העץ במצב קשה, קח בחשבון צורך בהחלפת חלק מהקורות. רקבון עמוק בקורה קונסטרוקטיבית הוא לא דבר מגניב.

את העץ אפשר לשמן (איזה עץ, אגב?) בשמן דקים/פרגולות למינהו מה שמוריד את הצורך בקילוף לפני טיפול שנתי (שמן, בניגוד ללכה לא נסדק או מתפוצץ).

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוספת חומר קשיח (שפכטל וכיו"ב, או בעצם, לא משנה איזה דבק)

לחומר גמיש (עץ) איננה פותרת את הבעיה, ועלולה להחמיר אותה.

אל תנסה להילחם בתכונות של חומר מסוים ואל תאמין למי שינסה למכור לך חומר מילוי גמיש כלשהו.

סופרלק ודומיו, כן.

יש להפריד בין רקבונות לסדקים כתוצאה מהתייבשות.

אם זה יבש אבל לא רקוב, אין פה בעיה מבנית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בריהוט גינה, אני עובר פעם בשנה ביסודיות עם שמן (מחר ארשום את הסוג) ולאחר מכן עם לכה. תוצאות מעולות ועובר תנאים קשים של רטיבות/שמש וכו'...

8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם בשנה (אצלי העץ בחוץ,בגשם, שלג ושמש), משייף את העץ להוריד את שכבת הלקה הישנה (או מה שנשאר ממנה), ופשוט עובר עם שמן / לקה מיוחדת ליאכטות (מחזיק הרבה זמן ונראה טוב, יש בכל מני גוונים).

לא זול (אין לי מושג כמה עולה בארץ) אבל נראה טוב ומחזיק טוב.

החומר אצלנו נקרא Bootslack של חברת V33

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...