Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, Yuri Abaev כתב:

אני לא מטעין את הטלפון בלילות

גם אני לא, אבל אין ממש סיבה שלא.

לפני 5 דקות, Yuri Abaev כתב:

אז לי קריטי שיטען בזמן הנסיעה, שזה תוך שעה

אבל אתה לא מתחיל את הטעינה ברכב ממצב ריק, נכון?!

חוצמיזה, נניח שזה המצב הייחודי שלך, שאתה יכול להטעין רק ברכב (ולא יכול להשיג סוללת גיבוי או להטעין בשום מקום אחר)... זה מצב מאוד ייחודי שדורש פתרון ספיציפי. זה לא פרופיל השימוש של רב האנשים, שסה״כ צריכים מכשיר שיחזיק בערך יום, טוענים בלילה, ויש להם גישה במשך היום לטעינה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, falou כתב:

גם אני לא, אבל אין ממש סיבה שלא.

אבל אתה לא מתחיל את הטעינה ברכב ממצב ריק, נכון?!

חוצמיזה, נניח שזה המצב הייחודי שלך, שאתה יכול להטעין רק ברכב (ולא יכול להשיג סוללת גיבוי או להטעין בשום מקום אחר)... זה מצב מאוד ייחודי שדורש פתרון ספיציפי. זה לא פרופיל השימוש של רב האנשים, שסה״כ צריכים מכשיר שיחזיק בערך יום, טוענים בלילה, ויש להם גישה במשך היום לטעינה.

אתה צודק,

אבל כמובן שאני בודק אך ורק לפי פרופיל השימוש שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, TheOne23 כתב:

כרגע שיאומי רדמי k20, הרצון לעבור זה בעיקר בגלל המצלמה הלא מוצלחת של המכשיר.

מה לא מוצלח במצלמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, falou כתב:

ואיך המגן שאתה שם עליו, מרגיש יוקרתי?

זה עדיין מעיד על איכות בנייה ועל כמה הוא עמיד לשברים וכו'.

לפני 14 שעות, falou כתב:

מה נותנת רזולוציה גבוהה, מלבד אכילת סוללה?

חדות. למי שהשימוש שלו בטלפון זה שיחות וואטסאפ, זה מן הסתם פחות משנה. לאחרים שמשחקים, צופים בתוכן, מצלמים וכו' אז כן.

לפני 14 שעות, falou כתב:

מתי זה בדיוק הופך לפקטור?

כשהטלפון שלך בן שנתיים - שלוש ומתחיל להיות איטי, אז אם הוא חזק, הוא יהיה פחות איטי.

או במידה ואתה משחק בטלפון או עושה בו שימושים כבדים אחרים.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, motek כתב:

זה עדיין מעיד על איכות בנייה ועל כמה הוא עמיד לשברים וכו'.

לא זה לא.

רוצה עמיד לשברים, קח סלולרי מפלסטיק ושים עליו מגן.

לפני 1 דקה, motek כתב:

חדות

לא זה לא.

חדות תלויה בצפיפות הפיקסלים, גודל המסך ומרחק הצפייה. מאיזה מרחק אתה צופה בסלולרי שלך ומהו גודל המסך?

לפני 3 דקות, motek כתב:

כשהטלפון שלך בן שנתיים - שלוש ומתחיל להיות איטי

כי... המעבד מתעייף עם הזמן?!

מי שעושה שימושים כבדים בסלולרי, יודע מה הוא צריך, אם זה גיימר או מישהו שמתעקש דווקא לערוך וידאו על הסלולרי... אבל זה לגמרי נון-אישיו לכל אחד אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, falou כתב:

חדות תלויה בצפיפות הפיקסלים, גודל המסך ומרחק הצפייה. מאיזה מרחק אתה צופה בסלולרי שלך ומהו גודל המסך?

אם כבר אנחנו מתחכמים אז גם אתה טועה, כי צפיפות הפיקסלים תלויה בגודל המסך (ובכמות הפיקסלים). בכל אופן, צפיפות הפיקסלים במכשיר הזה לא משהו (411 PPI), ביחס למכשירי דגל אחרים, לכך התכוונתי.

מרחק הצפייה הוא לא נתון טכני של המכשיר ולכן אין מה להתייחס אליו. בכל פעם תצפה ממרחק אחר וכו'.

לפני 5 דקות, falou כתב:

כי... המעבד מתעייף עם הזמן?!

לא, כי הזיכרון מתמלא וכי אפליקציות הופכות לכבדות יותר ויותר עם הזמן.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, motek כתב:

מרחק הצפייה הוא לא נתון טכני של המכשיר ולכן אין מה להתייחס אליו

😂 סלייחה?!

אם ממרחק צפייה של חצי מטר אתה לא רואה הבדל בחדות בין מסך עם רזולוציה גבוהה יותר לכזו עם נמוכה יותר, למה להתייחס לנתון הזה בכלל?

לפני 15 דקות, motek כתב:

לא, כי הזיכרון מתמלא וכי אפליקציות הופכות לכבדות יותר ויותר עם הזמן.

אתה מתייחס למעבד או זיכרון?

אפליקציות הופכות להיות כבדות יותר עם הזמן?

אולי. חלק. עם אילו אפליקציות בדיוק הפיקסל 6 מתקשה להתמודד כיום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, falou כתב:

אם ממרחק צפייה של חצי מטר אתה לא רואה הבדל בחדות בין מסך עם רזולוציה גבוהה יותר לכזו עם נמוכה יותר, למה להתייחס לנתון הזה בכלל?

מי אמר שלא תראה הבדל? זה פשוט לא קשור למה שאמרתי. חדות המסך (או צפיפות הפיקסלים) הוא נתון קבוע שלא משתנה, ועל כך אני מדבר. ההשוואה היא בין מכשירי דגל אחרים, ולא למרחק שממנו תצפה. לא אקנה מכשיר עם מסך לא חד מספיק ואצפה בו מרחוק יותר כדי שייראה לי חד יותר, נכון?

לפני 6 דקות, falou כתב:

אתה מתייחס למעבד או זיכרון?

לנפח האחסון של המכשיר. ככל שהוא מתמלא המכשיר יהיה איטי יותר.

לפני 7 דקות, falou כתב:

אפליקציות הופכות להיות כבדות יותר עם הזמן?

בהחלט. קח היום תוכנת מחשב או גרסאת אפליקציה של לפניי 10 שנים ותנסה להריץ על המכשיר שלך היום, היא תרוץ בלי בעיה.

קח את ווייז היום, או כל אפליקציה כבדה ומעודכנת של היום, תנסה להריץ אותה על סמרטפון של לפניי 10-15 שנים, היא בקושי תרוץ, גם אם המכשיר יהיה מפורמט או מרוסט (reset).

לא רק בסמארטפונים, באופן כללי, תוכנות עם השנים הולכות והופכות לדורשניות יותר מבחינת משאביי מערכת, וכך גם משתדרגת הטכונולוגיה של הצ'יפים (מעבדים, זיכרונות וכו').

לפני 9 דקות, falou כתב:

אולי. חלק. עם אילו אפליקציות בדיוק הפיקסל 6 מתקשה להתמודד כיום?

אם תקנה אותו עכשיו, אני בטוח שהוא ירוץ יפה מאוד כמעט עם כל אפליקציה אם לא כל. כמו כל מכשיר חדש שתקנה. אבל אני בספק אם הוא יהיה מהיר וכיפי באותה מידה, בעוד נגיד שנתיים או שלוש, כאשר תבצע את כל העדכונים של המכשיר ושל האפליקציות. אה ואגב, גם מערכות אנדרואיד חדשות יותר הן דורשניות יותר מבחינת משאבי מערכת, ככה שגם עדכוני תוכנה של אנדרואיד עלולות להפוך את המכשיר לאיטי יותר.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Yuri Abaev כתב:

למה זה כל כך קריטי שיהיה לך wifi calling אף פעם לא השתמשתי בזה

כי כרגע אני גר ביחידת דיור מתחת לקומת קרקע וללא קליטה.

עם wifi calling לפחות יכולתי להוציא ולקבל שיחות ללא בעיה..

אפשר גם להוסיף שבעתיד הניראה לעין, לא תהיה תמיכה ב 5g בארץ.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

מה לא מוצלח במצלמה?

כמעט הכל, 😄

חדות בצילומי יום, צילומי לילה לא טובים עם הרבה רעש, צילומים בתאורה ביתית יוצאים מרוחים ודהויים , סלפי לא מולצח.

רואים את זה במיוחד כשמשווים למכשירי קצה (או קצה לשעבר) כמו ההוואיי P30 RRO שלי או אייפונים למינהם.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, motek כתב:

מי אמר שלא תראה הבדל?

אני אומר לך שלא תראה הבדל.

לפני שעה, motek כתב:

לנפח האחסון של המכשיר. ככל שהוא מתמלא המכשיר יהיה איטי יותר.

לא נכון.

לפני שעה, motek כתב:

בהחלט. קח היום תוכנת מחשב או גרסאת אפליקציה של לפניי 10 שנים ותנסה להריץ על המכשיר שלך היום, היא תרוץ בלי בעיה.

כתבת שמכשיר מאט תוך שנה/שנתיים. עכשיו אתה מדבר על 15 שנה.

מה אתה בדיוק אומר?

לפני שעה, motek כתב:

אם תקנה אותו עכשיו, אני בטוח שהוא ירוץ יפה מאוד כמעט עם כל אפליקציה אם לא כל. כמו כל מכשיר חדש שתקנה

גם מכשיר עם מעבד יותר חלש משל הפיקסל?

האם רק מעבד קובע כמה מהר המכשיר ירוץ?

כמה חזק צריך להיות המעבד כי להבטיח את עצמך שנה קדימה? שנתיים? חמש?

בכמה ייאט המכשיר?

איך אתה בכלל מודד ויודע איזה מעבד אתה צריך?

לפני כשעה, TheOne23 כתב:

כמעט הכל, 😄

חדות בצילומי יום, צילומי לילה לא טובים עם הרבה רעש, צילומים בתאורה ביתית יוצאים מרוחים ודהויים , סלפי לא מולצח.

רואים את זה במיוחד כשמשווים למכשירי קצה (או קצה לשעבר) כמו ההוואיי P30 RRO שלי או אייפונים למינהם.

אז קנה אייפון. באמת מצלמה מאוד מוצלחת, יחסית. 

מאמר פשוט לגבי רזולוציה:

https://www.androidauthority.com/quad-hd-vs-full-hd-1115816/

For devices between 6 and 7-inches in size, the crisper density of QHD is just about noticeable when holding phones closer than 30cm from your eyes.

שים לב, מדובר על noticeable. קודם כל, זה מניח שיש ראייה מושלמת. דבר שני, יש הבדל בן יכולת לראות הבדל בין מכשירים לבין... האם זה משנה את חווית הצפייה.

בנוסף, לצפייה במדיה:

Another important point is the resolution of content viewed on your smartphone. The majority of video content streamed online is still 1080p (FHD), and in rarer instances perhaps even 4K. FHD and FHD+ is all you need to make the majority of streaming content look very good, albeit with black bars on FHD+ models. QHD or 1440p content is much rarer, plus 1080p and 4K doesn’t scale nicely to this resolution. Hardware or software processing is required to scale content to a QHD resolution, with consumes some power and doesn’t quite look as good as viewing at the content’s native resolution.

כמובן שנשארת השאלה, האם חד יותר גם נתפס כטוב יותר.

אני מכיר כמה אנשים שבכלל לא אוהבים את מסכי הרזולוציה הגבוהה יותר בטלוויזיות. התמונה נראית להם ״חדה מדי״ ומעייפת.

ולבסוף, רזולוציה אינה מודדת חדות. בטח שלא איך שהמוח שלנו תופס חדות.

למעשה, יש פרמטרים נוספים, יותר חשובים, כשבוחנים מסכים, בטח מבחינת שימושיות. למשל, רמת התאורה (נמדד ב-nits), רמת השחור, הניגודיות והטווח הדינמי.

למעשה אנחנו תופסים תמונה עם רמת ניגודיות גבוהה כיותר ״חדה״ למרות שטכנית החדות שלה זהה לתמונה עם ניגודיות נמוכה. לכן מסך עם ניגודיות יותר גבוהה, מגובה בטווח דינמי עדיף, ייראה לנו חד יותר, אטרקטיבי ויותר ״תלת מימדי״, בלי קשר לכמות הפיקסלים.

באמת שקצרה פה היריעה, אבל חדות של מסך לא נמדדת בעיקר בכמות הפיקסלים. חייבים להתייחס למרחק הצפייה, פרמטרים טכניים אחרים של המסך, מה הראייה שלך, וכמובן... במה אתה צופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yaniv572 כתב:

אפשר גם להוסיף שבעתיד הניראה לעין, לא תהיה תמיכה ב 5g בארץ.

למה? ממה שראיתי הפיקסל 6 האירופאי והאמריקאי תומכים באותם תדרים בsub-6, ולאמריקאי יש בונוס של תדרי UWB.

נושא הVoLTE וWifi calling הוא בלתי נסבל, וזה הזוי בעיניי שהוא עדיין כל כך בעייתי ותלוי בכל כך הרבה גורמים, ובכל זאת רשתות דור 2 ו3 מתחילות להסגר בארה"ב למשל, וגם יש תאריכי יעד לסגירה אצלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Yuri Abaev כתב:

למה זה כל כך חשוב??

כי התקבלה החלטה לסגור את רשתות דור 2 ו3. שיחות לא מתבצעות על LTE.

מה שעושים זה או שהטלפון עובר לדור 3 בזמן השיחה, או שמשתמשים בVoLTE שזה בעצם שיחה על גבי האינטרנט פשוט דרך החייגן המובנה של הטלפון. לאחר סגירת הרשתות, בלי VoLTE לא תוכל לבצע שיחות טלפון.

כל עוד המצב הוא כמו עכשיו, שרק אם אתה קונה טלפון מיבואן רשמי (או מתעסק עם התוכנה, בחלק מהטלפונים) יש לך את הפיצ'ר הזה, בעצם נהיה כבולים ליבואן הרשמי.

עריכה אחרונה על ידי DubelBoom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DubelBoom כתב:

למה? ממה שראיתי הפיקסל 6 האירופאי והאמריקאי תומכים באותם תדרים בsub-6, ולאמריקאי יש בונוס של תדרי UWB.

נושא הVoLTE וWifi calling הוא בלתי נסבל, וזה הזוי בעיניי שהוא עדיין כל כך בעייתי ותלוי בכל כך הרבה גורמים, ובכל זאת רשתות דור 2 ו3 מתחילות להסגר בארה"ב למשל, וגם יש תאריכי יעד לסגירה אצלנו.

הוא תומך, הרשתות תקשורת בארץ מתעלמות מכשירים שלא מיובאים באופן רשמי לארץ וזה חסום מהצד שלהם(וגם מהצד של גוגל כי רשתות התקשורת צריכות ליצור איתם קשר).

כמובן שאין גם הקלטת שיחה שיש בסמסונג (בייבוא רשמי בלבד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...