Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאונה הנוראית בטבריה

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 3350 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם ברכב שלך בלם היד בולם את הגלגלים האחורים או את הקדמים?

לרוב אלה הגלגלים האחורים אבל לא תמיד.

יהודה

אצלי זה האחוריים, כמו ברוב הרכבים שאני מכיר (יש כמה נדירים שזה בקדמיים, כמו טנדר סובארו של פעם ועוד כמה).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 410
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה דווקא רעיון לא רע בכלל! אם הבלמים מתחילים להתחמם, דווקא נסיעה אטית - כמובן תוך שימוש מינימלי בבלמים - תקרר אותם יותר טוב מעצירה שלעתים תגרום לנזק בלתי הפיך, ובכביש בינעירוני גם עלולה לחשוף את הנהג לסכנה האיומה של עצירה בשוליים. כלומר, הפתרון הוא בהבנה ובתפעול נכון של הרכב, גם מראש - אבל גם ברגע האמת.

נסיעה איטית (40-50) בכביש מישורי פנוי כדי לאוורר את הבלמים זה אולי רעיון טוב,

אבל אם הייתי יודע שהבלמים רותחים הייתי מעדיף לעצור על פני להמשיך לכביש מפותל בירידה. גם אם זה אומר עיוות הדיסקים שיגרום לי הוצאה של 2000 שקל במוסך.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן דוושת הגז היא האשמה אז זה מפחית במידה מסויימת את אשמתו של הנהג.

אני מאוד מעוניין לקרוא את תמליל השיחה עם מוקד המשטרה.

ב4 דקות לדעתי אם המוקדנית היתה מוצאת מישהו עם קצת יותר נסיון שיתפעל את המצב זה היה נגמר אחרת.

אני חושב שחלק ניכר מחברי הפורום כאן, ואני חושב שאני בתוכם, היו מצליחים להבין שדוושת הגז תקועה תוך פחות מדקה (אם היינו יושבים במוקד 100).

וברגע שמבינים שזו הבעיה אז אומרים לנהג שישים בבקשה ניוטרל,

ונפתרה הבעיה.

וברמת המאקרו:

1. התמודדות עם דוושת גז תקועה ברכב ידני וברכב אוטומטי צריכה להילמד בשיעורי הנהיגה.

2. ברכבים חדשים בעלי מצערת אלקטרונית מן הראוי שלחיצה על הבלם תגרום למחשב הרכב לבטל את המצערת לחלוטין, לפחות במצבים מסויימים.

למשל:

אם המערכת מזהה לחיצה על הגז והבלמים בו זמנית למשך יותר מ4 שניות, הגז מבוטל עד לקבלת קריאה תקינה (של "דוושה לא לחוצה כלל") מחיישן דוושת התאוצה למשך מספר שניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן דוושת הגז היא האשמה אז זה מפחית במידה מסויימת את אשמתו של הנהג.

אני מאוד מעוניין לקרוא את תמליל השיחה עם מוקד המשטרה.

ב4 דקות לדעתי אם המוקדנית היתה מוצאת מישהו עם קצת יותר נסיון שיתפעל את המצב זה היה נגמר אחרת.

אני חושב שחלק ניכר מחברי הפורום כאן, ואני חושב שאני בתוכם, היו מצליחים להבין שדוושת הגז תקועה תוך פחות מדקה (אם היינו יושבים במוקד 100).

וברגע שמבינים שזו הבעיה אז אומרים לנהג שישים בבקשה ניוטרל,

ונפתרה הבעיה.

וברמת המאקרו:

1. התמודדות עם דוושת גז תקועה ברכב ידני וברכב אוטומטי צריכה להילמד בשיעורי הנהיגה.

2. ברכבים חדשים בעלי מצערת אלקטרונית מן הראוי שלחיצה על הבלם תגרום למחשב הרכב לבטל את המצערת לחלוטין, לפחות במצבים מסויימים.

למשל:

אם המערכת מזהה לחיצה על הגז והבלמים בו זמנית למשך יותר מ4 שניות, הגז מבוטל עד לקבלת קריאה תקינה (של "דוושה לא לחוצה כלל") מחיישן דוושת התאוצה למשך מספר שניות.

מסכים ומחזק את דבריך . לדעתי זה מה שבאמת קרה בפועל . חוסר ניסיון ומודעות בתפעול הרכב הם לדעתי הסיבה לתאונה .

בפרק זמן כל כך ארוך היה יכול הנהג לעשות אלף פעולות בכדי לא להגיע לתאונה כל כך מחרידה . כל כך חבל שאי אפשר להחזיר את הזמן לאחור ולשנות את התוצאה . הייתי היום באותו מקום מקולל ולא מצליח להבין איך האבא לא הציל אותם ממוות כל כך מחריד. לצערי רוב רובם של הנהגים לא יודעים לצאת מסיטואציות פשוטות אבל מסוכנות . צריך לעשות שינוי בדרך הוצאת הרישיון , ובמקום להתמקד על שטיות ללמד גם על מצבים מיוחדים שיכולים לקרות . כמה פעמים יצא לכם לראות מישהו יורד ירידה טלולה בלחיצה ממושכת על הבלמים ? אני רואה כל הזמן .

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאנשים כאן יש רשמו שהנהג אשם לא טיפל ברכב וכו' .

אנשים לפני שאתם רושמים שטויות ( כמו התקשורת ) תמתינו ותתחשבו אתם פוגעים באנשים !.

דבר נוסף רכב גם ללא רפידות כלל (ברזל לברזל ) יש לו יכולת בלימה אומנם חלשה הרבה יותר אבל עדיין יכולת בלימה .

ברכב שהם נהגו מיצובישי גרנדיס , אני מכיר מישהו שלקח את הרכב הזה מהשכרה וגם לו דוושת הגז נתפסה .

יום טוב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוושת גז נתפסה? שים ניוטרל.

ואז אפשר לחזור לשיח על הבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע.

קחו 9 איש שכולם בטח בהיסטריה באוטו, צועקים, צורחים וכל אחד מנסה לתת עצה, והנהג לא מיומן...

לא צריך יותר מזה.

אני חייב לציין שאנשים כאן יש רשמו שהנהג אשם לא טיפל ברכב וכו' .

אנשים לפני שאתם רושמים שטויות ( כמו התקשורת ) תמתינו ותתחשבו אתם פוגעים באנשים !.

טוב שלא קראת מה רשם רוני אהרונוביץ הטפיל באתר שלו.

בעצם אולי כדאי שכולם יראו

זבל.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נהג לא מיומן לא צריך ל"התאמן" ברכב גדול וכבד עמוס עד משקלו המירבי המותר (ואולי מעט יותר) בשעה 1 בלילה בכבישים לא פשוטים לנהיגה.

2. לגבי 8 אנשים צורחים ברכב וכו' - ברור שזה לא ממש מועיל במצבי חירום. לכן טענתי שב4 הדקות של השיחה עם מוקד המשטרה האנשים במוקד, שיושבים במזגן ומסוגלים לחשוב באופן צלול (אני מקווה), היו אמורים להבין את הסיטואציה ולתדרך את הנהג כיצד לפתור אותה (להעביר לניוטרל).

3. אם יש תקלה סדרתית בגרנדיס, של תקיעת דוושת הגז (ללא קשר לשטיח), אז משונה שרק בארץ הקודש יודעים על זה.

הרי מדובר ברכב שמשווק באותה גרסה בכל העולם, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני חושב שכמעט כל אחד היה חושב על להכניס לניוטרל? אם לא תוך שניה אז תוך 10 שניות?

פעמיים נתקלתי במצב של גז תפוס על מקסימום, כנהג חדש, בשטח עירוני בו אי אפשר לתת לאוטו להגיע למהירות ויש להגיב מיד.

תגובה אינסטנקטיבית היא ברקס חזק שכמעט לא השפיע. מיד אחרי זה פשוט סגרתי את הסוויץ' והרכב עצר בחריקת בלמים (אין ABS כשהסוויץ' סגור).

לקח לי 2 שניות למצוא פתרון, טוב יותר או פחות, ובלי נסיון.

היה לו 4 דקות ?? משהו לא הגיוני כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג רגוע, אתה צודק ב100%.

רוב האנשים לא רק בפורום אלא גם באוכלוסיה הכללית כן היו מעבירים לניוטרל (בהנחה שהדוושה באמת גרמה לתאונה).

ומה שאהרונוביץ' כתב, למרות שאני "מסכים חלקית" הוא לא בסדר. אצלו זה בא מתוך שנאה אמיתית לחרדים, וזה מגעיל כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

הקפצה - פרסמו את תוצאות החקירה ?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דר' עוזי רז כבר פרסם את ממצאיו. זה מספיק.

NOT!!!

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3350 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...